Μετάβαση σε περιεχόμενο

φρουτοκρεμα? μπλιαχ!!!


Recommended Posts

καλημέρα σας...

Όπως φαντάζομαι συμβαίνει σε πολλές από εσάς η μικρούλα μου που είναι 10,5 μηνών δε θέλει να τρώει τη φρουτόκρεμά της. Αυτό συνέβαινε από την αρχή, αλλά με μερικά παιχνιδάκια και πολλή υπομονή κάτι καταφέρναμε...τώρα τελευταία όμως δε θέλει με τίποτα! της δίνω να φάει ξεχωριστά λίγη μπανάνα (έχει 4 δοντάκια οπότε δε δυσκολεύεται ιδιαίτερα) και αυτό της αρέσει καλύτερα. Το θέμα είναι όμως οτι δεν υπάρχουν πολλά φρουτα μαλακά εκτός τη μπανάνα και δεύτερον δεν πρόκειται να χορτάσει τρώγοντας με αυτόν τον τρόπο γιατί τρώει λίγη ποσότητα. Έχω δοκιμάσει να της βάλω μέσα στη φρουτόκρεμα μπικοτόκρεμα ή μπισκότα Nutricia κλπ. αλλά το ίδιο μου κάνει. Έχετε μήπως κάποια άλλη ιδέα να μου προτείνετε? Δε θέλω να της δώσω τις έτοιμες φρουτόκρεμες πχ. βαζάκια ή σκονη....

Thanks....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Κατερινα μου!!!!!!!!

τι κανετε???

κ εμενα η μικρη 2 φορες σταματησε να τρωει φρουτα για αρκετες μερες.η πρωτη φορα ηταν οταν της τα αλεθα κ η 2η ηταν πριν λιγο καιρο.οτι κ να εκανα δεν τα ετρωγε με τιποτα.αλλα ξαφνικα μια μερα ξεκινησε κ τα ετρωγε παλι.

ετοιμες φρουτοκρεμες δεν της εδωσα ουτε κ εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...