Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να παίρνετε οπωσδηποτε 2η γνωμη!!sos!!


Recommended Posts

Καλησπερα σας και καλο μεσημερι σε ολους.Χθες το βραδυ λοιπον πηγα με τον αντρουλη μου σε εναν αλλο γυναικολογο, πιο εξειδικευμένο και ειδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα απο τον δικο μου εδω στην πολη μου.

Καταρχας ο ανθρωπος ηξερε τι του γινοταν και δεν νιωθαμε πως μας κοιταει σαν πενηνταευρα.

Με εξετασε λεπτομερώς στα μηχανηματα του, καναμε τεστ παπ και υπερηχο να δουμε τα αυγουλακια μου.Το οωθηλακιο μου ηταν 21χιλ που σημαινει πως σημερα εσπασε.Μου ειπε ποιες ημερες να ερθουμε σε επαφη παντα....11η-12η-14η-16-18η.Ετσι καλυπτουμε ολα τα ενδεχομενα.Σημερα εκανα και τεστ οωρηξιας και όντως εδειξε.....Τελικα ο αντρουλης μου δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα στο σπερμα, μας ειπε πως γινεται συλληψη ανετα.Μετα την επαφη μου ειπε τουλαχιστον για 1 ωρα να μην σηκωθω κι αν μπορω καλυτερα να κοιμηθω.Θα κανουμε μια καλη προσπαθεια 4 μηνων ακομα και αν δεν....μετα σπερματεγχυση!

Ενιωσα πολυ ομορφα οταν εφυγα απο εκει και σιγουρη πως μεσα στους επόμενους 4 μηνες θα μεινω!!! :D:ymparty: Παιζει τελικα μεγαλο ρολο το πως θα σε αντιμετωπισει ο γιατρος και ποσο σημασια δινει στο προβλημα σου και στην λαχταρα σου να κανεις ενα παιδακι!!

Γι αυτο λοιπον κοριτσια και αγορια να παιρνετε παντα 2η γνωμη, και 3η γνωμη μεχρι να βρειτε αυτο που θα σας καλυπτει πλήρως!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Αναστασια

Καταρχην θα σου ευχηθω να μεινεις εγκυουλα γρηγορα !

Θα σου πω και γω την γνωμη μου ..Περασα πολυ δυσκολα πριν μεινω εγκυος ..παρα πολυ δυσκολα γιατι απλα το προβλημα το δικο μου ηταν καθαρα ..αδιευκρινιστο μου ειπε ο τοτε γιατρος μου .Σαχλαμαρες ...Ειχα αγχος με πιεζαν ολη ψυχολογικα , αλλα κ στην ψυχρα το ποτε θα κανω παιδι ..Οποτε θελω τους ελεγα αλλα η καρδουλα μου το ηξερε ..Κατερρευσα ψυχολογικα μεχρι που αλλαξα γιατρο και ηταν σαν να ξυπνησα απο χειμερια ναρκη ..Μια μερα ξαφνικα συνειδητοποιησα οτι ο ανθρωπος αυτος ειχε ολη την καλη διαθεση να με βοηθησει πραγμα που δεν συνεβαινε με τον προηγουμενο ουτε με σφαιρες !! Ανεβηκε η διαθεση κ η ψυχολογια μου αρχισα να τα βλεπω ολα με αλλο ματι πιο αισιοδοξο ..

Παιρνετε γνωμες κοριτσια και μια και δυο και χιλιες δυο αν χρειαστει , αν ο γιατρος σας για καποιο λογο δεν σας εμπνεει εμπιστοσυνη η δεν σας καλυπτει μην διστασετε ουτε στιγμη να κανετε ενα βημα παραπανω , Θα συμφωνησω απολυτα μαζι με την Αναστασια .

Καλη επιτυχια , καλη μου ευχομαι γρηγορα να εχεις αυτο που τοσο επιθυμεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια πιστευω οτι εκανες πολυ καλα που αλλαξες γιατρο αν δεν ησουν ικανοποιημενη με τον πρωτο.Και καλα θα κανει και οποια κοπελα δεν ειναι να αλλαξει γιατρο,το θεμα εμπιστοσυνης και ασφαλειας στο γιατρο ειναι το σημαντικοτερο...Σου ευχομαι τα καλυτερα,και γρηγορα με ενα μπεμπακι στην κοιλιτσα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις απόλυτο δίκιο αναστασάκι μου!!!! Και εγώ θεωρώ ότι η καλή σχέση με το γυναικολόγο είναι απαραίτητη και όταν λέω καλή εννοώ να σε ακούει, να σε αισθάνεται και να σε κάνει να του έχεις τυφλή εμπιστοσύνη. Σου εύχομαι σύντομα να τα έχεις καταφέρει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia με το καλό να μείνεις έγκυος!!!

Ο προηγούμενος γιατρός τι διαφορετικό έκανε? Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Εμείς πάντως προσπαθούσαμε 4 μήνες και τους 2 από αυτούς 'πιάσαμε' την ωορηξία και έμεινα έγκυος τον 2ο...Την ωορρηξία την βρήκα με τα τεστ clearblue.

Αλλά τον μήνα αυτο μου έμεινα έγκυος είχα στείλει τον άντρα μου για σπερμοδιάγραμμα και βγήκε μέτριο...είχα ποστάρει και στο μαμμυ για να ρωτήσω και τελικά ήταν μια χαρούλα όλα...Αλλά από το εργαστήριο μας τα μασάγανε..για να πάμε να κάνουμε και άλλες εξετάσεις...τι να πω ..απαράδεκτοι...

Λοιπόν συμφωνώ ότι η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο και επίσης ότι καλό είναι να μείνεις ξαπλωμένη για 1 ωρίτσα μετά και να μην κάνεις μπάνιο!!!

Α και εμείς εφαρμόσαμε το σύστημα μέρα παρά μέρα και πήρα τεστ ωορηξίας γιατί έχω λίγο άστατο κύκλο..

ααα και έκοψα από τον καλό μου τα ποτα και τις κακιές συνηθειες...και μην γελάσεις...αλλά έχω διαβάσει ότι πολλά παίζουν ρόλο στην ποιότητα του σπέρματος και ένα από αυτά ειναι τα στενά εσωρουχα και παντελόνια (συμβάλλου αρνητικά). οπότε αν προσέχει ένα ζευγάρι την διατροφή και τις συνήθειες του και δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα τότε πιστεύω ότι μπορεί να κάνει παιδάκι!

Και εμένα μου την δίνουν οι γιατροί που μας κοιτάνε σαν 50ευρα και 80ευρα!! Ο προηγούμενος γιατρός μου έπαιρνε 80 ευρώ!! αν είναι δυνατον σε κάθε επίσκεψη και ήταν και νέος...Δυό χρόνια είχε που είχε τελειώσει όλες τις σπουδες και ειδικότητες κλπ...Πως με νευρίαζε όταν έλεγε 80 ευρώ λες και τα 80 ευρώ είναι ψίχουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia με το καλό να μείνεις έγκυος!!!

Ο προηγούμενος γιατρός τι διαφορετικό έκανε? Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Εμείς πάντως προσπαθούσαμε 4 μήνες και τους 2 από αυτούς 'πιάσαμε' την ωορηξία και έμεινα έγκυος τον 2ο...Την ωορρηξία την βρήκα με τα τεστ clearblue.

Αλλά τον μήνα αυτο μου έμεινα έγκυος είχα στείλει τον άντρα μου για σπερμοδιάγραμμα και βγήκε μέτριο...είχα ποστάρει και στο μαμμυ για να ρωτήσω και τελικά ήταν μια χαρούλα όλα...Αλλά από το εργαστήριο μας τα μασάγανε..για να πάμε να κάνουμε και άλλες εξετάσεις...τι να πω ..απαράδεκτοι...

Λοιπόν συμφωνώ ότι η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο και επίσης ότι καλό είναι να μείνεις ξαπλωμένη για 1 ωρίτσα μετά και να μην κάνεις μπάνιο!!!

Α και εμείς εφαρμόσαμε το σύστημα μέρα παρά μέρα και πήρα τεστ ωορηξίας γιατί έχω λίγο άστατο κύκλο..

ααα και έκοψα από τον καλό μου τα ποτα και τις κακιές συνηθειες...και μην γελάσεις...αλλά έχω διαβάσει ότι πολλά παίζουν ρόλο στην ποιότητα του σπέρματος και ένα από αυτά ειναι τα στενά εσωρουχα και παντελόνια (συμβάλλου αρνητικά). οπότε αν προσέχει ένα ζευγάρι την διατροφή και τις συνήθειες του και δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα τότε πιστεύω ότι μπορεί να κάνει παιδάκι!

Και εμένα μου την δίνουν οι γιατροί που μας κοιτάνε σαν 50ευρα και 80ευρα!! Ο προηγούμενος γιατρός μου έπαιρνε 80 ευρώ!! αν είναι δυνατον σε κάθε επίσκεψη και ήταν και νέος...Δυό χρόνια είχε που είχε τελειώσει όλες τις σπουδες και ειδικότητες κλπ...Πως με νευρίαζε όταν έλεγε 80 ευρώ λες και τα 80 ευρώ είναι ψίχουλα!!!

Εχουμε απο τον 12/2008 που προσπαθουμε, κοντευουμε 2 χρονια αλλα εντατικα και με συστημα εδω και ενα χρονο!Ο προηγουμενος γιατρος μας εβαζε να κανουμε κινησεις τις πολυ βασικες δεν κοιτουσε την λεπτομερεια....κι οπως ξερουμε η λεπτομερεια κανει την διαφορα!

Αυτο μου ειπε ο νεος γιατρος να κανω, να ξαπλωσω τουλαχιστον μια ωρα μετα κατι το οποιο ο αλλος δεν το υποστηριζε.....μεχρι και στην τουαλετα μου ελεγε να παω....θεωρει πως αν ειναι να μεινει μια γυναικα μενει και κολοτουμπες να κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αναστασία μου!!! Έκανες την καλύτερη κίνηση. Και εγώ 3 γιατρούς άλλαξα μέχρι να ξεκινήσω τη θεραπεία. Όσο για τα στενά παντελόνια και εσώρουχα, η Σαμάνθα έχει απόλυτο δίκιο. Επίσης το αλκοόλ και το τσιγάρο δεν βοηθούν καθόλου. Και εγώ μετά την επαφή, μη γελάσεις, μένω με τα πόδια ψηλά, ή λυγισμένα στο στήθος για περίπου 20-30 λεπτά και ξαπλωμένη συνολικά για 1.5 ώρα. Έχει σημασία αυτό, γιατί βοηθάει το σπέρμα να περάσει τον τράχηλο της μήτρας και δεν χρειάζεται να προχωρήσει κόντρα στην βαρύτητα, εάν είσαι ξαπλωμένη. Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι πολύ σωστές συμβουλές σου έδωσε. Και τις δύο φορές έτσι έμεινα έγκυος. Σαφώς και υπάρχουν γυναίκες που μένουν έγκυες με το τίποτα, αλλά όταν προσπαθεί κανείς για καιρό, οι λεπτομέρειες έχουν μεγάλη σημασία.

Καλή συνέχεια τώρα και περιμένουμε να ακούσουμε θετικά αποτελέσματα :ympray::ympray::ympray::ympray:

Προσωπικά πιστεύω ότι θα τα καταφέρετε πολύ σύντομα :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδιτσα μου ελπιζω να πιασουν αυτα τα μικρα κολπακια και να μην χρειαστει να κανουμε σπερματεγχυση.Αλλα παρατηρησα μεγαλυετρη απωλεια σπερματος με αυτον τον τροπο παρα του να ειμαι απλα ξαπλωμενη στο πλαι....θα το δω λιγακι το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψάξτο εσύ και θα βρεις πως είναι καλύτερα για σένα :) :) :) Σημασία έχει να υπάρχει κλίση στο σώμα σου, ώστε να παραμένουν κοντά στον τράχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia, anastasia den exoume ksanamilisei alla exw diavasei gia thn prospathia sou. Kai egw pedeftika arketo kairo gia na minw egguos sto deftero paidaki mou kai eknevrizomoun para polu otan pigena sthn giatro mou kai mou elege "den exeis tpt, exeis 1 paidi tha kaneis kai alo stamata na anxonese" alla o kairos pernouse kai egw olo kai epefta psixologika mexri pou mou egine emonh kai arxisa na ta pernw me thn giatro mou giati kathe fora pou pigena me antimetopize les kai eimai xazh :shock:

Apofasizw kai egw na alaksw giatro kai ksafnika estanthika san na exw enan simaxw sto plevro mou kai oxi kapia pou apla ithele na me ksefortothei, na simiwsw pos thn proth den thn plirona giati htan meso tou tamiou mou alla afto den tha eprepe na exei kamia simasia..Gia na mhn ta polilogo o defteros giatros mou mou edose kapies simvoules pou einai idies me ton diko sou dld na mhn plenome meta kai na eimai ksapla. Simfwnw mw ola osa eipe h Samantha gia to ti epireazei to sperma tou antros kai tha ithela na prosthesw pos kai ta zesta ntouz einai katastrofika gia to sperma, genika h thermotita kanei kako...Elpizw oles sas na ta kataferete sintoma kai na mas anakinosete ta efxarista....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι και τα ζεστά ντουζ επηρεάζουν και το τσιγάρο!

Και επειδή στις μέρες μας έτσι και αλλιώς δεν κάνουμε και την καλύτερη ζωή...καλό είναι να τα προσέχουμε όλα αυτα!

Επίσης ξέρω ότι το να βάζουν τα πόδια ψηλά είναι 'γιατροσόφι' από παλιά...Ξέρω τους γονείς μιας φίλης μου που προσπαθούσαν 2μιση χρόνια να την κάνουν και την συνέλαβαν την ημέρα που της κράτησε τα πόδια ψηλά για 15 λεπτα λέει...Και με την δεύτερη γυναίκα του το ίδιο έκανε ο πατέρας της (πως το ξέρω?? μου το είπε η φίλη μου που τα συζητάει αυτά!!!)

Σίγουρα και άλλες μενουν χωρίς να το καταλάβουν και σίγουρα τώρα αγχωνόμαστε αλλά αργότερα που θα έχουμε κάνει τα παιδάκια μας θα φοβόμαστε μην μείνουμε έγκυες απρογραμμάτιστα!!!

Επίσης από φίλη μου που έχει σοβαρό πρόβλημα ο άντρας της έμαθα ότι κάνει καλό ο βασιλικός πολτός και άλλες ειδικές βιταμίνες...για ψάξτο λίγο...εμένα θα ήταν το επόμενο βήμα μου αυτό!!!

Εμείς πάντως κάναμε όλα τα παραπάνω και έτσι έμεινα έγκυος!!

Αναστασία μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου με τον νέο γιατρό να κάνεις νέα σουπερ αισιόδοξη αρχή και σύντομα να έχουμε ευχάριστα!!!

Με το καλό !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΑΛΑΞΕΣ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΝΩΜΗ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ Κ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ....ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε να παίρνω βιταμίνη Ε και Β μέχρι να μείνω έγκυος. Κάθε μέρα από ένα χαπάκι Ε και ένα Β. Παίρνει καμία από σας αυτές τις βιταμίνες? Εγώ είχα ακούσει για φολικό οξύ αλλά δε μου είπε να πάρω τίποτα τέτοιο.

Και ρε παιδιά αυτό με τα πόδια ψηλά ... εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά ένα μαξιλαράκι κάτω από την λεκάνη για να ανασηκωθεί λίγο ... λέτε να το πάω ακόμη πιο ψηλά? :mrgreen:

Που είσαι ρε Χατζηγιάννη να ακούσεις το νέο hit

"πόδια ψηλά και όλα τα φτάαααανω

για το σποράκι μου όλα τα κάααανω ..."

[smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα οι περισσότεροι για τα λεφτα δουλευουν και δεν σκεφτονται πως ειναι εργο αυτο που κανουν!!

samantha Βασιλικο πολτο απο που μπορω να προμηθευτώ ξερεiς?

Ωρε τα ποδια θα τα εχω στον αερα, θα τον βαλω να με κρεμασει απο το πολύφωτο αναποδα!! :lol: Δεν μπορει....καποια στιγμη μεσα στους 4 μηνες θα μεινω!!!

Evi με καταλαβες πως ενιωσα με τον νεο γιατρο....πεταω απο τη χαρα μου, ειμαι ανεβασμενη ψυχολογικα....μπορει να μην πετυχω φυσιολογικα, αλλα και στα αλλα να προχωρησω ο ανθρωπος τα ειπε ομορφα και σταρατα.

muriam καλη μου φιλεναδα ναι ευτυχως σε ακουσα κι εσενα και οντως αποδειχθηκε θετικη η κινηση μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε να παίρνω βιταμίνη Ε και Β μέχρι να μείνω έγκυος. Κάθε μέρα από ένα χαπάκι Ε και ένα Β. Παίρνει καμία από σας αυτές τις βιταμίνες? Εγώ είχα ακούσει για φολικό οξύ αλλά δε μου είπε να πάρω τίποτα τέτοιο.

Και ρε παιδιά αυτό με τα πόδια ψηλά ... εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά ένα μαξιλαράκι κάτω από την λεκάνη για να ανασηκωθεί λίγο ... λέτε να το πάω ακόμη πιο ψηλά? :mrgreen:

Που είσαι ρε Χατζηγιάννη να ακούσεις το νέο hit

"πόδια ψηλά και όλα τα φτάαααανω

για το σποράκι μου όλα τα κάααανω ..."

[smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif]

εγω παιρνω φολικο οξυ, δεν μου ειπε τιποτα για βιταμινες....βασικα το φολικο ειναι γι αυτες που δεν τρωνε φρουτα και λαχανικα, ετσι μου ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις οταν αποφασισαμε να κανουμε μωρακι,εγω δεν ειχα ξαναπαει σε γυναικολογο.μου συστησε μια θεια μου τον δικο της και ηταν απαραδεκτος.την πρωτη φορα που πηγαμε με τον αντρα μου και του ειπαμε οτι θελουμε να κανουμε νινι,αυτος μας ειπε να μην βιαζομαστε και μετα τα δυο χρονια να ανυσηχουμε.μου εκανε μονο τεστ παπ και τιποτα αλλο και μου ειπε οτι ειχα κολπιτιδα και καθε 15 μερες να πηγενω να με βλεπει και με φορτωνε και φαρμακα.ο καιρος περνουσε και περασε ενας χρονος μεχρι που ξυπνησα.ειπα με τον αντρα μου να παμε και σε εναν γιατρο του ικα.ο ανθρωπος καλα να τον εχει ο θεος μου εγραψε εξετασεις και βρηκε οτι ειχα αδρεοπλασμα και αν εμενα εγκυος πολλυ πιθανον να απεβαλα.μου ειπε επισυς οτι η κολπιτιδα δεν εχει σχεση με την εγκυμοσινη.ακολουθησαν δυο δυσκολες εγκυμοσινες με αυτο τον γιατρο του ικα που με ξεγεννησε κιολας.ετσι τωρα χαιρομε τα δυο μου αγορακια.αναστασια μου γρηγορα εγκυουλα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha μου το γιατροσοφι αυτο,μου ειχε πει ο γιατρος μου να το κανω.εικοσι λεπτα με μιση ωρα με τα ποδια λιγο ψηλα απο το σωμα.οχι να κοιμηθω γιατι θα γυρισω και δεν κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε να τα μαζεψουμε ολα μαζι αυτα τα διαμαντια που κυκλοφορουν! :evil: Ημαρτον παιζουν με τον πονο μας.Ευχαριστω αντωνη1, να χαιρασαι τα παιδακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσι μου!μην αγχωνεσε μονο.ειναι πολλυ σημαντικο.ξερω οτι δεν μπορεις να μην το σκεφτεσε αλλα προσπαθησε.ο γιατρος μου,μου το ειχε πει.το αγχος ειναι το αλφα και το ωμεγα.στον αντρα δεν παιζει ρολο αλλα στη γυναικα παιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,διαβαζα τις δημοσιευσεις σας κ γελουσα!Όχι γι'αυτα που λέτε,αλλα γιατί όλα αυτα που λέτε:να μεινετε ξαπλωμενες,με τα ποδια ψηλα,λυγισμένα,με μαξιλαρι απο κατω,όχι πλυσιμο...όλα αυτα μου τα ελεγε ο αντρας μου.Πρόσπαθουσαμε τρεις μηνες αλλα εγω μετα την επαφη σηκωνομουν κ πλενομουν.Την τεταρτη φορα μου λεει θα κανουμε αυτο που λεω εγω.Πηγαινα να σηκωθω,δεν με αφηνε.Κι έπιασε...ελεγα:τυχαιο ηταν!Στη δευτερη εγκυμοσυνη εκανε ξανα τα ιδια κ εμεινα τον πρωτο μηνα.Ντρεπομουν να ρωτησω το γιατρο αν ισχυουν όλα αυτα...Κ τωρα,διαβαζοντας σας....γελασα...ειχε δικιο ο αντρουλης μου!Καλη επιτυχια σε όλες ευχομαι!Σύντομα να δειτε το τεστ θετικο κ να εχετε μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!Κ μια συμβουλη,αν τη θελετε:ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε να παίρνω βιταμίνη Ε και Β μέχρι να μείνω έγκυος. Κάθε μέρα από ένα χαπάκι Ε και ένα Β. Παίρνει καμία από σας αυτές τις βιταμίνες? Εγώ είχα ακούσει για φολικό οξύ αλλά δε μου είπε να πάρω τίποτα τέτοιο.

Και ρε παιδιά αυτό με τα πόδια ψηλά ... εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά ένα μαξιλαράκι κάτω από την λεκάνη για να ανασηκωθεί λίγο ... λέτε να το πάω ακόμη πιο ψηλά? :mrgreen:

Που είσαι ρε Χατζηγιάννη να ακούσεις το νέο hit

"πόδια ψηλά και όλα τα φτάαααανω

για το σποράκι μου όλα τα κάααανω ..."

[smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif]

Να είσαι καλά, βρε Μάντυ, έριξα πολυ γέλιο μόλις διάβασα το νεό hit =))=))=))=))

Πολύ μου άρεσε! Καλοοοοοοοοοοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου Αναστασία μου!!!!!!!!!!!!!

Έκανες πολύ καλά γλυκιά μου που άλλαξες γιατρό!!!!!!!!

Είναι τόσο ιδιαίτερος ο άνθρωπος αυτός……. η συγκεκριμένη ειδικότητα γιατρού….. που πρέπει στη γυναίκα να εμπνέει την απόλυτη εμπιστοσύνη!!!!!!!!

Κι εγώ απογοητεύτηκα πλήρως από τη Γυναικολόγο μου…… που αν είχα επαναπαυθεί στις κουβέντες της…… θα είχα μπει σε διαδικασία Εξωσωματικής τώρα……. κάτι που όπως με διαβεβαιώνει η Ενδοκρινολόγος μου (να ΄ναι καλά η κοπέλα…… φοβερή γιατρός!!!!) θα έπεφτε στο απόλυτο κενό!!!!!!!! Θα προσπαθούσα για το 0!!!!!!!!!! Γι΄αυτό και δε θα με ξαναδεί στα μάτια της……. η κακούργα……..

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις τα θετικότερα αποτελέσματα στις προσπάθειες σου!!!!!!!! Θετικότατη σκέψη πάνω απ΄ όλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη δευτερα που μας περασε αποφασισα και εγω να παρω μια δευτερη γνωμη

το αποτελεσμα?

αισθανθηκα πως μεχρι τωρα με εβλεπαν σαν ενα τεραστιο πορτοφολι και πως η ταλαιπωρια στην οποια εχω υποβαλλει τον οργανισμο μου τον τελευταιο εναμιση χρονο ηταν περιττη

δεν ξερω αν αυτος ο γιατρος εχει δικιο παντως μου μιλησε τοσο ντομπρα οσο κανενας μεχρι τωρα και με εκανε να ξυπνησω απο το λιθαργο στον οποιο με ειχε ριξει ο προηγουμενος

θα παρω και μια τριτη γνωμη πριν ξαναξεκινησω προσπαθειες αλλα μαλλον σε αυτον θαγυρισω

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΞΕΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...