Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσυνη και αντιβιωση


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!! Θα ηθελα ακομα μια φορα να μαθω την εμπειρια που εχετε πανω στο θεμα εγκυμοσυνη και αντιβιωση.Μολις μπηκα στον 5 και ειναι η δευτερη φορα που αναγκαζομαι να παρω αντιβιωση,η πρωτη ηταν αμοξιλ 1mg και η δευτερη zinadol 500mg. Υπαρχει αλλη κοπελα που να πηρε αυτες τις αντιβιωσεις κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης? ανησυχω πολυ......ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ! εγω δεν εχω παρει αντιβιωση ακομα αλλα τελειωνω τη φαρμακευτικη και η μητερα μου ειναι φαρμακοποιος οποταν ξερω οτι αυτες οι αντιβιωσεις που πηρες επιτρεπονται και φανταζομαι οτι για τη δοση και το ειδος της αντιβιωσης ειναι ενημερος ο γυναικολογος σου. Αν λοιπον ειναι ετσι εχω να σου πω οτι αυτες οι αντιβιωσεις οπως η αμοξικικλινη ειναι αντιβιοτικα ευρεου φασματος και δε θα επηρεασουν το μωρο σου θα μπορουσαν ισως να το βλαψουν αν εκανες υπερκαταναλωση και δεν ενημερωνες το γιατρο σου. Οποτε μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπιρτουλη εγω παιρνω αντιβιωση λογω της περιδεσης που εκανα.Ο γιατρος μου εγραψε την ζιναντολ αλλα ξερω οτι και η αμοξιλ επιτρεπεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν η μαμα ειναι αρρωστη πρεπει να την κανουμε καλα για την ασφαλεια τηδικη της και κατ επεκταση του μωρου της αυτα ηταν τα λογια του γυναικολογο μου οταν μου εδωσε αντιβωση στον 7 μηνα που ημουν αρρωστη. Οποτε εμπιστοσυνη στο γιατρο σου και τιποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι κουκλα. Εμενα τον Αυγουστο (~22 εβδομαδα) με τσιμπησε σφηκα και καθοτι ειμαι αλλεργική, πήρα και αντιβίωση και εκανα και κορτιζονη. Οι γιατροι παντα λενε οτι πρεπει πρωτα να ειναι καλα η μαμα. Μην αγχωνεσαι. Ξερω πολλες κοπελες που πηραν αντιβιωση κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης τους. Ολα καλα. Φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΜΟΞΙΛ,ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ....ΑΡΡΩΣΤΗ...ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ..ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω πηρα 2 φορες αντιβιωση στην εγκυμοσυνη μου.

την πρωτη φορα επρεπε να κανω ραμματα κ τη δευτερη επρεπε να κανω εξαγωγη φρονιμητη γιατι ειχε σαπισει και υπηρχει κινδυνος για το μωρο. και τις δυο φορες ειχα παρει τη ζιναντολ.

μην αγχωνεσαι παιρνεις την ελαχιστη δοση ετσι κ αλλιως και ειναι επιτρεπτες κατα την εγκυμοσυνη

καλη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...