Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

Δεν πιστευω να κοιμαται κανεις???Ακομα 12 ειναι!!!(Βαγια)

Εκαστος στο ειδος του!

Η Βαγια δεν θελατε να το ανοιξει?Τι τιτλο αλλο θα περιμενατε? [smilie=blob8.gif]

Αντε μονο με καλα να το γεμισουμε!

Και μην ξεχνατε...σας αγαπωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:crazy::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας !

Λυσσαξατε όλο το βραδυ μπουρου μπουρου ! ΠΑ ΠΑ ΠΑΑΑΑ :D

Ομολογω ετσι όπως ειναι το 18 8α το χανω συνεχεια Σοφακι , ουτε ενα σημα κατατε8εν στο πλαι...

Αλλα τι να την κανουμε κ αυτη την Αλιφερη τρομαρα της... =))

Τεσπα

Χτες πηγα στπ μπαζααρ επωνυμων (καλογηρου, nine west,tods klp klp) ειχε τρομερες τιμες απο πχ 240Ε - 40Ε , άλλα έπρεπε να πας 1 μερα , στην 3 ειχανε φυγει όλα :?

η κουμπαρα βρηκε ενα πιπ τοε Anne klein 30Ε (δεν υπαρχει...)

Η πιπιλα ειναι καλυτερη απο το χερι κ ειδικα αρκετες που εχουν ορ8οδοντικη υποδομη , το χερακι πεταει προς τα εξω το δοντακι . Κοιμαται απο μωρο με κοντο αλυσιδακι νουκ , οποτε παρα πολλους μηνες την βαζει μονος του τα βραδια. Δεν με νοιαζει να την κοψει ντε κ καλα (δεν εχω δει κ κανεναν φανταρο με πιπιλα :lol::lol::lol: ). Απλα η8ελα να δω αν χρησιμοποιειτε καουτσουκ η σιλικονη.

Σκεφτομουν κ για τα απορρυπαντικα που βαζετε βρεφικα και ελεγα '' μωρε εδω μπουσουλανε στα πατωματα που παταμε σε κατουρα σκυλου , σε βρωμιες και ερχονται επαφη

Εδω τριβουν τις μουριτσες τους στα ρουχα μας (ο κωλος κ το πιπι ουτως η αλλος pampers φοραει) , το βρεφικο μαλλον ακυρο ειναι... :?

Σωστηηη ???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! (χαχαχαχαχαχαχα εγω κ η Δημητριου ενα πραμα , μονη μ τα λεω μονη μ με 8αυμαζω ... :lol: )

Σωσω 8ελω να με στειλεις στοιχεια σου με μεηλ η μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκουβαγιες μου!

ο Σπυρος 2 ωρες αφοτου φυγαμε απο τη γιατρο, ολο το βραδυ και τωρα βηχει σαν νταλικιερης... και ξαναεχει μυξες. φακ. πυρετο οχι. ακομα. η γιατρος ειχε πει οτι απλα ειναι ακομα κοκκινος ο λαιμος του, της μικρης λιγοτερο. τι μπορει να εγινε σε 2-3 ωρες ρε γμτ;;;

κανενα γιατροσοφι θα μου πειτε;;; γιατι φυσικα να παμε για εξεταση νοσοκομειο δε θελω ουτε να το σκεφτομαι! θα κολησουμε τα χιλια μυρια εκει μεσα. με ενα πας, 10 σε βρισκουν. εκτος και αν χειροτερεψει.. οχι Παναγια μου!

ειναι και της Αγιας Βαρβαρας σημερα. γιορταζει η εκκλησια διπλα στο Γυμνασιο και Λυκειο που πηγαινα στο γηπεδο του ΠΑΟΚ. λεμε να παμε το απογευμα για ενα κερακι. εχει και πανηγυρι.

Τζουλια δε μας ειπες που ησουν χθες...

Σωσω αφου ειναι ετσι τα πραγματα παρ'την ολη την αδεια για καλο και για κακο...

εμενα ο αντρας αρχισε τα τηλ να ρωταει που εχει θεση σε γραφειο με πρωινο ωραριοστα κοντηνα μας τμηματα... αντε να δουμε... νεο περιβαλλον, αγνωστοι ανθρωποι, νεο αντικειμενο... ενω ως τωρα ημουν συνεχεια με παιδια που ειμασταν μαζι απο τη σχολη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και απο μας...σηκωθηκε 9 παρα!!! :shock::shock::shock:

οτι ναναι παιρνει το παιδι μου..

σημερα 11.30 εχουμε συναντηση με το μαμμυ..μαμα ευα,ειρηνη βαλαντια και σακουλινα και νικη..

στο εμπορικο..αμαν ρε βαγκ..ακομα ειναι αρρωστουλι;;

κανενεα χαμομηλακι;;

τζουλια με τρομαζεις..θα σου τα στειλω αλλα τι θελεις;;χαχαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο το κομματι! την πλακωσε το παπλωμα;;;

να δωσεις φιλια στην Ευα στη συναντηση.

και εγω μονο ζεστο τσαγακι σκεφτηκα....

αντε να δουμε....

ευτυχως μετα τον ορο που του ξαναεριξα κοιμηθηκε. και ξυπνησε η Μαριαννα....

Ζητω!!!! η τρελα;;; οτι θελετε...

παει χαζεψα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleisame eishthria gia panv...θεσ νικη...

6-18 ιανουαριου...16 ειναι τα βαφτησια...καβαλα...

350 ευρω..

φανταστειτε ποσο θα κανουν οταν πλησιαζει ο καιρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γειες με γειες!

Καλοριζικο!

Αααααα ξεκουραζομαι σημερα! Μονο μαγειραμα για το μωρο εχω. Χθες ξεπατωθηκα. Αλλα σημερα.....ρηλαξ!

Αδιαθετησα κιολας χθες 5 μέρες νωριτερα! Τι σας είπα? Εκανα νωριτερα ωορρηξια! Καλα την καταλαβα! Πρωτη φορα! Δε μου χει ξανατυχει εβερ! Αυστηρα κυκλος 30 ή 31 ημερων. Χου νόοουζ? Ενυγουέυ!

Παλι ταξιδακι? Γκιουλιβερ η μικρη! χαχαχχα! Πλακα κανω! Σωσω πραγματικα πολυ σας χαιρομαι που πατε με το παιδακι σας παντου! Θα μου πεις που να την αφησεις! Αλλα θα μπορουσε να ησασταν μιζεροι και να μη πηγαινατε πουθενα! ΜΠραβο και παλι μπραβο!

Χαμομηλακι ΒΑγκ! Οχι τσαι. Φανταζομαι θελεις να κοιμηθείτε το βραδυ!χαχαχχαχαχαα!

Ισως καποιο αιθεριο ελαιο ευκαλύπτου για το δωματιο για καλυετρη αναπνοη. Να ενδείκνυται για μωρακια ομως.

Περαστικα σας βρε κοριτσακι! Γρηγορη αναρρωση!

Εγω πιπιλες σιλικονης αλλα και στα μπιμπερο μιας και εχω αβεντ τωρα. Πριν ειχα Δρ μπραουν.

Σιγουρα καλυτερα πιπιλιτσα απ'οτι χερακι. Γιατι φανταρος με πιπιλα δεν υπαρχει αλλα με χερακι ολο και κατι θα παιζει ειμαι σιγουρη! Λετε να κατουριεται και τα βραδυα? χαχαχαα!

Εννοω οτι δε κοβεται το χερακι ευκολα και πραγματικα υπαρχουνε και ενηλικες που πιπιλανε ακομη χερι ή εχουνε άλλες εμμονες. Το γνωστο σύνδρομο της πιπιλας. Μη παει το μυαλο σας στο πονηρο ομως.χαχαχαχχαα!

Ξεκινησε μια βροχα αυτη τη στιγμη αλλο πραμα! Σουπερ! ΜΑ ειχε μουντηλα μερες τωρα και δε εριχνε! ΜΟυ τη σπαει αυτο! Να κρατιεται και να μην...... Αλλα απο κρυο τιποτις ακομη!

Βγηκαμε χθες βραδυ με το μωρο μαζι και μιλαμε τον ειχα με φορμιτσα και αμανικο μπουφανακι απο πανω. Δεκεμβρη μηνα. ΚΑι το μπουφαν το βγαλαμε! Τι στο καλο φετος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααααααα

καλα μια ωρα σας εψαχνα συμπεθερα ωραιο θεμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμεις ξυπνησαμε απο τι οχτω παρα και δεν κοιμηθηκε καθολου....γκρινιααααααααααααααα

τωρα κοιμηθηκε για μεσημερι...

γεωργια, κοντεβο να ξεχασω να μιλαω, εχω να βγω εξω απο τις 23 του μηνα, που πηγαμε στον παιδιατρο, τη να βγω δηλαδη, πηγαμε και ηρθαμε....

σαν τον τυφλοποντικα ειμαι, οταν βγω στην αυλη με θαμπωνει το φως και ξανα μπαινω μεσα. ασε φρηκι, εδω που ηρθαμε... ακουω ομιλιες απο μακρια και κοιταζω να δω πως ειναι οι ανθρωποι τους εχω ξεχασει..... :D:D:D:D:D:D:D:D:D εχει χαλασει και η τηλεοραση να δω τη δευτερα τι θα κανω με το νησι, πως θα το δω... ~x(~x(~x(~x(~x(~x( .

τζουλια, μαρια ειμαστε καλα τωρα, κανονιστε οποτε μπορειτε να ερθετε, μπας και μιλησω λιγακι....

μαρακι πατριωτισα δεν σου μιλαω [-([-([-([-([-([-([-([-([-([-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ωγηκΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΟΥΠΕΡ...εδωσα βαγκ τα χαιρετισματα στην ευα..και απο αυτην εχεις και σε παει!!!!

εγω πηρα ετοιμ ΚΡΕΑατα να ψησω στο τεπανγιακι..για να δουμε..

εχω και λιγα μακαρονια απο χθς..η μικρη ξεβισωθηκε στο εμπορικο..εγω ηπια καφε στο δρομο..

οταν την εχανα απο τα ματια μου σηκωνομουν..μαλακια το ξερω..

αλλα ξεπατωθηκε..1 ωρα γυριζε..

και θα ηθελα μαρακι να κανω και κανενα ταξιδακι ενδοιαμεσα.ισως χριστουγεννα..

μπορει να παμε στην ουρσουλα..που εχουν ξενοδοχειο στα χανια..

την σουζαν εννοω.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως φαγανε. με ποσα τραγουδια και καραγκιοζηλικια. αλλα φαγανε. χεσανε στο καπακι ως συνηθως, τους εβαλα ορο και μετα απο κανενα 5λεπτο οτριβιν και τωρα κοιμουνται...

ανεβασε κατα τις 11 πυρετο η μικρη και την εβαλα υποθετακι...

εκανα χαμομιλι λιπτον. δεν ειχαμε αλλο...

και σχεδον παντα το χειμωνα αναβουμε αυτο με τα ρεσο απο κατω και βαζουμε ευκαλυπτο και για μας. μας αρεσει πολυ!

απο γκρινια φανταζεστε τι γινεται... ποιος θα διωξει τον αλλον απο την αγκαλια μου...

Σωσω 350 το ατομο;;; γιατι εχω και καιρο να ταξιδεψω...

ελπιζω να ειμαστε ολοι καλα τοτε και να καταφερουμε να βρεθουμε...

καλε, δε θα δουλευεις ακομα τοτε;;;

και εδω αρχισε βροχη Μαρακι, αλλα λιγο.. θερμοκρασια 17ο! αυριο λενε θα πεσει...

το απογευμα μαλλον θ απαω μονη να αναψω κερακι στην Αγια Βαρβαρα και να παραλαβω απο τη μαμα μου χορτοπητα και Βαρβαρα. ξερετε τι ειναι;; το κανετε στα μερη σας; ειναι ο χυλος που μενει απο το βρασιμο του σιταριου με λιγο σιταρι μεσα και σταφυδες, ξερα συκα, κανελα, ζαχαρη και καρυδι τρυμμενο. το κανει η μαμα μου καθε παραμονη της Αγιας Βαρβαρας και μοιραζει στις φιλες της στη γειτονια...

ευχαριστω για το χαιρετισματα. και εγω την παω την Ευα. μακαρι να της ηταν ολα πιο ευκολα και να κοιμοταν περισσοτερο....

αντε να μας πεις τι παραπανω κανει και το τεπαν γιακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika TO TEPANGIAKI EINAI RHZO KAI GRAFEI MESA...οτι χρησιμοποιειται για μπαρμπεκιου με λαδι για μπαρμπεκιου χωρις λαδι,για σωταρισμα καΙ ΠΙΤΣΑ..ενω τα βαθεια χρησιμοποιουνται και για μακαρονια,γεμιστα ...και αλλα φαγητα...

τσιγκουνα ...και δε ξερει τι εχει η γυναικα..μα τι αχαριστη ειμαι ωρες ωρες..

βαγκ ποσα χρονια δουλευεις στην υπηρεσια;;ξερεις ποσες μερες αδεια δικαιουμαστε;;

δε τολμω να παρω τηλ..θα με χεσουν..

την βαρβαρα δε την τρωω για κανενα λογ..λετε να ξεκινησω διαιατα με..βαρβαρα;; :shock::shock::shock::shock:

καλο και το λιπτον..τι σκατα μπορει να εχει μεσα..

350 ολοι μαζι..αλλα και παλι ακριβα ειναι..σχετικα..

αν σκεφτεις οτι με 400 πηγαμε βαρκελωνη..

αλλα αν τα κλειναμε πιο αργα..θα τον πιναμε..με το μπαρδον..

σημερα δε ξερω τι θα κανουμε..πρεπει να κανονισω κατι..

εγω και να κατσω μεσα...με τιποτα..

βαγκ εννοειται και θα βρεθουμε..μπορει να ερθουμε και μεις αν μας δωσει η θουλη το τουτου..

2 φορες ηρθατε εσεις...εμεις να μη σας τιμησουμε;; :geek::geek::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις οτι δεν κολαω στο ποιος εχει ερθει σε ποιον... αν ημουν ετσι... αχαχουχα..

το 2001 τον Ιουλιο μπηκα στην αστυνομια. και απο το 2002 παιρνουμε 11μερες βραχεια αδεια + 34 κανονικη. αλλα σαν αδεια πιανεται και το Σ/κ αν παρεις. οχι σαν αλλες δημ.υπηρεσιες που αν παρουν 10 μερες αδεια εννοουν 10 μερες + 2σ/κ =14. σε σας δεν ξερω πως ισχυει...

ξυπνησε ο Σπυρος... 1 ωρα... παλι καλα..

bye...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι δε με μιλας καλε χαρα?

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Ειπα δε θα μαγειρεψω τελικα εκανα μπριζολες στη γαστρα με πατατες. Γιαμ γιαμ. Περιμενω αντρα να τις τσακισουμε. Εχω κανει και παντζαροσλατα με μπολικο σκορδαρακι που λενε και Ζακυνθινοι.

Ο μικρος μοσχαρι με χυλοπιτες και τα γνωστα ζαρζαβάτια μεσα. Του βαζω και πιπερια φλωρινης με τη φλουδα. Μιλαμε φοβερη νοστιμια αλλα και χρωμα ωραιο το φαγακι.

Με το που αδιαθετησα κομμενα ολα! Ξεπρηστηκα! Και τρωω νορμαλ! Μα τι με επιασε? Παναγια μου! Ηθελα να ειμαι σε ενα σουβλατζιδικο και σε μια κρεπερυ ταυτοχρονα και να τρωωω μια πιτα- μια κρεπα και αντε παλι! Γλυκο-αλμυρο !

Αυτα δεν τα ειχα στην εγκυμοσυνη. Καμια σχεση. ΜΟυ κοπηκε η ορεξη. Αδυνατισα. Με ρωταγανε ολοι τι εχω.... Ασχολιαστο αυτο! Μετα αρχισαν και οι αναγουλες απο την 8η-9η εβδομαδα.... Αυτο ητανε. Γι'αυτο ξερω εγω... Οταν μεινω εγκυος θα το καταλαβω!

Τι ειναι ρε παιδια αυτο το τεριγιακι? Τυπου γουοκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τεπενγιακι ειναι....http://www.domprovits.gr/products.html? ... CE%BA.&l=1

κατι τετοιο...

απλα εχει αλλα πιο βαθεια,πιο ρηχα...

και καλα μαγειρευει υγιεινα...χωρις λαι να θελεις..

και το ταψακι το καθαριζεις με χαρτι κουζινας και τιποτε αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαμος .....τρελαθηκε το ματι να διαβαζω :shock: 18 ε????καλο!!!!!!!!

ολες καλα βλεπω ...ποια ειναι αυτη που κανει γλυκα καθε μερα ολοι μερα?????????

κ κατι για συμπεθερια ...Ντομ δεχομαστε!

εμεις μια χαρα ,δουλειες εκανα γενικο ,τα πεταξα εξω ολα .επλινα κ κουρτινες ...1μερα τα δωματια κ μια μερα κουζινα ...κ να σας πω κατι μαζοχιστικο? γουσταρα πολυ αυτη την φορα....δεν πηρα γυναικα....

μαλλον ψυχοθεραπια εκανα...αλλες πανε στον ψυχολογο..κ εγω κανω γενικο! ειμαι πολυ ωραια σημερα ,ηρεμησα!!!!!

το απογευμα θα στολισουμε κ δεντρο...η μεγαλη το περιμενη ολοι την εβδομαδα!

η Αγγελικη να δεις χαρα που θα κανει....σας ειπα? δεν αφηνει τιποτα δεν την προλαβενω...κ το πιο τρελο...ζηλευει οταν εχω την Μαρια αγκαλια...ερχετε κ προσπαθει να μπει αναμεσα μας!μας μπροχνει να χωθει ...κ κανει κ επιφωνηματα οτι ταχα μου ζοριζετε κ δεν χωραει!!! αχ! η ζουζουνα μου ,το αγγελικουλινι μας! η Μαρια την λεει ετσι!!!!!

εφαγε φασολαδα κ κανει νανι!

α! ολοι μερα ζηταει να τρωει...το απογευμα ρυζογαλο εχω.

ο καιρος ,αερας κ νοτιας ζεστη,κ εμεις με αμανικο

καραβι γιοκ!χαλασε ...γαλατα γιοκ!

εχω τεπαν γιακι ..καλο !!!!βασικα μονο μπιφτεκια φτιαχνουμε εμεις....κ πιτες για σουβλακι κ κρεπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου.

Εχουμε ενα τρελο αερα σε παιρνει και σε σηκωνει!

Κοιμουνται μπαμπας και κορη και ειπα να χαλαρωσω λιγο.

Αλεκα1 εισαι ο ανθρωπος μου!Μολις με βλεπω στις μαυρες μου κανω και μια γενικη για να ισιωσω :roll: θα με κραξουν παλι οι αλλες οι καρακαξες 8-) Καλα ντε μην βαρατε!Παντως Μαρακι 78 ρωτα τον αντρουλη σου που ειναι και ψυχολογος τι εχει να πει για την περιπτωση μας???

Επισης Μαρακι ελεγε η Βικυ Χατζηβασιλειου στην τηλεοραση οτι το κακαο ειναι το ροφημα του αιωνα και οτι κανει πολυ καλο σε σχεση με τον καφε και οτι ειναι καλυτερο και απο το πρασινο τσαι.Ισχυει κατι τετοιο?να κοψουμε τον καφε δηλαδη?

Σωσω σουπερ παλι ταξιδακι ε?τυχερη η Μαρθουλα σουρτουκακι απο κουνια.

Επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαγαμε απο τεπανγιακι..πολυ καλα..μπιφτεκαι και μπιφτεκια κοτοπουλου..

ο λευτ λεει στη μπριζολα θα δειξει αν κανει δουλεια..

πιτσα εχεις κανει;;

αλεκα αληθεια λες για το καραβι;;ελεος!!!και τωρα τι θα κανεις με γαλα;;

εμεις δε στολισαμε..

βασικα 1 δεντρακι..απο το κουτι απο περσυ θα το βαλω πανω στο τζακι..ουτε 50 ποντους δεν ειναι..

το εδειξα και στη φιλη μου περσυ φωτο,που αυτη μας το εκανε δωρο και εκνευριστηκε και μου λεει..τουλαχιστον ισιωσε τις κορδελες..

το ειχα σηκωμενο και οι γιρλντες στραβωσαν..και λεω ποιος τις φτιαχνει τωρα..και το αφησα ετσι...εχει ετοιμα χαζα μικρα δωρακια...1 χαρα!!

κρεπες βγαινουν καλες;;

θα μου πεις για κρεπες ειναι ο κωλος μου...χαχαχα!!

κολητη που εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσααααααα

Ελα συμπεθερα μου μην πεφτεις!!

Εφτιαξα κεικ με σοκολατα και καραμελωμενα αμυγδαλα.Περιμενω να κρυωσει για να το τιμησω :mrgreen: Αφου φαω πρωτα κατι αλμυρο εννοειται @-)

Πω πω που ειστε ολες καλε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

18 του μηνος θα ειμαστε Αθηνα :) Αχ ποτε θα περασουν οι μερες???Και θα φυγουμε 27.Πρωτοχρονια θα κανουμε σπιτι μας.

Λοιπον Χαρα πρεπει να ξαναμπω στην σελιδα σου να κοιταξω για πραγματακια.Ειχα διαλεξει κατι αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια!!!!

ακουτε αθηναιες ερχεται η συμπεθερα μου....κανονιστε συναντηση......αλλιως θα την γνωρισω μονο εγω, και ο στεφανος μου :D:D:D:D:D:D:D:D

οτι θες!!!!

το τηλ. μου το εχεις να κανονισουμε τα υπολοιπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...