Μετάβαση σε περιεχόμενο

XΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ (?)


Recommended Posts

Καλημέρα σας!!!!!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας!

Χθες ειχα ενα αχνο θετικο τεστ εγκυμοσύνης και σημερα έκανα χοριακη και είναι 58 μονάδες. Ειμαι στην 35η μερα του κύκλου. Την 17η είχα ενα επισης αχνο θετικο τεστ ωορρηξίας που σημαίνει ότι είχα ωορρηξία την 18η. Τελευταια επαφή την 17η!

Δεν είναι πολύ χαμηλή η χοριακή? Εχει καμμια ανάλογη εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!!!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας!

Χθες ειχα ενα αχνο θετικο τεστ εγκυμοσύνης και σημερα έκανα χοριακη και είναι 58 μονάδες. Ειμαι στην 35η μερα του κύκλου. Την 17η είχα ενα επισης αχνο θετικο τεστ ωορρηξίας που σημαίνει ότι είχα ωορρηξία την 18η. Τελευταια επαφή την 17η!

Δεν είναι πολύ χαμηλή η χοριακή? Εχει καμμια ανάλογη εμπειρία?

Καλημερα marouli.Εγω την ημερα που περιμενα περιοδο ειχα 34.Τωρα πολλα πραγματα παιζουν ρολο..ποτε εγινε η συλληψη, ποτε εγινε η εμφυτευση,γενικα σε καθε μια μας αντιδρα ο οργανισμος με το δικο του τροπο!Σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου είσαι εγκυούλα?!!!!!

Πόσο μα πόσο χαίρομαι για σένα!!! Καλό 9-μηνο σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλυτερα ειναι μετά από δυο-τρεις μερες να επαναλάβεις την χοριακή. Καταλαβαινω την ανυπομωνυσια σου αλλα κανε λιγο υπομονη και ολα καλα θα ειναι :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η β χοριακή είναι ορμόνη που αρχίζει να εκρίγνεται στον οργανισμό απο τη στιγμή της εμφύτευσης του εμβρύου......η συγκεκριμένη ορμόνη μεταβολίζεται διαφορετικά απο οργανισμό σε οργανισμό...... Δεν είναι χαμηλή για 35η μέρα του κύκλου.Αυτό που θα πρέπει να συμβεί για να πούμε οτι η εγκυμοσύνη προχωράει καλά (αφού ειναι πολύ νωρίς για να δείς σάκο υπερηχογραφικά) είναι μια αυξηση της της τάξεως του 70% μετά απο δυο μέρες.......

Προς το παρόν λοιπόν δεν υπάρχει λόγος άνχους γλυκειά μου...πιθανόν να χρειαστείς πάνω απο μια επανάληψη του τέστ.....για να εξασφαλίσει ο γιατρός σου οτι ολα βαίνουν καλώς.......

Σου εύχομαι καλή συνέχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελια με το καλο ;)

εγω ειχα επαφη 5/8 (το επισα τοτε) εκανα χοριακη 21/8 κ ηταν 12 μοναδεσ...ανα 2 μερεσ εκανα κ ανεβαινε αλλα οχι τρελα ουτε διπλασιαζοταν μην τρελαθεισ αν δεν το δεισ ...μετα απο τισ 150-250 μοναδεσ μπορει να δυπλασιαζετε.

αντε καλη αρχη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξαναέκανα χοριακή και ανέβηκε στις 127 μονάδες. Λίγο περισσότερο από διπλάσια! Θα ξανακάνω άλλη μια τη Μ.Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου χθες έκανα παλι κ είναι μολις 3.430! Βεβαια ακολουθει το ρυθμό να διπλασιαζεται καθε 2-3 ημερες αλλα επειδη είναι μικρη (είμαι 6 εβδομάδων + 5 ημερων (με μεγαλο κύκλο βέβαια)) αγχωθηκα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ξεκινησε να ανεβαινει κανονικα με διπλασιασμο και μετα νεμεν ανεβαινε αλλα οχι οσο επρεπε.Κι ομως τα παω μια χαρα!!!Φυσικα μου εδωσε υποστηριξη ο γιατρος.Δεν ξερω αν επαιξε αυτο ρολο παντως δοξα το Θεο παω καλα.Αρα εφοσον εσενα διπλασιαζεται δεν εχεις προβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλες τις μανουλες...

Κοριτσια ειμαι τρελαμενη!!!Μετα απο καθυστερηση 4 ημερων εκανα τεστ και βγηκε θετικο. Εκανα β χοριακη την επομενη εβομαδα,Τριτη 78 η τιμη της, την Πεμπτη 50 και την Παρασκευη 68. Δευτερα 2/5 εκανα κ βγηκε 70,σημερα 4/5 βγηκε 72. Σταματησα να παιρνω τα οποια χαπια και εχω αιμα κοκκινο, οχι ροη, ανα διαστηματα.Εκανα κολπικο υπερηχο και δεν εδειξε τιποτα. Ο γιατρος μου προτεινε να ξανακανω χοριακη στις 6/5. Μηπως εχω αποβαλλει? Ειναι μηπως καποιο εξωμητριο?Αλλα και αν ηταν δεν θα το εβλεπε ο γιατρος? Να πω οτι η τελευταια μου περιοδος ηταν 22/03.Βοηθηστε με σας παρακαλω..Δεν ξερω τι να σκεφτω..Και το θελουμε τοσο πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marili λιγο περιεργα φαινονται τα πραγματα.Η χοριακη ή θα ανεβαινει ή θα κατεβαινει....εσενα τι κανει ανεβοκατεβαινει?Πας στο ιδιο μικροβιολογικο εργαστήρι καθε φορα?Ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marili μου καλημέρα και καλωσήρθες στην παρέα μας!

Οταν λες οτι με τον κολπικό υπέρηχο δεν είδε ο γιατρός τίποτα... τί εννοείς; Δεν είδε κάτι ανησυχιτικό ή δεν είδε σάκο; Σύμφωνα με την τελαυταια σου περίοδο, λογικά είσαι εγκυος 6 εβδομάδων και 2 ημερων ... οπότε θα το έβλεπε σίγουρα ο γιατρός.... ισως να ακούγατε και καρδούλα....

Για να είναι εξωμήτριο δεν το νομίζω αλλιώς θα σου το έλεγε.

Οι τιμές είναι λίγο χαμηλούτσικες και δεν ανεβαίνουν, αλλά ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και εύχομαι από την καρδία μου να σου πάνε όλα καλά! Ισως υπάρχει κάποια κοπέλα με ανάλογη εμπειρία να την μοιραστεί μαζί σου.

Εχε πίστη και θετική σκέψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marili καλημερα ευχομαι να εισαι εγκυουλα κ ολα αυτα να ναι κολπα απο το νινι σου..απλα επειδη εχω μια εμπειρια ετσι ηταν για μενα η 2η αποβολη μου,....παλινδρομησε το μωρο..ανεβηκε στις 117 πεεσε στις 70 ξανανεβηκε στις 100 κ μετα καρφι επεσε στο 50 κ αναδιαστηματα ειχα αιμα ροζ .....μην ανχωνεσαι οτι ολα ευχομαι να πανε καλα σε σενα!!!!απλα φοβαμαι οτι εχεις παθει παλινδομηση!!!!!συμβουλεψου τον γιατρο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και παλι κοριτσια..Οταν λεω οτι ο γιατρος δεν ειδε τιποτα, δεν ειδε τιποτα ουτε σακο. Και ναι, πηγαινω στο ιδιο μικροβιολογικο εργαστηριο.Απλα την τελευταια φορα, δηλαδη χτες, την εκανα στο Μητερα.Την Παρασκευη θα κανω την τελευταια χοριακη να δω που βρισκομαι..Ελπιζω ακόμα και την τελευταια στιγμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...