Μετάβαση σε περιεχόμενο

thetikh xpriakh kai aima


Φαιη1980

Recommended Posts

prin 2 meres eixa thetikh xoriaki meta apo 4 meres kathisterisis 48...kai simera me to pou sikwthika otan skoupizomai exw roz aima oxi pixto isa isa kai kafe lete na einai vioximiki h symvainei ayto?eimai xapla kai prospathw na iremhsw....o giatros mou eipe xtes oti einai eggymosini alla einai poly nwris kai na epanalavw th xoriakh th deytera...ax makari na mh mou erthei telika h periodos exei symvei se kamia ayto? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prin 2 meres eixa thetikh xoriaki meta apo 4 meres kathisterisis 48...kai simera me to pou sikwthika otan skoupizomai exw roz aima oxi pixto isa isa kai kafe lete na einai vioximiki h symvainei ayto?eimai xapla kai prospathw na iremhsw....o giatros mou eipe xtes oti einai eggymosini alla einai poly nwris kai na epanalavw th xoriakh th deytera...ax makari na mh mou erthei telika h periodos exei symvei se kamia ayto? :(

ap oso kserw eine fysiologiko tis perissoteres fores k eine kapia ypolimmata apo tin periodo p den ir8e.... se polles simvenei akoma k olokliro to proto 3mino

eine omws kalitera na ksaplwseis k na min kaneis kopiastikes ergasies k na min agxonese

mia fili m eixe aima tus 2 protus mines k den itan tpt

pare k tel ton giatro k aftos 8a s pei an prepei na se dei...alla de nomizw na ne tpt

simvenei sto 80% twn ginekwn kata to proto 3mino

:) kali egkimosynh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FAIH kalispera!min anusixeis,egw eimai 6evdomadwn k kati,mia mera prin ti periodo mou ekana xoriaki k vgike 8etiki,tin epomeni loipon pou upoti8etai an den imoun egkuos 8a erxotan i periodos eixa aima.mia megali khlida akrivws san tis periodou.fusika pira to giatro mou til mou eipe na meinw ksapla k na sikwnomai mono gia fai k toualeta..episis na mi kanw mpanio me zesto nero alla xliaro gia na min kanei suspaseis i mitra.Mou edwse Outrogestan 200mg ta opoia pairnw akomi.Stagones aima k kafe ugra vlepw akomi pou k pou alla sunexizw na eimai sto krevati k to mwraki mou x8es pou to eidame einai mia xara.Sumvainei opws sou eipe i Helena stis perissoteres gunaikes,arkei na prosexeis polu k na mi tarazesai! Na exeis mia ugih k teleiomini egkumosuni!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prin 2 meres eixa thetikh xoriaki meta apo 4 meres kathisterisis 48...kai simera me to pou sikwthika otan skoupizomai exw roz aima oxi pixto isa isa kai kafe lete na einai vioximiki h symvainei ayto?eimai xapla kai prospathw na iremhsw....o giatros mou eipe xtes oti einai eggymosini alla einai poly nwris kai na epanalavw th xoriakh th deytera...ax makari na mh mou erthei telika h periodos exei symvei se kamia ayto? :(

Φαιη καλησπερα.Η τιμη της χοριακης σου ειναι λιγο μικρη αλλα αυτο δεν λεει κατι.Την Δευτερα που θα κανεις αν ανεβει ολα ειναι ενταξει!!!!Πρεπει καθε 2 ημερες να διπλασιάζετε. Ευχομαι να πανε ολα καλα και μην βαζεις κακο με το νου σου να εισαι θετικη γιατι το σπορακι σου τα καταλαβαινει ολα!!!Να ξεκουραζεσαι και ευκαιρια ολοι να σε προσεχουν!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faih mou min apogoiteuesai!den tin ekanes nwris ti xoriaki.Oi perissoteres eixame vioximiki egkumosuni k polles mporei na mi to katalavan kiolas!Efoson emeines egkuos 8a ta ksanakatafereis suntoma!!mi stenaxwriesai,sumvainei k einai mia profulaksi tou organismou apo pi8anon kapoia xrwmosiki anwmalia sti gonimopoihsh.Euxomai tin epomeni fora na eisai polu polu tuxeri kai to sporaki sou na einai gero!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Φαίη,

θέλω να σου πω να μην στενοχωριέσαι αν πράγματι είναι βιοχημική κύηση είσαι 'τυχερη' μέσα στην 'ατυχία' σου. Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά και οι περισσότερες γυναίκες δεν το καταλαβαίνουν καν.

Συμφωνώ με την Elenakos ότι η φύση μας προφυλάσει από μια χρωμοσωμική ανωμαλία.

Σκέψου τι τραβάνε οι κοπέλες που προχωράει η εγκυμοσύνη και χάνουν το έμβρυο μετά από 4-5 εβδομάδες και κάνουν χειρουργείο??

Προσπαθείς πολύ καιρό? Το πιο πιθανό είναι αν πας τώρα στον γιατρό σου να μην δει τίποτα. Όπως και να έχει εσύ από τον επόμενο (μην σου πω τον ίδιο) μήνα θα μπορείς να προσπαθήσεις ξανά.

Να πας ωστόσο οπωσδήποτε στον γιατρό σου την Δευτέρα και αν πονάς τώρα όπως σου έρχεται η περίοδος να πας στο νοσοκομείο. Μην τον αφήσεις έτσι!!

Καλή τύχη και πες μας νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prin apo3 mhnes eixa keno sako opote xerw ti paei na pei xeirourgeio...nai fainetai htan poly nwris apla h periodos mou sinithws den kanei panw apo 28-29 meres...ekana self clear kai itan thetiko kai meta xoriakh sthn -4 merakathisterisis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαίη τώρα έχεις αίμα κανονικά? Πονάς?? ή είναι όπως οι πόνοι περιόδου??? μην είναι κανένα εξωμήτριο...προς Θεού δεν το λέω για να σε αγχώσω απλώς για να το έχεις στο μυαλό σου. Αν δεις ότι πονάς τότε να πας στο νοσοκομείο. Ο γιατρός σου τι σου είπε?

σου τα λέω αυτά γιατί είχα και εγώ πριν μερικούς μήνες ένα τεστ θετικό και ήρθε η περίοδός μου μετά από 1 μέρα και πονούσα εγώ και πήγα στο νοσοοκμείο και είχα 20 χωριακή και 10 μέρες καθηστέρηση (δεν υποψιαζόμασταν ότι μπορεί να ήμουν έγκυος και για αυτό δεν είχα κάνει τεστ νωρίτερα). Και εκεί με κρατήσαν μέσα γιατί δεν βλέπαν τίποτα ούτε σάκο ούτε τίποτα και με κρατήσαν με το ζόρι μήπως και ήταν κανένα εξωμήτριο. Τελικά δεν ήταν τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den ponaw kanonika exw periodo...telos pantwn mallon apo to agxos mou ta ekana ola poly nwris...ayto loipon den to xanakanw einai poly pikra...pragmatika anarwtiemai giati na mai toso atyxi...eimai 30 den kanw kataxrhseis den exw kapoio gunaikologiko provlima epiasa me thn prwth tote pou eixa kano sako alla mallon einai poly nwris....pou tha paei apla stamataw na agxwnomai toso giati wxw dialysei ton eayto mou kai tha dialysw kai thn kalh sxesh pou exw me ton andra mou pou ton agapaw toso poly...sas eyxaristw oles :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Παρασκευή 17 του μηνός έκανα τη χοριακή και βγήκε 35! ήξερα όμως ότι είναι πολύ μικρή τιμή έστω και για 2 μερες καθυστέρηση.ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω τη Δευτέρα για να δούμε άν μεγαλώσει και πόσο..τελικά την ίδια μέρα το απόγευμα είχα λίγα ροζ, και την επομένη Σάββατο κανονική περίοδο να μη σου πω με περισσότερο αίμα..το ίδιο με σένα ακριβώς..βιοχημική σύλληψη, που σημαίνει ότι ανιχνεύεται στο αίμα η ορμόνη που υποδηλώνει εγκυμοσύνη αλλά το κύημα δεν έχει πορλάβει να εγκατασταθεί στη μήτρα και αποβάλλεται..μη στενοχωριέσαι, καλές νέες προσπάθειες..είχα γράψει το θέμα σε ένα άλλο φόρουμ υποτιθεται γυναικολογικό, θεωρώντας ότι ο γιατρός θα μου απαντήσει το αυτονόητο, ότι αφού έμεινες έγκυος σημαίνει ότι είναι εντάξει και το σπέρμα και το δικό σου σύστημα..αντ΄΄ αυτού μου απάντησε ξερά ότι από τη βιοχημική κύηση δεν εξάγεται το συμπέρασμα ότι είναι όλα εντάξει με το σπέρμα του άντρα σου...εγώ πάλι αυτό δεν το καταλαβαίνω..όλοι αυτο μου είπανε..κράτα το θετικό: εμειες μια φορά εγκυος θα ξαναμείνεις..τώρα θα παω την επόμενη βδομάδα για τεστ παπ και έναν υπέρηχο ναβεβαιωθώ ότι όλα ειναι εντάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw piga sto iasw kai ekana oles tis exetaseis gia kathexin apovoles...epeidh eixa kai kyhsh me keno sako ton aprilio katalavaineis.ti simainei oti den einai ola kala me to sperma tou andra sto exigise?ki emena me provlhmatizei ayto alla den xanampainw sth diadikasia syllipsis prin vgoun oi exetaseis mou....o giatros ki emena mou eipe oti syllamvanw kanonika alla apo ke kai pera kati ginetai kai prepei na to psaxw ligo.an yparxei provlima me to sperma gnwrizeis ti prepei na kanoume?mipws sou eipe?kales nees prospathies kai se sena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΜΑΒΑΙΝΕΙ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΥΟ :evil: , ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΦΤΑΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ (ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ) ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ Η ΕΓΩ Η Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΚΕΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!!!! :D:D:D:D

ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΤΜΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!! ΤΥΧΑΙΟ????? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ...

ΟΠΟΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΤΗ ΔΕΙΞΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ' ΕΥΧΗΝ... ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...