Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν την Δευτέρα πρώτα ο Θεός έχω κλείσει το απόγευμα να κάνω την αυχενική διαφάνεια και ήθελα να ρωτήσω: Θα δω το μωρό μου? (μην με παραξηγείτε μάλλον έχει περάσει το ξανθό από προηγούμενες βαφές στο εσωτερικό) :oops: .

Ως τώρα έχω κάνει μόνο κολπικό υπέρηχο και έχω δει μια κουκίδα.. Τώρα θα δω σχήμα? Μην πάω όλο ελπίδες και απογοητευτώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Melitenia!! Και βέβαια θα το δείς το μωρό σου!!! πλήρες σχηματισμένο... με χεράκια ποδαράκια και όλα τα υπόλοιπα... μπορεί ακόμα και φύλο να δείτε! Εύχομαι καλή επιτυχία με την αυχενική!!! Με το καλό να το δείτε το μωράκι σας! Θα περιμένω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melitenia καλημερα και απο μενα! ( DOSIA :-* )

Στην αυχενικη θα <τα δεις οοοολα> και κυριολεκτικα και μεταφορικα :lol::lol: Θα παθεις την πλακα σου,σου λεω!!!!! Χερακια,ποδαρακια να κουνιουνται...κεφαλακι,μυτουλα ΟΛΑ!!!!!

Εγω προσωπικα ειχα αποχαυνωθει :shock::shock::shock: στην οθονη του υπερηχου κ δεν εβγαλα αχνα σε ολη την διαρκεια της εξετασης!!!!

Καλη αυχενικη,με καλα αποτελεσματα και μην παρεις τα ματια σου απο την οθονη!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου φτιάξατε τη μέρα!!!!!!!!!!!!!!!! Ανυπομονώ για τη Δευτέρα......... Μάλλον θα χρειαστώ και κανά πακέτο χαρτομάντηλα μαζί μου..χε χε! Επιτέλους, τους ακούω όλους να λένε για το χτύπο της καρδιάς και πως αισθάνθηκαν και έχω γυρίσει δύο φορές από το γυναικολόγο απογοητευμένη αφού μου χει κάνει μόνο κολπικό!!!!!

Ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωω :D

Θα επιστρέψω τη Δευτέρα το βραδάκι να σας περιγράψω την όλη εμπειρία... [smilie=blob3.gif] Φιλάκια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη κι εμενα ετσι μου ελεγαν απογοητευτηκα Ο υπερηχος ηταν ασπρομαυρος και σχεδον δεν καταλαβα τιποτα απ οσα ειδα Θα μου πεις..ειναι τοση η αγωνια να ειναι ολα οk που στο τελος δεν σε νοιαζει Παντως οταν μου εδειξε ο γιατρος το προσωπακι της προφιλ μου φανηκε λιγο σαν εξωγιηνο και φρικαρα :lol: Τι να πω ισως να εξαρταται απο τα μηχανηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως,συμφωνω με την APIS, παιζει ρολο το μηχανιμα κ η επιμονη του γιατρου να πετυχει <καλη ποζα>...

οντως μοιαζουν λιγο με αλιεν αλλα με λιγη καθοδηγηση ξεχωριζεις την μορφη απο την κουκιδα που εβλεπες στους προηγουμενους υπερηχους.

Εμεις ειχαμε κανει κ τρισδιαστοτο κ απλο υπερηχο...

Καλα APIS κουκλα η μπουμπου σου! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melitenia με το καλο το μωρουλι...

Θα το δεις το μωράκι σου καλύτερα από τις άλλες φορές αυτό είναι σίγουρο... και μπορεί να σας πει και το φύλο όπως είπε και η dosia...απο ότι έχω καταλάβει από προσωπική πείρα και από φίλες μου που είναι εγκυουλες είναι οτι όταν είναι αγοράκια επειδή φαίνεται το τσουτσουνακι (ενώ στα κοριτσάκια δεν πετάγεται τπτ :D) στο λέει ότι μπορεί να είναι αγοράκι. Έκτος αν είναι έτσι γυρισμένο που δεν θα φαίνεται καλά. Και όπως είπαν τα κορίτσια θα είναι λίγο σαν εξωγηινουλι αλλά τουλάχιστον θα διακρίνεις χεράκια ποδαράκια ματάκια μυτούλα τα πάαααντα!!! Έμενα αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ήταν που φαινόταν τελεία η σπονδυλική στήλη του! αν ο γιατρός σου έχει και τρισδιάστατο εννοείται ότι θα τα δεις όλα καλύτερα από τον ασπρόμαυρο

Όπως και να έχει και έτσι και αλλιώς, και να μην τα καταλάβεις όλα και μόνο που θα ακούσεις ότι όλα είναι καλά και αναπτύσσεται σωστά δεν θα σε νοιάζει τπτ άλλο...

Με το κάλο η αυχενική σας και καλά αποτελέσματα, περιμένω νέα σου :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο κοπελα μου!!!!

Οχι μονο θα το δεις, θα σε χαιρετησει κιολας :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θα δεις χερακια ποδαρακια, κεφαλακι ολα! Ειναι παιδακι τωρα δεν ειναι μια κουκιδα!!

Βαλε τα καλυτερα γυαλια σου και τρέχα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop alien το ειχα πει κι εγω :lol: Με το καλο οι κοριτσαρες σου!!!!!!!! Μελιτενια μου ευχομαι να τα δεις οοοολα!!!!!! (με την καλη εννοια εννοειται) Περιμενουμε νεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιτενια μου βλεπεις το αβαταρ μου???δεν ειναι μια απλη φωτογραφια που βρηκα καπου... ειναι η μπεμπουλα μου στην αυχενικη διαφανεια!!!μολις τελειωσαμε μου εκανε κ 3d υπερηχο!!!

οσο για τα χαρτομαντηλα να παρεις οπωσδηποτε στο λεω εκ πειρας :lol::lol::lol: συγκηνηθηκα απιστευτα οταν μου ειπε το φυλλο του μωρου μου κ ηταν υγειεστατη!!!

ειναι νομιζω ο πιο ομορφος υπερηχος κ απο τους τελευταιους που βλεπεις το μωρακι ολοκληρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά η αυχενική διαφάνεια είναι νομίζω η πρώτη συγκλονιστική επαφή με το μωρό!Το βλέπεις κανονικά!!!!Εμείς καταλάβαμε κ σε ποιον μοιάζει να φανταστείς κ δεν πέσαμε έξω τελικά!!!!!Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν.................την έκανα την αυχενική, μόλις γύρισα σπίτι! Σίγουρα απίστευτη εμπειρία αλλά ρε κοριτσια κράτησε πολύ λίγο, σχεδόν 5 λεπτά και μάλλον δεν ήταν 3d! Θα μπορουσα να κάτσω εκεί όόόόόλη την ημέρα! Τώρα απλά κάθομαι και χαζεύω τις φώτο που μας έδωσαν, όμως dvd δεν μας έδωσαν, ούτε με το κινητό μπορεσαμε να τραβήξουμε διότι μας είπαν ότι έχει απαγορευτεί οποιαδήποτε μαγνητογράφηση. :(:(

Επί της ουσίας τώρα όλα είναι μια χαρά και περιμένουμε τα αποτελέσματα της αιματολογικής για να είμαστε στο 100% σίγουροι...Α! και φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε διότι ήταν στα πλάγια το μαμούνι μου... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε με το καλό και οι αιματολογικες σας...καλά αποτελέσματα και εκεί. Δεν πειράζει θα το δείτε την άλλη φορά το φύλο και από εδώ και πέρα ολο έτσι καθαρά θα φαίνονται όλα και θα το ευχαριστιεσαι κάθε φορά το σπορακι σου. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ,κι εγώ έχω να πάω για αυχενική διαφάνεια την Τρίτη και έχω φοβερό άγχος να φανταστείτε δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά το βράδυ όλο ξυπνάω, ο φόβος μου είναι μην τυχόν και μου πουν τίποτα κακό και χρειαστεί να μου το πάρουν. Το ξέρω δεν πρέπει να σκέφτομαι έτσι αλλά τι να κάνω φοβάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι Ελλη μου ολα θα πανε καλα και το μωρακι σας θα ναι μια χαρα!!!!!!

Η αυχενικη ειναι οντως μια τελειαααα εμπειρια!!!!!Εμας μας εδωσαν και DVD και ειδαμε κ το φυλλο!!!!Εχουμε αγορακιιιιιιιι!!!!!!!

Την εξεταση ομως δεν την εκανα σε μαιευτηριο..την εκανα σε ενα κεντρο στο Κολωνακι που ασχολουνται μονο με τις εξετασεις του προγεννητικου!!!!!!!!!

Η εξεταση κρατησε 30-40 λεπτα και ο γιατροςηταν αψογος,ζεστος,ομηλιτικος,μας εξηγουσε τα παντα και συνεχεια μας εδινε συγχαρητηριαααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σαι θετικη και χαρουμενη και χωρις αγχοσ!!!!!Ολα θα ναι τελειαααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Κατερίνα μου, κι εγώ εύχομαι να πανε ολα καλα οταν θα μου πει ο ιατρος οτι ολα ειναι οκ τοτε θα μπορω να απολαύσω κι εγώ τον υπέρηχο κατα τα άλλα δεν ξέρω γιατί έχω τόσο άγχος .

Εγώ θα παώ για τον υπέρηχο στο μαιευτήριο γιατί πρωι / μεσημέρι δεν μπορούσα ώστε να πάω σε ένα κέντρο που μου πρότεινε ο ιατρος .Με το καλό κι εσάς ο μπέμπης σας πότε σου έχει δώσει ημερομηνία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εlli μου καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα δεν χρειαζεται να αγχώνεσαι τοσο- ειναι εξαιρετικά δυσκολο να συμβαινει κατι κακο!!! αν ψαξεις στο ιντερνετ το θεμα θα δεις ότι ολα αυτα που φοβασαι ειναι εξαιρετικά σπάνια να συμβουν.

γιατι να μην πάνε όλα καλα?????? ολα τελεια θα ειναι- ;) αισιοδοξια και καλη επιτυχία!!!

ασε που θα δεις το μικρό σου ανθρωπάκι κ θα τρελαθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε ελλη όλα καλά θα πάνε θα δεις.... κακώς που σκέφτεσαι έτσι...α πα πα πα άκου εκεί να στο πάρουν... θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια θα δεις. Περιμένουμε νέα σου!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελλη γιατι εχεις αγχωθει τοσο πολυ;

σταματα να διαβαζεις διαφορα αφου επηρεαζεσε τοσο πολυ. Σου κανει κακο και στο μωρο. Και εγω επηρεαζομουνα αρνητικα και ετσι εκλεισα τα αυτια μου και ειμαι πολυ καλα τωρα. Γιατι κοπελα μου να σου παρουν το μωρο;

ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξέρω βρε κορίτσια μου οτι δεν κάνει να σκέφτομαι ετσι αλλά δεν το θέλω μου βγαίνει αντε να πάμε αύριο να τελειώνω είμαι τόσο πιεσμένη και τσιτωμέμενη δεν θέλω σε άνθρωπο να μιλάω σας ευχαριστώ για την θετική σας ενέργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...