Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2008-ΑΠΛΑ ΘΕΕΣ! No 11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 799
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσαρε τι κανετε?

Βικυ τρελη μου μαγειρισσα την συνταγη την εγραψα και θα την κανω σιγουρα ειναι πολυ

ευκολη για μενα που δεν ειμαι και πολυ της κουζινας μαλλον θα την κανω μεσα στο σ/κ

και θα βαλω και εγω φωτο.....

Κατερινα μπηκε καλα ο μηνας ε?

Τι γκαντεμια αντε να ειναι η τελευταια.....

Ερι χαιρομαι που το ξερεις και εσυ το ζαρτττττττ και οχι το ζαρ....

:lol: ειδατε καλε δεν ειμαι η μονη :lol::lol::lol:

Αυριο φευγεις ε?σου ευχομαι μια τελεια καινουργια αρχη με μονο ευκολιες....... :D

Βικουλινι που εισαι?

Τα υπολοιπα κοριτσια που χαθηκαν βρε :?:

Να σας πω και κατι αλλο?

ΧΙΟΝΙΖΕΙ!!!!!!!!!

Ειναι τελεια μονο ο αερας με χαλαει.....

Αντε καλε που ειστε :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!κανει κρυο και βρεχει παλι!!!ελεος!!!

Βικουλινι μεχρι 18 απριλιου θα εχω γεννησει ...ελπιζω να ερθει απο μονοςς ο μπεμπης χωρις ραντεβου θα δειξει!!!να ρωτησω κατι?το ιωαννακι τι επαθε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια καλημερα κρυο ε?

Αστα να πανε χειμωνας για τα καλα....

Οσο για την Ιωααννα που ρωτησες ο μικρος της ειναι στο νοσοκομειο με πνευμονια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσαρες???

καλε τι βροχη εφαγα πηγα απο τη μαμα μου να αφησω το χαρη γιατι ειχα να παω να κανω εξωτερικες δουλειες κ καλυτερ μετα αρχισε να ριχνει το νερο της αρκουδας :lol::lol::lol::lol:

περιμενενω το νικο να παμε σουπερ μαρκετ απο τη δευτερα το λεμε κ ολο βαριομαστε ε σημερ ηρθε η μερα :lol::lol::lol:

βασω τι κανεις κ εγω θελω χιονι πολυ πολυ να ασπρισουν ολααα.....

ειδες που σου ειπα οτι ειναι ευκολη κρυα ειναι πιο ωραια κ κοβετε κ πιο ευκολα χωρις να δυαλαει ;)

τονια μου αντε κριαρακι ποιος τη χαρη σου :D:D τι κανει ο αλεξ????

καλεεεεεεεε η βικυ που ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου!!!!!!! Τι κανετε?

Μολις εκατσα! Ο μικρος οοολη μερα κλαμα,η Ειρηνη οοοοολη μερα τσιριδες!!! Τα νευρα μου :twisted:

Μεσα σε ολα αυτα σηκωθηκα το πρωι και επιασα ζυμη και εκανα τσουρεκακια!! Σε λιγο θα τα ψησω να δω τι θα βγουνε μιας και ειναι η πρωτη φορα που κανω! Θα σας βαλω φωτο να τα δειτε! :)

Ιωαννακι μου τι παθατε μωρε....περαστικα στον μικρο! Να περασει γρηγορα..Ευχομαι να μην το ταλαιπωρησουν το ζουζουνι!

Αδερφουλα τι ατυχια ειναι αυτη παλι? Ενος κακου μυρια εποντε(το σκοτωσα) λενε αλλα ευχομαι να μην σας βρει αλλο..αμαν μωρε παλι...στεναχωρεθηκα τωρα..

Ερη μου σε σκεφτομαι συνεχεια και καταλαβαινω πως νιωθεις..Τα περασα και εγω πριν μερικα χρονια..Ευχομαι μια καλη αρχη στο Τοροντο...Θα σου ευχηθω και αργοτερα βεβαια!

Βασουλα ΖΑΡΤΤΤΤΤΤΤΤ!!!!!!!! :lol::lol::lol: Και εγω ζαρτ το ξερω και το λεω συχνα! :lol::lol:

Τονακι μου ολα καλα με το νεο σπιτι? Τακτοποιηθηκατε? Ο μικρος κλωτσαει καθολου?

Βικακι μου καλα ψωνια! Και εγω πρεπει να παω και να δω ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS!!!!!ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ???

ΕΓΩ ΑΣΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΓΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΓΑ??ΑΧ ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΡΩ!!!Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΟΧΙ !!ΤΙ ΝΕΑ ΕΣΕΙΣ??ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΓΕΝΙΚΗ!!ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΠΑΛΙ??ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ??

ΒΙΚΥ ΤΙ ΓΛΥΚΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??

ΛΕΝΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΠΩΣ ΛΕΩ Κ ΣΤΗΝ ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ!!!ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ??ΘΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΑ ΒΑΣΑΝΑ!!!ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ 2!!!!ωχχχχχχχχχχχχ

ΕΡΗ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΕΛΙΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΖΕΜΑ???ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ.

ΒΑΣΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ???ΟΛΟ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΧΥΝΕΙΣ Ε????ΚΑΜΙΑ ΤΟΥΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ -ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ??ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ;;;;;;;;;;;

ΜΟΛΙΣ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΤΑ ΚΡΟΥΑΣΑΝ ΜΕ ΜΕΡΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΧΕΙ ΜΥΡΗΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!!ΚΟΠΙΑΣΤΕ ΚΕΡΝΑΩ ΚΑΦΕ Κ ΚΡΟΥΣΑΝ!!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρικη μεχρι τωρα παλι δεν ειχα ιντερνετ δεν περνουσε με τιποτα η ωρα καθε λεπτο

εμπαινα κ τιποτα αλλα τωρα ολα οκ μακαρι να μην γινει τιποτα....

Εδω μια χιονιζει μια σταματαει αντε να δουμε αλλα δεν εστρωσε καθολου θα φανει το βραδυ

Μακαρι να αποκλειστουμε να μην ερθουμε για δουλεια.....

Τρελη μου μαγειρισσα σε ευχαριστω για την πληροφορια θα την φτιαξω σιγουρα και θα σου πω

αν την πετυχα......θα με κανεις και εμενα εξπερ της κουζινας :lol:

Καλα ψωνια στο σουπερ ;)

Λενακι γκρινια ε? ΥΠΟΜΟΝΗ..........

Και εσυ ΖΑΡΤΤΤΤΤΤΤΤΤ :?:

Και εγω το λεω συχνα :lol:

Πως βγηκαν τα τσουρεκακια :?:

Σταμυ μια χαρα ειμαστε....Εσεις :?: Καλε εγω δεν εχω ιδεα απο συνταγες να τωρα μαθαινω

απο την Βικυ καλα που ειναι και αυτη.....

Βικουλινι ερχομαι για τον καφε αλλα κυριως για τα κρουασανακια............

Που εισαι καλε :?: Στο ΖΑΡΤΤΤΤΤΤΤΤ ε :?::lol::lol::lol:

Εξαφανιστηκατε παλι αχ θα σας μαλωσω για ελατε..........μην με αφηνετε μονη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ περαστικα ιωαννακι!!!ευχομαι να γινει γρηγορα καλα ο χαρακης σου!!!

ειμαι μονη με τον μικρο και δεν ξερω τι δουλεια να πρωτοκανω..βαριεμαι αφορητα!!!θελω παρεουλα!!! :roll::roll: ειδατε τι εγινε στου ρεντη με τους αστυνομικους?κριμα τα παλικαρια!!!μονο που σκεφτομαι οτι ο νικος ειναι μεσα στο κινδυνο τρελαινομαι!!!κανεις δεν εκτιμα αυτο που κανουν...για 1000 ψωροευρω θυσιαζονται για το τιποτα!!!καμια επιβραβευση τιποτα...τελοςπαντων στην ελλαδα ζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε βρε κοριτσουδια εχει πεσει πολυ η ομαδα μας ρε γμτ :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

εμεις πηγαμε για ψωνια γυρισα τα μαζεψα εκανα το σπιτι κ λεμε σε λιγο να παμε καμια βολτουλα

βασωωωωωωωωωωωω μου οτι θες εδω ξερεις... :lol::lol::lol:

βικυ κ εγω θελω κρουασαν στειλε συνταγηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

τονια μου πολυ επικυνδυνο ειναι αστα να πανε κ εγω στεναχωρηθηκα πολυ...

ελενακη μου κουργιο ευχομαι η αυριανη μερα να ναι πολυ καλυτερη...

σταμμυ περαστικα ρε συ ωχ φανταζομαι βρισιμο που θα μας εχεις ριξει :lol::lol::lol::lol:

σε ολες στελνω τα φιλια μου κ αντε να μαζευομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;

ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑΣΑΝΕ...ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΕ;;;;;;;;;;;;;;

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ....

ΒΙΚΑΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΜΟΛΙΣ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΩ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ!!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΑΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλο έμπαινα να σας γράψω και όλο κάτι γινόταν και τα έσβηνα :evil:

Η Ανδριανούλα μου την Δευτέρα έκανε μια φορά πυρετο και μετά ευτυχώς τίποτα έχει λίγες μυξούλες αλλά όχι καταροή δεν μπορώ άλλο να φύγει αυτός ο μήνας μπας και δούμε μια άσπρη μέρα να έρθει το καλοκαιράκι τρα λα λα λα λα.

Το αφεντικό λείπει έχει πάει για κάτι δουλειές ελπίζω να αργήσει να επιστρέψει :lol: .

Κατερίνα τι γκαντεμιά είναι αυτή??? Μήπως είδες πουθενά τον Μητσοτάκη??? Κάνε κανένα ευχέλαιο!!!

Α να σε ρωτήσω τι μαγαζί έχεις???

Bikxar βάλε καμία άλλη συνταγή γιατί αυτή με το λεμόνι δεν μου αρέσει :cry::cry: .

Stamy περαστικά σας ελπίζω να γίνεται όλοι καλά γρήγορα!!!!!!!!!

Λενάκι υπομονή δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο!!!!!!!!!!!!

Βάσω αποκλείστικές τελικά??? μακάρι

Ελενίτσα που χάθηκες βρε????

Βικουλίνι καλές δουλειές μακάρι να ήμουν και εγώ σπίτι μου να έκανα γενική!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εγω εχω χαθει λιγο μια εχω μια δεν εχω ιντερνετ δεν ξερω τι εχει παθει και πριν εγραψα και με ειχε ξεσυνδεσει!

Εμεις καλα ειμαστε,τρελοκομειο εδω μεσα,ο μεγαλος και τι δεν κανει :twisted:

Ακομα αυτες οι κολοαρρωστιες ε?Περαστικα σε ολα τα ζουζουνια!

Κατερινακι τι επαθες παλι?

Βικουλινι εμεινε κανα κρουασαν μιααααμμμ και κανω διαιτα γμτ :(

Παω να σας διαβασω καλυτερα αν μπορεσω και τα λεμε παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!!!!!!!

Τι κανετε τσουπριτσες μου?? Που χαθηκατε ολες?? Καλα οχι οτι και εγω μπαινω πολλες φορες την μερα

αλλα με 2 παιδια δεν μενει και πολυ χρονος για μενα...

Κερναω καφε με τσουρεκακια!!!! Γινανε τελεια!!! Πρεπει να ειμαι και πολυ χρυσοχερα!! :lol::lol::lol:

P3021902.JPG[/attachment:88paoxck]

post-1499-13873936379535_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριταρες τι κανετε...????????????

εγω εχω ενα τρελο πονο στη πλατηηηη :(:(:( χτες τελικα ελιωσα στο κρεββατι δεν πηγαμε πουθενα πονουσα τοσο πολυ...

σε λιγο θα παω με την αδερφουλα μου λαικη :lol::lol::lol:

βικακυ καλη γεκινη κουραστηκα με την ιδεα οποτε θες βρε βαλε την!!!!!!!!!!!!!

ελενακηηηη τελεια φαινονται τα τσουρεκιαα θελλω συνταση κ απο αυτο οταν μπορεσεις

ριααααααα περαστικα σας...πες μου προτιμησει κ θα εχεις υλικο :lol::lol:

ελισααααααααα καλημεραααααααα ξεσαλωνει ο μεγαλος ε???το νινι τι κανει

βασω ιωαννα ασπα κατερινα αντριανα ελενη τονια τονια φανη σταμυ φλωριανννα τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη μου καλο ταξιδι να εχετε σημερα!!!!!!! Προφανως θα πετατε τωρα!!! Καλη αρχη και καλη

προσαρμογη στο Τοροντο! Περιμενουμε νεα σου οποτε μπορεσεις!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*[smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συνταγη ειναι πανευκολη!

Υλικά για 9 τεμάχια

125 γρ. βραστό νερό

50 γρ. ζάχαρη

25 γρ. βούτυρο

1 φακελάκι μαγιά

1 κουταλάκι του γλυκού μέλι

25 γρ. χλιαρό νερό

1 αβγό

1 βανίλια

425 γρ. αλεύρι

1 κουταλάκι αλάτι

για το άλειμμα

1 κρόκο αυγού

λίγο γάλα

Εκτέλεση

Βράζουμε το νερό το ρίχνουμε σε ένα μπολ και προσθέτουμε

την ζάχαρη με το βούτυρο τα αφήνουμε στην άκρη μέχρι να

λιώσουν τα υλικά.Βάζουμε σε άλλο μπολ τα 25 γρ. νερό και διαλύουμε μέσα

την μάγια,προσθέτουμε το μέλι,το αβγό και τη βανίλια.Ανακατεύουμε,ρίχνουμε μέσα και το πρώτο μπολ και τα χτυπάμε στο μίξερ προσθέτοντας κουταλιά κουταλιά το αλεύρι μαζί με το αλάτι

(δουλεύουμε το μίξερ με το γάντζο). Μόλις γίνει μια σφικτή ζύμη σταματάμε το μίξερ,κάνουμε μια μπάλα και την αφήνουμε για 2 ώρες να διπλασιάσει τον όγκο της. Κάνουμε το ζυμάρι ένα μακρόστενο μπαστούνι και το κόβουμε σε 9 κομμάτια. Παίρνουμε ένα κομμάτι το κάνουμε μακρύ κορδόνι και το τυλίγουμε όπως παρακάτω,η ένωση πάντα θα είναι από κάτω. Προθερμαίνουμε τον φούρνο στους 180 βαθμούς.

Αραδιάζουμε τα τσουρεκάκια σε ταψί και τα αφήνουμε για 1 ακόμη ώρα να διπλασιάσουν τον όγκο τους

(απαραίτητο αλλιώς δεν θα είναι αφράτα. Χτυπάμε το αβγό με το γάλα και τα αλείφουμε απαλά

με ένα πινέλο να μην ξεφουσκώσουν. Πασπαλίζουμε με μαύρη ή χοντρή ζάχαρη. Ψήνουμε 15 λεπτά.

Η δοση ειναι για λιγα τσουρεκακια, αν θελουμε κνουμε τριπλη. Με τοσο λιγη ζαχαρη γινοντε αγλυκα.Εγω εβαλα 60 γρ. παραπανω.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κανετε?

Μπα η ομαδα δεν πεταει χαθηκατε ολες..........

Το διαλυσαμε τελειως :(

Λενακι τελεια φαινονται....

Τρελη μου μαγειρισσα τι κανεις?

Βικακι καλη γενικη ;)

Εγω εφτιαξα εχτες ροξακια απο εμφανιση χαλια απο γευση κατι κανουν την συνταγη την βρηκα απο το ιντερνετ....Τρελη μου μαγειρισσα σημερα λεω να φτιαξω την λεμονοπιτα αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαθηκαμε τελειως ολες μας :(

Θα την κανω σιγουρα και ειμαι σιγουρι πως θα πετυχει αφου μου την

εδωσες εσυ,θα με κανεις εξπερ :D

Καλα ειναι μωρε στην πεθερα μου περιμενει και αυτος μπας και χιονισει ακουει εμενα ολη μερα

και κοιταει εξω απο το παραθυρο :lol:

Εσεις ολα καλα?

Η πλατη σου ενταξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...