Μετάβαση σε περιεχόμενο

stirizoume ta ellinika proionta omws exw aporia!!!


Recommended Posts

koritsia tin voitheia sas...mporei na einai xazo auto pou tha rwtisw alla egw tha rwtisw :laugh: :laugh: loipon exei treis meres pou ksekinisame ruzaleuro kai frouta....i paidiatros mou de mou eipe sugkekrimeni marka na parw logo oti de sunergazete me kamia etairia.....opote pame stin epilogi kapoias ellinikis etairia gti oxi??arxika logw oti viazomoun pira tis nutricia vevaia den exw skopo na tin sunexisw einai polu glukia k de thelw na mathei o mpempis mou sti zaxari...oute kan tsai tis milupa de tou edina gti eixe glukantikes ousies epine fusiko xamomili MONO...

erwtw loipon einai axiopista ta proionta tis GIWTIS??pisteuw nai alla thelw k tin diki sas gnwmi....epishs exei zaxari arketi i krema i na afisw ta patriwtika k na parw tis milupa pou einai ''sxedon'' anosti logw oti den periexei zaxari??

eseis poia krema dinete k giati??? :dry:

sugnwmi gia tin polulogia mou alla me endiaferei opws k stis perisoteres manoules to kalutero gia to paidi mou!!!

euxaristw!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera eleni ,den exo na sou proteino kati elliniko.

tora ksekinisame tis kremes kai dino sto moro mou krema pizalevro tis holle tin opia briskeis se katastimata me biologika proionta , den exei ka8olou zaxari , glikantikes ousies kai aromata.

I paidiatros mou tin proteine opos episis kremes apo tin etaireia hipp , episis se katastimata me biologika.

telos iparxoun biologikes kremes xoris zaxari apo ti frezylac pou pairneis apo farmakeio. aplos prosexe an ksekiniseis tis glikes diskolo na tis faei. To moro mou , einai 2 meres tora pou tis troei efxarista.

den einai ellinikes alla elpizo na boi8isa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Σταυρος μου ειναι 6 ετων και 2 κρεμες ετρωγε Γιωτης και Νουνου τα θεωρω τα μονα αξιοπιστα αλλωστε εχουν μεγαλωσι τοσες γενιες με αυτα .Εγω ειμαι αντιθετη με οιδηποτε βιολογικο θωρω οτι ειναι μια καλη στρωμενεη επιχειρηση και στην ουσια τα ιδια σκευασματα τρωνε τα παιδια αν ειχατε δει και την εκμπομπη του Ευαγγελατου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την προλαλησασα!!

της γιωτης να ξερεισ οτι ειναι τιγκα στη ζαχαρη! εχει την περισσοτερη απο ολες τις αλλες!! οταν ειχα κανει την ερευνα μου ειχα βρει οτι η νουτρισια και η μιλουπα μπορει να εχουν λιγη ζαχαρη αλλα εχουν λεκιθινη σογιας (μεταλλαγμενα) η γιωτης και η νουνου εχουν την περισσοτερη ζαχαρη και η νεστλε ηταν οκ

εγω κρεμα δεν εδωσα αλλα καλυτερα ειναι να παρεις τις βιολογικες.. ειναι κ καποιες που δεν εχουν γαλα μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsia g tis viologikes kai genika ta viologika proionta de kserw poso axiopista einai k ti stin ousia ti mas plasaroun(milaw g ta vrefika)gti g ta kreatika k laxanika kserw oti einai moufa ta viologika!!!!

alla maimoudaki eisai sigouri oti tis giwtis exei toso polu zaxari???to lew giati einai mia polu megali etairia me tosa polla axiopista proionta pou de perimena na akousw kati tetoio k opws leei k i vania exoun megalwsi genies....twra nomizw mperdeutika perissotero...

k vevaia dustuxws edw pou eimai den exei magazia me viologika proionta oute kan stis gurw perioxes...opote ti kanw telika??oeo???

eimai sigouri pws de thelw tin zxari sto mwro mou kai eimai diathetimeni na kanw ta panta g to kalo tou alla ti na kanw??gia peite mou??

eipa na stiriksw ta ellinika proionta alla oxi kata tou paidiou mou apla twra apogoiteutika...ti na kanw?MPERDEUTIKA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα, οταν ειχα δει τελευταια φορα τις περιεκτικοτητες ηταν πριν ενα χρονο και! θυμαμαι οτι ειχαν και σακχαρα και κρυσταλλικη ζαχαρη.. οταν το ειχα συζητησει με την τοτε παιδιατρο που ειχαμε μου ειχε πει οτι ειχε ερθει οδηγια απο την ΕΕ για να μειωθει η περιεκτικοτητα σε ζαχαρη.. απο τοτε δεν ασχοληθηκα ξανα..

για τα κρεατικα και τα λαχανικα οντως ειναι μουφα.. απλα οι βιολογικες κρεμες δεν εχουν μεσα καθολου ζαχαρη. ολες οι αλλες εχουν εστω και σε μικρη περιεκτικοτητα..

κοιτα, ο καθενας κανει οτι ειναι βολικο για τον εαυτο του και οτι θεωρει καλυτερο.. εσυ ακους προτασεις γνωμες κλπ αλλα στην τελικη η αποφαση ειναι δικη σου.. εγω ειχα επιλεξει να μην του δωσω κρεμα γιατι εχει πολλες θερμιδες και γενικα οτι ειναι σε μορφη σκονης δεν το εχω σε πολυ υποληψη..

μπορεις και να μη δωσεις καθολου ρυζαλευρο, δεν ειναι απαραιτητο στο κατω κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

auto den to iksera!!!kai diladi esu sti thesi tou ruzaleurou ti edines???frouta??

egw tou dinw to prwi ruzaleuro kai to apogeuma frouta allesmena(milo axladi mpanana) k i alitheia einai pws k ta duo ta efage amesws....90gr ruzaleuro kai 120gr frouta!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εφαγε αμεσως????? ουαου!!!! ο δικος μου εκανε πολυ καιρο να συνηθισει το κουταλι!!!

εγω του εδινα το πρωι τα φρουτα και τις υπολοιπες φορες γαλα. απο 7 μηνων το μεσημερι του εδινα κ το φαγητο του. απο 9 μηνων το απογευμα του εδινα γιαουρτι (απο αυτα τα παιδικα) και καμια ρυζογκοφρετα.. και οσο μεγαλωνει θα βρισκεις ολο και περισσοτερα να του δινεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apo tin prwti mera...anoige k stoma kanonika san megalo paidaki afou epatha plaka kai twra trwei 150 gr krema kai 200gr frouta k einai i triti mera.......

kales oi sumvoules sou me evales se perisoteres skepseis alla tha to psaksw perisotero to thema!!!

as akousw k alles gnwmes apo tis manoules tou forum na doume ti kanan k autes k ti luseis vrikan!!gti pragmatika pisteuw pws kamia de thelei tin zaxari sto paidi tis!!

alla ws pote tha tin apofeugoume??mallon aurio methaurio pou tha megalwsei tha einai adunaton:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα! και εμείς έχει 5 μέρες που ξεκινήσαμε ρυζάλευρο και μετά από λεπτομερείς παρατηρήσεις για τα προϊόντα καταλήξαμε να πάρουμε το βιολογικό ρυζάλευρο ολικής άλεσης της frezylac που είναι χωρίς γάλα ώστε έτσι να την ετοιμάζω με δικό μου γάλα. το μωρό την τρώει μια χαρά και επίσης δεν είχε καμία παρενέργεια ( κοκκινίλες - δυσκοιλιότητα κτλ) το προϊόν δεν κατασκευάζετε στην Ελλάδα αλλά η εταιρεία είναι ελληνική. δεν την βρίσκω ακριβή λύση , το κουτί κοστίζει κοντά στα τρισίμιση ευρώ.δεν την θεωρώ άνοστη γιατί έχει μέσα δικό μας γαλατάκι που έχει μια ελαφριά γλυκιά γεύση :) πάντως με κάθε σιγουριά οι μανούλες επιλέγουν τα καλύτερα για το μωρό τους, έτσι και εγώ θεώρησα ότι για ένα - δύο μήνες μέχρι να τρώμε κανονικό φαγάκι αλεσμένο να επιλέξω βιολογικά προϊόντα που έχουν υποστεί τη λιγότερη δυνατή τυποποίηση. επιπλέον όταν θα τρώει το μωρό κανονικά φαγάκια εννοείται ότι επιλέγουμε ελληνικά και η λαϊκή είναι μια ωραιότατη πηγή φρέσκων προϊόντων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...