Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!!χθες που πηγα στον γιατρο για να δουμε το μωρακι μου,οταν καναμε τον υπερηχο ο γιατρος μου ειπε πως εχω παθει αποκοληση!!!!!! :cry::cry:

η αληθεια ειναι πως τα'χασα!!!!στεναχωρηθηκα κ αγχωθηκα παρα πολυ!!!!!εκεινο που με προβληματιζει ομως ειναι πως δεν ειχα δει αιμα,παρα μονο μια παρα παρα πολυ μικρη σταγονα κ μετα απο δυο τρεις μερες ειδα στο σκουπισμα κατι υγρα κιτρινα σκουρα (σα βλεννη),οπου δεν εδωσα σημασια.

στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες μου δεν ειχα τιποτα τετοιο ηταν ολα μια χαρα!!!

ο γιατρος μου ειπε πως εχει ξεκολησει ο σακος κ πως πρεπει να προσεχω,να ξεκουραζομαι κ να ειμαι ξαπλα!!!!χαπια δεν μου εδωσε τιποτα!!!!

μπορει να υπαρξει αποκοληση χωρις αιμα????

απ'οτι εχω ακουσει οταν εχεις αποκοληση βλεπεις αιμα η καφε υγρα!!

θα ηθελα να σημειωσω πως σηκωνα την κορη μου που ειναι κ 15κιλα (για να την κανω μπανιο,το βραδυ για τσισα κλπ).

αν γνωριζετε κοριτσια μου πειτε μου σας παρακαλω γιατι ειμαι μεσα στο αγχος ,τη στεναχωρια κ παω να τρελαθω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxxxxxx Hliana mou na prosexeis paraaaaaaaaaaaaa polyyyyyyyyyyyyyy!!! :(:(

kai na mhn thn shkwneis thn korh sou....lege ton antra sou na ta kanei auta h' fwnakse kapoion na se voithaei me ta paidia...kamia giagia-pappou!!!!esy na eisai synexeia ksapla!!!!!!!!!!!!!!!!!

polla filiaaaaaaaaaaaaa kai tis kalyteres euxes mou gia mia teleiomhnh egkymosini !!!

na prosexeisssssssssssssssss!!!!!!!!!!!filiaaaaaaaaaaaaaaa :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε μην αγχωνεσαι!!!

δε χρειαζεται να εχεις αιμα για να εχεις αποκολληση... εγω στον ανασταση ειχα αρκετες φορες αιμα αλλα κ καποιες δεν ειχα..

ειχα πολυ καιρο αποκολλησεις κ εκανα κ ενεσεις..

αλλα φαινοταν στον υπερηχο, μου το εδειχνε ο γυναικολογος μου, φαινοταν κατι σα σκια!

μην αγχωνεσαι, να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!!

κανε οσα λιγοτερα γινεται, οι πρωτες βδομαδες ειναι δυσκολες, μετα ολα θα ειναι πολυ πιο ευκολα!

τα ξερεις αλλωστε καλα κ εσυ αυτα!!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάνα μου καταρχήν ηρέμησε. Κι εγώ είχα πάθει αποκόλληση και είχα ελάχιστα υγρά καφε-ροζ. Εμενα ο γιατρός μου είχε δώσει τα ουτροτζεσταν να παίρνω και με πολλή ξάπλα επουλώθηκε γρήγορα. Προσοχή πολύ με το βάρος, δεν κάνει να σηκώνεις βάρος και ειδικά τώρα που είσαι στην αρχή. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου κι όλα καλά θα πάνε.

Καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω με αποκοληση ειμαι στο σπιτι, ξαπλα στον καναπε ολη μερα.

πρεπει να προσεχεις πολυ να μη σηκωνεις βαρος και να μη κουραζεσε.

και εγω τη κορη μου δε τη σηκωνω αγκαλια. οτι αφορα ο παιδι τα εχουν αναλαβει η μαμα μου και ο αντρας μου.

εγω μονο παιζω μαζι της γιατι δε θελω να απομακρυνθω ουτε να τη διωχνω.

προσπαθησε να προσεχεις λιγο και θα περασει γρηγορα, θα δεις.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω κουκλα με αλλα δυο παιδακια

και το ενα μωρο ειναι λιγο μανικι

πως να εισαι ολη μερα ξαπλα γίνεται;

οτι σου ειπε ο γιατρουλης ειναι το καλυτερο

βεβαια γιατι δεν σου εδωσα χαπια δεν ξερω

εμενα και στις 2 αποκολλησεις που

επαθα με ειχε φλομωσει στο χαπι

τωρα τι να σου πω ο καθενας τα δικα του

με το καλο και να χαιρεσαι τα παιδακια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να σου πανε ολα καλα!

με το καλο να ερθει το μωρακι σας!

σιγουρα παντως θελει ξεκουραση και να αποφευγεις τα βαρη

το ποσο ευκολο ειναι αυτο με δυο ακομα μικρα παιδακια ..δεν ξερω..

οπως και να εχει ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου σου και να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ!!!!σας ευχαριστω πολυ για τα λογια σας!!!!!!!!να ειστε ολες καλα!!!!!!!!

προσπαθω να ξεκουραζομαι.με βοηθαει παρα πολυ ο αντρουλης μου,δεν με αφηνει να κανω τιποτα!!!!!κ η μαμα μου οταν σχολαει απο τη δουλεια ανεβαινει πανω κ βοηθαει οσο μπορει.αλλα κ αυτη ειναι κουρασμενη οποτε δεν μπορω να εχω κ πολλες απαιτησεις!!!!

ο αντρουλης μου παντως ειναι διπλα μου κ με βοηθαει σε ολα κ του χρωσταω ενα μεγαλο ευχαριστω!!!!!!!!!

ομως τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα οταν ειναι στη δουλεια ο αντρας μου,οπου πρεπει να κανω εγω οτι αφορα τα παιδια!!!!!

σταματησα κ τη δουλεια μου κ ετσι ειμαι εδω στο σπιτι, δεν πηγαινω.

μακαρι να πανε ολα καλα κ να τα καταφερει το μωρο μου,γιατι δεν θελω να μου παθει κακο!!!!!!

δεν θελω να το χασω!!!!!!!

το χαιδευω κ το παρακαλαω να μεινει!!!!!!!!

κ παλι σας ευχαριστω κοριτσακια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΝΑ μου είχα πάθει κ εγω αποκόλληση, είχα λίγες κεφέ εκκρίσεις και για 3 μέρες πολύ έντονο σκούρο καφε. Ξεπεράστηκε με ξεκούραση και ακινησία, έκατσα περίπου 1 μήνα ξάπλα... Μην ανησυχείς απλά να προσέχεις.....

Ολα καλά θα πάνε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!! αχ θα ηθελα να ρωτησω κ κατι αλλο!!!!!

σημερα ποναω λιγο χαμηλα,οχι πολυ αλλα ουτε κ συνεχεια, απλα ποναω καποιες στιγμες.

ειναι απο την αποκοληση?????

πρεπει να ανησυχω μηπως κινδυνευει το μωρο μου????

μηπως ειναι επικινδυνο αυτο?????

αχ σας παρακαλω πειτε μου οσες γνωριζετε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ηλιαννα μου τωρα ειδα το ποστ...δεν εχω παθει αποκολληση αλλα στην αρχη ειχα πονους και μου ειπε η γιατρος οτι κανει συσπασεις η μητρα και μου εδωσε outrogestan και μου ειπε ξαπλα..κρεβατι καναπε και καναπε κρεβατι...μεχρι να κανω την αυχενικη και να δω οτι οοολα ειναι καλα ειχα πολυ ανγχος..δε ρωτας καλυτερα τον γιατρο να του πεις οτι εχεις αυτα τα πονακια??Μπορει να χρειαστει να παρεις κατι ρε συ...αντε και ολα καλα να πανε και να προσεχεις..μονο 8 εβδομαδες εισαι και πρεπει να δεσει το παιδακι...εγω τον δικο μου βαζω τον αντρα μου να τον βαλει στην μπανιερα να τον κανω μπανιο δεν τον σηκωνω καθολου...ΠΡΟΣΕΧΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κισκα μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!!!!προσεχω δεν κανω τιποτα,σταματησα κ τη δουλεια μου!!!!!!!ειμαι εδω σπιτι ξαπλα,απλα λιγο δυσκκολα ειναι οταν λειπει ο αντρας μου στη δουλεια του!!!!!!!

ΑΧ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!!!! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΩ !!!!!!!

αν συνεχισω να ποναω θα παρω τηλ τον γιατρο μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα βρε κοριτσακι μου,γιατι να θελεις να το χασεις???Κριμα ειναι η ψυχουλα...προσεχε μανουλα να ειναι καλα και το μωρο εγω στο γιο μου τπτ δεν ειχα και σε αυτοο..τρομαξα με τους πονους...δεν ειχα τετοια πριν...ηρεμησα οταν εκανα αυχενικη και ηταν ολα οκ και λεω οκ τωρα καλα ειναι...βεβαια ακομα προσεχω δεν σταματαω αλλα τουλαχιστον τελειωσαμε με το επικηνδυνο σταδιο των πρωτων μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι βρε κισκα μου προσεχω πολυ πλεον!!!!!!κ θα προσεχω πολυ μεχρι το τελος.μακαρι να πανε ολα καλα για να φτασουμε κ στο τελος!!!!!!!!!!

η κορη μου που ειναι 3 δεν με κουραζει καθολου!!!!!!!μπανιο την κανει η ο αντρας μου η η μαμα μου!!!!!

το πιο πολυ ζορι ειναι ο μικρος που ακομα δεν εχει περπατησει κ θελει αγκαλια οσο να'ναι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει η κορη μου ειναι μεγαλη κ της εχω εξηγησει απο την αρχη κ εχει καταλαβει.ευτυχως που καταλαβανει κ ακουει δηλαδη γιατι εχω τον μικρο αν ειχα κ την κορη μου......αστα!!!!!!

ουφ νιωθω πολυ κουρασμενη κ εξαντλημενη!!!!!!! κ αυτα απο το αγχος κ το φοβο μου !! :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!!σαμανθα μου χθες ειδα κατι καφε κομματακια κ πηρα αμεσως τηλ τον γιατρο κ μου ειπε να ξακουραζομαι,να μην κανω τιποτα,οχι βαρη κ ξαπλα μεχρι την τριτη που θα παω να με δει!!!!!!

αχ αντε δυο μερες ειναι μεχρι να δω αν ειναι ενταξει το μωρο μου!!!!!!!!!!

μακαρι να ειναι καλα (να εχει κολλησει)!!!!!κ να πανε ολα καλα κ να το κρατησω στην αγκαλια μου μετα απο λιγους μηνες!!!!!!!!

τωρα λοιπον κανω υπομονη μεχρι την τριτη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!!σαμανθα μου χθες ειδα κατι καφε κομματακια κ πηρα αμεσως τηλ τον γιατρο κ μου ειπε να ξακουραζομαι,να μην κανω τιποτα,οχι βαρη κ ξαπλα μεχρι την τριτη που θα παω να με δει!!!!!!

αχ αντε δυο μερες ειναι μεχρι να δω αν ειναι ενταξει το μωρο μου!!!!!!!!!!

μακαρι να ειναι καλα (να εχει κολλησει)!!!!!κ να πανε ολα καλα κ να το κρατησω στην αγκαλια μου μετα απο λιγους μηνες!!!!!!!!

τωρα λοιπον κανω υπομονη μεχρι την τριτη!!!!!!!

κοριτσάκι σου το είπα και στο chat....να είσαι ξάπλα συνέχεια και να μην ρισκάρεις να σηκώνεσαι...το ξέρω ότι είναι δύσκολο με 2 παιδάκια αλλά πρέπει να το κάνεις...

πώς και δεν σου έδωσε utrogestan ο γιατρός? συνήθως δίνουν!!

καλή επιτυχία την τρίτη & υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλη μου προσπαθωνα μην σηκωνομαι!!!!!σκεφτομαι κ το μικρουλι μου πως εχει κ αυτο αναγκη!!!!!.......

αχ δεν ξερω τι να σου πω γιατι δεν μου εδωσε τα ουτροτζεσταν????.....τωρα υπομονη μεχρι την τριτη κ θα δουμε!!!!!..

σου ευχομαι με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου κ να ειναι γερο κ παντα τυχερο!!!!!!!!

κ να εχεις μια πολυ ευκολη γεννα κ να μην ταλαιπωρηθεις καθολου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΝΑ μου εμένα μου είχε πει να ξαναξεκινήσω τα ουτροτζεσταν όταν έπαθα την αποκόλληση, ωστόσο και ο ίδιος θεωρούσε ότι δεν προσφέρουν τίποτα......τα πήρα για καλό κ για κακό..αλλά μάλλον δεν βοηθάνε κ πολύ...

να είσαι ακίνητη όσο μπορείς κ προσοχή μη σηκώνεις τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου σε ευχαριστω πολυ κοριστακι μου!!!!!!!τωρα για το θεμα με τα ουτροτζεσταν (γιατι δεν μου ειπε να τα παρω)....τι να πω.....οι γιατροι ξερουν καλυτερα απ'οτι εμεις!!!!!!!

προσεχω πολυ κοπελα μου!!!αντε να δουμε την τριτη τι γινεται,πως ειναι το μικρουλι μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ , ηλιαννα μου τωρα διαβασα τα νεα σου , ελπιζω τωρα που σου γραφω να ειναι ολα καλα . κοιτα και εγω στην τριτη εγκυμοσυνη ειχα μια μεγαλη αποκολληση , και δεν ειχα δει αιμα . με κουραζαν και μενα βλεπεις τα μεγαλα , τα σηκωνα για να τα βαλω στην μπανιερα ..

εμεινα 10 μερες στο κρεβατι και τα παιδια τα ανελαβε ο αντρας μου ( πηρε αδεια ) . ουτε εμενα μου εδωσε χαπια ο γιατρος . σου ευχομαι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας πηγα σημερα στον γιατρο κ μου ειπε πως το μωρο μου ειναι μια χαρα,κ πως η αποκοληση υπαρχει ακομα ομως ειναι μικροτερη απο την προηγουμενη φορα!!!!!!!

μου ειπε επισης πως ειμαι μια βδομαδα μικροτερη απ'οτι ειχε δειξει ο υπερηχος στην αρχη!!!!τωρα αυτο ειναι κακο?????παντως χαρηκα πολυ για το μωρακι μου που ειναι καλα!!!!!αυτο ηθελα!!!!!

τωρα θα παω μετα απο δυο βδομαδες παλι!!!!!!

ρουλακι μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!!!!!!να εισαι καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...