Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

καλό μεσημέρι και από εμένα :D άρχισαν οι ανυσηχίες βλέπω για τον τοκετό, κι εγώ το σκέφτομαι ,ήδη μου μίλησε για καισαρική ο γιατρός γιατι είναι μεγάλος ο μπέμπης.αυτήν την Τετάρτη που έχω ραντεβού στο γιατρό έχω να συζητήσω μαζί του.....

πάντως σήμερα είμαι χαρούμενη γιατι τελικά τελειώσαμε με το βάψιμο στο μπε μπε δωμάτιο :ymapplause: έβαψε ο αντρούλης μου τον ένα τοίχο σιελ και είναι υπέροχο και φωτεινό πολύ, ο άλλος τοίχος είναι στα λευκοσομον περίπου και οι άλλοι ντουλάπες και μπαλκονόπορτα.Δεν περίμενα να φωτίσει τόσο το δωμάτιο!!!! τώρα θα αρχίσω να το γεμίζω με πράγματα, να στήσω επιτέλους την κούνια σήμερα ή αύριο,το απογευμα έχει βόλτα στο jumpo να χαζέψω :-? .

αν καταφέρω θα ανεβάσω φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

katerinaki mou to thema me thn episkliridio na kanoniseis giati se polla dhmosia to prospathoune gia na mhn thn kanoun...isws epeidei yparxh elipsi anesthisiologon....h epeidei kathisteri ligo ton toketo kai biazonte na teleiosoun den kserw ti napw!!!!sthn dikia mou periptosh htan epeidei eixan poli douleia katw sta xeirourgeia h epeidei den edwsa fakelaki se aytous ....kai to eixa kanonisei mazi tou 1 mhna prin genhhso.....einai gyrw sta 8-10 dwmatiakia opou eisai ekei mexri na kaneis 10 diastolh...ekei akous tis alles na ourliazoun..kai eimai sigouri oti einai aytes pou den kanoun episkliridio....kai otan ftaseis 10 se pane sto dwmatio sproksimatos pou exei 2 xirofrena ta bastas gera kai arxizeis to sproksimo....egw eixa parei to kinhto mou sta krufa kai sxedon oloi thn wra milousa me ton antra mou kai ton exesa (sorry) pou den mou ekane thn episkliridio giati o giatros mou mou elege twra tha erthoun kai twra tha erthoun..KAI EGW MILAGA me ton antra mou kai tou eipa KANONISE TO PONAW....tespa kapia stigmh mou leei o giatros twra gennas...de me niazei tou lew thn thelw kai telika mou thn balane kai den prolabane na mou baloune deyteri dwsh...alla apo ekei kai epeita ponas alla niotheis ton pono poil makria einai ypofertos....koritsia den einai kati tromaktiko o toketos to kako einai otan fobase..otan eisai psixremi akolouthis ayta pou sou lene kai kaneis episkliridio..tha peis etsi einai h genna an einai kanw kialo!!egw eimai fobitsiara pantos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να δεις φοβιτσιαρα...5 οκτ.εχω ραντεβου στο νοσοκομειο που θα γεννησω.θα τους πω παλι για επισκληδιο αν κ πιστευω παλι ακυρο θα φαω,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κοριτσια εγω πρεπει να ειμαι η πιο μυγιαγγιχτη.Εκανα επισκληριδιο απο διαστολη 1!!! :shock::shock::shock::shock:

Βεβαια δεν πονεσα καθολου (στον οδοντιατρο πιο πολυ ειχα πονεσει) και μεσα σε 3 ωρες ειχα γεννησει.

Τωρα ομως που το σκεφτομαι πιο ψυχραιμα μαλλον εκανα χαζομαρα γιατι αν αργουσε η διαστολη θα επρεπε να κανω και 2 και 3 δοση. :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη απο το μηδεν εκανα διαστολη 10 μεσα σε 2 ωρες στο πρωτο παιδι κ στο δευτερο σε 15 λεπτα!ειναι πολυ επιπονο!

Τι λες ρε Δημητρουλα;;;;Ωχ ωχ ωχ!!!Και εγω στο 1ο σε 1μιση ωριτσα ειχα κανει 10.

Λες στο 2ο να μην προλαβω ουτε κιχ να πω;;;;;;;;;; :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πρωτη μου γεννα κρατησε 2 ωρες η 2η 15 λεπτα η τριτη ολοι μου λενε να κατασκηνωσω εξω απο το νοσοκομειο :mrgreen: παντως οτι θα γεννησεις πιο γρηγορα ειναι σιγουρο.αντε τυχερη...σου κανανε κ επισκληριδιο απο 1 διαστολη..εγω ουρλιαζα η καημενη και δε μου κανανε...δηλαδη αν εγω θελω επισκληριδιο τι τους νοιαζει αυτους ρε γ@μωτο??? :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε? βλεπω ενα θεμα γεματο φοβια :-ss γιατι ετσι?? αν και δεν εχω γεννησει ποτε μου σκεφτομαι θετικα για την γεννα μου θα βαλω τα δυνατα μου,ο γιατρος μου δεν με αφηνει να κανω επισκλ.μου ειπε αν με βλεπει και αντεχω και συνεργαζομαι μαζι του. αν εγω ειμαι σε αλλο κοσμο εννοω να μην συνεργαζομαι και δεν ακουω τοτε και μονο τοτε.δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο βεβαια.διοτη ενιοτε δεν πονας εκεινη την ωρα με την επισκλ αλλα μπορει να υπαρξει παρενεργεια.

κοριτσια πολλα φφφφ και ολα θα πανε κατ'ευχην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια παρενεργια δεν μπορει να υπαρξει.αυτα μας τα λενε για να μη κανουμε επισκληριδιο κ καθυστερησει ο τοκετος κ μας εχουν εκει πιο πολυ ωρα :evil: τοσες κ τοσες εκαναν μια χαρα μωρακια εβγαλαν...

στην πρωτη γεννα η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω φοβομουν.μια φιλη μου παντως εκανε επισκληριδιο στην ελλαδα απο τους πρωτους πονους.καθε 20 λεπτα που ειχε.κ της εβαλαν κ 2η δοση γιατι ειχε περασει η πρωτη,κ μου ειχε πει τοτε ''ετσι αλλα 10 κανω'' εγω παλι μετα απο 2 γεννες χωρις επισκλ.εχω παθει ενα σοκ.παιζει ρολο φυσικα κ ο ανρθωπος.αλλος μπορει να αντεχει πολυ στον πονο.αλλος μπορει να ειναι φοβιτσιαρης οπως εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως λεει και η Δημητρα το ποσο αντεχει καποιος στον πονο ειναι υποκειμενικο.

Εγω ας πουμε δεν αντεχω καθολου!!!! =;=; Οποτε ηταν δεδομενο οτι θα κανω επισκληρηδιο.

ΚΑι η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβα τπτ.

Ελπιζω και στο 2ο να ισχυσει το ιδιο.

Αχετο.Εχει καμια σας καμπυλη ζαχαρου αυτη τη βδομαδα;;;Εγω την εχω την Πέμπτη.Αντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε?

Εμεις σπιτι ακομα,λεμε να ετοιμαστουμε να παμε καμια βολτιτσα για καφεδακι.

Κοριτσια κ εγω εκανα επισκληριδιο αλλα το τελευτσο τεταρτο περιπου πριν βγει ο μικρος με αφησε χωρις αλλη δοση (γιατι ΝΟΜΙΖΕ ο γιατρος οτι θα σπρωξω καλυτερα αν ποναω )και πεθανα στον πονο αφου δεν θυμαμαι τιποτα απο αυτα τα λεπτα...Αυτη τη φορα ελπιζω να μην γινει το ιδιο :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε???εμενα εχουν σπασει τα νευρα μου...εχω γινει πολλυ γκρινιαρα...με εχει κουραση η ζεστη...30 βαθμους εχουμε σημερα και κοντευει να μπει ο οκτωβρης ελεος πια...δεν μπορω να βρω παρκινγκ κοντα στο μαγαζι και πρεπει να περπαταω μεσα στην ζεστη 10 λεπτα...ποναω απο κατω και περπαταω σαν παπια θελω την διπλασια ωρα απο την κανονικη...να ρωτησω κατι???πως γινεται 8 μηνες να περασαν σαν νερο και τωρα που θελω να περασει ο καιρος ειναι λες και εχει σταματησει ο χρονος????εεεε????ειμαι υπερβολικη ?????θελω να ειμαι ξαπλωμενη ολη την ωρα δεν εχω ορεξη για τιποτα...ειναι σοβαρο γιατρε μου??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω θελω να καθομαι ολη μερα κ να μη κανω τιποτα :roll: αλλα δυστηχως δε μπορω γιατι εχω κ αλλα 2 παιδια!να τωρα σκεφτομαι πως θα σηκωθω να παω να κανω φαι!ουφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχεις δημητρουλα..και τα παιδια εχουν ενα σωρο αναγκες..εγω για την ωρα μονο τον αλεξη εχω αλλα πιστεψε με λιγοτερες απαιτησεις εχει ενα παιδι...το ξερεις οτι σηκωνεται πρωι τα σ/κ μονο και μονο για να βλεπει την ντορα???? :twisted::twisted::twisted::twisted: και οχι μονο την βλεπει αλλα πιανει και κουβεντα και απανταει στις ερωτησεις της...και εγω τραβαω τα μαλλια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας που με ταλαιπωρει 4 χρονια τωρα...34χρονων μαντραχαλος καθεται και βλεπει ντορα...και δεν μαρεσει η ντορα...εχθες ηταν στεναχωρημενος γιατι ξυπνησε αργα και δεν την προλαβε.... :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol: τελειο!!!καλε γιατι βλεπει ντορα?χαχαχαχα θεικο μιλαμε

πλακα εχει :lol::lol::lol: ασε τον ανθρωπο καλε...τι σε πειραζει εσενα!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλα...πλακα ειχε στην αρχη ξερεις τι ειναι να ξυπνας ακουγοντας τον διπλανο σου να φωναζει γεφυρα δεντρα μεγαλος βραχος και ξανα γεφυρα δεντρα μεγαλος βραχος...μεχρι να το εμπεδωσουμε πληρως...μα καλα τοσο ηλιθια ειναι και αυτη που πρεπει να τα λεει και να τα ξαναλεει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Palh kala na les Maria mou giati ths ksaderfhs mou o antras den exane episodio apo ta pokemon :lol::lol: Ekina na deis ti antipathitika einai........

Emena auto pou me enoxlei me thn Ntora einai ta vlaxoagglika pou milaei (Sorry kiolas den exw tpt me tous vlaxous), mathenoun pou mathenoun ta paidia agglika apo to paidiko den mporousan na thn valoun na ta proferei kalitera?????

Geia sas eipa?? Den eipa ee?? Geia saaasssssssss...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωστο και αυτο..χαλια τα αγγλικα της κοπελιας για αυτο και εγω εχω προμηθευτει ενα σωρο dvd με μικυ και την παρεα του... 8-)8-)8-)

λοιπον σας αφηνω τωρα εγω μολισ σχολασα παω σπιτι να μαγειρεψω και να ξεκουραστω....φιλουθκια :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! :)

Τι μου κάνετε;;

Ευάκι σούπερ η κοιλουμπίτσα σου!! φτου φτου!!!! :D:D

Αύριο έχουμε το πρώτο μάθημα στο κέντρο Φαιναρέτη κι είμαι πολύ χαρούμενη!!

Ανυπομονώ να δω τι θα μας μάθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλιτσες!σημερα ξαναζυγιστικα μετα αποκαμποσες μερες..τι το θελα??εχω παρει πλεον 9 ολοκληρα κιλα!!! :shock: σημερα πηγαμε και φαγαμε σε ταβερνακι και κατσαμε εξω..για να μη σας τα πολυλογω ηταν φισκα στις γατες,δεν εχω τιποτα με τα γατακια απλα ο γιατρος μου με εχει φοβησει με το τοξοπλασμα και ετσι δεν ενιωθα και πολυ ανετα στη ταβερνα..φαγαμε λοιπον και την ωρα που χωνευαμε...τι βλεπω??σε τραπεζι που μολις ειχαν πληρωσει και ειχαν φυγει 2 γατια να εχουν ανεβει επανω και να γλυφουν τα πιατα...το ενα μαλιστα ειχε μπει και στην ψωμιερα η οποια να πω οτι ηταν ψαθινη και δε μπαινει στο πλυντηριο!!!!ενιωσα μεγαλη αηδια και κυριως τρομο μη κολλησα κανα μικροβιο :shock::shock::shock::shock: ακομα δεν εχω ηρεμησει :(

mariakap ευχαριστω για τις πληροφοριες!!

panayota εγω εχω να κανω καμπυλη ζαχαρου τη δευτερα η τη τριτη εξαρτατε απο τα κεφια τους γιατι εδω στο ικα ηλιουπολης που ανηκω ειναι ολη πολυ μα....κες και δε βγαζεις ακρη.

ευη τη κοιλια ειναι αυτη βρε????ουαουυυυυαου αυτο θα πει κοιλια!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!! πόσο γρήγορα πέρασε το Σ/Κ, αυριο πάλι δουλειά :(

Αυτό το Σαββατοκύριακο ήταν ταλαιπωρία από θεμα ύπνου... Παρασκευη βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ γιατί πονούσε μέση-πλάτη-σβέρκος και στριφογύριζα όλη νύχτα, και χθες βράδυ η μπεμπούλα μου είχε απίστευτα κέφια και χόρευε μέχρι τις 5 το πρωί! και δεν φτάνει αυτό,μόλις γυρνούσα στο πλάι κλότσαγε πιό δυνατά, ανάσκελα είχα πιαστεί και ουφ, βρυκολάκιασα! ελπίζω απόψε να με αφήσει να κοιμηθώ! όλο το Σ/Κ δεν έχει σταματήσει, την βλέπω αύριο να κοιμάται όλη μέρα! :lol:

Κατερίνα για το θέμα του δωματίου, ρώτησα τη μαια που έχει ο γιατρός μου και μου είπε ότι δεν μπορείς από τώρα να επιλέξεις δωμάτιο.. δηλώνεις όταν έρθει με το καλό η ώρα να εισαχθείς που επιθυμείς να πας και, αν είσαι τυχερή και υπάρχει θέση πηγαίνεις από την πρώτη μέρα, αλλιώς σε βάζουν κάπου αλλού και την επόμενη ή μεθεπόμενη μέρα σε μεταφέρουν. Κι εγώ την κόνσολα έχω βάλει στο μάτι, αλλά και στην Πετσάλη που πήγα είδα ότι τα δίκλινα τουλάχιστον είναι καλή περίπτωση, αρκετά ευρύχωρα σε σχέση με την κόνσολα. Μαθήματα ανώδυνου λέω κι εγώ να κάνω στο Αλεξάνδρα αλλά από μέσα Οκτώβρη, όταν με το καλό σταματήσω τη δουλειά. Αν δεν έχεις σκοπό να ξεκινήσεις νωρίτερα μπορούμε να πηγαίνουμε παρέα!

Εύη η κοιλίτσα σου είναι τέλεια!! σούπερ θα είναι ο γαμπρούλης μου εκεί μέσα!

ΜαρίαΚαπ εγώ έχω γιατρό τον Αλεξόπουλο. Με ρώτησε αν θέλω επισκληρίδιο και είπα ότι δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Αλλά με αυτά που λέγατε, μάλλον θα κάνω τελικά! :?:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες μου καλησπέρα!

Τι μου κάνετε?απο ότι διαβάζω είστε όλες καλά!!

φτου σου ενι μου με την κοιλίτσα σου !!!!

crazy καλή αρχή αύριο .θέλω νέα να μου πεις γιατι θα γραφτώ και εγώ εκεί τον επόμενω μήνα μόλις τελειώσω τη δουλεία. λες να στείλω μάιλ πρώτα ή να πάρω τηλεφωνο για ραντεβού?

κορίτσια μου όσο για την κούρασει που λέτε και εγώ δεν μπορώ καθόλου με πονάει η μέση μου παρα πολύ και κουράζομαι εύκολα αφήστε που ψηλο ζαλίζομαι κιόλας .....τι θα κάνουμε ρε κορίτσια αρχίζω και δεν την παλευω καθόλου . ο αντρας μου θέλει να βγαινουμε έξω και του λεω συνεχεια οτι δεν μπορώ .να ρωτήσω το γιατρο να μου δώσει καμία βιταμίνη ?εσεις πέρνετε??φιλάκια πολλά μανουλίτσες μου να μου προσέχετε τα μωράκια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...