Μετάβαση σε περιεχόμενο

glucophage kai empeiries ?


Recommended Posts

koritsia geia!

epitelous -meta apo 2 xronia sxedon prospatheiwn kai psaksimatos-niwthw pws antimetwpizoume to problima tis upogonimotitas pio drastika kai euxomai na pane ola kala.logw polukustikwn wothikwn o giatros mou proteine ta glucophage wste na ruthmisoume tin insoulini sto aima kai na "diorthwsoume" tin problimatiki leitourgia twn wothikwn...

exei kamia sas empeiria epi tou thematos? o giatros mou eipe oti morei na exw kapoies parenergeies alla eutuxws ola kala... kai oti arxizoun na droun peripou se 3 mines... eixe kamia ta polupothita apotelesmata me auti ti therapeia?? i na min enthousiazomai polu kai faw pali ta moutra mou?? polla filia, euxaristw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τουινγκι...

Τα glucophase τα παιρνω εδω και ενα χρονο σχεδον και εχω να σου πω τα εξης.Ρυθμιζει τον κυκλο ρολοι σε σημειο που καταλαβαινεις εντονα την ωορρηξια(πονο απο την ωοθηκη που εχεις ωορηξιας)και τον μικραινει(εγω ειχα κυκλο 30-31 ημερες και εγινε 28).Κανει μεγαλα και ωραια ωαρια κοντα στα 22χιλ που ειναι οτι πρεπει!!

Τωρα απο παρενεργιες θα σου πω.Εγω ειχα αναγουλες και ελαχιστο εμετο στην αρχη(οχι την πρωτη εβδομαδα ομως,στην αρχη δεν καταλαβαινα τιποτα)και πολλες καουρες...μαλλον σαν συμπτωματα εγκυου :?:? Αν επιμεινεις θα τα συνηθισεις εγω τωρα δεν νιωθω τιποτα.

τωρα για το αποτελεσμα που λες(εγκυμοσυνης)οι περισσοτερες μεσα σε ενα τριμηνο θεραπειας μενουν.Εγω βεβαια ειμαι αλλο θεμα ,απο αλλο κλαμπ της εξωσωματικης :cry:

Οπως και να εχει κανε λιγο υπομονη αν αρχισει να σε ενοχλει και σου ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα :-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟυ!! loipon egw pernw ta glucophage alla pote dn exw kataferei na ta pairnw mexri 3 mines k xereis giati ?? giati eimai sto elaxisto pososto pou prokalei diaroia.. k otan leme diaroia?? treli diaroia na min prolabainw toualeta!! opote dn xerw na apantisw alla apofasisa oti tha ta pinw k exantloume gia 3 mines sinexomenes na deixei.. pantos otan ta pairnw o kiklos roloi k exei ftiaxei arketa...! prepei na kanw loipon ypomoni...!!!

se alles kopeles pou to exw akousei exi kanei thaymata diladi to megalytero thayma tis zois ena ninaki!!

kali epitixia k polla filia :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετουλακι μηπως ειναι μεγαλη η δοση σου?και σε πειραζει αυτο?εγω παιρνω μισο χαπι το μεσημερι και μισο το βραδυ.Τη δουλεια του την κανει παντως δεν μπορω να πω.Εχω ακουσει οτι κανει διαρροια αλλα μονο τον πρωτο καιρο.

Δες το απο την καλη πλευρα.........θα χανεις κιλα!! χαχααχ πλακα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barcelonitaki mou gia sou !!!

mou exei pei o giatros oti me 2 tin mera blepeis apotelesmata k gia 3 mines afou ta pieiis.. extes to brady ta xekinisa xana k olo to brady toualeta pros to mesimeraki iremisa ligo.....!!

dn me noiazei toso i diaroia toso oti thelw na paw kapou akoma kdouleia k to skeftomai!!!!!!!!! :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia euxaristw gia tin enimerwsi!!

egw ta exw ksekinisei edw kai 10 meres peripou alla kamia parenergeia.. lete na eimai apo tis tuxeres?

alla akoma pairnw miso ti mera kai stadiaka tha apw sto 1 1.5 , isws gi auto... euxomai oles mas na exoume suntoma kala apotelesmata!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Geia sou twiggy! Egw prospathousa na meinw egkuos 5 xronia,,,,,ekana oles tis e3etaseis, xapakothika me trela,,ospou alla3a gia allh mia fora gunaikologo h opoia mou proteine na parathsw ola ta farmaka kai na dokimasw to gloucophage.....to phra peripou ena xrono...perusi to Pasxa emeina egkuos,,,TUXAIO???? Den 3erw,,,,alla mallon ekane kai auto douleia!!!Pistevw pws a3izei mia dokimh!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! ΝΑ σας καταθεσω και εγω την εμπειρια μου με τα glucophase.

Λοιπον ο προηγουμενος γυναικολογος μου και ο εξωσωματικος στο προηγουμενο κεντρο που εκανα 2 προσπαθειες δεν μου ειχαν μιλησει ποτε για αυτα τα φαρμακα. Μια φιλη μου ομως που ταλαιπωρηθηκε παρα πολυ με 12 εξωσωματικες , την τελευταια της την εκανε σε καινουριο γιατρο ο οποιος της τα εδωσε και τα πηρε για περιπου 1 μηνα, δηλαδη οσο καιρο ετοιμαζόταν για την εξωσωματικη. Και η εξωσωματικη πετυχε και εχει διδυμα. Φυσικα δεν μπορει να ευθυνονται μονο τα glucophase για αυτο αλλα σιιγουρα και αυτα παιζουν καποιο ρολο.

Εγω τον Ιουλιο που αλλαξα αλλαο καινουριος γιατρος δεν μου ειχε πει κατι για να τα παρω γιατι ειχαμε συνενοηθει για φυσικο κυκλο χωρις φαρμακα. Ομως επειδη δεν ειχα σωση ωορηξια αυτο το μηνα και δε μεγαλωνε το ωαριο, συμφωνησαμε να ξεκινησω απο τον επομενο μηνα εξωσωματικη με ενα ηπιο πρωτοκολλο διεγερσης δηλαδη με πολυ λιγα φαρμακα. Και μου ειπε να ξεκινησω αμεσα το glucophage απο σημερα με 1/2 χαπακι μεσημερι και 1/2 βραδυ γιατι σιγουρα θα βοηθησει.

Αλλα σας ξαναλεω εμενα εμπλεκεται και το θεμα της εξωσωματικης. Ισως στις κοπελες που πηγαινουν για φυσιολογικη συλληψη ο γιατρος να λεει ότι θελει κανα 3μηνο να δρασει υπολογιζοντας φυσικα ότι δεν θα πετυχουν και με την πρωτη προσπαθεια τη συλληψη, οπως συμβαινει στα περισσοτερα ζευγαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...