Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα ,θα ήθελα να ρωτήσω αν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης σας ο ιατρός σας επέτρεπε να ταξιδέψετε ή αν είχατε ταξιδέψει με αεροπλάνο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εξαρτάται από την εβδομάδα της κύησης. Μετά την 32η νομίζω (χωρίς να είμαι σίγουρη) δεν σου το επιτρέπουν οι αεροπορικές εταιρίες παρά μόνο με την έγκριση του γυναικολόγου. Επίσης παίζει ρόλο αν έχεις ή όχι καλή εγκυμοσύνη. Τέλος τα μακρινά ταξιδια πέρα των 3 ωρών καλό είναι να αποφεύγονται.

Εγώ και στις 3 εγκυμοσύνες ταξίδευα συχνά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικός μου το επέτρεπε, όλα εξαρτώνται από το αν έχεις καλή εγκυμοσύνη ή όχι!!

προσωπικά είχα ταξιδέψει όταν ήμουν 3 μηνών στο Λονδίνο αυθημερόν, πρωί πήγα, βραδάκι γύρισα!......

αυτό που ξέρω είναι ότι απαγορεύεται να "πετάξεις" δια μέσου άλλου Α/Δ!!!! μόνο απευθείας πτήση επιτρέπεται!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elli21:

Εγώ μέχρι και πριν 2 εβδομάδες (τώρα είμαι στην 26η) ταξίδευα κάθε μήνα κανονικά.Νομίζω ότι μέχρι τον 7. ταξιδεύεις κανονικά,εφόσον δεν υπάρχουν επιπλοκές.Προσοχή!στον έλεγχο που περνάς να τους ενημερώνεις ότι είσαι έγκυος για να περνάς από το πλάι και να μην "τρως" ακτίνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Καλό είναι να συμβουλευτείς τον γιατρό σου. Εγώ είχα ταξιδέψει μόλις το είχα μάθει 1 μηνα και 2 μηνών ξανά χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά δεν κάνει να πας σε χωρες που είναι αποαραίτητο να βάλεις κάποιο εμβόλιο και από 7 μηνών και μετά απ' οτι ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ιδια με τα κορίτσια θα σου πω.

Εγω παροτι ανηκω σε υψηλου κινδυνου εγκυμοσυνη, μου επετρεψε ο γιατρος το αεροπλανο. Ειναι λεει το πιο ασφαλες μεσο.

ταξιδεψα στην 28η εβδομαδα και το μονο προβλημα που ειχα ηταν στην επιστροφη που ανακατευτηκα και εκανα εμετο οταν φτάσαμε. Αλλα επειδη εχω προβλημα με το στομαχι μου.

κατα τα αλλα οπως σου ειπε η Danai Karra, να ενημερωσεις , για να μη περασεις απο τις ακτινες. θα σε ψαξουν με τα χερια. Εμενα μάλιστα, το νινι κλωτσησε κ τη κοπελα που με εψαχνε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ..... ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ... ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ 1 ΩΡΑ ΚΑΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ.... ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...