Μετάβαση σε περιεχόμενο

περιφερειακο αιματωμα


Recommended Posts

Καλησπερα...Την τεταρτη που μας περασε, ειχα το πρωτο ραντεβου στο γυναικολογο ημουν 5 εβδομαδων και 2 ημερων με παρα πολυ καλη αυξηση χοριακης (την οποια εξακολουθω να εχω), ωστοσο ενιωθα κατι πονακια , περιεργα μεν υποφερτα δε, στα ευρηματα του υπερηχογραφηματος υπαρχει ενα περιφερειακο αιματωμα γυρω στα 2 εκατοστα. Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν επροκειται για αποκολληση διοτι στην αποκολληση εχουμε αμεση επαφη με τον αμνιακο σακο. ενω εμενα το αιματωμα απο τον αμνιακο απεχει 2,5 εκατοστα. μου ειπε 2 εβδομαδες ξεκουραση και προγεστερονη. Επισης μεχρι στιγμης δεν ειδα ουτε εχω δει καφε . Τιποτα κανονικες αχρωμες εκκρισεις. Εχετε ξανακουσει κατι παρομοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Για να είμαι ειλικρινής όχι afro24! Πως αντιμετωπίζεται από δω και πέρα? Η εγκυμοσύνη συνεχίζει κανονικά ή θα πρέπει να προσέχεις κάτι κλπ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικα συνεχιζεται αλλα εγω καθισα δυο εβδομαδες εντος σπιτιου οπως ειπε ο γιατρος και πραγματικα την προηγουμενη τεταρτη ακουσαμε καρδουλα κι εχει μειωθει κατα πολυ! Επισης χρησιμοποιησα προγεστερονη , Τωρα εχω παλι ραντεβου την πεμπτη να μου πει αμα εφυγε και μπορω επιτελους να βγω εξω! ελπιζω ναι, γιατι ειπε οτι παω πολυ καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου περαστικο ειναι και να μην το φοβασαι! αφου μειωνεται αυτο μετραει!!

αντε με το καλο να εξαφανιστει!!!!

καλη συνεχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εφυγε τελειως ρε γαμωτο απορροφηθηκε ομως στη μεση και ειναι σα δυο μικρα ομως... Εχω παλι κλεισιμο μεχρι την ερχομενη δευτερα...μαλλον φταιω εγω επρεπε να κατσω πιο ξαπλα την τελευταια εβδομαδα... τεσπα λιγο υπομονη ακομα ελπιζω οτι στις 25/10 που θα παω θα εχει ληξει. Το μπεμπακι παντως ηταν πολυ πολυ καλα και μεγαλωσε! Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου για τη συμπαρασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...