Μετάβαση σε περιεχόμενο

FILICINE ή FOLIDEX;


Recommended Posts

Giavraki εμένα ο γιατρός μου έδωσε το folidex, απ' οτι κατάλαβα είναι το ίδιο σκεύασμα αλλά διαφορετική εταιρεία. 'Ολα καλά είναι.

Ποιο σου έδωσε ο γιατρ'ος σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη η ερωτηση σου giavraki.ποια η διαφορα τους?στην πρωτη μου εγκυμοσυνη επερνα φελισιν.πριν λιγους μηνες που ειχα ξαναμηνει μου εδωσε φολιντεξ(αλλος γιατρος).κ η κουνιαδα μου που πηγαιναμε στον ιδιο γιατρο επερνε φελισιν.εχει μηπως να κανει με τις αναγκες ή την ηλικια?αν καποια γνωριζει κ εγω θα ηθελα να μαθω γιατι σκεφτομαι να τα ξεκινησω (για προληπτικα που λενε) κ δεν ξερω πια απο τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια δεν ξερω αν ειναι το ιδιο,πάντως κι εμένα στην πρωτη εγκυμοσύνη μου εδωσε filicine κ στην δευτερη folidex,ο ιδιος γιατρος.Να σας πω την αλήθεια δεν αναρωτηθηκα γιατι....

Πάντως επειδη χρειαζεται να παρω ξανα σιδηρο τωρα η παθολογος μου εδωσε να παιρνω μαζί με το σιδηρο κ τα fοlidex.Μάλλον το ιδιο θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου ο γιατρός και στις δύο μου εγκυμοσύνες,μου έδωσε το filicine δηλ το φολικό οξύ.Τώρα για το άλλο δεν το γνωρίζω,μήπως είναι το ίδιο άλλης εταιρείας; Εγώ στην θέση σου θα ρώταγα τον γιατρό μου να μου το εξηγήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου εχει να κανει με τις συμφωνιες γιατρων εταιριων,ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα...

Aκριβως!!!!!!!!

Οι δραστηκες ουσιες ειναι οι ιδιες...η διαφορα ειναι ποσα δινει η καθε φαρμακευτικη στον γιατρο για να γραψει το δικο της φαρμακο! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη μου έδωσε filicine και έπαιρνα 2 την ημέρα,τώρα στη δέυτερη μου έδωσε folidex 1 την ημέρα,δεν το σχολίασα ιδιαίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...