Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τέταρτη εγκυμοσύνη-απορίες-Και ο θεός βοηθός!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...

Χθες εκανα υπερηχο και επιβεβαιωσα την εγκυμοσυνη μου... Μετα απο 3 παλλινδρομες, μονο αγχος νοιωθω και ελαχιστη χαρα αλλα το προσπαθω!!!! :P

Εχω μερικες αποριες και ειμαι σιγουρη οτι θα με βοηθησετε, οπως παντα!!!! :P:P

Πρωτον, ειμαι πεντεμιση εβδομαδων και ειδαμε σακο αλλα οχι εμβρυο. Μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και οτι συμβαινει σε πολλες γυναικες να δουν πιο αργα το μπεμπακι. Αλλα εγω οπως καταλαβαινετε αγχωθηκα λιγο!!! Το εχει παθει καμια σας;;;

Δευτερον, μου ειπε την Παρασκευη (οπωσδηποτε,οχι αλλη μερα!!) να παω στο embryocare και να κανω εναν υπερηχο. Γιατι με στελνει εκει και δε περιμενει μεχρι την αλλη εβδομαδα που θα εχει μεγαλωσει, να παω στο ιατρειο του;;;; Δε μπορω να καταλαβω τι γινεται και γιατι με βαζει μεσα σε 1 εβδομαδα να κανω 2 υπερηχους, αφου ειναι και τοσο νωρις!!!! Τι γινεται;;;;;;

Σας ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια....σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι. Λογικό είναι να μην φανεί το έμβρυο ακόμα...λογικά όπου να΄ναι θα κάνει την εμφάνιση του. Πιστεύω σε στέλνει εκεί που λες λόγω του ιστορικού σου...

σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην σου ευχομαι να σου πανε ολα καλά!!! Με το καλό το μπεμπακι σου και να εχεις μια καλή εγκυμοσυνη.

Το οτι ειδατε μονο σακο δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανησυχει. Συμβαινει οπως σου ειπε και ο γιατρος σου.

Τωρα οσον αφορα τον υπερηχο που σε εστειλε αλλου, ενδεχομενως λογω του ιστορικου σου να το κανει...αλλα αν καλυτερα ρωτησε τον ιδιο.

Και μην αγχωνεσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις με ένα υγιέστατο μπεμπάκι!! Συμφωνώ με τα κορίτσια,πιθανόν λόγω ιστορικού σε στέλνει εκεί κ ίσως γιατί μπορεί να έχουν πιο εξελιγμένο υπέρηχο απο ότι ο γιατρός σου.Σημασία έχει οτι τα κατάφερες κ δεν πρέπει να αγχώνεσαι!!Όλα καλά θα πάνε! ;) Ο δικός μου γιατρός πρώτη φορά με είχε δεί στις 8 εβδομάδες ακριβως..δεν ήθελε νωρίτερα γιατί μου είχε πεί οτι δεν θα φαίνεται το έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη την φορα!

Και εγω το επαθα αυτο, στον πρωτο υπερηχο δεν ειδε τπτ. , στο δευτερο που ηταν 5-6 εβδ. ειδε μονο σακο. Και μετα απο 10 μερες ξανακανα υπερηχο και επιτελους το ειδαμε.

Πιστευω οτι σε στελνει εκει επειδη εχεις αγωνια εσυ και για να σε ηρεμησει το κανει. Χαλαρωσε και θα δεις το μωρακι σου σε λιγες μερες και ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!! Κι εμεις τον σακο τον ειδαμε στο τελος της 5ης εβδομάδας....εμβρυο ειδαμε μετα απο 1 βδομάδα κ κατι κ καρδουλα ακομα μια βδομάδα... Σε καθε εγκυμοσυνη διαφερουν οι χρόνοι..ευχομαι να πανε ολα καλά κ να κρατησεις σε 9 μηνες στην αγκαλία σου το μωρακι σας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια κοπελα μου να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.και εγω οταν πηγα την πρωτη φορα γυρω στις 5 και κατι εβδομαδες ειδαμε μονο σακο ξαναπηγα γυρω στην 9η και ολα ηταν οκ!μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε.και εγω πιστευω οτι σε στελνει στο embryocare λογω ιστορικου αλλα και προφανως θα εχουν και πιο ειδικα μηχανηματα.ηρεμησε γιατι τα καταφερες γλυκεια μου και σε χωριζουν μολις 35 εβδομαδες απο την στιγμη που θα κρατησεις το αγγελουδι σου στην αγκαλια σου!απολαυσε τις επομενες εβδομαδες στο επακρο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες!!!

Προφανώς τόσο τακτικός έλεγχος γίνεται για να είστε σίγουροι οτι όλα θα πάνε καλά

αυτή τη φορά!

Εγώ σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile! συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Κι εγώ είχα μια παλλίνδρομη και καταλαβαίνω πώς νιώθεις!

Νομίζω ότι πεντέμιση εβδομάδων είναι φυσιολογικό να φαίνεται μόνο σάκος. Παίζει ρόλο και πότε έγινε η σύλληψη.

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και κυρίως, να μη συγκρίνεις την περίπτωσή σου με άλλες, γιατί η κάθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική και διαφορετική. Δε βλέπουν όλοι στην ίδια βδομάδα έμβρυο, δεν ακούνε όλοι την ίδα στιγμή καρδιά.

Χαλάρωσε και απόλαυσέ το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, να ξερατε ποσο με ηρεμησατε!!

Καλα λετε, μαλλον το κανει για να ηρεμησω και επειδη θα εχουν καλυτερα μηχανηματα, αυτο δε το σκεφτηκα!!!!

Χθες εκανα β χοριακη και ειναι γυρω στις 5000!!!! Θα κανω και αυριο ,αλλα νοιωθω πολυ πιο ηρεμη που ειδα αυτη την τιμη!!!!! Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι εχουμε τρελαθει ψυχολογικα!!!!!!

Παιδια... ολο νυσταζω!!!! Με τρελαινει το μπεμπακι μου!!!!! :P:P

Καντε μια ευχουλα για μενα!!!!

Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!!

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα

Σκεψου πως ο,τι ειναι να γινει θα γινει και δεν ειναι στο χερι σου να κανεις κατι για αυτο

Ετσι προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου

Πολλες ευχες !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!! Η β χοριακη ειναι πολυ καλη και ο σημερινος υπερηχος εδειξε ενα μικρουλι μωρακι και μια μικρη καρδουλα να παλεται!!!!! Απλα δεν ακουγεται ακομα!!!!

Σε καμια 10αρια μερες ειπε ο γιατρος, που μου ειπε οτι ολα ειναι τελεια!!!!!!!!!!!!!!

Ειμαι τοσο χαρουμενη.... Αφου με επιασαν τα κλαμματα στον υπερηχο!!!!!!! :lol:

Καντε μια ευχουλα να μου πανε ολα καλα!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο μια ...ολες οι ευχες του κοσμου στο μικρουλι σου , να μεγαλωνει και να ακουσετε δυνατα την καρδουλα του!!!!!! Να χαλαρωσεις λιγο τωρα

Να δεις που θα παει καλα αυτη τη φορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές ευχούλες θα κάνουμε etoile!!! Πολλές ευχούλες για μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)

Καλή επιτυχία και ψυχραιμία... Όλα θα πάνε καλά!!! Η χοριακή σου είναι τέλεια!!!! :-bd:-bd

Πολλά φιλιά :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:ymapplause::ymapplause:[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=wav.gif]

πολλα πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

αργησα λιγο αλλα το πηρα ειδηση!!! σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, το ξερω οτι εισαι αγχωμενη αλλα ειμαι σιγουρη αυτη τη φορα να τα καταφερεις!! πιστεψε το!!!

μπραβο κοριτσαρα!!!

εμεις θα κανουμε τελικα την πρωτη μας εξωσωματικη τον επομενο μηνα...

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Ευχαριστω κοριτσια!!!

Ειμαι στην 10η εβδομαδα και το φασολακι ειναι μια χαρα!!!Εχω ηρεμησει πλεον αρκετα, νομιζω ολα θα πανε καλα!!!!!!

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, αντε με το καλο..

Να σε ρωτησω κατι;;; Σημερα θα κανω την εξεταση κολπικου υγρου... Εσυ την εχεις κανει; Δε ξερω αν πρεπει να πλυθω ή οχι!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...