Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατι με Κλωτσάει τόσο δυνατά


Recommended Posts

Γεια σας, βρίσκομαι στην 29η εβδομάδα κυήσεως και έχω παρατηρήσει ότι το μωρό με κλωτσάει τόσο δυνατά που νομίζω ότι θα βγει . Τα σημεία που με κλωτσάει και με τραντάζει ολόκληρη είναι στον αφαλό και στη μήτρα. Είναι φυσιολογικό ή να αρχίσω να προετοιμάζομαι σιγά σιγά……?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι απολυτος φυσιολογικο!! Αλλες κανουν αμαν για τετοιες κλωτσιες! Εγω το καταευχαριστιομουνα παντως! :D Με το καλο το μωρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις καθολου!και μενα με κλωτσουσε παρα πολυ δυνατα και με πονουσε.και τελικα τωρα που γεννηθηκε η γιατρος μου ειπε οτι εχει πολυ δυναμη.η κοιλια μου εκανε βολτες!!!!!ακομη παιζει ρολο και η θεση του πλακουντα ο δικος μου ηταν οπισθιος και ετσι δεν απορροφουσε τους καρδασμους.

με το καλο κοπελα μου να υποδεχτεις το μπεμπακι σου ευχομαι να εχεις μια καλη γεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανυσηχεις και ουτε να ετοιμαζεσε ακομη! Καλο ειναι αυτο που τον ακους συχνα. Ο δικος ακομη και τωρα με τρελενει στις κλωτσιες, ασε που εχει χωρο και γυρναει ακομη. Δηλ. ειναι με το κεφαλι κατω αλλα το σωμα του την μια ειναι δεξια και την αλλη αριστερα. Θα υπαρχουν και μερες που θα ειναι πιο ησυχος.

Και ο πλακουντας μου ειναι οπισθιος, εαν τελικα παιζει καποιο ρολο οπως εγραψε η αλλη κοπελα.

Μ'ενα πονο σου ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

εμενα με ειχε ταραξει στις κλωτσιες,δεν ηξερα πως να κατσω!!!αφου κρατιομουν απο κατω μου :oops: νομιζοντας οτι θα μου βγει :D:D:D ολα ειναι νορμαλ αλλα μωρακια ειναι ησυχα αλλα ζωηρα!!!αν παιζει ρολο ο πλακουντας και μενα οπισθιος ηταν!!!για ρωτα!!!

με το καλο γλυκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο σημαινει υγεια γερο παιδι με πολυ ενεργεια ετσι ηταν ο γιος μου με ειχε ταραξει αφου οταν μπηκα στο μηνα μου εκλαιγα απο τον πονο και τελικα βγηγκε πολυ ζωηρο παιδι με ενεργεια και τρομερη δυναμη...

τωρα στη κορη μου ειναι διαφοερτικα ειναι πιο ησυχη οπως και οι κλωτσιες της αφου οταν με κλωτσαει χαιρομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΕΓΩ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!!!!!!!! ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΕΣ ΠΟΔΙΑ ΑΓΚΩΝΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα από κάποιο μήνα και μετά σφήνωσε τα πόδια της στους πνευμονές μου και κάθε φορά που έπερνα μεγάλη ανάσα πόναγα αφού το θυμάμαι σαν σήμερα. στην αρχή δεν ήξερα τι ήταν, μετά υποψιάστικα και τελικά ο γιατρός μου το επιβεβαίωσε με τον υπέρυχο και μου είπε ότι ήταν τα πόδια της. και φαντάσου ήταν και μινιόν 2,5κλ όταν την γέννησα.

και όταν γέννησα ανακουφίστικα μπορούσα να αναπνέω όπως ήθελα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι φυσιολογικο, κοιτα να το χαρεις!!!

κι εμενα με κλωτσουσε τοσο που μερικες φορες(οταν ηταν στη περιοχη της μεσης) ηταν σαν σφακτης!!

Ρωτα το γιατρο σου που ειναι ο πλακουντας. Εμενα ηταν πισω,οποτε αναμεσα στη κοιλια και το μωρο ηταν μονο οσακος. Ετσι την ενιωθα με το παραμικρο που εκανε. Ο πλακουντας απορροφα τους κραδασμους οταν ειναι μπροστα.

Μην ανησυχεις καθολου, θα σου λειψει μετα τη γεννα!!!!!!!!

Με το καλο σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κοριτσάκι μου............

Δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα από τις κλωτσίτσες που τρως από το νινάκι σου......

Μέχρι τη στιγμή της γέννας βέβαια........

Να το ευχαριστιέσαι κάθε φορά!!!!!

Μεγαλώνει & θρέφεται το μπεμπάκι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανυσηχεις και ουτε να ετοιμαζεσε ακομη! Καλο ειναι αυτο που τον ακους συχνα. Ο δικος ακομη και τωρα με τρελενει στις κλωτσιες, ασε που εχει χωρο και γυρναει ακομη. Δηλ. ειναι με το κεφαλι κατω αλλα το σωμα του την μια ειναι δεξια και την αλλη αριστερα. Θα υπαρχουν και μερες που θα ειναι πιο ησυχος.

Και ο πλακουντας μου ειναι οπισθιος, εαν τελικα παιζει καποιο ρολο οπως εγραψε η αλλη κοπελα.

Μ'ενα πονο σου ευχομαι.

γεια σου τυχαια διαβαζα εδω για τις κλωτσιες κ ειδα οτι εγραψες για τον πλακουντα. κ μενα ειναι χαμηλος κ οπισθιος..παιζει καποιο ρολο στη γεννα?κ το οτι μου χει απαγορεψει για το λογο αυτο την σεξουαλ.επαφη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια τι μου θυμήσατε τώρα???

Εμένα φαινοντουσαν χέρια πόδια κεφάλι είχε πολύ πλάκα όταν μετακινιόταν ολόκληρη η κοιλιά.

Ο αδερφός μου θυμάμαι ανατρίχιαζε όταν το έβλεπε εγώ με τον άνδρα μου δεν χορταίναμε να το βλέπουμε!!!!!!!!

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...