Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

MRS BOOM ο γιατρος σου λεει το σωστο απ' ό,τι ξερω ο υπερηχος Β επιπεδου εχει πολυ μεγαλο ποσοστο επιτυχιας.

Ανωμαλία Επεξήγηση Πιθανότητα Διάγνωσης

Σοβαρές ανωμαλίες των άκρων Απουσία οστών ή εξαιρετικά κοντά άκρα 90%

Δισχιδής ράχη Ανοιχτός σπονδυλικός σωλήνας 90%

Ανεγκεφαλία Απουσία των οστών του κρανίου 99%

Υδροκεφαλία Αυξημένη ποσότητα εγκεφαλονωτιαίου υγρού στον εγκέφαλο 60%

Σοβαρές καρδιακές παθήσεις 25-50%

Διαφραγματοκήλη Έλλειμμα μυός που χωρίζει τον θώρακα από την κοιλιά 60%

Εξώμφαλος-Γαστρόσχιση Ελλείμματα προσθίου κοιλιακού τοιχώματος 90%

Μείζονα προβλήματα από τους νεφρούς Απουσία νεφρών ή ανώμαλοι νεφροί 85%

Εγκεφαλική παράλυση Σπαστικότητα Δεν διαγιγνώσκεται

Αυτισμός Σύνδρομο DOWN Περίπου 40%

Αυτος ειναι ενας πινακας που βρηκα σχετικα με αυτα που μπορουν να διαγνωστουν. Εγω αν ειχα μια καθαρη αυχενικη και ενα καθαρο υπερηχογραφημα β δε θα το ρισκαρα για αμνιοπαρακεντηση... Ακομα και στα ποσοστα που σου φαινονται χαμηλα αν υπαρχει ανωμαλια συνηθως κατι βλεπει ο γιατρος και για να σιγουρευτει προχωρα σε αμνιοπαρακεντηση. Ολα θα πανε καλα μη φοβασαι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια και αγορι! Τι κανετε;

Εγω ειμαι περιεργα αυτες τις μερες δεν ξερω γιατι...

Αυχενικη εχω στις 8/11 και ανυπομονω να δω το νινακι μου...

εχω αρχισει ευτυχως να ξαναβγαινω κι εξω και ολα καλα...

Ολο κατι με χαλαει και κλαιω (βεβαια μου σπανε και τα νευρα ολοι) και ανησυχω μην παθει τιποτα το νινακι επειδη δεν ειμαι καλα :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?εγω ειμαι μια χαρα.εχουν φυγει σχεδον οι αναγουλες και οι ζαλαδες,εχω πολυ λιγες κ οχι τοσο συχνες οπως την αρχη. MRS BOOM ποσο χρονων εισαι?κοριτσακι μου,αν δεν ειναι αναγκαιο κ αφου η αυχαινικη βγηκε καλη,μην κανεις.εγω στον γιο μου στο μεγαλο υπερυχο ειχαν δει κατι στην καρδουλα του κ ο γιατρος μου ειπε οτι αυτο παλια το ειχαν σαν ενδειξη χρωμοσωματικη ανωμαλια κ μου ειχε πει για να ειμαι εγω πιο υσηχη θα μπορουσα να κανω αμιοπαρακεντηση αλλα μου ειπε οτι φερνω σε κινδυνο το παιδι κ δεν το εκανε.σκεψου το καλα πριν κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy μου,εγω εκεινη την ημερα θα γεννησω.πητ εχω 13 μαιου,εσυ μπορει να γεννησεις πιο μπροστα απο μενα αφου εχεις πητ 1 μαιου.εχω κλεισει ραντεβου εκεινη την ημερα με τον γιατρο μου να γεννησω.θα ειμαι 38 εβδομαδων με καισαρικη θα γεννησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :)

Τι κανουν οι προσεχεις μανουλες? Εγω σημερα κρυωνω πολυ...ελπιζω το μπεμπακι μοθ να ειναι στα ζεστά!!!

Κι εγω MRBOOM διαφωνω στο να κανεις αμνιοπαρακεντρηση..αν ηταν κξατι κακό σιγουρα θα στο ελεγε ο γιατρος σου δεν χρειαζετε να αγχωνεσαι τοσο πολυ :) Κανεις κακο στο μωράκι!!!

Κοριτσια? ( κ αγορι) ,

κανένα βιβλιο για εγκυμοσυνη για να διαβάζετε κλπ αγοράσατε εσείς?

Πηγα να δω καποια και κολησ με την βιβλο της εγκυμοσύνης!!! Εσεις πηρατε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MRSBOOM θα συμφωνησω με την touristria αν κ ο β επιπεδου βγει καλος δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να κανεις την αμνιοπαρακεντηση δεν μπορω να καταλαβω γιατι σου κολλησε οτι κατι εχει το μωρακι σου,μην στεναχωριεσε βρε αν υπηρχε κατι θα φαινοταν μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου αδικα στεναχωριεσε θα το δεις ολα τελεια θα πανε ;)

afro24 οι περισσοτερες περασαμε απο αυτη τη φαση θα περασει μην φοβασε για το μικρουλη δεν παθαινει τιποτα οσο για τους γυρω γραψτους εκει που δεν πιανει μελανι :oops: μην δινεις σημασια ε κ στην τελικη αν δεν αντεχεις ριξε ενα μπινελικι σε οποιον σε χαλαει κ σε στεναχωρει :lol::lol: να στρωσει!!!!

newmama κ εγω μαλλον για καισαρικη θα παω,εχω τρεις δισκοκοιλες κ η μια ειναι μεγαλη φοβαμαι τον φυσιολογικο τοκετο γιατι απο το ζορι μπορει να μεγαλωσει κ αλλο η κοιλη κ μετα δεν γλυτωνω πρεπει να ενχειριστω στην μεση σε δυο βδομαδες που θα παω στον γιατρο θα το συζητησω μαζι του να δω τι λεει κ αυτος,εσυ γιατι καισαρικη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και κατι ασχετο.. μου ειπε ο γυναικολογος οτι προχθες εκανα τον τελευταιο κολπικο υπερηχο στη 12 που εχω ραντεβου απο την αυχενικη θα μου κανει απο την κοιλια? Ειναι η ιδια εικονα? διαφορες ειδατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia k agori!ti kanete?

afro24 mazi exoume tina auxeniki!!xixi!eisai kai 24 xronwn opws ki egw e?oso gia to uperixo to idio fainetai...an sou kanei kai 3d fainetai pio kala kai xrwmatisto opws sti foto tis happy!einai kai kalutero logw tou oti to kolpiko den einai kai toso voliko..xaxa!!me to kalo kai min anusixeis gia tipota!

touritsria na ntunesai kala gia na min kruwseis k den mporeis na pareis farmaka..auto exei simasia!

newmama kane ti b-epipedou kai vlepeis..ama einai kali(pou tha einai) den nomizw oti tha uparxei logos na mpeis sti diadikasia amnioparakenstisi!!

ta upoloipa koritsakia ti kanete?kai mia aporia...to asvestio den sas fernei emeto?ennow oti i geusi tou einai athlia kai me tis nauties mou xeirotereuei tin katastasi..

filakia roufixta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαζι και οι 3 δηλαδγη εχουμε αυχενικη ε?? Αχ κι εγω γινομια 25 σε 1 μηνα και κατι!!

Να σας πω κατι για τα νευρα και τα συναισθηματα μας γενικοτερα?

Ο γιατρος μου ειπε οτι το μωρο νοιωθει τα παντα που νοιωθουμε κι εμεις..για αυτο γραψτους..κι εγω προσπαθλω..εδω στη δουλεια με πρεσαρουν πολυ...αλλα ειπα οχι..δε θα βγει το παιδι μου νευρωτικό επειδη αυτοι ειναι μ@λ#κες...

Ανασουλες και σκεψου το μπεμπινο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

Afro μου μη δίνεις σημασία, πάντα θα υπάρχουν διάφοροι να μας σπάνε τα νεύρα και μην ανησυχείς για το μωρούλι σου,μια χαρά θα'ναι. Δε μπορούμε να μπούμε σε γυάλα έτσι κι αλλιώς. Κι εγώ νεύρα έχω αυτές τις μέρες, με αγχώνουν διάφορα πρακτικά θέματα κι όλοι κάτι θέλουν συνέχεια. Όσο για τον υπέρηχο, το ίδιο θα είναι, εγώ προχθές που έκλεινα τις 9 βδομάδες έκανα κοιλιακό υπέρηχο σ'ένα διαγνωστικό κέντρο και είδα πεντακάθαρη εικόνα!

Joanaki εγώ ασβέστιο παίρνω σε χάπια, στην αρχή με ανακάτευαν λίγο κι έτσι τώρα τα παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ και είμαι μια χαρά.

Touristria το βιβλίο που έχω είναι αυτό της Στόπαρντ και το λατρεύω!

Φιλιά σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newmama κ εγω μαλλον για καισαρικη θα παω,εχω τρεις δισκοκοιλες κ η μια ειναι μεγαλη φοβαμαι τον φυσιολογικο τοκετο γιατι απο το ζορι μπορει να μεγαλωσει κ αλλο η κοιλη κ μετα δεν γλυτωνω πρεπει να ενχειριστω στην μεση σε δυο βδομαδες που θα παω στον γιατρο θα το συζητησω μαζι του να δω τι λεει κ αυτος,εσυ γιατι καισαρικη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samarcande ευχαριστω για την εμψυχωση και τις πληροφοριες... joanaki και touristria ναι ιδια μερα αυχενικη! Ηθελε να μου την κανει πιο μετα ομως ειπε να παω τοτε να δουμε και το βρωμοαιματωμα αν ξεκουμπιστηκε επιτελους... Ναι 24 ειμαι, τα 25 τα κλεινω το Μαρτη. Αφηστε, δε μου φτανει η παρακρουση παντρευομαι και το δεκεμβρη και με αγχωνουν ολοι : κανουν λες και παντρευεται η πριγκιπισσα σισσυ και πιστεψτε με δεν της μοιαζω καθολου :D ! Εγω ηθελα ηρεμα πραγματακια...

Κι εχω και το αμορε να κανονιζει γλεντια , τα ακουσε σημερα το πρωι! Τελικα μονο οι εγκυες καταλαβαινουν η μια την αλλη. Α και ο γιωργος του φορουμ :P ...

Μου φαινεται θα παω να παρω λουλουδια να μου φτιαξει το κεφι , α μα πια θα βγει το μπεμπακι μου και θα τους φασκελωσει ολους.. Α παιδια τη δευτερα στο υπερηχο μας γυριζει ηδη τον ποπο του συνεχεια!

Απο τωρα απηυδησε το δολιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα !!! ΠΑντρευεσαι κιολας?? Αυτο ειναι υπεροχο!! ΚΟριτσακι μην αφησεις κανεναν να σου χαλαει τη μερα.. καλως η κακως γινετε απο οτι καταλαβαινω εσπευσμένα ο γαμος *( ετσι γράφετε?) αλλα δεν πειράζει.. να κανεις οτι θα οσυ αρεσει γιατι θα γινει μια φορά!! ΠΟως και ο καλος σου οτι θελει πρεπει να τον αφησεις να το κανει.. !! Που μένεις? Να ξερουμε μπας θελεις καμια βοηθεια - συμβουλη για το γαμο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μενω νικαια ! αλλα το γαμο θα τον κανω πορτο ραφτη που εχω εξοχικο με σχετικα λιγα ατομα... Ναι μωρε θα τον αφησω να κανει ο τι θελει. Απλα ξερεις τι εγινε εγω εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μη βαλω σε κινδυνο το μπεμπακι μου γιατι .... πανω που πηγα να χαρω σε αυτην την εγκυμοσυνη εσκασε το αιματωμα και ο ενας μηνας στο κρεββατι και αγχωθηκα. Και απλα λεω στον καλο μου να κανει ο τι θελει μεσα σε ορια, π.χ αν θελει γλεντια παραμονη οχι σπιτι αλλα εξω. Γιατι δε θ αντεξω να μαζευω μπυρες απο νεαρους καφρους :P:P .

Τωρα ψαχνω κανα μαγαζι γαι προσκλητηρια... και μπομπουνιερες αλλα θελω να ναι ετσι περιεργα και σικατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ωρα η καλή! Μη φοβάσαι ξερω πολλες εγκυες που εκαναν γαμο και γλεντια και χορους και δεν επαθαν τιοποτα!!! Δε θα το παρακανεις :) Και φυσικα εννοειτε ΟΧΙ στο σπιτι ! χεχε!! Θα λιγοστεψεις τους κινδυνους και την κουραση !!! Δυστηχως εγω ειμαι θεσ/νικη κ αν και ειμαι σχετικα νιοπαντρη & πρωην κατοικος Καισαριανής δεν εχω ιδεα απο Νικαια;(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για το εσπευσμενα , μου ειχε κανει προταση ο κακομοιρης απο το καλοκαιρι αλλα του εκανα τη δυσκολη ... Και οταν μαθαμε για την εγκυμοσυνη επεμεινε πολυ, οποταν θα το κανουμε το δεκεμβρη... :lol:

Βεβαια τους απειλησα οτι αν συνεχισουν να με πρηζουν θα δουνε ζωντανα το η νυφη το σκασε!

Δεν πειραζει που δεν ξερεις απο τα μερη μου, σημασια εχει η προθεση, σ ευχαριστω παντως..

Α και κοριτσια κατι ακομα να ρωτησω. Στο τελευταιο υπερηχο γραφει ΠΗΤ 23/05 βασει τελευταιας περιοδου ομως κατω κατω λεει ΠΗΤ 17/05 βασει μηκους εμβρυου. Υπαρχει περιπτωση στην αυχενικη να μου αλλαξει ΠΗΤ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν οι ωραίες μας κοιλίτσες κ ο μπαμπάκας της παρέας;; Δε μπήκα χθές πολύ κ έχασα κάποια νέα σας αλλα σας διάβασα.βλέπω αρκετές που είμαστε κοντά στην ηλικία!Εγώ έκλεισα τα 23 τέλη Αυγούστου. Κάποια μικρότερη μανούλα απο 23 έχουμε;;Πόσο είστε οι υπόλοιπες βρε τσούπρες;;

MR BOOM μην αγχώνεσαι κοπέλα μου,κάνε με το καλό κ το Β επιπέδου(μια χαρά θα βγεί!) κ μετά αν κρίνει ο γιατρός σου οτι είναι απαραίτητη η αμνιο. τότε σκέψου το. Να είσαι αισιόδοξη πάνω απ'όλα κ θα είναι γερό το μωράκι σου! Afro μου ψυχραιμία όσο είναι εφικτό φυσικά..΄κ η ώρα η καλή!!!Σε καταλαβαίνω με τις ετοιμασίες του γάμου οι περισσότερες είνα στη τσίτα..Κ εγώ θα παντρευόμουν με θρησκευτικό(τώρα με πολιτικό είμαι παντρεμένη) τον Φεβουάριο αλλα μόλις έμεινα έγκυος τ'ακύρωσα όλα κ όταν με το καλό έρθει το μωράκι μας να κάνουμε γάμο-βάπτιση!Προσπάθησε να γίνεις λίγο "αναίσθητη" για να μη χτυπάς κόκκινο!! Όσο για τους υπόλοιπους που σε εκνευρίζουν θα συμφωνήσω με τη happy,γράφτους εκεί που δε πιάνει μελάνι! ;) Εσύ να σαι καλά για να είναι καλά κ το μπεμπάκι σου!Α! κοντά μένουμε σχετικά! Το Περιστέρι σου λέει τίποτα;

Κορίτσια μου διάβασα το θέμα που άνοιξε μια κοπέλα στο foroum που έχασε στον 9ο το κοριτσάκι της απο εκλαμψία κ στεναχωρήθηκα πάρα πολύ΄!Η κοπέλα είχε πάει στο γιατρό της 2 μέρες πρίν το συμβάν,είναι δυνατόν κάτι τόσο σοβαρό να μην το αντιληφθεί ο γιατρός;;Στο 2011 πάμε δεν επιτρέπεται να συμβαίνουν αυτά! Με συγχωρείτε που το ανέφερα κ σας τρομάζω αλλα πλέον πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές για τον γιατρό που εμπιστευόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το διαβασα κι εγω και μου κοπηκαν τοσο τα ποδια που δεν ηξερα τι να γραψω... Ο θανατος του βρεφους δεν ετυχε ειναι απο καθαρη ευθυνη των γιατρων... Δεν ξερω τι να πω και στην ελλαδα ουτε δικαστικα δε δικαιωνεσαι....

Το Περιστερι φυσικα και μου λεει κατι... :lol: Εμεις τα δυτικα προαστια γνωριζομαστε μεταξυ μας :P

Το μπεμπακι σου τι κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια απο τα ίδια,δεν της έγραψα κάτι γιατί μόνο εκείνη ξέρει τι πέρασε..μακάρι καμία κοπέλα να μην έρθει σε αυτή τη θέση! Έχεις δίκιο,ούτε για τη ψυχή του παιδιού της δε θα δικαιωθεί..αφού όλοι αυτοί οι "γιατροί" έχουν τα "κονέ' τους κ τη βγάζουν πάντα καθαρη!Έλεος..

Σωστά εδώ στα δυτικά προάστεια είμαστε όλοι μια οικογένεια!! :lol: Το μπεμπάκι μου πολύ θα ήθελα να έβλεπα τι κάνει τώρα εκει μέσα αλλα θα περιμένω μέχρι την Τρίτη τον υπέρηχο!Μέχρι τότε ελπίζω να είναι γερό κ στη θέση του!Προσ το παρών νιώθω τη κοιλιά μου κάθε μέρα όλο κ πιο πρησμένη αλλα μ'αρέσει!! :D Το δικό σου νινάκι πώς είναι;;;Φούσκωσε καθόλου η κοιλίτσα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afro24 εμενα ο γυναικολογος μου ειχε δωσει πητ στις 5/5 κ οταν εκανα την αυχενικη το μωρακι βγηκε μεγαλυτερο κ μου εδωσε νεα πητ 1/5 οποτε ο γιατρος θα σε ρωτησει τι κυκλο ειχες θα μετρηση το μωρο κ ισως να σου αλλαξει ημερομηνια,παντρευεσαι κιολας τι ωραια!!!!κ εγω σαν την ελενα ακυρωσα τον γαμο μου προς το παρων μενουμε στον πολιτικο,στεναχωρεθηκα λιγο αλλα τι να κανουμε μας προλαβε το πιτσιρικι!!!

ελενακι εγω ακομη το σκεφτομαι δεν ξερω τι να κανω...να βαφτισω του χρονου τον σεπτεμβριο η να κανω γαμο κ βαφτιση μαζι το 2012???εσυ πως θα το οργανωσεις το εχεις σκεφτει καθολου????ελπιζω παντως μεχρι τους γαμους μας να εχουμε χασει τα κιλα τις εγκυμοσυνης!!!

κ το αλλο που με απασχολει ειναι να κανω γαμο κ βαπτιση την ιδια μερα η οχι????νομιζω πως ειναι κουραστικο για τους καλεσμενους...δεν ξερω δωσε μου τα φωτα σου!!

εν το μεταξυ βλεπω οτι ολες περνετε ασβεστιο εγω γιατι οχι????????

διαβασα κ εγω για το μωρακι ε τι να πω...απανθρωπια τελειως δεν καταλαβαινω πως περνουν τα διπλωματα αφηνουν να χανονται αθωες ψυχες εγω θα προχωρουσα στην μηνυση κανονικα τα βρωμοσκυλα πρεπει να πληρωσουν...νευριασα παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο με τον γιατρό ξαναπειτε το... Εχω διαβασει απειρες ιστορίες που πραγματικά σε εξοργίζουν. Κάνω τον σταυρο μου να ειναι καλα το μωρακι μου και να βοηθάει ο θεος το γιατρο να κανει τα σωστα πραγματα...

ΕΜενα η 1η μου γιατρος με αφησε ξεκρεμαστη οταν χρειαστηκε να κανω εξαγωγη κ να την ρωτησω αν κανει η ενεση. :shock::shock::shock:

Παλί καλα βρηκα εναν πολυ αξιολογο γιατρό.

Εγω δεν παιρνω ασβεστιο ακομα ουτε σιδηρο οποτε μην αγχνωεσαι.. ο γιατρος σου ξέρει@!

Οσο για την γαμο =- βαπτιση..θελεις τη γνωμη μου? ΜΗΝ το κανεις.. ειναι κοθυραστικο για το μωρο , για σενα , για τον κοσμο ( λιγο σε νοιαζει) .. και δεν ευχαριστιεσαι κανενα απο τα 2 μυστηρια..

Πηγαμε σε γαμο βαπτιση και δεν μου αρεσε σχεδον καθολου ! Η μαμα με το νυφικο να κραταει το μωρο , λεπτα αμηχανιας μεχρι να φυγει η καραφα και τα στ εφανα και να ερθει η κολυμπηθρα ειναι λιγο κάπως :roll: .

Βεβαια εχει και τα καλα της.. γιατι ξεμπερδευειες μονο μιας :) Η αποφαση ειναι δικη σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω toyristria τα ιδια σκεφτομαι..πολυ κουραση κ ταλαιπωρια για ολους,τον σεπτεμβρη το μωρακι θα ειναι 5 μηνων τι λες θα ειναι πολυ μικρο για βαπτιση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και αγορι!!!

Ευχαριστω που μου απαντησατε και ευχομαι να πανε ολα καλα με τα μωρακια μας...Afro μου η ωρα η καλη και κανε αυτο που θες εσυ γιατι εγω παντευτικα τον Μαιο φετος και εχω πολυ ασχημες εμπειριες γιατι εκαναν ολοι οτι ηθελαν χωρις να μας ρωτανε.Πατα ποδι τωρα που ειναι αρχη να τους κοψεις τον αερα.Ειμαι 25 και 5 μηνων...θα σας πω κατι που εγινε σε μια φιλη μου ''στο υπεροχο νησι'' μας που εχει αθλιους γιατρους, η κοπελα στα 33 εμεινε επιτελους εγκυος μετα απο χρονια που προσπαθουσε ειχε ενα υγιεστατο κοριτσακι κανονισει καισαρικη γιατι ηταν αναποδα η μπεμπα... 5 μερες πριν την ημερομηνια καισαρικης ενιωθε οτι το μωρακι κατι εχει, παει λοιπον την ιδια κιολας μερα παρασκευη βραδυ στο νοσοκομειο, ο εξυπνος ο γιατρος αφου τον πηραν τηλ στο σπιτακι του λεει σε μια μαια κανε ενα υπερηχο να ακουσεις την καρδια αν χτυπαει και στειλτην σπιτι...το ακουει η μαια λοιπον και την διωχνει. Περνα το σαββατοκυριακο και παει ξανα την δευτερα γιατι πλεον δεν το ενιωθε καθολου..........ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ.....Τι να της πεις αυτης της γυναικα ηταν τοσο δυσκολο να εκαναν την καισαρικη 5 μερες νωριτερα αλλα βλεπεις ο γιατρος ηθελε να κατσει να ξεκουραστει το σαββατοκυριακο, ηταν πολυ δυσκολο να σηκωσει τον πισινο του να παει την παρασκευη να δει το μπεμπακι.Τελικα την καισαρικη την κανανε αλλα για αλλο λογο πλεον :cry::cry::cry::cry::cry:....Ο θανατος του βρεφους λοιπον μπορει να μην ειναι απο καθαρη ευθυνη των γιατρων αλλα μπορει να ειναι και απο την ανευθυνοτητα καποιον γιατρων γιατι οπου μπαινει ο ανθρωπινος παραγοντας γινονται λαθη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...