Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας,

εχει κανει καποια απο σας βελονισμο να μου πει εμπειρια???

εχω αυχενικο και νευραλγια τριδυμου,ο ορθοπεδικος μου ειπε να κανω βελονισμο,η θεραπεια με κοκτειλ φαρμακων,η επεμβαση για την νευραλγια,

επειδη θηλαζω και οι πονοκεφαλοι δεν αντεχοντε λεω να δοκιμασω βελονισμο,

πεστε μου εμπειριες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπελα μου!

Εχω κανει βελονισμο ομως στο χερι..νομιζω υπαρχουν "σχολες" βελονιστων...αλλοι εφαρμοζουν στο σημειο που υπαρχει το προβλημα και αλλοι εχουν "χαρτη" των οργανων στο χερι κ στο ποδι..Εγω πηγα στη 2η!

Ειχα προβλημα στην ωμοπλατη μου(στα δεξια).

Πονουσα πολυ συχνα ακομα κ αν εκανα ελαχιστες καθημερινες δουλειες.

Ειδα πολυ μεγαλο αποτελεσμα και στην ουσια τωρα το αντιλαμβανομαι!

3 συνεδριες εκανα κ μετα το βελονισμο εκανα σιατσου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα να και μια που βελονιστηκε :D

να σε ρωτησω αυτες τις βελονιτσες τις νιωθεις???πονανε???

το σιατσου βοηθησε??

απο κοστος??

σωρη για τις πολλες ερωτησεις,εισαι η μοναδικη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως δεν το ειδαν οι υπολοιπες...."εφυγε" γρηγορα το θεμα! ;)

Τις βελονιτσες σχεδον δεν τις νιωθεις!βασικα εχει ενα ...ματσουκακι...κατι σαν στυλο με το οποιο σε πιεζει ελαφρα στο σημειο που θα βαλει τις βελονες...Εκεινο ποναει πιο πολυ οταν βρισκει το "κεντρο" του προβληματος..Οχι μεγαλος πονος!Περιπου με τον πονο που εχει ενα πιασμενος μυς.

Κοιτα το βασικο για μενα ειναι να εισαι "ελευθερη" να δεχτεις τετοιες μεθοδους κ να αφησεις τον εαυτο σου να γιατρευτει!Πρεπει δλδ να σου εμπνευσει σιγουρια κ ο βελονιστης.Εγω με το που τον ειδα ενιωσα ΗΡΕΜΙΑ!Αφεθηκα(μετα απο κουβεντα) και ενιωσα πραγματα που με εκαναν να χαλαρωσω...Ισως βοηθησα στην "αποσυμφοριση"!Το σιατσου ηρθε να "δεσει' τον βελονισμο(ετσι ενιωσα εγω...δε λεω πως ετσι ειναι!)..Δεν ειχα ξανακανει τετοιου ειδους μασαζ...Εχει πολλες πιεσεις κ τραβηγματα...δεν ειναι απαλο κ χαλαρωτικο...Συμμετειχε ολο το σωμα.τα χερια του βελονιστη σαν να εβγαζαν θερμοτητα(δλδ τα εβαζε σε αποσταση λιγων εκ. πανω στην κοιλια μου και ζεσταινομουν :o )

Ειπα πολλα...ισως ξεφυγα!!! :oops:

Πιστευω πως ειναι χαρισματικοι οι ανθρωποι που το κανουν αυτο..δλδ δεν ειναι πχ αισθητικοι που μαθαν ορισμενες τεχνικες! ;)

Το κοστος ηταν πολυ χαμηλο..35ε!Και λεω χαμηλο γτ ενα μασαζ κοστιζει πανω απο 50 ευρω!

Η "συνεδρια" δεν ειχε χρονικο οριο...Δλδ την 1η φορα κουβεντιασαμε πολυ και κρατησε 2 ωρες!Δεν ενιωθα αγχος για το..τελος χρονου!

Σου λεω εχω τα καλυτερα να πω!!!

Πλακα πλακα αν δεν ντρεπομουν να τον πρηζω θα πηγαινα σε αυτον για...ψυχοθεραπεια! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια εμπειρια λοιπον ο βελονισμος και το σιατσου,ετσι οπως μου τα λες εχω χαλαρωσει ηδη!!

αν βρω και τον η την καταλληλο να μου τα κανει!!!

και γω πιστευω πως αυτοι που τα κανουν ειναι χαρισματικοι,ανυπομονω να ξεκινησω!!!θελω να ξεφορτωθω επιτελους αυτους τους πονους που για πανω απο μια 10ετια εχουν στοιχιωσει στο κεφαλι μου!!!

ελπιζω να βρω κανα καλο εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια σκεφτομουν και εγω να κανω βελονισμο ή σιατσου μολις γεννησω.Εχω προβλημα με εμβοες (βουητο) στα αυτια.Μηπως ξερετε αν αυτες οι μεθοδοι μπορουν να βοηθησουν σε τετοια προβληματα;Ή ειναι μονο για τους πονους; :roll: Υπαρχει περιπτωση να ενταθει το προβλημα αντι να περασει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ευχομαι Ρεββεκα μου!!!! :D

Μπεμπουλινο με το καλο η μπεμπουλα σου!Νομιζω πως εχουν πολλες θεραπευτικες δρασεις...Πρεπει ομως να ρωτησεις καποιον ειδικο αν γινεται κατι για το δικο σου θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...