Μετάβαση σε περιεχόμενο

apelpistika:(


Recommended Posts

kalimera koritsia!

den xerw an me thimaste!eixa meinei egkios ton dekemvrio tou 2008 alla distixws to mwraki m dn xtipouse i kardoula tou kai to xasa!ekana apoxesi stis 22 ianouario 2009!telospantwn, m stoixise para poli gia ayto kai apeixa apo to forum giati ithela na xexastw! sas parakolouthousa omws kathe mera! oso gia mena prospathisa na to xeperasw, kai to eixa prosperasei me tin parodo tou xronou!otan xanarxisame deila deila na prospathoume gia nea egkimosini distixws dn erxotan opws irthe i prwti!

ekana ormonikes analiseis egw, mia xara, o antras m spermodiagramma to opoio einai para poli kalo,ekana laparoskopisi-usteroskopisi,ola mia xara, tipota p na anisixei!ekana therapeies me enesima gia proklisi worrixias,apotelesma kanena!

ton perasmeno mina m leei o giatros pame gia spermategxusi k eipame as to kanoume k auto!

etsi k egine!ekana spermategxusi 11 oktwvriou!kai simera adiathetisa distixws!ti na pw?dn xerw!

mallon tha proxwrisw se exwswmatiki estw k an dn antimetwpizoume kanena provlima, oute egw oute o antras m!

xreiazomai tharros:(niwthw oti oute k m auto tha petixw!exei ap tis 5 to prwi p klaiw k den xerw ti na kanw!niwthw oti pote dn tha kataferw na apoktisw paidakia!egw eimai 26 etwn k o androulis m 28!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραgirl84!

Mην απελπιζεσαι!!!!

Νομιζω ειναι θετικο το γεγονος οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα και ενθαρρυντικο το οτι εμεινες εστω και μια φορα εγκυος!

Δεν θελω να ακουω οτι δεν θα καταφερεις να αποκτησεις παιδακια!!!!!!!Ζευγαρια με σοβαρα προβληματα τα καταφεραν μια χαρα!!!!!Εξαλλου (θα στο εχουν ξαναπει) ειστε και οι 2 μικροι.

Θα σου φερω παραδειγμα εμενα....σοβαρο προβλημα στο σπερμα κ καταφεραμε να εχουμε εγκυμοσυνη....ταλαιπωρηθηκαμε λιγο αλλα το αποτελεσμα μας δικαιωσε!

Καταλαβαινω οτι εισαι πικραμενη,απογοητευμενη ισως και φοβισμενη.....αστα στην ακρη και συγκεντρωσου στην νεα προσπαθεια (οποια και να ειναι αυτη).

Ολα θα πανε καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Girl mou to mwraki sou 8a er8ei mono 8elei ligi akomi ipomoni (3erw auti i le3i den sou aresei opws emena) alla D I S T I X W S den exoume alli epilogi.. Emeis meta apo tous 7 akarpous mines prospa8eias apofasisame na pame na 4a3oume tin aitia opws k egine, kaname spermatodiagrama, salpiggografia, ormonologikes e3etaseis ap'ola k vrikame mia ormoni 4ili (prolaktini-i ormoni tis mi silli4is) opou k me 8erapeia tin ri8misame (den 3erw an itan auti i aitia telika) k stin 2i mas topo8etisi ta kataferame..Klaigame apo tin xara mas den to pistevame alla o 8eos telika eixe alla sxedia gia emas ,to oneiro mas kratise mono liges meres, e3wmitrio stin de3ia mou salpigga k etsi eprepe na valw mia enesi me8otre3ati gia na stamatisei i kuisi ton dekevrio tou 2009..

Mas eipe na min kanoume eleu8era gia 3 mines giati auti i ousia itan epikindini se tixon egkimosini gia teratogenis mwraki alla epeidi o gamos mas 8a itan ton maio tou 2010 eipame na 3ekinisoume eleu8era apo ekeino to mina opws k egine ton iounio piga se allo giatro endokrinologo pou pali o idos mas evale stis dikes tou aparaitites analiseis pou pali vrikame tin ormoni prolaktini stin i4i, ekana 8erapeia alla den epefte (logw agxous to dikaiologisame) alla epeidi i sigekrimeni ormoni epireazei tin min silli4i mono se fisiologiki epafi k oxi se spermategxiseis k e3wswmatikes proxwrisame pali se topo8etiseis/spermategxiseis opou pali petixame tin 2i fora se auto to giatro egkimosini,diladi stin 4i mas topo8etisi..E Y T I X W S ola pigenoun mia xara k avrio kleinw 9 evdomadwn..Signwmi pou se kourasa me tin istoria mou alla i8ela na sou tin anaferw na pareis dinami..Para ma para polles fores epesa sta patwmata apo tin apogoiteusi mou k tin stenaxwria mou..Poses fores eftasa sta oria mou alla o 8eos den mas 3exna..K stis 2 fores pou emeina egkios me voi8ise i Agia Eirini Xrisovalantw..Piste4a polli k pistevw akomi se auti tin Agia..Efaga to milaraki tis k to 8auma mou egine oxi mia alla dio fores..Na exeis pisti...Oti 8es min distaseis na er8eis na mou miliseis!! Kouragio!!!

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΣΤΕ Κ ΟΙ 2 ΜΙΚΡΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΤΟ ΑΓΧΟς ΣΟΥ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΟΔΟΞΟΙ ,Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ!!

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΕΙ;;ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to xerw pws yparxoun k xeirotera kai pote m den to agnoisa auto!sigoura omws dn pauw kathe fora p i prospatheia mas nauagei, na thlivomai kai na apogoiteuomai!einai logiko nomizw alla tha vrw ta podia m!

mas to eipan oti einai simantiko oti eimaste mikroi k exoume ola ta xronia mprosta mas, alla k ta xronia pernane, k otan apotelesma thetiko dn vlepeis, se pairnei apo katw:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ..κΑΛΗΜΕΡΑ!

ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!ΣΕ ΝΟΙΩΘΩ..ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ..ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ..ΑΡΝΗΤΙΚΑ!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 10 ΕΤΩΝ..ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ 24!!ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 2ο..ΠΑΙΔΑΚΙ..(ΗΤΑΝ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΑΝΓΚΑΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΩ)..ΑΥΤΟ ..ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ..!ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΟΠΩΣ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ..ΤΙΠΟΤΑ..!!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΖΑΛΙΖΩ..4 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!4 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!ΕΦΤΑΣΑ 34 ΚΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ..ΕΣΤΙΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΑΥΤΟ.. ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ!

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ 99%Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΛΕΓΧΟ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ..ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΠΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΧΩ !ΟΠΟΤΕ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ 25% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ//ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΣΠΕΡΜΑΑΤΕΓΧΥΣΗ..ΕΙΠΕ ..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΓΙΑ ..ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ..!!ΕΦΤΑΣΕ Ο ΝΟΕΜΒΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ!..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 3ΗΜΕΡΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ..ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ :D ΒΡΟΥΜΕ..(ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ?? ;););) )ΠΗΡΑ ΓΛΥΚΟ ΚΡΑΣΙ..ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ :oops::oops::oops: ..ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ..ΕΚΑΝΑ ΣΕΧ ΓΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ!!ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ! :D:D:D[smilie=wav.gif]

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ..ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΕΙ ΑΔΕΛΦΑΚΙ!!ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΙ ΧΑΡΑ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ??ΤΩΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ 2 ΜΗΝΩΝ!

ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ..ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ..ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΑΣ!

ΑΑ ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ..ΤΗΝ 7Η 8Η 9Η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ 13Η 14Η!ΥΠΟΨΗΝ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕ ΡΟΛΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ;);)

ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ..ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΙΑΒΑΖΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!

GOOD LUCK..!!Ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me ta dedomena pou mas dineis egw sou eggiome pos tha kaneis paidaki den uparxh periptosh...

Egw exw ena paidaki 6 xronon kai sto deftero pedeftika 3 xronia na to silavw xoris na uparxei provlima oute se emena oute ston antra mou. Kaname eksetasois pira xapia gia na prokalesw polaplh woriksia alla tpt kai otan telika apofasisa na ta afisw ola piso mou kai na ksefigw apo thn idea tou paidio emina egguos, tuxaio??? den nomizw......

Distixos ekeino to mwraki palindromise sthn 12h evdomada kai egw kiliomoun sta patomata, aiklega sinexia ekei pou kathomoun sta kala kathoumena, ta ksereis aloste :cry::cry::cry:

Den eixa skopo na perimenw alla 3 xronia gia na mhnw egguos giafto apofasisa na kanw spermatexish se fisiko kiklo, alla pigenontas ston giatro gia na parakolouthisoume thn woriksia mou, vlepei o giatros kati pou tou fanike ipopto :P:P:P eimoun idi egguos 5 evdomadon kai den to eixa katalavei... Akomi kai o giatros xoropidouse apo thn xara tou mazi mas mesa sto iatrio, den pisteva pos mporei na eimai toso tuxerh.....

Opos vlepeis apo to tickeraki mou se ligo o mpompiras exei skopo na kanei thn megalh eksodo kai pleon ta exw ksexasei ola kai vlepw mono mprosta kai sta kala pou erxonte apo edw kai pera....

Eisai para polu mikrh gia na apelpizese apo twra, xalarose kane pragmata gia sena kai apolafse thn zwh kai thn sxesh me ton antra sou. To mwraki sas tha erthei otan den tha to perimenete gia na oloklirosei thn eftuxia sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν θες να αποκτησεις παιδι η μονη λεξη που απαγορευεται ειναι απελπιστηκα...δεν παιζει αυτη η λεξη την θεση της παιρνει η λεξη υπομονη...θελουμε δεν θελουμε...εγω εκανα τρια χρονια υπομονη τρια χρονια γεματα απογοητευση κλαμα πικρα αμετρητα γιατι και χιλιαδες υποπτα βλεμματα μα αυτοι γιατι δεν κανουν ακομα παιδια???εσυ καταρχας ξερεις πως μπορεις να μεινεις εγκυος εγω ουτε αυτο δεν ηξερα...απλα πρεπει να περασει λιγος χρονος να ηρεμησεις απο την πρωτη ατυχη εγκυμοσυνη σου γιατι αν καταλαβα καλα ακομα σε καιει αλλα ζουζουνα μου αν δεν ηρεμησεις πως θα ερθει ενα μωρακι ???δεν υπαρχει θεμα να μεινεις εγκυος συγουρα θα μεινεις και δεν θα αργησει ο καιρος που θα μας ανακοινωνεις την εγκυμοσυνη σου απλα οσο πιο αποφασισμενη και πιο χαλαρη εισαι τοσο πιο γρηγορα θα ερθει αυτο που θες.... :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84 Πραγματικά είστε πολύ μικροί για να απογοητεύεστε!!

Άλλοι στην ηλικία σας δεν έχουν γνωρίσει καν τον σύντροφό τους (εγώ τον γνώρισα στα 24, παντρευτήκαμε στα 27 και τώρα στα 28 είμαι εγκυος και θεωρά ότι τα έκανα και πάρα πολύ νωρίς!!!!!... άλλες φίλες μου είναι 30-32 και δεν έχουν κάποια σχέση που να οδηγεί σε κάτι τέτοιο αλλά είναι πάρα πολύ αισιόδοξες...πιο αισιόδοξες από εμένα όταν προσπαθούσα για μωρό!!! Αν είναι δυνατόν!!!)

Το αν θα έρθει στον κόσμο ένα παιδάκι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες...από το αν όπως γράφω παραπάνω θα γνωρίσουμε τον κατάλληλο σύντροφο, αν θα έχουμε οικονομική δυνατότητα να μείνουμε μαζί, να συντηρήσουμε ένα σπίτι και φυσικά από το εάν αποδόσουν οι προσπάθειές μας...

Εγώ τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν έμεινα έγκυος (μάλλον) σχεδόν απρογραμμάτιστα και δεν το υπολόγιζα καθόλου και κατέληξε σε βιοχημική...Έτσι από 2 μήνες μετά ξεκινήσαμε τις προσπάθειες και δεν ερχόταν αμέσως όπως την 1η φορά...Αυτό με στενοχωρούσε και εκ των υστέρων κατάλαβα ότι ήταν το άγχος μου που μας εμπόδιζε...Τον μήνα που είχαμε κανονίσει για διακοπές και λέγαμε, ε καλύτερα να έρθει από τον επόμενο μήνα, έτυχε και έμεινα έγκυος!!!

Αφού είστε και οι δύο μια χαρά! Τότε σίγουρα αργά ή γρήγορα θα μείνεις έγκυος!!!!! Έτσι και αλλιώς ούτε μπορούμε να 'παραγγείλουμε' το πότε θα μείνουμε, ούτε μπορούμε να σιγουρέψουμε ποτέ την ομαλή έκβαση μιας εγκυμοσύνης...

Απλώς ελπίζουμε και προσπαθούμε για το καλύτερο!

Αισιοδοξία λοιπόν και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤYXIA!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω και εγω με τα κοριτσια οτι μπορεις να μεινεις εγκυος αφου ηδη εγινε αυτο μια φορα,παραδειγματισου με τις εμπειριες των κοριτσιων χαλαρωσε και θα ερθει,ειναι πολυ λιγες οι γυναικες που πιανουν παιδακι με τη μια,και ο λογος τις περισσοτερες φορες ειναι το αγχος το στρες,η μεγαλη μας λαχταρα να αποκτησουμε παιδακι,αφησε τα ολα στην ακρη απο τι στιγμη που ειστε υγιεις,ανανεωστε τη σχεση σας με τον αντρα σου τωρα που ερχονται χρισυτογεννα παντε ενα ταξιδακι οι δυο σας και μην το σκεφτεστε για λιγο καιρο και προς θεου μη πεφτεις στα πατωματα,ειναι οτι χειροτερο αυτο...Οσες σπερματεγχυσεις και να κανεις αυτο το ριμαδοαγχος αν υπαρχει δεν γινεται τιποτα-και ας με διορθωσουν τα κοριτσια που ειχουν κανει-για αυτο οποιον τροπο και να επιλεξετε αποβαλετε το αγχος...Ευχομαι πολυ συντομα να γινεις και εσυ φουσκοκοιλιτσα και οχι σε ενα αλλα σε δυο και τρια μπεμπακια,και κατι αλλο ολα αυτα που περναμε γινονται για καποιο λογο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon koritsia sas kalimerizw!

euxaristw gia oles tis apantiseis sas!ximerwse mia kainouria mera simera k idi niwthw kalitera!

exw milisei kai me to giatro m xtes to apogeuma kai tha proxwrisoume se exwswmatiki telika!to gegonos oti xanaemeina egkios 1 fora estw k an to exasa, to gegonos oti eimaste mikri ilikia kai oi 2 kai oti den antimetwpizoume kapoio ousiastiko provlima, m eipe o giatros einai poli entharrintiko!

mono i fsh m einai psili einai 9.53 an kai eimai se mikri ilikia!m eipe oti auto mas odigei na viastoume ligo giati i fsh deixnei posa wothilakia exoun meinei se mia ginaika gia tin upoloipi tis zwi mexri tin emminopausi!m eipe omws pws tha to elegxoume auto kai na min m anisixei idiaitera epeidi oi alles m ormonikes analiseis exoun vgei se fisiologikes times!

auta apo mena!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα girl84!!!!!!!!!!!!!!!!

Εφόσον κοριτσάκι μου όόόόόόλες σας οι εξετάσεις είναι πολύ καλές (και μπράβο σας βεβαίως!!!) κι είσαστε και ΝΕΟΤΑΤΟΙ!!!!! Γιατί βιάζεστε για την Εξωσωματική??? Γιατί δε δίνετε λιγάκι ακόμη χρόνο στην προσπάθειά σας????

Μήπως τελικά είναι πάγια τακτική των Γυναικολόγων..... να μας οδηγούν κατευθείαν στην Εξωσωματική???? Κι εγώ την ίδια τιμή με σένα είχα στην FSH και μία 2η γνώμη της Ενδοκρινολόγου μου είπε πως η τιμή της είναι εντός των φυσιολογικών τιμών..... μια χαρά.... το ανώτατο είναι 13!!!!! Υπάρχει μία διαφορά νομίζω!!!!! Εεεεε??????

Εάν φυσικά είναι μεγάλη σας επιθυμία..... τότε δε μπορώ πω σας κάτι άλλο......

Από...... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ολόψυχα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsazouna eixes tin idia timi me mena e?kai mena me psiloagxwsan vevaia gia tin timi!ok den einai tragiki alla einai psili gia tin ilikia m!eimai 26 etwn!tha ta kataferw arage?ouf!auti i fsh empodizei sti sillipsi i mono ston arithmo paragwgis wariwn?suggnwmi an sas zalizw koritsia m!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsazouna eixes tin idia timi me mena e?kai mena me psiloagxwsan vevaia gia tin timi!ok den einai tragiki alla einai psili gia tin ilikia m!eimai 26 etwn!tha ta kataferw arage?ouf!auti i fsh empodizei sti sillipsi i mono ston arithmo paragwgis wariwn?suggnwmi an sas zalizw koritsia m!

Να σου πω τί ξέρω εγώ κοριτσάκι?????

Ναι μεν είναι υψηλή η FSH, αλλά όχι τόσο ανασταλτικός παράγων στη σύλληψη όσο η Προλακτίνη.....

Πιο "μανικάκι" είναι η άλλη ορμόνη που σου λέω..... η Προλακτίνη......

Εμένα η Γυναικολόγος με οδηγούσε καρφωτά σε Εξωσωματική......

Κι όταν το είπα σε Ενδοκρινολόγο.... έφριξε......

"Εμ βέβαια"..... μου λέει..... "η εύκολη λύση"!!!!!!!

Κι είσαι και μικρούλα βρε παιδάκι μου...... τί αγχώνεσαι καλέ??? Εγώ δλδ. τί να πω..... που στην αρχή της χρονιάς γίνομαι 35????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κοριτσάκι μου............

Δεν ήρθε ακόμη το μωράκι μας...........

Δύο χρόνια τώρα..........

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Έχουμε κάνει τα πάντα-όλα από εξετάσεις αλλά.............

Εκεί που η Γυναικολόγος πρότεινε Εξωσωματική.....................

Πολύ μας κακοφάνηκε

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Κι αμέσως......

Στρίψαμε στη γωνιά κι είδαμε Ενδοκρινολόγο...........

Που μας διαβεβαίωσε πως με τέτοιες τιμές στην Προλακτίνη.......

Δεν υπήρχε περίπτωση να πετύχει καμία Εξωσωματική.......

Κι έπειτα από Μάρτη-Απρίλη...... βλέποντας και κάνοντας.......

Να δούμε εάν θα κάνει δουλειά το χαπάκι για τη ρύθμιση της Προλακτίνης......

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κοριτσάκι μου............

Δεν ήρθε ακόμη το μωράκι μας...........

Δύο χρόνια τώρα..........

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Έχουμε κάνει τα πάντα-όλα από εξετάσεις αλλά.............

Εκεί που η Γυναικολόγος πρότεινε Εξωσωματική.....................

Πολύ μας κακοφάνηκε

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Κι αμέσως......

Στρίψαμε στη γωνιά κι είδαμε Ενδοκρινολόγο...........

Που μας διαβεβαίωσε πως με τέτοιες τιμές στην Προλακτίνη.......

Δεν υπήρχε περίπτωση να πετύχει καμία Εξωσωματική.......

Κι έπειτα από Μάρτη-Απρίλη...... βλέποντας και κάνοντας.......

Να δούμε εάν θα κάνει δουλειά το χαπάκι για τη ρύθμιση της Προλακτίνης......

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Η αδερφή του άντρα μου είχε το ίδιο πρόβλημα με την προλακτίνη της και μόλις την ρύθμισε έμεινε αμέσως έγκυος και τώρα έχει ένα παίδαρο 12 χρονών!! Πιστεύω μόλις την ρυθμίσεις κι εσύ θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα... :D;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Levou μου!!!!!!!!!!!!!!

Κι εμάς μία φίλη μας.............

Όλες τους οι εξετάσεις super................. εκτός της Προλακτίνης.............

Μόλις ρύθμισε την Προλακτίνη της......................

Και σε λίγο γεννάει το βλαστάρι της!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84 έμεινα 2 φορές έγκυος κ μάλιστα τη πρώτη φορά τον Ιανουάριο μας ήρθε μόνο!Μάλιστα εκείνο το μήνα τις μέρες τη περιόδου μου είχα κάνει ορμονολογικές για κάποιο πρόβλημα τριχόπτωσης τελικά ανακαλύψαμε οτι έχω πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια μόλις στα 22 μου!Τότε η FSH μου ήταν 23.40 μη σου πώ και τις υπόλοιπες ορμόνες γιατί θα φρίξεις!Πραγματικά ο γιατρός μου είχε μείνει με ανοιχτό το στόμα όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη μου γιατί θεωρούταν αδύνατον!Συγκεκριμένα μου είχαν πεί καλύτερα να σκέφτομαι τη δωρεά ωαρίων γιατί με τέτοια τιμή θα δυσκολευόμουν πολύ να μείνω έγκυος κ ας είμαι 22.Τελικά το μωράκι το έχασα μετα απο ατύχημα..άμεσως ξεκίνησα θεραπεία για 4 μήνες με ορμόνες κ την FSH να συνεχίζει να βρίσκεται στα ύψη(17.9) κ μια υστεροσκόπηση για αφαίρεση ενδομήτριου πολύποδα τα κατάφερα με τη πρώτη προσπάθεια χωρίς εξωσωματικές,σπερματεγχύσεις κτλ! Γι'αυτό σου λέω μην αγχώνεσαι..σε κάποιες κοπέλες απλα συμβαίνει η FSH να είναι λίγο πειραγμένη για κάποιους κύκλους αλλα μετά επανέρχεται μόνη της,μπορεί αυτό να συμβαίνει σε εσένα.Πάντως το 9 είνΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!Χαλάρωσε κ το μωράκι σου θα έρθει!! ;) Για να ηρεμήσεις θα σου πρότεινα να κάνει αυτή την εξέταση,λέγεται AMH(antimullerian hormone)σου δείχνει τα αποθέματα ωαρίων που έχουν οι ωοθήκες σου.KAΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fili elenakos se euxaristw giati me kanes k niwsa kalitera!

otan vlepeis paromoia peristatika me aisio telos, les tha ta kataferw k gw!p tha paei?

den xerw an einai aparaititi i exwswmatiki alla epeidi to laxtarw toso kairo k den erxetai, gia mena auto me odigei apeutheias stin exwswmatiki!me fovizei ligo alla tha to xeperasw k auto!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84 Καλημέρα!!

να μην απελπίζεσαι και να μην φοβάσε για τίποτα όλα θα γίνουν.

Σου το λέω εγώ που πέρασα απο όλα τα στάδια!!!!Παιδεύτικα πολύ για να αποκτήσω παιδάκι.

Και τώρα...ρίξε μια ματια στα τικεράκια μου... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...