Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΣΓ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?


Recommended Posts

Γεια σας.Ειμαι νεο μελος του mammyland.Μετα απο εναμιση χρονο προσπαθειων για μωρο αποφασησαμε με τον αντρα μου να ξεκινησουμε καποιες εξετασεις..ηρθε η ωρα λοιπων να κανω μια σαλπιγγογραφια.εκλεισα ραντεβου στην βιοκλινικη Θεσσαλονικης.εχει κανει καμια κοπελα εκει αυτην την εξεταση?ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΗ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΩΡΗΣΕΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!ΔΕΝ ΤΙΝ ΕΚΑΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΤΙΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΔΩΣΑ 100 ΕΥΡΩ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΤΙΝ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΠΗΡΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ 95 ΕΥΡΩ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως μας ηρθες!

Εγω την ειχα κανει στον Ασκληπειο και πληρωσα 180 ευρω.

Καλη επιτυχια να εχεις οπου κ να πας. Δεν ριναι τιποτα μη φοβηθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας!Απλα δεν εχω βρει καμοια κοπελα που να την εχει κανει στην βιοκλινικη οπου μου την συστησε ο γιατρος μου και αυτο με εχει αγχωσει λιγο... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΗ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΩΡΗΣΕΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!ΔΕΝ ΤΙΝ ΕΚΑΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΤΙΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΔΩΣΑ 100 ΕΥΡΩ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΤΙΝ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΠΗΡΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ 95 ΕΥΡΩ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!!

Είχες κλείσει ραντεβού τηλεφωνικό???? Εγώ ψάχνω στον Έβρο και μου είπαν να απευθυνθω στην Αλεξανδρούπολη... Σκέφτομαι να πάω στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο που υπάρχει, αλλά δε γνωρίζω τη διαδικασία... Έλεγα απο Δευτέρα να πάρω τηλεφωνο και να ρωτήσω... (Εδώ η γυναικολόγος ήταν τόσοοοοοο συνεργάσιμη που με έστειλε στη Θεσσαλονίκη χαρακτηρίζοντας ανίκανους όλους στο νομό και με τρόμαξε λίγο.) Ποια διαδικασία ακολούθησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σαρλινα!Να σου πω την αλληθεια κι εγω λιγο στην τυχη εκλεισα ραντεβου.Μεχρι τον Αυγουστο εμενα Πατρα και τωρα στην θεσσαλονικη δεν γνωριζω και πολλα πραγματα.Εγω μενω Φλωρινα.Εκλεισα το ραντεβου τηλεφωνικος...και ο Θεος βοηθος!!!!!Βασικα εγω ειχα ακουσει καλα λογια για την Βιοιατρικη.Πηρα τηλεφωνο εκει και μου ειπαν οτι δεν κανουν αυτη την εξεταση στο συγκεκριμενο τμημα και μου εδωσαν το τηλ της βιοκλινικης στην Μητροπολεως.Βεβαια αποτι διαβασα η βιοκλινικη ειναι μελος της βιοιατρικη.Τωρα βγαλε ακρη!!Το θεμα ειναι οτι τωρα που αποφασησα να κανω επιτελους αυτη την εξεταση δεν εχω χρονο να το ψαξω παραπανω.Καλη επιτυχια και σε σενα!Θα τα πουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η εξέταση αυτή είναι πολύ σημαντική και καλό είναι να γίνεται από οργανομένα κέντρα που έχουν εμπειρία και κάνουν πολλές σαλπιγγογραφίες. Sarlina και εγώ από Θράκη είμαι και ο τότε γυναικολόγος μου μου είχε προτείνει ένα επαρχιακό ακτινολογικό κέντρο που δεν μου γέμιζε το μάτι. Τελικά το πήρα απόφαση και επειδή είχα και γνωστούς Αθήνα κατέβηκα και την έκανα εκεί σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Από τον τρόπο που διαπερνάει το υγρό τις σάλπιγγες βγάζουν τα συμπεράσματα τους. Οπότε αν ο γιατρός δεν έχει μεγάλη εμπειρία τότε μπορεί να μην είναι τόσο ακριβή τα αποτελεσματα. Εγώ θα σου έλεγα αν από οικονομικής απόψεως μπορείς να πας μέχρι την Θεσσαλονίκη να το κάνεις, αλλιώς να πάς στο Νοσοκομείο της Αλεξ/πολης που είναι και πανεπιστημειακό. Εύη μου και εσύ μια χαρά έκανες που έκλεισες στην βιοκλινικη Θεσσαλονικης από ότι έχω ακούσει είναι ΟΚ και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Κοριτσάκια σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην σας βρούνε τίποτα και να είναι μια ανώδυνη εμπειρία! Αλλά ακόμη και αν προκύψει κάποιο προβληματάκι μη μασάτε γιατί και σε εμένα βρήκαν ένα σωρό προβλήματα αλλά τελικά το πιάσαμε το σποράκι με φυσιολογικό τρόπο!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια .........................................λλά τελικά το πιάσαμε το σποράκι με φυσιολογικό τρόπο!!! ;)

Σε ευχαριστώ πουλάκι μου.... Μέτα από άπειρες εξετάσεις αποδείχτηκε ότι δεν έχω τίποτα ... μόνο άγχος... μου πρότεινε λοιπόν ο γυναικολόγος μου στη Θεσσαλονίκη (θεσσαλονικιά είμαι που ζει στον Έβρο) να κάνω μια σαλπιγγογραφία να δούμε αν κρύβεται κάτι.... Λόγω εργασίας δεν μπορώ να φύγω ακόμη και θέλω να κάνω κι αυτή την εξέταση να τελειώνω... θα πάρω λοιπόν στην Αλεξ/πολη στο πανεπιστημιακό και ο Θεός βοηθός.... αν δε βρω άκρη θα περιμένω τον Ιούλιο που σίγουρα θα είμαι Θεσσαλονίκη και θα την κάνω εκεί...

Τί είπα αγχος????? ΑΓΧΟΣ!!!!! ΑΓΧΟΣ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ Madi!!!χαρικα πολυ που ακουσα εστω μια γνωμη για την βιοκλινικη!την Τριτη θα ξερω κι εγω τι μου γινεται επιτλους.Απ' ότι καταλαβα εισαι στην αρχη της εγκυμωσυνης σου?σου ευχομαι ολα να πανε καλα και συντωμα να εχεις το μωρακι σου στην αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα 'ελα την γνωμη σας.2 μερες πριν την σαλπιγγογραφια και κολλησε το μυαλο μου σε κατι...εγω σε καθε κυκλο κατα την οωρηξια εχω πονω αλλοτε στην δεξια και αλλοτε στην αριστερη πλευρα.Μπορει αυτο να σημαινει οτι εχω βουλωμενες σαλλπιγες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε χαζό!!!!! :ppppppppppp όλες οι γυναίκες κάνουν ωορρηξία κάποτε από τη δεξιά και κάποτε απο την αριστερή σάλπιγγα.... το πιθανότερο που θέλουν να σου κάνουν (όπως και σε μένα) είναι διάνοιξη των σάλπιγγων για να μείνεις γρήγορα έγγυος.... Παράλληλα θέλουν να δουν τι γίνεται εσωτερικά στη μήτρα σου.... Το πιθανότερο είναι ότι είσαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και μετά τη σαλπιγγογραφία θα είσαι αμέσως έγγυος.... Να με ακούς εμένα!!!! Έχω μαντικές ικανότητες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΜΕΙΝΑ Κ ΕΓΚΥΟΣ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΜΟΥ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εκανα την σαλπιγγογραφια και ολα μια χαρα!!ευτυχως!!!βεβαια στην περιπτωση μας ο αντρας μου εχει ολιγοασθενοσπερμια.. :( . εκανε εξαιταση για κιρσοκυλη και δεν εχει.τωρα θα δουμε τι θα κανουμε...

η εξεταση σαν εξεταση την περιμενα πιο ευκολη αλλα ο πονος πραγματικα κραταει 2 λεπτα οποτε δεν αξιζε τοση αγωνια.ελπιζω να τα καταφερουμε συντωμα με οποιονδηποτε τροπο..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εκανα την σαλπιγγογραφια και ολα μια χαρα!!ευτυχως!!!βεβαια στην περιπτωση μας ο αντρας μου εχει ολιγοασθενοσπερμια.. :( . εκανε εξαιταση για κιρσοκυλη και δεν εχει.τωρα θα δουμε τι θα κανουμε...

η εξεταση σαν εξεταση την περιμενα πιο ευκολη αλλα ο πονος πραγματικα κραταει 2 λεπτα οποτε δεν αξιζε τοση αγωνια.ελπιζω να τα καταφερουμε συντωμα με οποιονδηποτε τροπο..!!

EYH μην απογοητεύσαι κοπέλα μου! Και εμείς είχαμε πρόβλημα με το σπέρμα (2 μεγάλες κυρσοκήλες) και η σαλπιγγογραφία μου βγήκε ψιλοχάλια και χρειαζόμουν λαπαροσκόπηση αλλά τελικά πριν ξεκινήσουμε τις επεμβάσεις το πιάσαμε το σπόρι φυσιολογικά. Εσύ τουλάχιστον είσαι καλά και αυτό είναι πολύ σημαντικό! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά θα το δείς! Την θετική μου ενέργεια σου στέλνω και εύχομαι του χρόνου τέτοιο καιρό να κρατάτε στα χέρια σας ένα υγιαίστατο μωράκι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ Madi για την θετικη σου ενεργεια!δεν το βαζω κατω.κατι μου λεει οτι ολα θα πανε καλα!συγχαρητηρια για την εγκυμωσυνη σου!σου ευχομαι ολα να σας πανε καλα!με το καλο να γεννηθει το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...