Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο jule!!!εβαλες το τικερακι !!!!

αντρια κ εγω ειχα πονακια κ μου εδωσε ο γιατρος μαγνησιο μεγαλωνει η μητρα μας βρε!!!!απο χαπια περνεις τιποτα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. και εγώ κάπου εδώ πρέπει να βρίσκομαι αφού η γιατρός μου είπε ότι θα έχω το μωράκι μου γύρω στις 22ΜΑΙΟΥ..Να έχουμε, έχετε μια υπέροχη μέρα... φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την πρωτη φορα που πηγα στον γιατρο ημουν 4 εβδομαδων κ του ζητησα απο μονη μου ουτροζεσταν κ φιλισιν οπωσδηποτε κ μου τα εδωσε προληπτικα κ μετα για τα πονακια που ειχα μου εδωσε κ μαγνησιο,το ουτροζεσταν ειναι προγεστερονη κ θρεφει την μητρα το φολικο οξυ ειναι βιταμινη κ βοηθα στην αναπτυξη του εμβρυου να γινει πιο γερη η σπονδυλικη του στηλη αυτο μερικες γυνεκες το περνουν κ πριν μεινουν εγκυες κ το μαγνησιο χαλαρωνει την μητρα δεν ειναι υποχρεωτικο να τα παρεις ολα αυτα αλλα τουλαχιστον φιλισιν επρεπε να σου δωσει ποτε θα ξανα πας στον γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μητρα σου δεν ποναει????γιατι δεν σου εδωσε κ σενα μαγνησιο??κ η ελενακος ειχε πονακια στην κοιλιτσα της κ αυτη παιρνει μαγνησιο οταν μπει θα σου εξηγησει καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω πόνους, με πιάνουν κυρίως το βράδυ και τους περνάω με λίγη χαλάρωση και κανένα buscopan. Κι έχω αρχίσει να τους αγαπάω γιατί με καθησυχάζουν πως η εγκυμοσύνη συνεχίζεται. Περιμένω τη Δευτέρα ν'ακούσω καρδουλίνα... Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K emena samarcande autoi oi ponoi me iremoun!!! Simera den eixa k polla ponakia k troma3a k pira til. ton giatro k me ka8isixase..Oute e4es eixa k polles sixnoouries to vradi k anisixisa...Hehe eimaste trelles poname kanoume parapona den poname pali kanoume parapona :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια με το καλο ολες ,εγω αυριο θα παω στο γιατρο.7 εβδομαδων...αγωνια μεγαλη....θελω να ακουσω τη καρδουλα του....το ευχομαι σε ολες τις μανουλες και σε ολους τους μπαμπαδες.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑ,ΟΥΡΑ Κ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ.ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ 20η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΠΤ Κ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ.ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΣΤΟ ΙΑΣΩ....ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΚΑΠΝΙΖΑΝ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ?ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ??ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΧΡΙ 3 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante vre?????? koukkida les na ne koritsaki ???????????? fisika gero na ne ke igies kai tipota allo !!!!! les na ne etsi na ne koritsaros?????????????????? xaxaxaxaxa \:D/ \:D/ :-bd

kali sinexia kai ola na pane kat `efxin se olous mas!!!!!!!!!!!!!! :P

filia xxxxxxxxxx :x:-*:-*:-* ta leme !

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΤΟ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΚΙ ΜΟΥ..ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ ΤΟΥ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΣΩ ΚΟΜΠΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ....ΣΤΙΣ 12/10 ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑΔΕΙΞΕΙ :P:lol::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!πρωτη φορα συμμετεχω στην παρεα σας, και να πω την αληθεια δεν ξερω αν ανηκω καλα καλα στις μανουλες απριλιου-μαιου!!!!!τη Δευτερα μιλησα με το γιατρο ( τηλεφωνικως) και μου ειπε οτι ειμαι στην 5η εβδομαδα και καλα θα ειναι να με δει την αλλη Δευτερα στις 11/10 για να ακουσουμε καρδουλα!!!εμενα μου φανηκε πολυ νωρις, εσεις τι λετε;;;νομιζα θα με εβλεπε μες στην εβδομαδα για υπερηχο, να δουμε πρωτα το σακο και αργοτερα την καρδια....εσεις ποτε την ακουσατε πρωτη φορα;;;;;εν τω μεταξυ, προσεχω καποια πραγματα απο μονη,αλλα χωρις να ξερω τι ακριβως.... π.χ, δεν τρωω σαλατες απο εξω η απομακρυνομαι απο το φουρνο μικροκυματων....επισης κανει να πινω καφε;;;ποσο και τι ειδους;;;;και τις καθιερωμενες εξετασεις αιματος,τις κανουμε αφου ακουσουμε καρδια;;;συγγνωμη για την υπερφορτωση, αλλα εκτος απο τον αντρα μου, δεν ξερει κανεις αλλος για την εγκυμοσυνη, και αναγκαστικα την πληρωνετε εσεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ AFRODITE ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΣΑΛΑΤΕΣ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ Κ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΑΡΟΥΛΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΦΑΣ ΣΑΛΑΤΑ ΜΑΡΟΥΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΕΝΕΙΣ ΠΛ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΜΟΥΛΙΑΖΕΙΣ ΣΕ ΝΕΡΟ Κ ΞΥΔΙ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΝΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΠΟΥ ΤΡΩΣ ΩΜΑ ΕΝΩ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΒΡΑΖΕΙΣ Κ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛ ΚΑΛΑ ΨΗΜΕΝΟ Κ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΖΩΑ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΣΤΕΡΙΑ(ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΡΟΦΙΚΗΣ ΔΥΣΕΝΤΕΡΙΑΣ).ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΛ ΛΙΓΗ ΖΑΧΑΡΗ ΟΤΙ ΕΙΔΟΣ ΘΕΣ.ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΦΑΓΗΤΑ,ΑΠΟ ΤΥΡΙΑ ΤΥΠΟΥ ΡΟΚΦΟΡ Κ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΜΥΚΗΤΕΣ ,ΝΑ ΤΡΩΣ 2 ΑΚΤΙΝΙΔΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Η ΔΑΜΑΣΚΗΝΑ ΓΙΑΤΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ(ΣΙΔΗΡΟ) ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ,Κ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΖΟΡΙΖΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΤ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ.ΔΥΟ ΠΟΤΗΡΙΑ Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΑΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ,Κ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΑ ΓΛΥΚΑ,ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ,ΤΙΣ ΜΑΡΜΕΛΑΔΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ.....ΠΛ ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!

[smilie=angel13.gif]:D:crazy:[smilie=3some.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite καλώς ήρθες! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Είμαστε πολύ κοντά απ' ότι βλέπω!

Ίσως να είναι λίγο νωρίς τη Δευτέρα, μην απογοητευτείς αν δεν ακούσετε καθαρά καρδούλα. Έχω κι εγώ τη Δευτέρα ραντεβού για καρδιά, θα είμαι 6 βδομάδων και 5 ημερών.

Διατροφικά να προσέχεις λίγο όσα σου έγραψε η Jule. Καφέ μου επέτρεψε και μένα ένα την ημέρα αλλά είναι το μόνο πράγμα που με ανακατεύει αυτή την εποχή οπότε τον έκοψα έτσι κι αλλιώς...

Γενικώς να μη κάνεις βαριές δουλειές, μη σηκώνεις βάρη κλπ. Φάρμακα τίποτα αν δε το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου. Το μόνο που με αφήνει να παίρνω άφοβα είναι Buscopan (μέχρι τρία την ημέρα) όταν έχω πονάκια. Για τις εξετάσεις του προγεννητικού θα σου τα γράψει όλα ο γιατρός σου, μην ανησυχείς!

Μπορείς επίσης να πάρεις ένα βιβλίο για την εγκυμοσύνη, αν θες. Συνιστώ ανεπιφύλακτα το βιβλίο της Στόπαρντ, είναι θησαυρός και φίλες που έχουν γεννήσει το είχαν λατρέψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule εγω ημουν καπνιστρια ολο με ενα τσιγαρο στο στομα ημουν,εμαθα οτι ειμαι εγκυος στις 4+2w κ μεχρι την εβδομη εβδομαδα σταδιακα το εκοψα εντελως δεν μου βρωμουσε ουτε με απωθουσε απλα οταν ακουσαμε καρδουλα πλεον μολις αναβα τσιγαρο ενοιωθα τυψεις κ δεν μπορουσα να το καπνισω το αναβα εκανα μια τζουρα κ το πετουσα τωρα πλεον δεν μου λειπει ισως να το ζηταω καπου καπου αλλα δεν μπορω πλεον ξεσυνηθησα,ενταξει αν δεν μπορεις χωρις αυτο κανε ενα δυο αλλα το τελειο θα ειναι να το κοψεις να καθαρισει κ ο οργανισμος σου.

αφροδιτη εγω ακουσα καρδουλα στις 6 εβδομαδες,κ εξετασεις με εβαλε να κανω αφου το ακουσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...