Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως θα μειώσω τη ροή από τον ένα μόνο μαστό;


Recommended Posts

Κορίτσια γράφω εδώ γιατί μπορεί το πρόβλημά μου να το αντιμετωπίσει και άλλη μαμά.

Θηλάζω την κόρη μου ήδη 26 μέρες και όλα δείχνουν να πηγαίνουν καλά. Κάνουμε 6-7 γεύματα τη μέρα. Το πρόβλημά μου είναι πως το ένα στήθος τρέχει ασταμάτητα. Λερώνομαι κάθε 2-3 ώρες! Το χειρότερο είναι όταν θηλάζω από το άλλο στήθος. Τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι και απλά μουσκέυω.

Έχετε τίποτα καλό να προτείνετε; Πως θα το σταματήσω; Έτσι όπως είναι η κατάσταση δεν μπορώ να θηλάσω έξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αθηνα μου ! (ειδα την κληση , λειπαμε , θα σε παρω σημερα)

Αυτο που μπορεις να κανεις μεχρι να ρυθμιστει καλυτερα η παραγωγη ειναι πριν θηλάσεις απο το "αλλο" στηθος , να βγαζεις λιγο με το χερι σου απο αυτο που θα τρεχει στην διαρκεια του θηλασμου . Θα ρυθμιστει σιγα σιγα η παραγωγή ,ισως σε σενα παρει λιγο περισσοτερο χρονο , και δεν θα τρεχει τοσο πολυ ή εστω θα εισαι οκ με ενα επιθεμα . Κατι αλλο σ΄αυτη τη φαση δεν νομιζω πως μπορεις να κανεις , ο τροπος που θηλάζει η μικρουλα "ευνοει" αυτη την κατασταση αλλα σιγα σιγα αυτο θα διορθωθει .

Προσπαθησε να βγαινεις εξω μολις τελειωσεις τον θηλασμο , φορα αυτα τα μεγαλα βαμβακερα επιθέματα και παρε καλου κακου και μια αλλαξιά μαζι :mrgreen: Χωρις πλακα , βγες λιγο εξω , την πρωτη φορα 1 ωρα , δες πως ειναι και σιγα σιγα θα αυξάνεις τον χρονο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ! Φαντάζεσαι να είμαι έξω στους -8 βαθμούς και να γίνω μούσκεμα; Θα πουντιάσω!!!! Φοράω 3 επιθέματα και πάλι δεν τη γλιτώνω! Την κοιτάζω και γίνεται το ΠΛΑΤΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...