Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανεβασμενη πιεση στην 37η εβδομαδα!!


Recommended Posts

καλησπερα κουκλες!!ειμαι 37 εβδομαδων και 5 ημερων!!σημερα πηγα στο γιατρο μου,με ειδε ολα καλα!και το μωρο μου δοξα το θεο μια χαρα!!το μονο που με εχει ανησυχησει ειναι η ανεβασμενη πιεση!!ειχα 15.8 με 9 τη μικρη , και μετα απο λιγο 16.9 με 7.5!!εχω ανησυχησει αρκετα!απο εκεινη την ωρα το σκεφτομαι συνεχεια!!ο γιατρος μου ειπε να μετρησω το βραδυ και μετα παλι το πρωι και να τον ενημερωσω για να δουμε τι θα γινει!!κοριτσακια μπορει να παθε κατι το μωρο η και μετα εγω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ,μην αγχωνεσαι καταρχην.

μετρα την πιεση σου και να κοιτας τα ποδια σου για τυχον οιδηματα.Οτιδηποτε περιεργο δεις ή νοιωσεις να ενημερωσεις κατευθειαν το γιατρο σου ασχετα με την ωρα.

δεν τον ρωτας να κανεις και μια γενικη ουρων αυριο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν ενα μηνα εκανα τριπλεξ ποδιων για οιδηματα και βουλωματα και τετοια και ηταν ολα καλα!!εξετασεις ουρων εκανα την προηγουμενη εβδομαδα!!ειδε τα αποτελεσματα και ειπε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

flora mou kalispera!!min anxonese giati anebeni i piesi :oops: tha prepi na kanis eksetasis ouron gia na di o giatros gia leukoma....to kalitero pou exis na kanis ine na sinbouleuese to giatro sou kai ola tha pan kala :D etsi kialos den sou mine akoma kai poli keros :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα

μην ανησυχεις ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου σου και εχε επικοινωνια μαζι του για οποια απορια η ανησυχια σου

ολα θα πανε καλα και σε λιγες μερες θα κρατας το μωρο σου γερο και δυνατο στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσεξε το και οτιδιποτε δεις που σε ανυσηχησει(πρηξιματα,πιεση που δεν πεφτει)

πας κατευθειαν στον γιατρο σου οτι ωρα και να ειναι

η μεγαλη πιεση δεν ειναι καλη γιατι προκαλει προεκλαμψια

συγνωμη δεν θελω να σε αγχωσω περισσοτερο αλλα επειδη το περασα στα λεω για να προσεξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με τα κοριτσια!

Στις μηνιαιες εξετασεις τσεκαρετε και το ουρικο οξυ; Εχει σχεση με την πιεση και τα παρελκομενα της ;) Μην αγχωνεσαι...γιατι οσο αγχωνεσαι θα ανεβαινει η πιεση και οσο ανεβαινει θα αχγωνεσαι ;););)

Ηρεμισε...πίνε πολλα πολλα νερακια....τσεκαρε την πιεση πρωι-βραδυ....και ο γιατρος θα σε καθοδηγησει.

Ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...