Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δραστηριότητες για παιδάκι 3+ετών.


Recommended Posts

Για πείτε βρε κορίτσια προτάσεις για δραστηριότητες που θα μπορούσε να παρακολουθίσει ένα παιδάκι 3,5ετών?

Κάτι που να μην έχει και μεγάλο κόστος, δεδομένου ότι αρχίσαμε φέτος και παιδικό σταθμό (ιδιωτικό)!!! :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο μικρός είναι 4 χρονών και δεν τον έχουμε γράψει σε δραστηριότητα ακόμα.Τελη Αυγούστου τον πήγαμε στο ΟΑΚΑ που παμε τον μεγάλο για να κάνει ένα δοκιμαστικό στην κολύμβηση. Όμως μόλις μπήκε στην πισίνα αρχισε να κλαίει,δεν ήθελε τον πήρε ο δάσκαλος αγκαλιά και του έκανε λίγο πλατσούρισμα.Τελικά αποφασίσαμε να περιμένουμε κανά χρόνο ή και δύο για το κολυμβητήριο.Επίσης του αρέσει και το ποδόσφαιρο αλλά είναι μικρός για να τον γράψουμε σε ομάδα. Οπως λοιπόν καταλαβαίνεις έχουμε το ίδιο πρόβλημα.Προς το παρόν λοιπόν δεν αφήνει ήσυχο τον αδερφό του.Αν βρεις καμιά λύση πές μου και εμένα. [smilie=icon_compress.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Γεωργία, κι εγώ για τον ίδιο λόγο θέλω να την γράψω κάπου.

Και αυτή θα απασχολείται και ο μικρός θα είναι ήσυχος μακριά της.

Στο κολυμβητήριο εμάς ακόμα δεν μας πείρνουν, είμαστε μικρά λένε, όπως και ζωγραφική που ρώρησα. Βέβαια εγώ έχω σκεφτεί το μπαλέτο, αλλά δεν ξέρω πόσο κόστος έχει, ρυθμική γυμναστική στα γυμναστήρια του Δ.Αθηναίων, αλλά ακόμα δεν έχουν φτιάξει τμήμα.

Η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως μικρά, θα το ψάξω όμως και ότι κι αν βρώ θα σε ενημερώσω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O Δημος μας εχει μουσικοκινητικη αγωγη για παιδια απο 3+....

Δεν πληρωνεις πολλα λεφτα. Μπορεις να ρωτησεις μηπως εχει και ο δικος σας. Και γω ψαχνω κατι να την απασχολησω, στο σπιτι παιζουμε ζωγραφιζουμε τραγουδαμε αλλα θελω να βγει και λιγο εξω . Δεν ειμαστε ομως ακομα 3 ...Τον δεκεμβρη τα κλεινουμε. Ωραιο και το κολυμβητηριο. Τα κλειστα μυριζουν πολυ ενω στα ανοιχτα κανει κρυο.... Αν βρειτε κατι ενημερωστε και μας... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...