Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ Ι.Κ.Α.


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!!! Για άλλη μια φορά χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας. Εχθές επισκεφτήκαμε έναν γιατρό και αποφασίσαμε να προχωρήσουμε στη λύση της εξωσωματικής. Μου είπε λοιπόν, από τη δεύτερη μέρα του κύκλου να ξεκινήσω με daronda και από την τρίτη μέρα να ξεκινήσω και gonal. Μου πρότεινε να τα γράψω στο ΙΚΑ, μιας και είναι αρκετά ακριβά. Γνωρίζει κάποια από εσας το κόστος αυτών των φαρμάκων και το ποσό που θα εισπράξω από το ταμείο μου;;; Για να δω αν αξίζει τον κόπο..... Μου πρότεινε επίσης να πω ότι τα φάρμακα τα χρειάζομαι για σπερματέγχυση γιατί αν πω ότι πάω για εξωσωματική θα με καθυστερήσουν και ταλαιπωρήσουν πολύ... Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ.

ΠΗΓΑ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ.

ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗ ΤΑΔΕ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΑΔΕ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΑΡΑΠΕΠΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ:

-ΥΠΑΡΗΧΟ ΣΟΥ ΜΕ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΚΑ Η΄ ΙΔΙΩΤΗ, ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 6ΜΗΝΟΥ.

-ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΕΙΑ ΜΕ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΥ Η΄ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ Η΄ ΚΡΑΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ 5ΕΤΙΑΣ.

-ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 3 ΜΗΝΩΝ, ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΙΚΑ.

- ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ

-ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ(ΓΝΗΣΙΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 6ΜΗΝΟ)

ΘΑ ΣΟΥ ΔΟΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛ. ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(συνέχεια)

ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΘΑ ΠΑΣ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΑΡΤΙΑ.(ΒΓΑΛΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ.)

ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ. ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ.

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΑΣ Η΄ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ 3 ΩΡΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.

ΑΝ ΣΕ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΣΟΥ.

ΤΟ GONAL KANEI ΠΕΡΙΠΟΥ 600€ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΟΝΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΕΝΩ ΤΟ DARONDA ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 90€ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 25% ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΠΤΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(συνέχεια)

ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΕΝΤΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΦΙΞ ΠΟΣΟ 352€!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙ(ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ) ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΛΙ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 4 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 49 ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ.

(SORRY ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΕΤΑΓΕ ΕΞΩ)

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΕ!!!!!

(ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ.

ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΆΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΝΕΓΚΡΙΝΕ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΖΗΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατατοπιστικότατη απάντησή σου. Από ότι κατάλαβα τα πράγματα είναι πολύπλοκα. Πίστευα ότι επιτροπή θα υπήρχε σε κάθε πόλη και ότι δε θα χρειαζόταν τόσες ενέργειες. Και από ότι βλέπω δεν αξίζει τόσο τρέξιμο. Δε φτάνει που θα έχουμε την αγωνία μας θα έχουμε και τον κάθε μ....κα πάνω από το κεφάλι μας... Και εμείς δε φαίνεται να έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, το σπέρμα είναι οριακό κατά τα λεγόμενα του εξωσωματικού και οι δικές μου εξετάσεις είναι μια χαρά. Και είμαστε μικροί σε ηλικία, 32 ο άντρας μου και 30 εγώ... Θα δυσκολευτούμε πολύ μέσω ΙΚΑ από ότι μυρίζομαι... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και σίγουρα θα χρειαστώ και πάλι τη βοήθειά σου!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κον21 καλησπερα.Η διαδικασια ειναι ακριβως οπως στην περιεγραψε η Χ+Μ αλλα δεν ειναι τοσο τρομακτικη οσο ακουγεται και προκειμενου να γλιτωσεις τα χρηματα καλο θα ηταν να την κανεις.Εγω προσωπικα,που ειμαι κι απο επαρχια περασα απο επιτροπη στη Θεσ/κη και την ιδια μερα εγραψα τα φαρμακα σε γιατρο εκει και τα πηρα κιολας και το απογευμα ειχα ηδη γυρισει στην πολη μου.Μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου και για ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω,και αν θελεις στειλε μου κ πμ να σου πω και λεπτομερεις..Παντως στη Θεσ/κη η επιτροπη ειναι πολυ ελαστικη σε σχεση με αυτη της Αθηνας και παιρνεις αμεσως εγκριση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΕΤΡΕΞΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ.

ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΩ ΕΚΕΙ!!!!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ..... ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη μου!Να ερθει οσο το δυνατον πιο συντομα το μωρακι σας.Κ για ο,τι χρειαστεις στειλε μου πμ.Πραγματικα στη Θεσ/κη σε ενα πρωι τελειωσα με ολες τις διαδικασιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη μου!Να ερθει οσο το δυνατον πιο συντομα το μωρακι σας.Κ για ο,τι χρειαστεις στειλε μου πμ.Πραγματικα στη Θεσ/κη σε ενα πρωι τελειωσα με ολες τις διαδικασιες...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΑΖΕΥΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...