Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποριες πολλες για την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας.οπως εχω ξανααναφερει εχω μια σαλπιγγα μετα απο εξωμήτριο και 3 παλινδρομες.εχω ενα γιο 3 χρονων και εκανα αντιπηκτικες ενεσεις.τον οκτωμβριο εμεινα εγκυος αλλα δυσ τηχως παλι παλινδρομησε.μετα την σαλπιγγογραφια ειδαμε οτι και η μια σάλπιγγα εχει αρκετες συφυσεις και ο γιατρος μου ειπε να προσπαθησω ξανα φυσικα με ενα ρισκο για εξωμήτριο.την 28 η μερα εκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικο.ετσι κ εγω σηκωνα συνέχεια τον μικρο μου εκανα δουλειες κτλ.αφου δεν ερχοταν η περιοδος πηρα ενα τεστ ετσι για να βεβαιωθω και βγηκε θετικο.35 ημερα η χοριακη ηταν 648.υπαρχει περιπτωση αραγε να εινα εξωμήτριο με αυτη την χωριακη???

επισης λετε το οτι δεν προσεχα να εκανε κακο στην εγκυμοσύνη??

και κατι τελευταιο,ο μικρος μου σημερα με χτυπησε με το γονατο στην κοιλια χαμηλα ενω ηθελε να ανεβει πανω μου ενω καθομουν.πονεσα λιγο.λετε αυτο να εκανε κακο??

σας ευχαριστω και συγνωμη για το αγχος και τις πολλες αποριες.ειναι η τελευται ευκαιρια για φυσιολογικη δευτερη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάλλον πρέπει να παρακολουθήσεις τη χοριακή και να επισκεφτείς το γιατρό σου!

καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με ένα γερό μωρό.... μια χαρά προστατευμένο είναι εκεί.... και μακριά από κλωτσιές.... ;)

με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι με το καλο το μωρακι σου νομιζω κ εγω οτι δεν κινδυνευει τοσο οσο φοβομαστε εμεις παντα. Ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα αυτη την φορα κ να ερθει στον κοσμο το δευτερο μωρακι σου

ρωτησες τον γιατρο σου τι πρεπει να κανεις απο δω και περα? Λογικα χωρις να ξερω δεν ξερω ισως να λεω κ βλακειες αλλα αν ηταν εξωμητριο δεν θα ειχες πιστευω μεγαλη χοριακη κ παλι με καθε επιφυλαξη γιατι δεν ξερω. Ευχομαι να μας πεις τα καλυτερα μιλα κ με τον γιατρο σου κ προσεχε λιγο περισσοτερο κ με τον μικρουλη σου πιο πολυ για να εισαι εσυ πιο ηρεμη κ να μην ανχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κανω μια δευτερη χοριακη την τεταρτη και θα τον ξαναπαρω.με τοσες χαμενες εγκυμοσύνες παει συνεχεια το μυαλο μου στο κακο.μεχρι τοτε βεβαια περνω προγεστερονη και κανω ενεσεις κανονικα.αχ μακαρι να πανε ολα καλα.σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εισαι οσο μπορεις πιο ηρεμη κ να κανεις κατι που σ ευχαριστει για να εισαι καλα κ ψυχολογικα κ να μην σκεφτεσαι αρνητικα. Δεν θα σκεφτεσαι καθολου τις χαμενες εγκυμοσυνες γλυκια μου αυτη ειναι μια νεα αρχη αυτο θα λες για να μην σε παιρνει απο κατω. Ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα κοπελα μου κ θα περιμενουμε νεα σου. Θυμαμαι οτι μιλαγαμε συχνα μαζι οταν ειχαμε προωτομπει στο μαμμυ που ηταν τα μεγαλα μας τα τεκνα μπεμπακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ MAMMYLAND ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 1ο ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ Η ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ??? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απ οτι ξερω εγω απο την εγκυμοσυνη μου οσο ημουν εγκυος στα διδυμακια μου που εκανα πιο συχνα υπερηχους δεν υπηρχε προβλημα γιατι δεν ειναι τοσο μεγαλη η ακτινοβολια. Με το καλο να χεις καλη εγκυμοσυνη. Τωρα για τον γυναικολογο ο ιδιος θα σου πει καθε ποτε πρεπει να πηγαινεις αν κ νομιζω οτι στην αρχη ειναι ποιο συχνες οι επισκεψεις κ μετα αραιωνουν λιγο λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...