Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΚ ΚΥΤΤΑΡΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ ...ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΝΚ ΚΥΤΤΑΡΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ. ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΚ ΚΥΤΤΑΡΑ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ (ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ) ΜΙΛΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΝΕΣΙΜΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΗΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΚΥΗΣΗ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΛΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η΄ΑΝ ΕΧΕΙ Η ΙΔΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ !!!

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ !!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι καλησπέρα.

Εχω ακριβώς το ιδιο πρόβλημα με εσένα, καιρό τώρα ψάχνω έναν άνθρωπο που να έχει αυτό το πρόβλημα για να μπορούμε να αλλάξουμε γνώμες.

Εγω το γνωρίζω 10 μήνες τώρα οπότε μπορώ να σου πω τι ξέρω.

Έχω στο ιστορικό μου 2 παλίνδρομες γιατί τα ΝΚ θεωρούν το έμβρυο ξένο σώμα και τρέχουν να το σκοτώσουν. Θεωρητικά είμαστε τυχερές γιατί έχουμε αυξημένη άμυνα, δεν κινδυνεύουμε τόσο απο αρρώστιες και απο καρκινικά κύταρα.

Η ενέσιμη θεραπεία που λες είναι η γ-σφαιρίνη, είναι μια ακριβη θεραπεία μιας και προέρχεται απο δότες. Γύρω στα 3.000 - 4.000 η καθε ένεση και χρειάζεσαι 3-4 ανάλογα το σωματικό σου βάρος και το πόσο αυξημένα ΝΚ έχεις. Το γράφει το ΙΚΑ αλλά με πολύ δυσκολία.

Επίσης θα χρειαστεί να πάρεις και κορτιζόνη.

Το αρνητικό στην όλη ιστορία είναι οτι δεν πιστεύουν όλοι οι γιατροί οτι τα ΝΚ προκαλούν υπογονιμότητα ή παλίνδρομες κυήσεις. Μερικοί θεωρούν οτι είναι μια ακριβή και ελαφρώς επικινδυνη θεραπεία, πειραματική και χωρίς βέβαια αποτελέσματα.

Οτι χρειαστείς είμαι εδω..

Καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PATATA ΜΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ, ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!

ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΝΚ ΚΥΤΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ 639ml ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΙΜΩΝ 80 ΜΕ 170ΜL !!!

ΕΣΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ???

ΚΑΙ ΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΗΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΙΑΤΡΩΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΣΙΜΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΓΟΜΙΝΟΤΗΤΑ !!!

ΕΣΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΩΝ 10 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΘΕΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ?

ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΟ ΙΚΑ ??

ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΒΟΥ ΜΕ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ !!

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι καλημέρα!

Δεν έχω κάνει τη θεραπεία ακόμα. Στην περίπτωση πρέπει να την κάνω όταν μείνω έγκυος. Τις άλλες 2 φορές έμεινα με την πρώτη προσπάθεια, τώρα προσπαθούμε 7 μήνες και τίποτα. Εμένα μου επιτρέπει την σύλληψη, αλλά μετά σκοτώνει το έμβρυο.

Εγω στο ΙΚΑ δεν έβγαλα άκρη, ήθελα ενα σωρό εξετάσεις και 3 αποδεδειγμένες αποβολές, εγώ είχα 2. Δεν καταλαβαίνω την λογική αυτή, δηλαδή θέλουν να περάσω άλλη μια φορά τα ίδια για να μου δώσουν τα φάρμακα? Στη δική μου περίπτωση θα τα καλύψει η ασφάλεια. Απ' οτι ξέρω αν έχεις ταμείο δημοσίου στα καλύπτει όλα. Εσένα όμως είναι λίγο διαφορετική η περιπτωσή σου, δεν αποβάλεις, οπότε μπορεί με εξετάσεις και διάφορα άλλα να σε καλύψει το ΙΚΑ. Ρίξε μια ματιά..

Εγω εχω πάρει την απόφαση να κάνω οτι χρειαστεί μιας και δεν έχω άλλη λύση. Εστω και αν αυτό είναι κοροιδια, δυστυχώς δεν έχω την πολιτέλεια της επιλογής.

Εμένα τα ΝΚ είναι σε ποσοστό %. Δηλαδή είναι 15% (αν θυμάμαι καλά) με ανώτερο όριο το 5%.

Εμένα ΟΛΑ αυτά μου τα είπε αιματολόγος, δεν έχω πάει σε ανοσολόγο και ίσως θα έπρεπε. Αυτό που σκέφτομαι είναι να επισκεφτώ ακόμα ένα γιατρο και ας έχω εμπιστοσύνη στον δικό μου.

Θέλει ψυχραιμία Μαράκι, εγω την έχω ψιλο - χάσει.

Ενημέρωσέ με τι θα σου πει ο γιατρός.

Ρώτα τον και για το ΙΚΑ, ξέρουν αυτοί τι πρέπει να κάνουμε.

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PATATA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ!!!!

Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ , ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟΣΑ ΟΣΟ ΕΝΑΣ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟΣ !!!

ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΟΣΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ!!!!

ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ !!!

ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΑΜΕΣΗ ΩΣΤΕ Η ΜΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΦΥΣΙΚΑ!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία και εγω σε ευχαριστώ.

Καλή η ιδέα σου, έχεις δίκιο.

Μάλλον θα πάω και σε ενα ανοσολόγο.

Φυσικά και θέλω να επικοινωνούμε άμεσα.

Έχεις καμία ιδέα πως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΜΑ ΦΙΛΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ!!!!

ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ?? ΕΔΩ ΑΘΗΝΑ??

ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου καλή μου,

εχω και γω το ίδιο πρόβλημα- αλλα τελικα αντιμετωπίζεται.

θα σου πω βεβαια ότι διαβαζω πως πρεπει απο πριν κανονικα να γινει θεραπεία γιαυτο το λόγο.

εγω ειχα μια παλλινδρομη κυηση απο εξωσωματικη μετα τα Χριστουγεννα που μας περασαν και τωρα μετα την 2η ειμαι πάλι εγκυος.

Για τα ΝΚ δεν ειχα κανει ελεγχο την 1η φορα- καθως πρεπει να το παθεις πάνω απο 2 φορες- δλδ να χασεις το εμβρυο- για να υποψιαστει ο γιατρος κατι τετοιο και να σε στειλει για εξεταση.

εγω ημουν τυχερη (ας το πω ετσι...) καθως ο γιατρος μου το ψιλιαστηκε επειδη η 2η χοριακη μου δεν αυξηθηκε οπως επρεπε- με αποτελεσμα να στεναχωρηθω γιατι πιστευα οτι δεν προχωρησε.σου λεει αφου μενει εγκυος και δεν προχωραει- κατι κανει ο οργανισμος της.

το πρωτο που εκανε ηταν να με βαλει να στειλω αιμα για Νκ και αντισωματα (ξερεις, αν εχεις του συζυγου).

βγηκαν και τα 2 ασχημα. αυξημενα ΝΚ και καθολου αντισωματα του αντρα μου.

για τα ΝΚ αρχισα θεραπεια απο την επόμενη μερα με κορτικοστεροειδη,που ριχνουν το ανοσοποιητικο, και να δωσουμε την ευκαιρια στο εμβρυο να αναπτυχθει.

και φτιαξαμε εμβολιο απο το αιμα του αντρα μου ωστε να εμβολιαστω το συντομοτερο και να αποκτησω αντισωματα.

ολα αυτα ενω ημουν ηδη εγκυος στην 5η βδομαδα, και ενω η επιθεση του οργανισμου μου ειναι ανελεητη στο εμβρυο.

επεσε ο σιδηρος, ο αιματοκριτης- ειχα μονιμα πυρετο (επειδη αμυνοταν ο οργανισμος μου, το αιμα μου φουλ στα αιμοπεταλια)

πιστεψα οτι ηταν αργα- γιατι ολα αυτα κανονικα πρεπει να γινουν πριν καν συλλάβει η γυναικα.

ολα καλα πανε όμως :) - το μωρο μου μεγαλωνει κανονικα- αυτη τη βδομαδα κλεινω τον 3ο μηνα- αν και ακομα ειμαι φοβισμενη για το μέλλον.

την θεραπεια εξακολουθω να την κανω, αν και πιστευω συντομα θα την σταματησουμε.

Θα κανεις θεραπεια και όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΙΔΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ,

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΘΟΥΣΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ

ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΟΛΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΙΚΑ !!!!

ΠΟΣΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ???

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια την θεραπεια που θα ακολουθησεις θα την κρινει ο γιατρός. η κάθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

θα σου δωσει ενα συνδοιασμο φαρμακων και ετσι θα πορευτεις για οσο ειναι απαραιτητο.

εγω πληρωσα για την εξεταση ΝΚ και ανοσολογικο- θρομβοφιλία, μαζι με το εμβολιο--> 900Ευρο.

τα φαρμακα θα στ δικαιολογει το ΙΚΑ- θελω να πιστευω. εγω επειδη ημουν ηδη εγκυος οταν ξεκινησα τη θεραπεια, δεν πληρωσα τπτ γιατι η συμμετοχη των ασθενων στο δημοσιο ειναι 0%. (για οταν εισαι εγκυος)

καλη επιτυχία σου ευχομαι κα ιμε το καλο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Κορίτσια Καλησπέρα ,

παρακαλώ βοηθείστε με για την θεραπεία ΝΚ κυττάρων , ο Ανοσολόγος που με παρακολουθεί μου συνιστά ενέσεις Λεμφοκυττάρων (Αντιπατρικές)

η εξέταση μου είναι 600ml (80ml - 170ml όριο)

ΜΑΡΙΑ σε παρακαλώ πες μου τι έκανες , έχουμε τις ίδιες περίπου μονάδες

τα κατάφερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...