Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν αντέχω την οδοντόπαστα


Recommended Posts

έχω πολύ καιρό να βουρτσίσω τα δόντια μου με οδοντόπαστα....τι να κάνω; έχω κλείσει τον 3ο μήνα και αντί να καλυτερεύω, χειροτερεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί?? εχεις ευαισθητα δοντια? κατι με το σμάλτο σου ή εισαι εγκυος κ σε αηδιάζει η οδοντοπαστα? αλλαξε μάρκα. ειναι μερικες πραγματικη αηδία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου αν εισαι εγκυος μπορει να το εχεις σε ολη την εγκυμοσηνη και εμενα οπως και πολλα κοριτσια μου εφερνε αναγουλα στην εγκυμοσηνη :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω σε ολη την εγκυμοσυνη ετσι ημουν , μολις εβαζα την οδοντοβουρτσα στο στομα,επαιρνα αγκαλια την τουαλετα :o:shock::shock: στο τελος το χα ριξει στα στοματικα διαλυματα χωρις ακοολ :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω πολύ καιρό να βουρτσίσω τα δόντια μου με οδοντόπαστα....τι να κάνω; έχω κλείσει τον 3ο μήνα και αντί να καλυτερεύω, χειροτερεύω.

Κι εμένα με αηδιάζε η οδοντόκρεμα στην εγκυμοσύνη... έβαζα ελάχιστη ποσότητα και βρήκα όσο πιο άγευστη (εγώ που πριν ήθελα έντονη γεύση μέντα κλπ.).

Μια λύση είναι κι αυτή με το αλάτι...

Πάντως καλό είναι να συμβουλευτείς κι έναν οδοντίατρο, γιατί στην εγκυμοσύνη θέματα ουλίτιδας κλπ. επιδεινώνονται. Οπότε το να μην τα βουρτσίζεις καθόλου, μπορεί να έχει άσχημες συνέπειες.

Και υπομονή, στο 2ο τρίμηνο φτιάχνουν τα πράγματα με τις αναγούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΟΝΤΑΙΤΡΟ ΜΠΑΣ Κ ΤΑ ΒΟΥΡΤΣΙΖΕΙΣ ΜΕ ΣΟΔΑ. ΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΜΕ ΑΝΑΓΟΥΛΙΑΖΑΝ Κ ΦΥΣΙΚΑ Κ Η ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ 100000ΔΕΣ ΑΛΛΑ!!!! ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 5 ΜΗΝ ΠΩ 6 ΕΚΑΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 6 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΜΕΤΟ ΣΑ ΓΑΤΙ.ΑΣΤΑ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΕΦΤΙΑΞΑΝ .ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ..ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giavraki κι εγώ το ίδιο παθαίνω αλλά βρήκα την εξής λύση βάζω λίγη οδοντόκρεμα και με το που τα βουρτσίζω λίγο φτύνω τον πολύ αφρο και άντε πάλι οπότε δεν έχω και πολύ την γεύση της οδοντόκρεμας που να με αναγουλιάζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giavraki

είχα και εγώ πρόβλημα με την οδοντόπαστα καθώς και με πάρα πολλά άλλα....πέρασα ένα 4μηνο-5μηνο πολύ δύσκολο από άποψη γεύσεων, αρωμάτων και αναγούλων...

ο οδοντόπαστα που με βόλεψε είναι η aim sensitive που είχε διακριτικό άρωμα και ήπια γεύση...

Πρέπει να βρεις ποια σου ταιριάζει...Μην το αφήνεις πάντως έτσι γιατί τα δόντια καταπονούνται έτσι και αλλιώς στην εγκυμοσύνη!

με το καλό!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Και εμενα με αναγουλιαζει η οδοντοκρεμα.Οπως λεει και η samantha,δοκιμασε την aim sensitive,αυτη δεν εχει εντονη γευση.Και εμενα με βολεψε,δεν με αναγουλιαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...