Μετάβαση σε περιεχόμενο

...pre-par και συσπασεις....


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα..εχθες πηγα στο γιατρο για να με δει..ειμαι 34 εβδομαδων και 4 ημερων..και ειχα εντονες συσπασεις..ανα 10λεπτα με εντονο πετρωμα στην κοιλια.το μωρο μου ειναι 2600 ,για το σωματοτυπο μου λεει πολυ μαγαλο..εχω και μικρη κοιλιτσα σεν να ειμαι στον 6ο μηνα..και αυτο ζοριζεται πολυ..ααα εχει παρει και θεση και με πιεζει να βγει... :roll:

το αποτελεσμα ηταν να μου δωσει τα χαπια και να περνω μισο 3 φορες την ημερα....γνωριζει καμια σας γι αυτα τα χαπια..μου ειπε οτι φοβαται μη γεννησω προωρα,γιατι το νινι ολο πιεζει και θελει να βγει,θα ξαναπαω στην 37η βδομαδα για να με δει.και μου ειπε ξαπλα καθολου περπατημα,αντε μια βολτιτσα αλλα με αμαξι και φυσικα καθολου δουλειες.

δεν με νοιαζει για μενα καθολου ουτε για τις ταχυκαρδιες που εχω,θελω να ξερω αν θα πανε ολα καλα και δεν γεννησω προωρα,,,το μυαλο στην εγκυμοσυνη ολο αρνητικες σκεψεις κανει.. :? ..

αααα..και το αλλο ο γιατρος μου ειναι κατα του κλισματος και του ξυρισματος...καλο ε???φανταζεστε τι εχει να γινει??? :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην 1η εγκυμοσύνη ξεκίνησα prepar την 16η εβδομάδα λόγω συσπάσεων και τα έπαιρνα μέχρι την 36η. Έπαιρνα 4 την ημέρα. Στην 28η είχα νοσηλευτεί και για 1 εβδομάδα στο νοσοκομείο γιατί οι συσπάσεις είχαν αυξηθεί και πονούσα και έπαιρνα prepar ενδοφλέβια. Όλα πήγαν καλά και γέννησα την 38η εβδομάδα.

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, καλή συνέχεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και παλι mag...εγω ειχα συσπασεις απο την 22 εβδομαδα...μεχρι και στο νοσοκομειο μπηκα την 27η εβδομαδα, δεν ειναι τιποτα!!! με τα χαπακια αυτα θα σταματησουν οι συσπασεις!!!!! εγω τα κοψα την 36η και 5 ημερων και γεννησα και μια βδομαδα μετα!!!!οσο για τις ταχυκαρδιες μετα τις 8-9 μερες δεν θα υπαρχουν!!!θα παθεις ανοσια :lol:

Και απο την στιγμη που εισαι σχεδον 35 εβδομαδων δεν χρειαζεται καθολου να ανυσηχεις...το μωρακι σου θα ναι υγιεστατο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια να ειστε καλα και να χαιρεστε τα μωρακια σας....σε πιανει λιγο αγχος και ολο ακουω δυσαρεστα οταν δεν πρεπει και καταλαβαινετε αντε τα ζουμια[το δακρυ κορομηλο]

....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου έπαιρνα τα prepar από τον 5ο μήνα περίπου γιατί είχα συσπάσεις.Δεν σου κρύβω ότι μου δημιουργούσαν πολλές ταχυκαρδίες τόσο που είχα τρομάξει ότι κάτι μου συνέβαινε.Όταν το είπα στον γυναικολόγο μου,μου απάντησε ότι τα prepar προκαλούν τέτοιες παρενέργειες και να μην ανησυχώ.Ομως μου μείωσε την δόση και από ένα χαπάκι έπαιρνα μισό.Και κάπως μετά καλυτερεψε η κατάσταση.Μόλις μπήκα στον μήνα μου,τα έκοψα και ξαναβρήκα την υγειά μου.Για αυτό κανε υπομονή και θα περάσει και αυτό. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ειχα συσπσσεις στον 5ο μηνα και μαλιστα οταν πηγα για τον Β' επιπεδου ο γιατρος τρομαξε.Ηταν τοσο εντονες που η κοιλια μου κουνιοταν σαν το Αlien. Πηρα prepar για 1 εβδομαδα και ημουν τελειως ξαπλα.Μονο για τουαλετα σηκωνομουν.Μετα δεν το ξαναπαθα και γεννησα τελικα 36 εβδομαδων και ολα πηγαν τελεια και πανευκολα!Κι εγω ειχα την ιδια απορια για τα χαπια και μου εκανε εντυπωση που οι οδηγιες ηταν στα Ισπανικα...

Μην ανησυχεις, κανε αυτα που σου λεει ο γιατρος και ολα θα πανε καλα.Εξαλλου εισαι πολυ κοντα στο μικρο θαυμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας και παλι...εχθες το βραδυ τα ειδα ολα με αυτα τα χαπια..ο γιατρος μου ειπε να περνω μρωι μεσημερι βραδυ απο μισο χαπακι....το βραδυ λοιπον που το πηρα κατα της 10...με επιασε μετα μια ταχυκαρδια λες και ακανα μαραθωνιο μεχρι της 3 το πρωι ημουν στο ποδι δεν μπορουσα να ηρεμησω...και τωρα που πρεπει να παρω και αλλο το σκεφτομαι...ειναι νορμαλ αυτο???η να παρω τον γιατρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΡΓΑ. ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΤΑ PREPAR ΤΑ ΕΠΕΡΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ!!!!ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ - ΚΑΤΣΕ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ).ΤΑ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ. ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΓΧΟΣ.ΣΑΝ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΕΣΒΗΝΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ Η ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ ΣΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΕΊΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ 10 ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ ΤΟΤΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΒΓΑΙΝΕΙ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΑ.ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

charoula..εσυ πως γεννησες τελικα??εγω ειμαι ακριβως τωρα 35 εβδομαδων και 1 ημερα,ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι μεγαλο το μωρο ειναι ειδη 2700...και η κοιλια μου ειναι σαν να ειμαι στον 6-7 μηνα..αλλα μου ειπε οτι ολη η κοιλια ειναι ενα μωρο...και αν παρω ολο το μηνα θα φτασει 3500 κιλα////

υπαρχει περιπτωση λογω σωματοτυπου να μη βγαινει το μωρο και να παω για καισαρικη???

οσο για τα pre-par υπομονη απο οτι βλεπω πολλες τα πηρατε και σε πιο μικρο μηνα....να ειναι καλα τα μωρακια μας πανω απο ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΕΒΑΣΑ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!ΚΑΤΑ 99% ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΟΝΕΣ ΠΡΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΓΕΝΝΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ Ο ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ.

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!ΟΤΙ ΟΛΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ-ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΜΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΜΝΙΑΚΟ.Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΥΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 7ο ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΙΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ (3000 ΚΙΛΑ) ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ!

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.2700 ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΗΝΑ ΜΩΡΑ.ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΙΣ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.

ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΣΥ ΑΛΛΟ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΩ.ΣΕ ΑΛΛΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 3400 ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕ Η ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 3200 ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΟΜΗ ΤΗΣ.ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ-ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!

ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....δεν πειραζει charoula μου,θα δειξει ειδη δεν μπορω να περπαταω πολυ ακομα και στο σπιτι γιατι νιωθω να με πιεζει προς τα κατω και πιανω την κοιλια μου συνεχεια...σας επριξα με τα δικα μου.... :oops:

μακαρι να μη γεννησω ακομα,να τον κρατησω το μπεμπακι μου...αλλα περιμενω πως και πως με εχει πιασει μια αγωνια πως θα ειναι...τρελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑΛΙΝΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ? ΚΡΑΤΑ ΑΚΟΜΑ?

ΑΝΤΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ!

γεια σου...καλα παω :oops: ξερω και γω?τα ιδια εχω κατι πονακια σαν περιοδου με πονααει και η μεση...και συσπασεις φυσικα,αλλα νομιζω πως αυτα ειναι νορμαλ..ε?υπομονη λιγο ακομα..εισυ εισαι καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω με το που μπηκα στον εβδομο αρχισαν οι συσπασεις.μου εδωσε το πρε παρ και την πρωτη ημερα που μπηκα στο μηνα μου γεννησα.ο μικρουλης μου ειναι τωρα 2 χρονων.κανε οτι σου λεει ο γιατρος σου και μην φοβασε τιποτα.οσο για τα ασχημα......βουλωνε τα αυτια σου.σου ευχομαι κοριτσι μου να πανε ολα καλα και να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο μωρακι. @};-@};-@};-@};-:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα!!! Εγω κοριτσια οταν πηγα στον γιατρο για την αυχενικη διαφανεια....

μου ειπε πως εχω συσπασεις στην μητρα κ 8α πρεπει να ξεκουραζομαι κ να ειμαι ξαπλωμενη για 2 εβδομαδες περιπου μεχρι να με ξαναδει.Το περιεργο της υπο8εσης ειναι πως ειμαι μολις 13 εβδομαδων

κ εχω κ ακρατεια ουρων.....Πολυ νωρις δεν ειναι για ολα αυτα???Αραγε τι να μου επιφυλασει η συνεχεια....Μου κανει εντυπωση γτ οπου κ να δω οι συσπασεις αυτες ισχυουν απο 25 εβδ.περιπου κ ανω....Να ανυσηχω αραγε...... :? φιλια σε ολες :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ....ΑΥΡΙΟ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΝΑ 5 ΜΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΩΔΥΝΕΣ..ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΤΑ PRE-PAR..ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ,ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑΛΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΣΥ?

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΗΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩ ΠΟΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ.

ΕΣΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΤΟΙΜΗ!!

ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ! ΦΙΛΙΑ.

GEOV ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!Η' ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΡΝΤΕΒΟΥ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!!!!!!ΔΗΛΑΔΗ 39Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ!ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
ΜΑΓΔΑΛΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΣΥ?

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΗΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩ ΠΟΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ.

ΕΣΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΤΟΙΜΗ!!

ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ! ΦΙΛΙΑ.

GEOV ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!Η' ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΡΝΤΕΒΟΥ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!!!!!!ΔΗΛΑΔΗ 39Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ!ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου....Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! Φιλια :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!

Μολις μπηκα στον 5ο και εχω διδυμακια (απο εξωσωματικη).

Πριν ενα μηνα ειχα αιμορραγια η οποια προηλθε απο καποιο αγγειο που εσπασε...Εμεινα 2 εβδομαδες στο κρεβατι(κλασσικα)κ στο επομενο ραντεβου ειδαμε οτι εχει δημιουργηθει αιματωμα στη μητρα λιγο πιο πανω απο τον τραχηλο...

Καναμε μετρηση τραχηλικου στομιου...το μηκος ηταν εντος φυσιολογικων οριων αλλα υπηρχε μια μικρη χαλαρωση στο σημειο προς το αιματωμα....

Μια εβδομαδα μετα ξαναπηγα να δουμε τον τραχηλο ο οποιος ειχε μικρυνει σε μηκος (οχι ανησυχιτικα) ενω η χαλαρωση παρεμενε στον ιδιο βαθμο.

Ο γιατρος με εστειλε κατευθειαν για περιδεση τραχηλου εντελως προληπτικα....Πηρα αντιβιωση κ ενα χαπι για να μην κανει συσπασεις η μητρα(3 μισα ανα 6ωρο) το οποιο εξακολουθω να παιρνω....

Μετα την περιδεση για 2-3 μερες ενιωθα ωρες-ωρες χαμηλα στο κεντρο της κοιλιας σαν βαρος,σαν τραβηγμα και γινοταν πιο σκληρο το συγκεκριμενο σημειο.Δεν ειχε μεγαλη διαρκεια(λιγοτερο απο 1 λεπτο)...Αυτες ηταν συσπασεις;;;;

Εχει καμια παρομοια εμπειρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
ΜΑΓΔΑΛΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΣΥ?

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΗΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩ ΠΟΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ.

ΕΣΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΤΟΙΜΗ!!

ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ! ΦΙΛΙΑ.

GEOV ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!Η' ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΡΝΤΕΒΟΥ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!!!!!!ΔΗΛΑΔΗ 39Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ!ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

SE eyxaristo poly gia thn apanthsh sou.......... filia polla!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...