Μετάβαση σε περιεχόμενο

GLUCOPHAGE


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ, ΜΕΣΑ ΑΠΟ 4 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΙΣ 19 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΥΣΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΓΙΑΤΡΟΥΣ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΕ ΕΝΔΡΟΚΙΝΟΛΟΓΟ.

ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΛΟΓΩ ΘΗΡΟΕΙΔΟΥΣ (EIMAI 1,75m KAI 82Kgr) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ GLUCOPHAGE ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΜΕΡΕΣ Η΄ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ.

ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΣΑΚΙΣΕΙ. ΕΜΕΤΟΙ, ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΔΙΑΡΡΟΙΑ. ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΩ. ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα επαιρνα και μαλιστα μετα απο δυο μηνες εμεινα εγκυος...αλλα ποτε δεν μου εκαναν παρενεργειες...ειχες απο την αρχη αυτες τις παρενεργειες???επρεπε ηδη να τα ειχες κοψει και να ενημερωνες τον γιατρο...σου ευχομαι παντως με οποιονδηποτε τροπο να μεινεις και εσυ γρηγορα εγκυος... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ. ΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ. ΑΠΟ 1/2 ΧΑΠΑΚΙ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΠΡΟΣΘΕΤΑ 1/2 ΧΑΠΑΚΙ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..... ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοπελα μου μην νομιζεις τρια χρονια προσπαθουσαμε και εμεις αλλα προσεχε,με τα χαπια. αν ηταν αυτο το θεμα συνηθειας του οργανισμου δεν θα ειχες προβλημα αλλα εννοειται παιρνεις χαπια για να νοιωθεις καλυτερα οχι χειροτερα...εγω θα σου προτεινα να το ξανασυζητησεις μαζι του...καποια αλλη λυση θα υπαρχει...η τουλαχιστον να παιρνεις μονο ενα οχι δυο αφου σε πειραζουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ.ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΤΑ ΑΛΑΞΕΤΕ...ΜΙΝ ΠΑΘΕΙΣ Κ ΤΙΠΟΤΑ.ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΗΡΕΜΟΥΝ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΥΣΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou akribos k egw ta idia pathainw me auta ta xapia tromeri diaroia.. mou eipe ogynaikologos na ta stamatisw gt apo tin poly diaroia pathainw afidatosi k kataptosi kathe fora... o endokrinologs omos mou leei na ta synexisw..! dn xerw ti na kanw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KANE ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΤΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙΣ!!ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΡΡΟΙΑ.ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑ.ΘΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙΣ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΧΑΛΑ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!!ΑΝ ΣΕ ΠΟΝΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΖΑΝΤΑΚ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΗΡΕΜΕΙΣ ΛΙΓΟ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΣΥΝΤΟΜΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

κ εγω επαιρνα 2 την μερα(πρωι-βραδυ) κ ειχα σχεδον τα ιδια προβληματα.εμενα μου ειπε ο γιατρος να παιρνω απο μισο...δηλαδη 1/2 πρωι-1/2 μεσημερι-1/2 απογευμα κ 1/2 το βραδυ....εμενα με βοηθησε...ρωτησε τον γιατρο σου αν μπορεις να το κανεις...αλλιως,κανε υπομονη...μετα απο λιγες μερες θα σταματησουν οι ενοχλησεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑς ΠΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ ΠΑΝΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΕΣ ΑΛΛΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΡΟΣΕΞΩ. ΜΕ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΛΕΣ ΕΝΔΙΞΕΙΣ. ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!

ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΙΑ-ΜΙΑ ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ:¨ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.... ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ".

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ...ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ.

ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ..... ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕΙΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χ+Μ γεια σου κι απο εμενα!

Εγω ξεκινησα τα glucophase τον Σεπτέμβρη με προτροπή του ενδοκρινολόγου, για να λυθει το θέμα των πολυκυστικών. Ο γυναικολογος μου είπε ότι δεν χάνω κάτι να δοκιμάσω,αν και αυτά κυρίως συστήνονται σε γυναικες με μεγάλο βάρος και πρόβλημα θυροειδούς (δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία). Ευτυχώς είμαι από τις τυχερές που δεν είχα καμία παρενέργεια.. Τα άρχισα και εγω με μισο χάπι και σταδιακά έφτασα στο 1 1/2. Και οι δύο γιατροί όμως μου είπαν ότι δεν πρέπει να παρω περισσότερο από αυτη τη δόση ( 1 1/2) και ότι γενικά το χάπι έχει επίδραση ακόμα και στη φάση που παίρνουμε ακόμα το μισό! Μήπως να ρωτήσεις το γιατρό σου για τη δοσολογία? Ίσως με μισό λιγότερο δεν έχεις αυτές τις παρενέργειες.. Εγώ δυστυχώς δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος γιατί υπάρχει πρόβλημα και από τη μεριά του άντρα μου.. όμως νομίζω ότι τα glucophage κάνουν δουλειά γιατι ενώ είχα πολυ ακμή λόγω των πολυκυστικών, τώρα είμαι πολυ πολύ καλύτερα!

Σου εύχομαι καλή τύχη στην προσπάθειά σου και σύντομα να καταφέρεις μια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΝΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ... ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΑΙΤΑ.... ΚΑΙ ΔΕ ΠΗΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΠΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΥΣΤΙΚΙΑ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟΝ ΕΝΔΡΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.

twiggy ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 11/2 ΧΑΠΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΧΡΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΚΑΝΩ 2 ΧΑΠΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΧΑΛΙΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΕΦΑΓΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ 1/2 ΧΑΠΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΝΔΡΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΜΕΣΑ ΜΑΡΤΙΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ, ΗΡΕΜΙΑ, ΚΑΙ ΠΟΛΥ SEX!!!!!!

ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΕΦΑΓΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ 1/2 ΧΑΠΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΝΔΡΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΜΕΣΑ ΜΑΡΤΙΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ, ΗΡΕΜΙΑ, ΚΑΙ ΠΟΛΥ SEX!!!!!!

ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

kali epituxia kai apo emena!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...