Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΕ ΕΛΕΝΑ Η΄ΑΤΤΙΚΟΝ


twiggy

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για γυναικολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο. στο έλενα κατά προτίμηση ή και στο Ατικό. Εμείς ύστερα από μεγάλη ταλαιπωρία, μπαίνουμε σε διαδικασία σπερματέγχυσης και μετά εξωσωματικής αν δεν τα καταφέρουμε... Με παρακολουθεί ήδη γιατρός στο Έλενα αλλα θα ήθελα να αλλάξω για πολλούς λόγους. Αν κάποια έχει καλές εμπειρίες από άλλο γιατρό εκεί (ή με ιατρείο έξω που να συνεργάζεται με το έλενα) ας με συμβουλεύσει.. Σκέφτομαι να ψάξω και στο Αττικό, έχω ακούσει καλά λόγια και είναι και δημόσιο, για ιδιωτικό δεν μας παίρνει... Ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σου etoile! Οπως βλεπεις δεν εχει απαντησει καμια!! Μου εστειλαν ενα πμ για καποιον Αυγουστιδη αλλα εγω που ρωτησα εν τω μεταξυ, μου ειπαν καλα λογια για την Γεωργιαδου και τον Φαρμακιδη, ολοι αυτοι στο Έλενα... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ!!

Εσυ πηγαινεις στο Έλενα ή στο Αττικό και θέλεις να αλλάξεις γιατρό ή ψάχνεσαι γενικά?

Σου ευχομαι καλη τύχη, ο,τι άλλο μάθω θα σε ενημερώσω... φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω!!!

Εγω βασικα εχω 3 παλλινδρομες, πηγα στο τμημα αποβολων σε καποιο μεγαλο νοσοκομειο και δεν έμεινα καθολου ευχαριστημενη, δε θελω να ξαναπατησω το ποδι μου....

Εχω ραντεβου και με το Αττικον, στο τμημα αποβολων... Ελπίζω να παει καλυτερα... Ειναι και κοντα στο σπιτι μου.... Ο γιατρος στο τμημα λεγεται Γιακουμακος....

Τον γιατρο μου θελω να τον αλλαξω, γιατι νομιζω οτι δε το'χει το θεμα με τις αποβολες... Ολο μου ελεγε οτι ειναι τυχαιο και μπηκα σε μια διαδικασια να τρεχω μονη μου απο γιατρο σε γιατρο, να ψαχνομαι με ενα ''βαλιτσακι'' στο χερι με εξετασεις,αντι να με καθοδηγησει....

Ετσι βρηκα το προβλημα με τον θυρεοειδη, που αν το ειχα βρει νωρις ισως να μην ειχα τοσες απωλειες, οπως μου' πε ο ενδοκρινολογος ....

Κουραστηκα με αυτη την κατασταση. Μακαρι να βρω εναν σωστο γιατρο, που μην ειναι αδιαφορος ή που να μη μου παρουσιαζει οτι τα αντιπατρικα ειναι η μονη λυση, στελνοντας μου τον βοηθο του να μου τα πλασαρει, χωρις καν να μου πει τους κινδυνους και πολλα αλλα.....

Εχω φτασει στο σημειο να σκεφτομαι να παω στο εξωτερικο να βρω γιατρο.... Ισως εκει να μη σκεφτονται μονο πως θα γεμισουν τις τσεπες τους..... :oops:

Ειμαι 28 ετων και αντι να ειμαι χαρουμενη οπως ημουν μεχρι προσφατα, κυκλοφορω με πρησμενα ματια και με αθλια διαθεση, εχω χασει τον υπνο μου, γενικα η ζωη μου εχει πιασει πατο και υποστηριξη απο ολους αυτους τους γιατρους που εδωσαν ορκο να μας βοηθουν.... ΚΑΜΙΑ!!!! Παλι καλα που εχω καταπληκτικο αντρα, που με λατρευει και αλλαζει λιγο τη στεναχωρια μου....

Συγγνωμη που σας ζαλισα, δε ξερω τι επαθα και μου βγηκαν ολα αυτα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν με ζαλίζεις καθολου etoile! Ισα ισα που νιωθω καπως καλυτερα που δεν ειμαι η μονη που κυκλοφορει κλαμμενη και κακοδιαθετη .. και πριν 2 χρονια πριν ημουν τοσο ευχαριστος ανθρωπος!!! :| Δεν εχω περάσει οσα εσυ, αλλα τελικα δεν εχει και τοσο σημασια.. ο πόνος ειναι πονος.. και ειναι αδικο που το περναμε.. Πρεπει ομως να συνεχισουμε θετικα γιατι ετσι θα χασουμε και οσα ηδη εχουμε! Αυτο το σκεφτηκα οταν σε καποια φαση δεν ειμασταν καλα με τον αντρα μου εξ' αιτιας ολης αυτης της ταλιπωριας! Και μετα σκεφτηκα πως δεν πρεπει να αφησω αυτη τη θλιψη να χαλασει τη σχεση μου! Ειναι δυσκολο πολυ , συχνα το ξεχναω, αλλα προσπαθω...

Αυτο που με εξοργιζει ομως ειναι καποιοι γιατροι!!Ο θεος να τους κανει.. δεν καταλαβαινω γιατι μας ταλαιπωρουν ! Αγνοια? Βαρεμαρα? Κακος χαρακτηρας? κακος γιατρος? δεν ξερω.... ελπιζω να βρουμε καποιον συντομα που να ακουει και να ενδιαφερεται! Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το Αττικο. Ευχομαι ολα να πανε καλα... Θα ειμαστε σε επαφη για νεωτερα...Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να μας πανε ολα καλα....

Που να δεις πως ειμαι αμα γενναει καμια γνωστη μου και πρεπει να παω στο μαιευτηριο... Αυτο ειναι πραγματικο βασανιστηριο... Ή στη δουλεια μου, αναμεσα σε τοσα παιδακια, να με αγκαλιαζουν, να με φιλουν και εγω να φανταζομαι οτι αγκαλιαζω το δικο μου παιδακι... Ειμαι στα ορια της τρελας;;;;; :shock:

Και εχεις απολυτο δικιο, ο πονος μας ειναι ιδιος, δεν εχει σημασια ο αριθμος των αποβολων....

Μακαρι να κανουμε ενα παιδακι συντομα....

:cry::cry::cry:

Οταν παω στο Αττικον και δω τον γιατρο, θα σου πω πληροφοριες. Ελπιζω να μην ειναι σαν τον αλλο που πηγα....

Καποιοι γιατροι ειναι μεγαλοι αλητες... Παιζουν με τον πονο μας μονο και μονο για να θησαυριζουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ . ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ 3ο ΗΡΘΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗ ΤΗΛΕ ΠΕΡΣΟΝΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΥΜΗΘΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εννοείς ότι καταλαβαίνεις αν είναι με το κεφάλι κάτω από τα εξογκώματα ;; Έχω την Τρίτη τώρα που μας έρχεται και μπαίνω 35η 
    • Εγω 29 εβδ & 5 που είχα πάει ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ήταν νωρίς ακόμα  η αλήθεια είναι πως βλέπω εξογκώματα από τον οφαλο και προς τα πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω και τα εξογκώματα που βλέπω είναι πόδι 🤷‍♀️ 8/7 έχω ραντεβού ξανα εσυ ποτε έχεις επόμενο ραντεβού ; 
    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...