Μετάβαση σε περιεχόμενο

diavitis kiisis kai megethos koilias


aras

Recommended Posts

νομιζω πως τα 2 ειναι τελειως ασχετα μεταξυ τους.εγω ας πουμε δεν εχω κ αν δεις τη κοιλια μου θα παθεις πλακα.κ δεν εχω παχυνει γενικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An exeis diaviti kuisis to mwro einai pio megalo apo to kanoniko apoti 3erw..Egw exw kanei kampili sakxarou pio nwris otan eimai 3,5-4 minwn logw oikogeneiakou istorikou pou exw k vgike xamili (ipoglikaimia) k o ginaikologos mou, mou eipe an den valw poli varos egw i to mwro den 8a tin 3ana kanw (telika o ginaikologos mou den mou zitise na tin kanw alla to kratiko nosokomeio me evale)..Fisika den einai apolito na exeis diaviti kuisis an exeis megali koilia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν σχετίζονται.. δεν νομίζω.. εγώ στον γιο μου είχα τεράστια κοιλιά και δεν έιχα διαβήτη κύησης και τώρα το ίδιο.. έχω πάρα πολύ μεγάλη κοιλιά και υπογλυκαιμία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ διανύω την δεύτερη εγκυμοσύνη μου.Πάλι έχω διαβήτη κύησης!

Η κοιλιά μου είναι μεγαλύτερη πιστεύω από μια άλλη κοπέλα στην ίδια εβδομάδα, αλλά δεν έχει να κάνει με αυτό.

Εχει να κανει με το ότι είναι ξεχειλωμένη από την προηγούμενη εγκυμοσύνη.

Στον πρώτο μου γιο δεν μπορώ να πω ότι είχα ιδιαιτερα μεγαλη κοιλιά και είχα διαβήτη.

Κι ούτε γεννήθηκε μεγάλος, όπως λένε για τα μωρά αυτά.Αντιθέτως, νομίζω 3 κιλά ακριβώς που γεννήθηκε, μια χαρά!

Αρα δεν σχετίζεται, κατ΄εμε, ούτε η μεγάλη κοιλιά ούτε τα υπέρβαρα μωρά με το διαβήτη κύησης.

Aras...απόλαυσε την κοιλιά σου, πίστεψε με θα σου λείψει μετά και...καλή λευτεριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna k pou 3ereis pws den exei diavitis kuisis ? girw 24i-28i evdomada (apo oti 3erw) kaneis tin kampili sakxarou k apo tin vlepw akomi 13 evdomadwn eisai..

m exei balei idi o giatros mou na kanw kampili proliptika k bgike arnitiki,opote o endokrinologos pou me eide k o ginaikologos mou mou eipe oti den tithetai thema ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις, δεν εχει να κανει το μεγεθος της κοιλιάς με τον διαβητη. Αυτό ειναι αναλογα με την γυναίκα.

Απλά οταν κανετε το Β' επιπεδου (αν δεν το εχετε ηδη κανει) και ο γιατρός μετρηση το μωρό αν το μωρό είναι πολύ μεγάλο για την ηλικία του τοτε αυτό ειναι ενας δεικτης για ζαχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εννοείς ότι καταλαβαίνεις αν είναι με το κεφάλι κάτω από τα εξογκώματα ;; Έχω την Τρίτη τώρα που μας έρχεται και μπαίνω 35η 
    • Εγω 29 εβδ & 5 που είχα πάει ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ήταν νωρίς ακόμα  η αλήθεια είναι πως βλέπω εξογκώματα από τον οφαλο και προς τα πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω και τα εξογκώματα που βλέπω είναι πόδι 🤷‍♀️ 8/7 έχω ραντεβού ξανα εσυ ποτε έχεις επόμενο ραντεβού ; 
    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...