Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες.

Είναι το δεύτερο post που κάνω και αν κάνω κάτι λάθος ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων .

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με την νέα γρίπη Η1Ν1

.

Κάθε φορά που έχει πυρετό η μικρούλα μου, καρδιοχτυπώ και τρέχω στον παιδίατρο μου με μεγάλη αγωνιά.

Ποια η γνώμη σας σχετικά με την νέα γρίπη?

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου..

Εγω προσωπικά σχετικά με αυτό δεν αγχωνομαι καθόλου..Αλλωστε κ η παιδίατρός μας

είναι ιδιαίτερα χαλαρή,απο πέρισυ ακόμη,κ μου είχε πει οτι αφού έχει κάνει

το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου,κ να την βρει αυτη η γριπη,το πιθανότερο είναι

να την περάσει όπως μια κοινή γρίπη...Κ ίσα ίσα,μου είπε πως η κοινή γρίπη είναι

πολύ πιο επικύνδηνη απο τον ιο Η1Ν1,απλά έχουν δώσει μεγάλη έκταση τα ΜΜε!

Ελπίζω να σε έκανα λίγο να χαλαρώσεις!

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sinfono kai ego me tin mammydi akribos ta idia exo akousi apo ton pediatro mou!!!akomi kai tous enilikou na piasi inea gripi kindineuoun auti pou pasxoun apo xronia problimata igias!!!giato giota mou iremise kai min anxonese adika to exo psaksi poli to thema :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και γω με τα κοριτσια.

Μην ανυσηχεις.

Εγω περυσι ημουν εγκυος και επειτα λεχωνα οταν ξεσπασε η επιδημια και να ειμαι ειλικρινης ημουνα αρκετα φοβισμενη.

Φετος ειμαι πολυ πιο χαλαρη αλλα τηρω ολους τους κανονες υγιεινης. Πλενουμε χερακια,δεν παμε σε κρυωμενα παιδακια επισκεψη κλπ.

Βεβαια ειναι να μη τυχει αλλα τουλαχιστον τηρουμε καποια πραγματακια τωρα που εχουνε εξαρση οι ιωσεις. Ετσι και αλλιως θα το καναμε οχι μονο λογω γριπης.

Τελος να σου πω για να σε καθυσηχασω εντελως ,προσφατα περασε τη γριπηη ο μικρος της κουμπαρας μου που ειναι ενος και το περασε σαν μια απλη γριπη. Ξερω πολλα παιδακια που περασν τον ιο.

Επισης λενε οι ειδικοι οτι τα παιδια φετος εχουνε αναπτυξει ανθεκτικοτητα στον ιο και δεν το περνανε βαρια.

Αυτα. :D

Αληθεια ποσο ειναι το μικρο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emis tin perasame ....megalo pireto mono ta pedia....oi megaloi to pernan pio diskola...ta pedia exoyn kani k toooosa embolia opos toy pneymoniokokou poy voithai poli moy ipan k i pediatros k i pnevmonologos pou piga ....k na soy po kati....telika kalitera poy to perasame k ksero pos antidroun ta pedia se megales epidimies....to pedi prepi na exi polla provlimata anapneftika k tetia giana ine evesthito k na fovase

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ και πολλά χρόνια αρρωσταίνουν απο την γρίπη πολύ καιρό πριν βγεί το Η1Ν1 πολύ καιρό πρίν αρχίσουν και λένε για τον ιό καινα κάνουν τον κόσμο να ανησυχεί , να μπαίνουμε στα μέσα μαζικής μεταφοράς να ακούμε κάποιον να φτερνίζεται η να βήχει και να κοιτάμε μην τυχόν και έχει τον ίο καιμην τυχόν πάρουμε το μικρόβιο .Μας έκαναν να ανησυχήσουμε χωρίς λόγο μόνο και μόνο για να πουλήσουν τα εμβόλια και τελικά τους έμειναν στα ράφια και τώρα άρχισαν πάλι να σπέρνουν τον πανικό δηλαδή η απο τον ιό θα πάμε η απο την ανεργία και εγω προσωπικά απο το δεύτερο πιστεύω.

Στο γιό μου δεν έχω κάνει ούτε το απλό εμβόλιο της γρίπης πέρσι κάποιος παιδίατρος μου είπε αν θέλω να του το κάνουμε αλλά δνε το επέλεξα , ναι κρύωσε και πέρασε την ίωση όπως κάθε χρόνο και παιδάκια που το έχουν κάνει έχουν ταλαιπωρηθεί περισσότερο . Ναι στο εμβόλιο του πνευμονιόκοκου . όπως καταλαβαίνετε λοιπόν δεν δίνω σημασια προσπαθω να αποφευγω να μην πηγαίνω σε άρρωστα παιδάκια αλλά ούτε δέχομαι εγω κανέναν αν είναι άρρωστος ο δικός μου και είμαι μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήμουν έγκυος πέρυσι που γινόταν χαμός.. την πέρασε ο αδελφός μου ο οποίος έχει 3 παιδιά. Κανείς μας δεν κόλλησε. Προσέχαμε βέβαια. Θέλω να πω ότι δεν είναι τα πράγματα τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζουνε. Το αντίδοτο της γρίππης αυτής είναι η μη παρακολούθησει των Δελτίο Ειδήσεων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να συμπληρωσω σταπαραπανω οτι αν την περασει η εσυ η το μωρο θα παρει και αντισωματα,και επεισης στραβωνουν τα περιστατικα οτνα συνηθως εχουν προβλημσατα και σε αλλα συδστηματα...η ειναι πιο σδυσκολα οτνα εχεις ασθμα η γενικοτερα υπολιετουργει καποιο συστημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Πόσο είναι η κορούλα σου???

Και εγώ πέρσυ ήμουν έγκυος και μετά λεχώνα όταν γινόταν χαμός με την γρίππη.. .τελικά αποφάσισα να κάνω το εμβόλιο όσο ήμουν έγκυος και πρόσεχα... Ευτυχως δεν κολλήσαμε κάτι .. φέτος όμως έκανα στην κόρη μου το απλό εμβόλιο της γρίππης και εγώ απλά προσέχω ...

Γνωστοί μου πάντως που την πέρασαν (ακόμη και η ανιψιά μου 9 μηνών) δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα... μην σου πω ότι αν δεν ήταν υποψιασμένοι για την νέα γρίππη και δεν κάνανε το τεστ ούτε που θα το καταλαβαίναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κόρη μου είναι 3 χρονών. Άκουσα στις ειδήσεις ότι πέθαναν δύο παιδάκια 2 και 8 χρονών και είμαστε μέσα στον πανικό.

Ακόμη πέθανε και ένας γείτονας μας, 45 χρόνων χωρίς προβλήματα υγειάς.

Είμαι με ένα θερμόμετρο στο χέρι και δεν ξέρω τι να κάνω. Άσε που η παιδίατρος μας δεν έχει και αυτή ξεκάθαρη γνώμη

Το μυαλό μου πάντως είναι συνεχεία εκεί.

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΩΣ ΠΕΘΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΜΕΣΩΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΣΙΤΩΜΕΝΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΟ ΗΔΗ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΞΑΣΘΕΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...