Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ


Recommended Posts

ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ,ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΑ ΕΔΩΣΑ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΧΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΕΠΙΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΟΜΩΣ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΞΕΝΟ+ΔΕ ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ....ΧΘΕΣ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ,ΠΗΡΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΓΕ ΚΑΙ..... ΔΕ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ ΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α.

ΕΝΩ ΠΕΙΝΑΓΕ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ?ΤΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ?ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΨΩ ?ΠΩΠΩ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι δυσκολο να θελει μονο τη ρωγα σου εξαρταται απο σενα κ μονο προσπαθησε να του δινεις μπιμπερο με το δικο σου γαλα αντι για στηθος δωσε πρωτα την ρωγα σου κ μετα στο καπακι μπουκαλι μηπως το παρει ετσι.τσαι πινει?καλη υπομονη θελει κουραγιο κ πεισμα μια δυο θα το παρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα λογικο δεν ειναι ? Ενα μωρο που θηλαζει μονο επι μηνες ξαφνικα μια μερα να πρεπει να φαει απο ενα αψυχο μπουκαλι !

Για καθε αλλαγή, για καθε τι νεο πρεπει να δινουμε στο μωρο και ενα ευλογο διαστημα προσαρμογης .

Για εκτακτες περιπτωσεις μπορει αυτος που θα κρατήσει το μωρο να το ταισει με κουταλάκι . Κοπιαστικό και χρονοβολο μεν αλλα απο το να μεινει νηστικό ή να αναγκαστεις να γυρισεις ειναι το καλυτερο .

Φυσικά και θα μπορεσεις να γυρισεις στη δουλειά σου ή να σταματήσεις τον θηλασμο . Θα κανεις ομως πριν προβες απουσιας . Θα δωσεις στο μωρο το χρονο να εξοικιωθει με την αλλαγή και τα νεα δεδομένα .

Επισης τα μωρα ανω των 6μηνων μπορει και να μην παρουν ποτε μπουκάλι , πινουν ανετα και απο εκπαιδευτικό ποτηράκι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΔΕ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ.ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΚΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑ.....

ΑΛΗΘΕΙΑ LALA ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕΣ ΚΑΙ ΣΥ :cheer: ΣΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΙΑ .ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΓΕΣ ΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ,ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ,ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝ ΔΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ? ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΚΟΙΜΗΣΜΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΕΝΕΙ ΝΗΣΤΙΚΟΣ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΟΣ=430ΓΡ. ΜΟΝΟ :( ΜΗ ΜΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΟΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΗΡΕΜΟΣ ΜΕΤΑ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ :(

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κουτσοξεκίνησα δουλειά σήμερα, έλειψα λίγο όμως, η μικρή ήπιε μόνο 40 ml και μετά ενώ πεινούσε και είχε γίνει κατακόκκινη το έσπρωχνε το μπουκάλι μακριά.Πριν από κανα μήνα που της είχε δώσει ο μπαμπάς της με το μπουκάλι, το είχε πιει. Τώρα της είχαμε θηλή 3 μηνών. Μήπως την ενοχλούσε αυτό και να της δώσω την προηγούμενη;Ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα...Σε νιώθω tzimaki, κι εγώ είμαι στενοχωρημένη. Ελπίζω να συνηθίσουν τα μικρούλια, αν και μακάρι να μη χρειαζόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzimaki έγραψε:

ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΓΕΣ ΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ,ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ,ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝ ΔΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ? ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΚΟΙΜΗΣΜΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΕΝΕΙ ΝΗΣΤΙΚΟΣ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΟΣ=430ΓΡ. ΜΟΝΟ :( ΜΗ ΜΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΟΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΗΡΕΜΟΣ ΜΕΤΑ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ :(

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Η παραγωγή προσαρμοζεται στις αναγκες του μωρου . Μετα απο 5 μηνες θηλασμου , δεν φοβομαστε για μειωση παραγωγής . Αν το μωρο εχει αντικαταστησει ενα γευμα θηλασμου με στερεεη τροφή , τοτε η παραγωγή σου θα ρυθμιστει ετσι . Το βράδυ αν το μωρο ξυπναει και θελει να θηλασει , τοτε το θηλάζεις . Αν ομως δεν ξυπναει για θηλασμο δεν χρειαζεται σ΄αυτη την ηλικια να το ξυπνας .

Το βαρος που πηρε συμφωνα με την ηλικα του ειναι καλο . Για να σου πω περισσοτερα θα ηθελα τις μετρησεις βαρους απο την ημερομηνια γεννησης μεχρι σήμερα .

Το μωρο ειναι σε τετοια ηλικια που ξερει τι να κανει για να προσαρμοσει την παραγωγή σου στις αναγκες του . Το οτι προτιμα καποιες φορες το ενα στηθος απο το αλλο ειναι φυσικό . Ολα τα μωρα το κανουν καποιες φορες , προτιμουν συνηθως το στηθος με την μεγαλυτερη ροη . Προσεχε μονο να μην γινετε συνεχεια αυτο , να επιμενεις να θηλάζει και απο το στηθος που εχει "απορριψει" στον προηγουμενο θηλασμο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kadath ενας μηνας ειναι πολυ μεγαλο διάστημα σε τετοιες ηλικιες . Πριν η μητέρα ξεκινησει τη δουλεια , χρειαζεται ενα διαστημα 10-15 ημερων , να γινει η προσαρμογή του μωρου μεσα απο προβες απουσιας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Lala κι εγώ ήθελα να γίνουν πριν πρόβες, αλλά δεν ευνόησαν οι συνθήκες, τέλος πάντων. Το καλό είναι πως για 10 μέρες θα λείπω μόνο για 2,5 ωρίτσες, και όχι κάθε μέρα, και μετά θα λείπω 6ωρα. Οπότε ελπίζω να πάει καλά το πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ LALA.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΧΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΝΕΡΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΔΕ ΔΕΧΟΤΑΝ ΚΑΙ Η Π Ι Ε ¨:) ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ,ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑ .ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΔΩΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΓΑΛΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΗ ΕΧΩ ΠΑΛΙ ΘΕΜΑ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕΤΑ.

ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΕΙΝΑΙ:

9/4 2920

5/5 4250

2/6 5130

5/4 5950

2/8 6630

2/9 7100

ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΒΑΙΑ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΑΤΗΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6ΜΗΝΩΝ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΩΡΑ ,ΕΝΩ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΦΑΓΕ ΤΑ 50ML ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ 5-6 ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΕΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΜΗ ΜΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ.ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ+ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΚΑΠΩΣ ΚΡΥΩΣΕΙ Η ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ?

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΑΝΥΣΗΧΩ....ΕΙΝΑΙ+ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι μετρησεις του μωρου ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ !!! Ασε το μωρο ελευθερο να σου δειξει ποτε θελει να θηλασει και ποτε οχι .

Για τις κρεμες τωρα , δωσε στο μωρο σου να φαει οσο θελει . Εστω και αν αυτο ειναι μια κουταλιά ή 100 γρμ . Αν θελει να συμπληρωσει με θηλασμο , απλα το θηλαζεις μετα το γευμα .

Δεν ξερω τι κρεμες δινεις αλλα θα σου προτινα να δινεις φρέσκα φρουτα αλεσμένα ή λαχανικά . Προσφέρουν οτι χρειαζεται το μωρακι σου και οχι κενες θερμιδες .

Για το γαλα τωρα καλο θα ειναι να μην δοκιμαζεις εσυ να του το δινεις . Εσενα σ΄εχει συνδεσει με το στηθος και απορει γιατι δεν του δινεις στηθος. Θα προσπαθει καποιος αλλος (αυτος που κραταει το μωρο ) οταν εσυ θα λειπεις ΕΚΤΟΣ σπιτιου οχι σε αλλο δωμάτιο . Βεβαια μερικά μωρα παιρνουν μπουκαλι και απο τη μαμα αλλα καλυτερα ειναι να το συνδιασει με το ατομο που θα κρατα το μωρο .

Το εκπαιδευτικο ποτηρακι τυπικα δινετε μετα τον 6ο αλλα αν το μωρο μπορει να συνεργαστει απο τωρα και να πιει , δεν υπαρχει προβλημα .

Ελπιζω να σε καλυψα γιατι γραφω με διαλλειματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα σήμερα δεν ήπιε τπτ, το έριξε στον ύπνο μέχρι να γυρίσω. Αύριο θα δοκιμάσουμε με άλλη μάρκα.

Παράγγειλα αυτά, δεν ξέρω αν είναι τόσο αποτελεσματικά όσο λένε.

http://www.breastflow.co.uk/qa.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου έκανε ακριβώς το ίδιο από το 15αύγουστο και μετά. Τώρα είναι 3 μηνών και μιας εβδομάδας. Κάναμε με τη μαμά μου, που θα τον κρατάει, πρόβες όλες αυτές τις μέρες (εγώ βρισκόμουν βέβαια μέσα στο σπίτι χωρίς να με βλέπει). Το μόνο που έχουμε καταφέρει είναι να μην κλαίει με αναφιλητά κάθε φορά που προσπαθεί να τον ταϊσει με μπιμπερό. Χτες που πήγα πρώτη φορά στη δουλειά τον τάισα πριν φύγω και μετά (έλειψα περίπου 5μιση ώρες) ήπιε μόνο 70ml και αυτά σε δύο δόσεις. Αλλά ήταν ήρεμος και δεν έκλαιγε. Υπάρχει περίπτωση να χάσει βάρος; Με κουταλάκι είχαμε δοκιμάσει να του δώσουμε αλλά είναι πολύ μικρός και πνίγεται. Κρέμες ακόμη δεν του δίνω ούτε χαμομήλι ή νερό. Κι εγώ έχω αγχωθεί αρκετά με το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι οδηγιες λενε οτι η μητερα θα πρεπει να βρισκεται ΕΚΤΟΣ σπιτιου στις προβες απουσιας . Το μωρο μυριζει-νιωθει τη μαμα μεσα στο σπιτι παρολο που ειναι σε αλλο δωματιο .

Στην αρχη το μωρο μπορει να πινει τοσο ωστε να μην πειναει και να περιμενει τη μαμα . Σιγα σιγα θα προσαρμοστει . Αν θηλαζεις χωρις ωραριο πριν και μετα που γυρνας τοτε δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα με το βαρος του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά εμένα πίνει από το μπιμπερό nature glass chicco με θηλή 0+ από καουτσούκ. Χθες ήπιε συνολικά 120 μλ μέσα σε 3,5 ώρες ενώ σήμερα 80.Σήμερα όμως, μετά από 6 φορές, ήταν η πρώτη μέρα που δεν έκλαψε καθόλου. Για να δούμε. Εφαρμόζουμε και το πρωτοποριακό σύστημα, όπου για να υπάρχει σχετική σταθερότητα και "ισορροπία", την κρατάνε και οι δύο γιαγιάδες!Από το να βλέπει μια τη μία μια την άλλη, το κρίναμε σωστότερο.Το σύστημα φαίνεται να λειτουργεί, σειρά έχει να ξεπεράσω τις ενοχές μου που την αφήνω μόνη της και τη μικρή μου ζήλεια που κάνει πράγματα με άλλους και εγώ δεν είμαι εκεί.(και τις φλασιές του συζύγου, που μάλλον τσινάει γιατί έχασε την αποκλειστικότητα και νιώθει παραμερισμένος). Ουφ. Καλό κουράγιο μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΡΥΩΣΑ ΚΙΟΛΑΣ(ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ) :( ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΔΥΝΑΤΗ ΧΙΛΙΑΡΑ.....ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΑΤΕ....ΚΛΑΜΑ,ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΔΕ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.....ΧΑΛΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.

ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗ ΘΗΛΗ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΙΔΙΑ Μ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΠΙΠΙΛΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ Υ Γ Ε Ι Α ΜΟΥ,ΤΙ Α Ν Α Κ Ο Υ Φ Ι Σ Η!ΗΠΙΕ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΧΙ ΣΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΤΗΣ CHICCO ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ NUK ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΠΛΑΚΟΥΤΣΩΤΗ ΘΗΛΗ.ΨΑΞΤΕ ΘΗΛΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΣ ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ.

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΔΕ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ....

ΟΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...