Μετάβαση σε περιεχόμενο

kiniseis embryou


Recommended Posts

Πρώτη φορά ένιωσα κάτι σαν "γουργουρητά" μέσα στην μήτρα στην 14η εβδομάδα κ τον ένιωσα κανονικά να κινείται στην 18η-19η! Κάθε εγκυούλα όμως είναι διαφορετική,παίζει ρόλο κ ή θέση του πλακούντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τον 4 μηνα κ 5 ξεκινανε ποιο εντονα αν ειναι το πρωτο σου μαλλον στον 5 θα το καταλαβεις καλυτερα θα νιωσεις κατι σαν γαργαλημα σαν γουργουρητο θα νομιζεις οτι ειναι το εντερακι αλλα οχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον 4-5 μηνα αρχιζεις να καταλαβαινεις το μωρουλι σου, απλα και νωριτερα κουνιεται ολη την ωρα οχι οτι δεν κουνιεται απλα ειναι πολυ μικρουλι να το αντιλαμβανεσαι. Εγω παντως και νωριτερα καταλαβαινα κατι ετσι χαμηλα σαν πεταρισμα(επειδη καθομουν με τις ωρες και περιμενα κατι) μπορει να ηταν και η ιδεα μου αλλα οταν το ελεγα στον γιατρο μου ελεγε οτι μπορει να νιωθω κατι σαν ενα μικρο ψαρακι.....παντωσ μην σκας στον 9 θα καταλαβαινεισ τα παντα, ποδαρακια γονατακια, κεφαλι, ποπο ολα ;);) ....με το καλο το μωρακι σου!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την μπουμπου μου την ενοιωθα αραια κ που απο την 16 εβδομαδα σαν ενα μικροσκοπικο δαχτυλακι να σε χτυπαει απο μεσα τακ τακ τακ :lol: αλλα δεν ημουν σιγουρη οτι ηταν το μωρο μου απο την 20 εβδομαδα σιγουρευτικα οπως ειπε κ η ελενακος ειναι αναλογος κ με την θεση του πλακουντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουπς σορρυ...οπως και να ειναι εσυ θα αργησεις να το καταλαβεις δυστυχως, κατα τον 6 κοντα :(:( ...καλη εγκυμοσυνη στην γυναικα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το ενιωσα με το που μπηκα στην 19η και ηταν πολυ υπερκινητικο... Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Λογικα μεχρι την 21η 8α το ακουσει σιγουρα~ Με το καλο το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η μπεμπα μου περα απο τα γουργουρητα, εγινε καθαρα αισθητη τη μερα που μπηκα στη 17 εβδομαδα, ενιωσα την κοιλια μου να παλλεται, το πιο ομορφο σκουντηγμα της ζωης μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι και η γυναικουλα σου θα το αισθάνεται αλλιώς. Καλά αποτελέσματα στον β επιπεδου & που θα παει θα το καταλάβετε το μωρουλι σας. Αληθεια τι έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aras ευχαριστω πολυ και να σας ζησει και εσας το παληκαρακι σας! οχι δεν ειμαι εγκυος που να προλαβω αλλωστε ακομα ειμαστε 6 μηνων! :D:D ! με το καλο να δειτε το φυλο αν και πανω απο ολα υγεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@aras: εγώ την ένιωσα στις αρχές του 5ου μήνα, αρχικά σαν να ήταν κάτι στο έντερό μου.τώρα (26η εβδομάδα) νιώθω να με κλωτσάει κανονικότατα!!επιπλέον σε αυτή την εβδομάδα,διάβασα ότι μπορούν πλέον και ανταποκρίνονται στο άγγιγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...