Μετάβαση σε περιεχόμενο

βραδινος θηλασμος ...


Recommended Posts

κοριτσια εχω ενα θεμα!

ενω την ημερα θηλαζουμε κανονια 5 λεπτα και χορταινει το βραδι μπορει και 2 ωρες μετα το μπανιο να μου δειχνει οτι δεν χορτασε δεν κλαιει γκρινιαζει και οταν την βαζω στο στηθος τρωει δεν αρνειται και αφου κουραστει μετα κοιμαται δεν της φτανει το γαλα? τι συμβαινει ενω την μερα χορταινει μου κοιμαται τριωρα κλπ!μηπως επειδη δεν παιρνει πιπιλα? μονη της δεν κοιμαται το βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέβη μου, αυτό το κάνει κάθε μέρα; Μπορεί να το παρουσιάσει για 2-3 μέρες, μπορεί και συνέχεια.Ο δικός μου κάθε φορά που θα του αλλάξω κα΄τι στη ρουτίνα του προγράμματος του όπως πριν από λίγες μέρες που ήρθε η πεθερά μου για ένα βράδυ, μετά για τα 2 επόμενα βράδυα ξύπναγε κα΄θε 2 'ωρες γκρίνιαζε, έμπαινε στο στήθος έτρωγε και κοιμόταν. Και μιλάμε γιά ένα μωρό που πλέον κοιμάται σερί τουλάχιστον 7,5 ώρες.Ωστόσο, ρώτησα την παιδίατρο μου σχετικά - η οποία σημειωτέον έχει θηλασει και τα δυο της παιδιά- και μου είπε ότι πιθανότατα θέλουν να νιώσουν τη ζεστασιά μας για να καθυσηχαστούν, μπορεί να πεινάνε αν είναι σε φάση αναπτυξιακού άλματος πάντως σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την επάρκεια του γάλακτος. Αφού θηλα΄ζεις με επιτυχία εδώ και 4 μήνες όλα μια χαρά. ;)

Η Lala έχει παραθέσει τις εβδομα΄δες αναπτυξιακών αλ΄ματων σε αυτή την κατηγορία, αν το ψάξεις λίγο θα το βρεις.

Όσο για τις τροφές, η παιδίατρος μου είπε τον 6ο μήνα θα ξεκινήσουμε με λαχανικά, πρώτα καρότο, μία κουταλιά καρότο, μια γουλιά νερό και στήθος. Μην περιμε΄νεις δηλαδή ότι θα φάει με τη μια άλλα παιδιά αργούν πολύ να καταναλώσουν στερεές τροφές. Θα σου τα ξαναπώ αργότερα!!

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

ολα τα μωρακια το βραδυ πριν τον υπνο ειναι πολυ ανησυχα γκρινιαζουν και κλαινε .

θηλαζουν δεν θηλαζουν τα περισσοτερα ετσι κανουν .

δεν υπαρχει θεμα με το γαλατακι σου ,ειναι η ωρα δυσκολη .

και μενα το βραδυ πριν τον υπνο καθωταν στο στηθος παρα πολυ ωρα (ολο το κατι ψηνεται εβλεπα και κατι παρα πανω )και πολλεσ φορες εκλαιγε και θηλαζε .

αλλα μωρακια που παιρνουν πιπιλα τουσ αρκει αυτην και κοιμουνται μονα τουσ στην κουνια τουσ ,τα μωρακια που θηλαζουν και δεν δεχονται πιπιλα εχουν το στηθοσ για πιπιλα .

η σηνεχιζεις να την κοιμηζεισ ετσι μεχρι να μεγαλωσει και να αλλαξει η προσπαθεισ να βρεισ αλον τροπο να κοιμαται .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως το βράδυ ξυπνάει για να θηλάσει ανά 1μιση-2 ώρες το πολύ! Τι συμπλήρωμα του έδωσα το βράδυ πριν τον ύπνο γιατί νόμιζα ότι θα τον κρατήσει καλύτερα, τι δικό μου γάλα με το μπουκάλι για να ξέρω πόσο ήπιε, το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Δεν έχω καταφέρει να κοιμηθώ συνεχόμενα πάνω από 2 ώρες. Τώρα είναι 4μιση μηνών. Υποτίθεται ότι έπρεπε να έχει στρώσει με τον ύπνο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Κάνω κάτι λάθος; Με έχει φάει η αϋπνία ρε κορίτσια!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κ απο μενα,να σου ζήσει η μικρή σου!Κ εμένα ο δικός μου θηλάζει,είμαστε τωρα 5μηνών,ο υπνος τον παίρνει στο στήθος κ το κάνει πολλές φορές αυτό,με χρησιμοποιεί αντι πιπίλας!Πιστευω πως κ εσυ την ακούς οτι δεν τρωει,δεν καταπίνει απλά "μουτζουνάει" το βυζάκι!!Δεν πιστεύω πως εχει να κάνει με το γάλα ή αν εχει χορτάσει!Μην ανησυχείς για αυτό.Απλά θέλουν μυρωδιά μανούλας,χαδάκι κ το βυζάκι.Επίσης πολλές φορές,ο δικός μου,μπορεί να νυστάζει αλλά να μην μπορεί να κοιμηθεί κ τον πιάνει υπερένταση κ τοτε ειναι που βυζαίνει,νιώθεις πως θα το πάρει ο υπνος,εκνευρίζεται,γκρινιάζει κ απομακρύνεται απο το στήθος κ ξανά απο την αρχή.Ολά καλά,φαση περνάνε,η μερα εχει μικρύνει νκ πολύ,νυχτώνει νωρίς κ πιστεύω πως κ αυτά θελουν λίγο χρόνο να προσαρμοστούνε!Κ σιγουρα μην εχεις ανησυχία για τον αν χορταίνει,ή αν της φτάνει το γαλατάκι σου!!Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια τι λεμε τωρα? Εμενα 14 μηνων κοντευει κι ακομα να κοιμηθουμε ενα βραδυ!! :( Ολη μερα τρωει αλλα την νυχτα το βυζι..... βυζι! Δεν εχει σχεση με πεινα αλλα θελει φροντιδα και προδερμ! ;) Καποια στιγμη θα μεγαλωσουν. Που θα παει? ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρις,να σε ρωτήσω,εσένα κοιμάται μόνο του στο κρεββάτι ή ακόμη θέλει μονο στηθος για να το πάρει ο υπνος??Ρωταω επειδη εσένα ειναι πιο μεγάλο απο τα δικά μας να προετοιμάζομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ...

ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ,ΘΗΛΑΖΕ, Κ ΜΕΤΑ ΗΘΕΛΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΥΖΟΠΙΠΙΛΑΕΙ...Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΚΝΕΡΙΖΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ,ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΧΟΡΤΑΤΗ !!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρις,να σε ρωτήσω,εσένα κοιμάται μόνο του στο κρεββάτι ή ακόμη θέλει μονο στηθος για να το πάρει ο υπνος??Ρωταω επειδη εσένα ειναι πιο μεγάλο απο τα δικά μας να προετοιμάζομαι!!

κοιματε στο κρεβατι μου και ιδανικα (γι αυτον) με το μεμε στο στομα! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...