Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 Μέρες καθυστέρηση αλλά τα τεστ αρνητικά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, διανύω την δεύτερη μέρα καθυστέρησης,έχω κάνει 3 τεστ από την HOMETEST αλλά ήταν και τα 3 αρνητικά.Εδώ και 4 μήνες η περίοδος μου είναι σταθερή ανά 28 ημέρες.Τελευταία περίοδος 29/09 και ωορηξία μάλλον κατά τις 14/10.Λέτε να κάνουν λάθος τα τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα τεστ εχουν ποσοστο λαθους

2 μερες καθυστερηση δεν ειναι πολλες, μερικα τεστ δεν δειχνουν καν θετικα, αλλα πρεπει να περασουν 5 μερες καθυστερησης (ετσι γραφουν τουλαχιστον)

εγω δεν τα πολυεμπιστευομαι τα τεστ

μου ειχε βγει και θετικο και δεν ημουν

περιμενε 3-4 μερες ακομα και πανε κανε μια χωριακη

τα καλυτερα αποτελεσματα σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που σαι ρε φιλεναδα!Εννοεις μετα τη γεννα ειχες 4 φορες περιοδο ως τωρα;Γιατι αν ναι, κι εμενα μου εφτιαξε μετα τη γεννα τις πρωτες 3 περιοδους και χαιρομουν οτι εφτιαξε ο κυκλος μου, και μετα χτυπησα κατι 43ρια ωραιοτατα.

Ωστοσο, μπορει να εισαι εγκυος αλλα να ειναι νωρις ακομα για τα τεστ.Εγω αυτο το hometest δε το ξερω.Περιμενε κανα δυο μερουλες ακομα, αν κρατιεσαι και δε σε τρωει η αγωνια, κι αν δε σου ερθει, κανε παλι το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Maimoudaki θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και αν είναι θα πάω να κάνω χορειακή.Απλά έλεγα και τα 3 για να δείξανε αρνητικά μάλλον δεν θα είμαι.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει νωρίτερα τεστ,χωρίς καθυστέρηση και είχε βγει θετικό (ήταν βέβαια clearblue).

Τι κάνεις Dominique ;Συγχαρητήρια κιόλας.Από ότι είδα πας και εσύ για το δεύτερο ε.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. Όχι έχω 11 μήνες περίπου περίοδο (δεν θήλασα καθόλου),αλλά οι 4 τελευταίες είναι ανά 28 μέρες ούτε ώρα παραπάνω!!!Η αλήθεια είναι πως με τρώει η αγωνία και δεν την αντέχω την αναμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ mariannap είχα στις 15 ωορρηξία, με βάση τα τεστάκια της hometest και δεν μου έχει έρθει και εμένα ακόμη η περίοδος. Χθες έκανα και εγώ το τεστ εκγυμοσύνης: αρνητικό και σήμερα έκανα χοριακή: αρνητική!

Καλύτερα περίμενε μέχρι την Δευτέρα και μετά πάνε για χοριακή. Εγώ την έκανα σήμερα γιατί από Δευτέρα θα έλειπα μακρυά για επαγγελματικούς λόγους και έπρεπε να ξέρω. Συνήθως λένε οτι η περίοδος έρχετε 14-16 μέρες μετά την ωορρηξία χωρίς να είναι απόλυτο αυτό. Οπότε αν βασιστείς σε αυτό η δική σου καθυστέρηση αρχίζει θεωρητικά από αύριο.

Εύχομαι να είσαι πιο τυχερή και να έχεις μια τεράστια χοριακή τη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως κοριτσια η περιοδος ερχεται 14 με 16 ημερες μετα την ωορηξια.Αν εισαι εγκυος και δεν δειχνει της hometest σημαινει πως ακομα η χοριακη σου ειναι κατω απο 25 μοναδες.Τα τεστ ανυχνευουν πανω απο 25.Ευχομαι να εισαι εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια μου.Αν και και φοβάμαι MaDi ότι δεν θα είμαι γιατί δεν νιώθω τίποτα και λογικά πιστεύω ότι σήμερα πια κάτι θα έπρεπε να δείχνει.Δηλαδή κορίτσια από αύριο θεωρητικά ξεκινάω να μετράω καθυστέρηση.Σιγά μην αντέξω και δεν κάνω άλλο τεστ αύριο το πρωί.Με βλέπω να ψάχνω το πρωί φαρμακείο για να πάρω άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως κοριτσια η περιοδος ερχεται 14 με 16 ημερες μετα την ωορηξια.Αν εισαι εγκυος και δεν δειχνει της hometest σημαινει πως ακομα η χοριακη σου ειναι κατω απο 25 μοναδες.Τα τεστ ανυχνευουν πανω απο 25.Ευχομαι να εισαι εγκυουλα!!!

Καλά αναστασία έχω μάθει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα από εσένα! :mrgreen: Ειλικρινά αυτό για τις 25 μονάδες δε το είχα ξαναακούσει. Έτσι εξηγείται όταν πριν κανένα χρόνο είχα μια βιοχημική και το τεστ στις 6 μέρες καθυστέρηση δεν έδειχνε τίποτα ενώ όταν πήγα να κάνω χοριακή έδειξε 22,9!

Δασκάλα ... keep walking ... !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εύχομαι μόνο να μην μιλάμε απλά θεωρητικά για όλα τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης αλλά να την βιώσουμε κιόλας στο μέγιστο όλες μας και σύντομα μάλιστα!

:ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αναστασία έχω μάθει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα από εσένα! :mrgreen: Ειλικρινά αυτό για τις 25 μονάδες δε το είχα ξαναακούσει. Έτσι εξηγείται όταν πριν κανένα χρόνο είχα μια βιοχημική και το τεστ στις 6 μέρες καθυστέρηση δεν έδειχνε τίποτα ενώ όταν πήγα να κάνω χοριακή έδειξε 22,9!

Δασκάλα ... keep walking ... !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εύχομαι μόνο να μην μιλάμε απλά θεωρητικά για όλα τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης αλλά να την βιώσουμε κιόλας στο μέγιστο όλες μας και σύντομα μάλιστα!

:ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Μακαρι madi να ηξερα να σας γραψω και πως να καταλαβαινετε εγκυμοσυνη, αλλα που θα παει θα το βρω κι αυτο!! :D Παντα ειμαι σχολαστικη και διαβασω τις συσκευασιες και τις οδηγιες χρησης.Αυτα τα τεστ που δειχνουν και καλα 5 ημερες μετα τη συλληψη υποτιθεται ανιχνευουν απο 10 μοναδες και πανω.Φυσικα αν το σκεφτουμε ειναι αφυσικο σε 5 ημερες να εχει ανεβει εστω και τοσο αν δεν εχει γινει η εμφυτευση και παλι παιζεται απο οργανισμο σε οργανισμο!Αντε να δουμε τι θα κανουμε κι αυτο το μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!χρειαζομαι τη βοηθεια σας!περιμενα περιοδο στις 22/10 αλλα αντι για περιοδο ειδα μια σταγόνα καφέ και μετα τίποτα!μεχρι τωρα δεν εχω αδιαθετησει κανονικα...εχω κανει ενα τεστ του χομτεστ (τα οποια δεν τα πολυεμπιστευομαι) και βγηκε αρνητικο!πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!χρειαζομαι τη βοηθεια σας!περιμενα περιοδο στις 22/10 αλλα αντι για περιοδο ειδα μια σταγόνα καφέ και μετα τίποτα!μεχρι τωρα δεν εχω αδιαθετησει κανονικα...εχω κανει ενα τεστ του χομτεστ (τα οποια δεν τα πολυεμπιστευομαι) και βγηκε αρνητικο!πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?

Καλησπερα sophianey.Ειναι πολλες οι ημερες καθυστέρησης που εχεις, ακουμπας σχεδον τις 14!Γιατι δεν κανεις μια χοριακη που βγαζει 100% αποτελεσμα κι αν ειναι αρνητικη νομιζω πρεπει να πας αμεσα στο γυναικολογο σου.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...