Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ 2011???!!


Recommended Posts

ΠΟΙΕΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟ 2011???????? ΓΟΥΡΙΚΟ ΘΑ ΝΑΙ!!!!!!!ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΚΑΤΙ???? ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΛΕΝΕ ΣΥΝΗΘΩΣ??!!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η' ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΟΙΕΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟ 2011???????? ΓΟΥΡΙΚΟ ΘΑ ΝΑΙ!!!!!!!ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΚΑΤΙ???? ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΛΕΝΕ ΣΥΝΗΘΩΣ??!!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η' ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ????

Καλησπέρα mem,

κατά πάσα πιθανότητα πάω για εξωσωματική τον Γενάρη, από ότι μου είπε ο γυναικολόγος μου,θα ξεκινήσουμε με κάτι πολύ ελαφρύ.............τι να πω,θα δούμε!!!

Ελπίζω το 2011 να είναι όντως πιο γούρικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας :) Είμαι και εγώ για Ιανουάριο αλλά με ''εσκιμωάκια'' :-B:-B κατεψυγμένα δηλαδή και θα κάνουμε μόνο εμβρυομεταφορά .Ελπίζω να αντέξουν την απόψυξη τα παλικάρια μου :D. Εύχομαι το 2011 να είναι γούρικο για όλα τα κορίτσια.

Όσο για τις εξετάσεις εγώ μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες τις έκανα όλες μα όλες όμως.Το πρώτο που βρέθηκε με την υστεροσκόπηση ήταν ''στένωση τραχήλου'' όπου και κάναμε διάνοιξη.. και το δεύτερο ήταν αυξημένα ΝΚ κύτταρα και μου είπε ο γιατρός το μόνο που μπορώ να κάνω είναι οτι θα πάρω λίγη κορτιζόνη λίγο πριν την εμβρυομεταφορά :?:? .Άντε κοριτσάκια μου μακάρι να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THA XW PAREOULA TELIKA!!!!! MAKARI NA MHN EIXA DHLADI KAI NA KANATE TA MWRAKIA SAS FYSIOLOGIKA ALLA ESTW KAI ETSI OLEEEES THA GINOUME MANOULES!!! GOURIKO EINAI SIGOURA!!!! TEDDY MOU TI ENNOEIS KATI ELAFRY???? KAI H FRAOULITSA AFTH THN FORA TO XEIS SIGOURAKI E KORITSAKI MOU???? TO ELEXES KALA APO OTI KATALAVA :D AFTO SKEFTOMAI EGW EPEIDI EINAI I PRWTH FORA AN DEN PSAXAME KATI POU EPREPE!!DEN XERW!!! THA TYMWSW AN VRETHEI KAPOIO PROVLIMA META POU DEN TO PSAXAN OI GIATROI :oops::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια,

καλή μου mem δεν έχω πολύ καταλάβει τι είναι το κάτι ελαφρύ...........,

θα ξέρω την άλλη εβδομάδα!!!

Πάντως είχα κάνει λαπαροσκόπηση για αφαίρεση μιας κύστης και

μετά καταστολή περιόδου με arvekap και μου είχε πει ο γυναικολόγος μου

μετά από 2-3 προσπάθειες να κοιτάξουμε την εξωσωματική.

Εσένα είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

Strawberry κοριτσάκι μου,

καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI EINAI H PRWTH MOU KAI AKOLOUTHOUME TO MAKRY PROTOKOLO!! MPOREI NA ENNOOUSE O GIATROS SOU TO VRAXY POU EINAI PIO SYNTOMO !!! TWRA THA ARXISW ME KATASTOLH KAI TON GENARH DIEGERSH EIPE KAI TELOS TOU GENARH EXWSWMATIKH AN THELEI O THEOS!!!! MEGALH DIADIKASIA E??? OTAN DEN XEREIS AP AFTA KAI MPEIS STO PAIXNIDI APLA AKOLOUTHEIS TIS SYMVOULES TOU GIATROU!! EDW KAI DUO XRONIA MAS KOURASAN ALLA TOULAXISTO FTASAME EPITELOUS STHN PHGH!! ELPIZW NA PIW NERO :roll: EGW EIXA KYSTES KAI YGRA STIS SALPIGGES KAI ME KATARISAN KAI MOU EFTIAXAN THN PERIODO MOU GIATI KETHE 2 MHNES ERXOTAN KAI TWRA LENE EINAI OLA KALA!! LIGO PROVLIMA ME THN KINITIKOTHTA STO SPERMA ALLA MALLON THA KANOUME TIN ICSI POU EINAI KALYTERO SE TETOIES PERIPTWSEIS!! TWRA NA DOUME TI THA VGEI?????!!!! :D ELPIZW NA PIASEIKANENA SPORAKI!!!! KAI SE SAS TO IDIO!! TO SIGOURO EINAI OTI MAZI THA TO PERNAME AFTO!!! TA FILIA MOU!! PERIMENW NEA SAS!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται ότι θα το περάσουμε μαζί κοριτσάκια μου γιατί όταν μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία θέλεις να μιλάς με κάποια που το έχει περάσει ή περνάει την ίδια κατάσταση ;).Όσο για το σιγουράκι που λές mem μου δεν είμαι και τόσο σίγουρη..μετά απο 2 αποτυχίες περισσότερο φοβάμαι παρά χαίρομαι που ξεκινάω και μια 3 προσπάθεια...αλλά....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε... :roll:

Λοιπόν σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα,να περάσουμε καλά όλοι μας :ymparty::ymparty: και να είναι τα τελευταία Χριστούγεννα που κάνουμε οι δυο μας με τον αντρούλι μας, του χρόνου να έχουμε και τον καρπό του έρωτα μας και του κόπου μας :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Και εμείς μάλλον πάμε για εξωσωματική στις αρχές Ιανουαρίου. Εάν είμαστε τυχεροί δηλαδή, γιατί έχω λίγα ωάρια και δεν ξέρουμε την ποιότητά τους. Θα μου τραβήξουν όσα μπορούν για να τα ελέγχξουν και μετά βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 μου μακάρι να μην χρειαστεί να κάνεις !!

μακάρι να μην χρειαστεί και για όλες σας, όπως και να χει σας εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να είναι γεμάτος χαρές και μεγάλες κοιλίτσες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας :) Είμαι και εγώ για Ιανουάριο αλλά με ''εσκιμωάκια'' :-B:-B κατεψυγμένα δηλαδή και θα κάνουμε μόνο εμβρυομεταφορά .Ελπίζω να αντέξουν την απόψυξη τα παλικάρια μου :D. Εύχομαι το 2011 να είναι γούρικο για όλα τα κορίτσια.

Όσο για τις εξετάσεις εγώ μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες τις έκανα όλες μα όλες όμως.Το πρώτο που βρέθηκε με την υστεροσκόπηση ήταν ''στένωση τραχήλου'' όπου και κάναμε διάνοιξη.. και το δεύτερο ήταν αυξημένα ΝΚ κύτταρα και μου είπε ο γιατρός το μόνο που μπορώ να κάνω είναι οτι θα πάρω λίγη κορτιζόνη λίγο πριν την εμβρυομεταφορά :?:? .Άντε κοριτσάκια μου μακάρι να πάνε όλα καλά

Κοριτσακι σου ευχομαι καταρχην καλη επιτυχιαααααααααα!!!Και μενα το σπορακι μου εσκιμωακι ηταν!!!!!

Για τα ΝΚ εγω σταματησα την εμβρυομεταφορα στην προηγ προσπαθεια..το μονο που πηρα ηταν μια βιταμινη λεγεται ρεσβερατρολη της solgar(resveratrole)κοστιζει περιπου 40 ευρω..μου την εδωσε ο αιματολογος.Αν θες ξεκινησε την αμεσα και κανε μια επαναληψη των ΝΚ πριν ξεκινησεις..Εμενα απο 21% επεσαν στο 10% και τωρα βλεπεις το τικερακι μου!!Επισης δεν εκανα καθολου κορτιζονη πριν την εμβρυομεταφορα..και αλλη μια φιλη μου πηρε τη Βιταμινη αυτη κ τωρα εχει κ αυτη διδυμακια με την 3η της προσπαθεια..

Δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα απο τη βιταμινη ειναι καθαρη βιταμινη εγω την επαιρνα μεχρι κ που καναμε χοριακη και ηταν θετικη!!Επινα 1χ3..

Σε παρακαλω ξεκινησε τη θα σε βοηθησει!!

Σε ολες ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!!!Το 2011 να γινετε μανουλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 μου μακάρι να μην χρειαστεί να κάνεις !!

μακάρι να μην χρειαστεί και για όλες σας, όπως και να χει σας εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να είναι γεμάτος χαρές και μεγάλες κοιλίτσες !!

Merentoula μου γλυκιά, που με ξετρύπωσες φιλενάδα;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Να είσαι καλά για τις ευχές σου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Μαζί θα είμαστε εγκυούλες μέσα στο 2011!!! Τώρα για μένα, με ποιό τρόπο, δεν έχω ιδέα... :-?:-?:-?:-? , αλλά που θα πάει, θα τα καταφέρω!!! :-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!!!!!!!! katerinaki mou ti vitamines prepei na pernoume??? egw niwthw polu adynati alla fovamai na piw kati!!! gia pio skopo einai aftes pou pineis???? egw den dexomai kamia na leei oti tha apotyxei!!! oles pame me tin elpida kai enthousiasmo eite me pagwtinia eite me avgoullakia simerina :lol: kante tis efxoulles sas kai elpizw na moirastoume oles tin epityxia!!!!! kala xristougenna kai tha sas exw oles sto myalo mou!!! twra pou tha gennietai o xristos oi aggeloi tha nai konta kai tha akousoun tis efxoulles mou gia oles mas!!!! sigouraki leme to 2011!! an den einai o genaris exoume mines 12 :lol::lol::lol::lol::lol: kapoios tha nai tyxeros! o theos xerei!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου γλυκό με το καλό να έρθει το μωράκι σου φαντάζομαι θα έχεις τρελαθεί από την χαρά σου :D:D Να σου πώ την αλήθεια, αν και δεν μου την πρότεινε ο γιατρός μου θα την πάρω την ρεσβερατρόλη και οτι γίνει :) δεν έχω να χάσω και τίποτα,το πολύ πολύ να καθυστερήσω την εμβρυομεταφορά.Μακάρι να μου πάνε όλα καλά..είμαι πολύ αγχωμένη :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης katerina μπορείς να μου πεις πόσα mg ήταν η κάθε κάψουλα??Γιατί αυτές που πήρα εγώ είναι των 125mg

Kαλημερα κουκλες Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα!!!!!

Φραουλιτσα εμενα στα συστατικα γραφει 100μγ ρεσβερατρολη και 200 πολυγονιουμ..

ΔΕν ξερω ακριβως να σου πω αν ειναισωστο!!Παντως ειναι της σολγκαρ και εχουν περιπου 40 ευρω!!Να πινεις 1χ3 Πρωι μεσημερι Βραδυ..

Πριν να ξεκινησεις, θα κανεις καταστολη??Εγω ειχα κανει στα Φετακια μου..να χεις κανει μια επαναληψη των Νκ!!Κ συνεχισε την μεχρι τη χοριακη..Αν πριν ξεκινησεις εχουν πεσει στα φυσιολογικα τοτε να πινεις 2 την ημερα!!

Μεμ μου εγω επινα στανταρ Φιλισιν εδω και 1 χρονο..και σιδηρο..σιγουρα πρεπει να ξεκινησεις το Φιλισιν..εγω πινω 2 την μερα μεσημερι Βραδυ..Αν νιωθεις αδυναμη να ενημερωσεις κ τον γιατρο σου!!!

Φιλακιααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSIA MOU, KAI EGW MAZI SAS GIA IANOUARIO, THA KANW THN TETARTH PROSPATHEIA MOU KAI O THEOS VOITHOS, AS ELPISOUME O KAINOURIOS XRONOS NA EINAI TYXEROS KAI NA MAS DWSEI AYTO POU EPITHYMOUME, TWRA THA PAW SE KAINOURIO KENTRO ME KALYTERO GIATRO, ME DIAFORETIKA FARMAKA KAI EIMAI POLY AISIODOKSH, MOU EVALE NA KANW KAI EKSETASH THROMVOFILIAS, THN DEYTERA THA PAW NA THN KANW, TWRA PINW ENA KOUTI ANTISYLIPIKA JASMIN KAI SE 3 EVDOMADES MOU THA TELEIWSEI KSEKINAW, EYXOMAI SE OLES KALA XRISTOUGENNA KAI KALH EPITYXIA APO THN NEA XRONIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou epitelous vrika anthrwpous pou miloume tin idia glwssa :lol::lol::lol: oi alloi nomizoun milw kinezika :lol: na rwtisw to katerinaki mou ti einai to NK ??? :roll: kai me tin katastoli pou xekinw twra exei katholou symptwmata???? skorpina mou eisai paradeigma pros mimisi!!! bravo koritsaki mou o theos na sou dinei dynami kai meis tha maste mazi sou gia na akousoume ta efxarista afti tin fora!!! ti protokolo sou eipe na kanete o neos giatros?? ti farmaka sou edwse???? re paidia afti i thromvofilia akougete poly apo oles tis kopelles!! kanonika eprepe nomizw na ginete se oles oses pame prin tin prwti exwswmatiki!!! telospantwn egw thelw kai anypomonw na mpei o kainourgios xronos gia na kanw tin prospatheia mou!!!!!!! kai meta mia mia oles mas na leme oti petyxameeeeeeee!!! kissessss :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται ότι θα το περάσουμε μαζί κοριτσάκια μου γιατί όταν μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία θέλεις να μιλάς με κάποια που το έχει περάσει ή περνάει την ίδια κατάσταση ;).Όσο για το σιγουράκι που λές mem μου δεν είμαι και τόσο σίγουρη..μετά απο 2 αποτυχίες περισσότερο φοβάμαι παρά χαίρομαι που ξεκινάω και μια 3 προσπάθεια...αλλά....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε... :roll:

Λοιπόν σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα,να περάσουμε καλά όλοι μας :ymparty::ymparty: και να είναι τα τελευταία Χριστούγεννα που κάνουμε οι δυο μας με τον αντρούλι μας, του χρόνου να έχουμε και τον καρπό του έρωτα μας και του κόπου μας :lol:

min akouw tetoiaaaa koritsaki mou!!!! tha pas xalari kai sigouri!! empistosyni ston theo na xeis kai ola tha pane kala!!!! tha rthei kai gia sena ena mwraki tha deis!!!!! sou eipan pio itan to provlima kai den petyxan oi alles dyo????
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα!!!!!

Φραουλιτσα εμενα στα συστατικα γραφει 100μγ ρεσβερατρολη και 200 πολυγονιουμ..

ΔΕν ξερω ακριβως να σου πω αν ειναισωστο!!Παντως ειναι της σολγκαρ και εχουν περιπου 40 ευρω!!Να πινεις 1χ3 Πρωι μεσημερι Βραδυ..

Πριν να ξεκινησεις, θα κανεις καταστολη??Εγω ειχα κανει στα Φετακια μου..να χεις κανει μια επαναληψη των Νκ!!Κ συνεχισε την μεχρι τη χοριακη..Αν πριν ξεκινησεις εχουν πεσει στα φυσιολογικα τοτε να πινεις 2 την ημερα!!

Μεμ μου εγω επινα στανταρ Φιλισιν εδω και 1 χρονο..και σιδηρο..σιγουρα πρεπει να ξεκινησεις το Φιλισιν..εγω πινω 2 την μερα μεσημερι Βραδυ..Αν νιωθεις αδυναμη να ενημερωσεις κ τον γιατρο σου!!!

Φιλακιααααααααααααααααααααα

oxou to kaleeee!! ti yperoxi afti i eikona!!!!! na xerese to sporaki sou katerinaki mou!!! einai teleio aisthima to xerw

:D apolafse to kai ola na odigisoun to mwraki sou stin aggalitsa sou :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares m kali sas mera!

loipon euxomai se oles sas kali epitixia!

kai o kainourios xronos na ferei se oles mas auto p pothoume toso kairo!

egw tha sas pw me ti seira m oti auti i diadikasia axizei ton kopo gia tin apoktisi enos mwrou!

oti kalitero kai kali sinexeia:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ αγαπούλες στην επόμενη προσπάθειά σας, αξίζει χίλιες φορές αυτο είναι σίγουρο, όπως είναι σίγουρο και ότι ο επιμένων νικά. Θα γίνετε μανούλες όλες.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..μετά απο 2 αποτυχίες περισσότερο φοβάμαι παρά χαίρομαι που ξεκινάω και μια 3 προσπάθεια...αλλά....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε... :roll::lol:

Ακριβώς έτσι σκεφτόμουν κ εγω φραουλίτσα μου σε αυτη τη 3η προσπάθεια...κ κοίτα τώρα...........

δεν ήθελα να ξεκινήσω έτρεμα στην ιδέα της 3ης αποτυχημένης.

Ευχομαι ΜΟΝΟ επιτυχίες, το αξίζετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εξωσωματικουλες μου γλυκες! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Ελπιζω να περασατε ΥΠΕΡΟΧΑ τις μερες των Χριστουγεννων!!!!! YMPARTY: :ymparty:

Ερχονται τα καλυτερα με την αλλαγη του χρονου... ;);) ειμαι σιγουρη!!!!!!

ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!

ΥΠΟΜΟΝΗ,ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΣΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, Χρονια ΠΟλλα σε ολες, καλες γιορτες και ευχομαι το 2011 να ειναι πραγματικα τυχερο!

για εμας αυτη η χρονια θα ξεκινησει δυσκολα.. ειπαμε με τον γιατρο να συναντηθουμε μετα τις γιορτες να συζητησουμε για την εξωσωματικη. Ειναι η πρωτη μου φορα, εχω πολυ μεγαλη αγωνια και ανησυχια κι ευχομαι ολη η ταλαιπωρια μας τοσο καιρο να τελειωσει εδω! Θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα αλλα δεν ξερω πως να τα βαλω σε σειρα! Ας πουμε, η διαδικασια ξεκιναει κατευθειαν? δηλαδη με την εναρξη του κυκλου αρχιζουμε τα φαρμακα και βουρ κανονικα ή χρειαζεται καποιος χρονος για προετοιμασια, εξετασεις κλπ? Επισης, κατα τη διαρκεια, χρειαζεται να παρω αδεια απο δουλεια? εσεις πως το χειριστηκατε? ηταν πολυ δυσαρεστη περιοδος? συνεχισατε να κανετε ο.τι κανατε σαν να μην τρεχει τιποτα ή εξαφανιστηκατε για ενα διαστημα? το μοιραστηκατε με φιλους ή ειναι καλυτερα να μην εκτιθεσαι για να αποφευγεις τις εξηγησεις μετα?... και το πιο βασικο... υπαρχει κατι αραγε που μπορει να κανει μια γυναικα μετα την εμβρυομεταφορα που θα την βοηθουσε ισως να αυξησει τις πιθανοτητες εμφυτευσης ή και διατηρησης της κυησης..?

νομιζω σε αυτη τη φαση φοβαμαι τα παντα! τοσο τη διαδικασια, το αγχος, τα φαρμακα, την επεμβαση.. οσο και την ενδεχομενη αποτυχια ειδικα μεσα σε ολη αυτη τη μαυριλα που μας διακατεχει λογω της υπογονιμοτητας...

πολλα φιλια σε ολες, ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy χρονια πολλα.πολλες οι αποριες σου γλυκια μου,αλλα μην ανησυχεις τις ειχαμε ολες.λογικα πριν ξεκινησεις θα κανεις ολες τις απαραιτητες εξετασεις εσυ κ ο αντρας σου.θα κανεις σιγουρα ενα προγεννητικο ελεγχο(αιματος) για να δουν αν εχεις ηπατιτιδες κτλ κ σιγουρα μια υστεροσαλπιγγογραφια να ελεγξουν τις ωοθηκες κτλ.ο αντρας μου χρειαστηκε να κανει σπερμοδιαγραμμα,ελεγχο κυστικης υνωσης κ μια αιματολογικη επισης για μεταδοτικες ασθενειες.αλλα μην ανησυχεις.σε 1 βδομαδα ξεμπερδευεις με ολα.εγω σου ευχομαι με το καλο να ξεκινησεις τη προσπαθεια σου κ να αδειασεις το μυαλο σου απο ολο το αγχος.κανε οτι ερωτησεις εχεις στο γιατρο σου χωρις να ντρεπεσαι και εδω ειμαστε ολες να σε ενημερωσουμε για τις μικρες αποριες που θα προκυψουν.α και οσο για το τι βοηθα μετα την εμβρυομεταφορα,συγκρατημενη αισιοδοξια και ηρεμια,φιλια πολλα καλη μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...