Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποτε ξεκιναμε στο γιογιο???


Recommended Posts

καλησπερα,

εχω ενα κοριτσακι 22 μηνων,

συνεχεια μου ζηταει να τα κανει στη λεκανη ή στο γιογιο της

θελει να σκουπιζεται και να τραβαει και το καζανακι.

εντομεταξυ θελει και συνεχεια να ειναι γδυτουλα για να καθεται στο γιογιο και φοβαμαι μη κρυωσει

τα εχει κανει 2 φορες και εχει χαρει πολυ.

δε ξερω αν καταλαβαινει τι κανει ή αν απλως παιζει,

μηπως ειναι μικρη ακομα για κατι τετοιο???

εγω σκεφτομουν να τη ξεκινησω απο το καλοκαιρι

απο την αλλη σκεφτομαι μηπως πρεπει να την αφησω πιο ελευθερη.

δειχνει μεγαλο ενθουσιασμο τωρα και φοβαμαι μη της τον κοψω και μετα δε το δεχεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα efi21

οι δυο πρωτοι γιοι μου,εκοψαν την πανα 2 χρονων,χωρις να το ζητησουν απο μονοι τους ομως,εγω τους ενθαρρυνα και τους παροτρυνα και τις κοψαμε ευκολα μπορω να πω,ποσο μαλλον η κορουλα σου που αρχισε μονη της τις προσπαθειες,εισαι πολυ τυχερη γιαυτο,ενθαρρυνε την οσο μπορεις δεν ειναι τοσο μικρη οσο νομιζεις αφου μπορει και ελεγχει την κατασταση μονη της εσυ δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο παρα μονο να την βοηθας και ολα τα αλλα θα τα κανει μονη της και προς Θεου μην της κοψεις τον αερα,αφησε την να κανει αυτο που θελει,καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,πιστευω για να στο ζηταει μονη της ειναι ετοιμη,μην την κοβεις,ειναι κριμα.σιγουρα καλητερα το καλοκαιρι για να μην κρυωσουν αλλα αφου το θελει γνωμη μου ειναι να την αφησεις.φιλια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι κριμα να την κοψεις τωρα που σου δειχνει οτι το θελει

βαλτην στο γιογιο η στην τουαλετα και καλη σας επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,

εχω ενα κοριτσακι 22 μηνων,

συνεχεια μου ζηταει να τα κανει στη λεκανη ή στο γιογιο της

θελει να σκουπιζεται και να τραβαει και το καζανακι.

εντομεταξυ θελει και συνεχεια να ειναι γδυτουλα για να καθεται στο γιογιο και φοβαμαι μη κρυωσει

τα εχει κανει 2 φορες και εχει χαρει πολυ.

δε ξερω αν καταλαβαινει τι κανει ή αν απλως παιζει,

μηπως ειναι μικρη ακομα για κατι τετοιο???

εγω σκεφτομουν να τη ξεκινησω απο το καλοκαιρι

απο την αλλη σκεφτομαι μηπως πρεπει να την αφησω πιο ελευθερη.

δειχνει μεγαλο ενθουσιασμο τωρα και φοβαμαι μη της τον κοψω και μετα δε το δεχεται.

Βρε Έφη μου έχεις τέτοια τύχη και σκέφτεσαι αν είναι μικρή και άλλα τέτοια :shock: ;;;;;;;; Ο δικός μου σε λίγες μέρες θα γίνει 2 και το γιογιο το έχει για παιχνίδι. Παίζει και κάτι μουσικούλες και βράστα. Εγώ το καλοκαίρι λέω να αρχίσω συστηματική προσπάθεια να κόψει την πάνα γιατί κάθε καλοκαίρι δε δουλεύω και θα υπάρχει άνεση χρόνου και κυρίως τα χαλιά θα είναι σηκωμένα :lol: ! Μια μέρα όμως που τον κράταγε η πεθερά μου, τον είδε να σφίγγεται και του είπε να πάνε στην λεκανίτσα του. Αυτός είπε κατηγορηματικά "ΠΑΝΑ ΘΕΛΩ" και όταν τελικά τα έκενε στην πάνα πήγε και κάθισε στο γιογιο :shock::x:o ...Μας δουλεύει ο μπόμπιρας..Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι έχεις μεγάλη τύχη! Ας το παιδί να εκφραστεί ελεύθερα :lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! :D

Ο γιος μου είναι 28μηνών και είχα σκοπό να του ξεκινήσω εκπαίδευση με τις πρώτες ζέστες...Ξέρετε, να βγουν τα χαλιά...να στεγνώνουν εύκολα τα πλυμμένα κλπ. :mrgreen: Όμως, σαν αποτέλεσμα μίμησης προς τον μεγάλο του αδελφό, τις τελευταίες μέρες μου ζητάει να πάει τουαλέτα. "Μαμά ω τσιςςς!" "Μαμά ω πουφ!!" Αυτές είναι οι φράσεις του, που σημαίνουν Μαμά εγώ τσίσα και μαμά εγώ κακά! και με τραβάει στην τουαλέτα. Πράγματι, τις τελευταίες 2-3 μέρες έχουμε κάνει τσίσα αρκετές φορές και όλα τα κακά στην τουαλέτα.

Τώρα είμαι στη φάση, που δεν επιμένω εγώ να πάμε, ούτε του έβγαλα την πάνα (πρόβλημα κι αυτό, βάλε -βγάλε συνέχεια..πρέπει να πάρω πάνα βρακάκι αλλά είναι κλειστά τώρα τα καταστήματα..) αλλά απο την άλλη δεν θέλω να τον "κόψω" κιόλας, γιατί έχει μεγάλο ενθουσιασμό. Όταν το ζητάει πηγαίνουμε, αλλά δεν έχουμε ξεκινήσει εντατικά.

Επίσης, όπως και στην περίπτωση σου Έφη, θέλει κάθε φορά να σκουπίσει το πουλάκι του μόνος του με χαρτί υγείας και μετά σηκώνεται και σκουπίζει ανελλειπώς και τον ποπό και θέλει να τραβήξει και καζανάκι. Και φυσικά τελειώνουμε με πλύσιμο χεριών και τοποθέτηση του "σκαλοπατιού" στην ακρούλα, να μην εμποδίζει...χαχαχαχα!!!!

Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν, ζω ακριβώς την ίδια κατάσταση. Τώρα, αν αυτό οδηγήσει σε απόλυτη επιτυχία και κόψιμο της πάνας, καλώς να 'ρθει. Θα δείξει.... Πάντως, δεν παραλείπουμε όλοι να τον επιβραβεύουμε λες και ανέβηκε στο Έβερεστ!! χαχαχαχα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...