Μετάβαση σε περιεχόμενο

pote ena embryo pairnei thesi?


Recommended Posts

καλησπερα.εμενα με το που μπηκα στον 8 ειχε παρει θεση,μετα ξαναγυρισε και αν θυμαμαι καλα γυρω στην 34η-35η πηρε οριστικη θεση(και βολευτηκε αφου γεννησα 41+1 με προκληση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εμένα η μπέμπα μου πήρε θέση από τη μέση του 7ου μήνα (και είναι με το κεφαλάκι κάτω μέχρι και τώρα) 39w και 2d ! Να δω αν θα βρεί το δρόμο, γιατί νομίζω της καλοάρεσε εκεί μέσα!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aras εξαρταται υποθετω και πώς εννοεις τη θεση.

Στην 1η μου εγκυμοσυνη ηταν με το κεφαλι κατω μεν, αλλα η ραχοκοκκαλια ηταν οπως κοιτα η γυναικα την κοιλια, απο δεξια, το γραφουν ΚΚΘΔΟ στον υπερηχο.Αλλα δεν ειναι η καλυτερη για τον τοκετο αυτη η θεση.

Τον καθυστερει αρκετα.

Πρεπει η ραχοκοκκαλια να ειναι αριστερα, ΚΚΘΑΟ.

Στην 1η λοιπον εγκυμοσυνη ηταν αρκετο καιρο αριστερα, λιγο πριν γεννησω, στην36η, πηγε επιτελους δεξια αλλα οταν με επιασαν πονοι να γεννησω 37η ξαναπηγε δεξια :evil:

Με εβαλαν να ξαπλωσω καπως συγκεκριμενα για να ξαναγυρισει, για λιγη ωρα, κι ολα καλα μετα.

Με αυτα και με αυτα θελω να πω και καλη θεση να χει παρει, δεν ξερεις αν θα γυρισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αras μου κι εμένα είχε πάρει θέση από τον 7ο μήνα και έμεινε εκεί μέχρι που βγήκε!!! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και μην αγχώνεσαι γι 'αυτά, άλλωστε ότι θέλει θα κάνει το σποράκι σου :lol::lol::lol: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κοριτσάκι μου, από την Β΄ Επιπέδου, που έκανα περίπου 1 1/2 μήνα πριν, ο μπουμπούκος μου είναι με το κεφαλάκι κάτω...... ελπίζω να μείνει εκεί, γιατί θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...