Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια βοηθεια!! χοριακή όχι πολύ ανεβασμένη!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα βοήθεια εάν γνωρίζει κάποια κοπέλα ή εάν της έχει συμβεί.

Έκανα β' χοριακή 12η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά και βγήκε 35 και σήμερα (14η ημέρα) βγαίνει 42,67!! Δεν ξέρω τι να κάνω! Να χαρώ ή όχι?

Ξέρω ότι δεν είναι πολύ ενθαρυντικά τα αποτελέσματα αλλά υπάρχει περίπτωση να υπάρξει εγκυμοσύνη με τόσο μικρή διαφορά χοριακής?

Θα επαναλάβω την Δευτέρα αλλά έχω αγχωθεί αρκετά!

Please help!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαινω την αγωνια σου.αλλα σ αυτη τη φαση ειναι οτι χειροτερο μπορεις να κανεις.κανονικα η χοριακη πρεπει να διπλασιαζεται η να αυξανεται 70 % καθε 2 μερες.αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.με το γιατρο σου μιλησες?εκανες στο ιδιο μικροβιολογικο εξεταση.καλη επιτυχια σου ευχομαι,αλλα οπως κ να χει ηρεμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με δύο γιατρούς

Ο ένας (φίλος) μου είπε ότι δεν είναι και πολύ καλό αυτό αλλά θα το δούμε την Δευτέρα πάλι.

Ο άλλος (ο γιατρός που έκανα την εξωσωματική) μου είπε ότι συμβαίνει επειδή είναι αρχή ακόμη και θα το δούμε από Τρίτη - Τετάρτη πάλι. Όχι νωρίτερα!

Συμπέρασμα δεν βγαίνει με λίγα λόγια.

Το μικροβιολογικό ήταν το ίδιο

Σε ευχαριστώ πάντως anyway!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ αρχήν μην αγχώνεσαι γιατί δεν βοηθάς την κατάσταση υπάρχει εγκυμοσύνη αλλα είναι πολύ νωρίς και προσπαθεί να πιαστεί καλά. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι θετικά ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρα μονο να περιμένεις και να προσευχηθείς όλα να πάνε καλά. Σου εύχομαι απο καρδιάς μια καλή εγκυμοσύνη.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου με το ανχοσ προκαλεισ την τυχη σου ηρεμισε κ ολα θα πανε καλα σκεψου το μωρο κ βοηθατο να εχει ενα καλο περιβαλον γαλινιο ;)

εγω ειχα 12 χοριακη στο τριτο μου οταν το καταλαβα κ μετα ανεβαινε πολυ αργα 10 10 σχεδον ,μετα απο το 100-150 θα δεισ μεγαλυτερεσ διαφορεσ.

σου ευχομαι τα καλυτερα κ μην κοιτασ χοριακεσ μονο χαιδευε κοιλιτσα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο μπορεις μην αγχωνεσαι...... ;) ουτε εμενα ειχε διπλασιαστει την πρωτη φορα που εκανα χοριακη αλλα ολα πηγαν μια χαρα.....να εχεις θετικες σκεψεις για να τις μεταδοσεις στο σπορακι σου!!!!!! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια!!! Με βοηθήσατε πολύ με τις απαντήσεις σας και μου δώσατε κουράγιο! Να είστε όλες καλά και να αποκτήσετε γρήγορα αυτό που θέλετε!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...