Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΙΕΣΗ........ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΧΟΛΤΕΡ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ. ΜΟΛΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ, ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ, ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΑ ΠΙΕΣΗ 16. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΑΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΑΦΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΙΔΕΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΟΛΤΕΡ, ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΤΗ ΜΕΤΡΑΕΙ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ.ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 6 ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΟΒΕΡΟ ΑΓΧΟΣ. ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΧΟΛΤΕΡ ΡΥΘΜΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙ ΕΧΩ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ? ΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΝΑ ΦΟΥΝΤΩΝΩ? ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΧΟΛΤΕΡ? ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΗΓΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ ΣΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΡΙ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΦΟΥΣΚΩΝΕ ΞΑΓΡΥΠΝΟΥΣΑ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΡΗΣΗ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΩΡΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

maria_t_k έχω βάλει και εγώ holder πίεσης και στις δύο εγκυμοσύνες μου μιας και έχω το σύνδρομο της λευκής μπλούζας. Έτσι λέγεται αυτό που μας πιάνει όταν πάμε στο γιατρό και ανεβάζουμε πίεση. Εγώ όταν την παίρνω μόνη μου έχω 12 μεγάλη και 8 μικρή όταν πάω στο γιατρό χτυπάω 18 άρι!!! Το έβαλα και εγώ και οι μετρήσεις έδειξαν μέσο όρο 11 με 8 οπότε και ο γιατρός μου ησύχασε. Πλέον δεν μου παίρνει την πίεση στο ιατρείο του αλλά την παίρνω μόνη μου στο σπίτι καθημερινά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Βέβαια την ώρα που πάω να γεννήσω χτυπάει κόκκινο αλλά τουλάχιστον ξέρουμε πως δεν είναι παθολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗ ΜΕΤΡΑΩ ΟΥΤΕ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΥΝΤΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ! ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΤΗ ΜΕΤΡΑΩ. ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΙ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ! ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΤΡΑΛΑΛΑ!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ίσως να κουράζεσαι κιολας κορίτσι μου αλλά είναι συνηθισμένο να υπάρχουν τέτοια υγρά δεν είναι κάτι ασυνήθιστο  εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δέν είχα τίποτα αλλά στην δεύτερη είχα από την 7 εβδ έως και την 9 εβδ καφέ υγρα ανοιχτόχρωμα, όχι τόσο σκούρο όπως της περιόδου έπινα και χάπια προγεστερονη 3 την μέρα   εμένα μου είχα πει ένα ποτηράκι κρασί την εβδομάδα μπορω να το πίνω φαντάζομαι πως δεν πειράζει στο φαγητό γιατί εξατμίζεται το αλκοόλ εγω χρησιμοποιώ αλλά όχι κάθε μέρα τώρα βέβαια κάνω και διατροφη έτσι και αλλιώς όποτε τα έχω κόψει αυτά 😂
    • Κάτι άσχετο γιατί δε θέλω να ρωτάω κ τον γιατρό χαζά. Εγώ πάντα μαγειρευα με κρασάκι τα φαγητά ειδικά τα τσιγαριστα.χωρις κρασί δεν έχει νόημα χαχα Μπορώ να βάζω κ τώρα ένα ποτηράκι? Κάνει? Εξατμίζεται λογικά άρα δε μας πειράζει κ πολύ... κανονικό κρασί κ αλκοόλ δε έπινα κ πότε λίγο πραμα οπότε δε πίνω κ τώρα τπτ.
    • Με έχει προβληματίσει και μένα αυτό μα τις κουβέρτες γιατί εγώ τα αλλά δυο τα γέννησα καλοκαίρι. Και τώρα τον Οκτώβρη δεν ξέρω αν θα χρειαστώ καλοκαιρινές ή χειμωνιάτικες. Πέρυσι ας πούμε ήταν καλοκαίρι αλλά τις άλλες χρονιές δρόσιζε.  Τέλος του μήνα θα μου επιστρέψει ο αδερφός μου τις κουβέρτες για να θυμηθώ τι έχω γιατί δεν θυμάμαι καθόλου. Και μάλλον θα πλύνω τις χειμωνιάτικες και κάνα 2 καλοκαιρινές 
    • κορίτσι μου δεν την πήρα αυτήν την βάση το είχα με την ζώνη ήταν αρκετά καλά δεμένο σκέψου από την Αθήνα που γέννησα μέχρι το χωριό ήταν 4 ώρες  βεβαια εγω προτίμησα από το να δόσω  λεφτά να παρω την βάση αυτήν, να δόσω λεφτά να παρω κάθισμα αυτοκινήτου αυτά έτσι και αλλιώς ξεκινάν από πολύ μωρά και πάει έως 36 κιλά… στο αβγό μέσα έτσι και αλλιώς δεν είναι για πολύ μεγαλωνουν γρήγορα και δεν θα χωράει να κάθετε εκεί  καλημερα κορίτσια !!!
    • Ααααχχχχ όντως!!! Ευτυχώς είμαι ακόμα σε πολύ καλή κατάσταση και το απολαμβάνω όσο δεν πάει!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...