Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δε φαινεται το εμβρυο.....


Recommended Posts

Καλημερα σε ολεσ!!! Ειμαι καινουρια στο φορουμ, ηθελα κατι να σας ρωτησω....

Εχω χοριακη 1910, ολα δειχνουν θετικα, ο 1ος γιατρος μου ειπε οτι το εμβρυο δε φαινεται πουθενα.....ουτε ο σακοσ...μετα πηγα σε 2ο γιατρο και μου ειπε οτι βλεπει τον αμνιακο σακο όπως ειναι στα πολυ αρχικα του σταδια.... Ειμαι 4 εβδομαδων και κατι....ειναι φυσιολογικο??? Για εξωμητριο μου ειπε οτι δε βλεπει κατι...(να σημειωσω οτι δεν εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων, εχω παντα 3-4 μερες καθυστερηση)

Εχω απελπιστει, αλλα θελω να ελπιζω οτι θα πανε ολα καλα.... Εσεις τι πιστευετε???? Εχετε ακουσει κατι παρομοιο??/ Ειναι οντως νωρις για να φανουν ολα?? Ποτε γινεται κανονικα ο πρωτος υπερηχος??? Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι 4εβδομαδων δεν προλαβες καλα καλα να εχεις καθυστερηση.ειναι λιγο νωρις.ξερω κ εγω.συνηθως σου λενε για υπερηχο μετα την 5η για να δουν κ σακο κ μωρο.εφοσον δεν εχεις σταθερο κυκλο δεν μπορεις να εισαι κ σιγουρη για την εβδομαδα.οι τιμες βεβαια ειναι υψηλες για τοσο αλλα κ παλι.παντως καλα ειναι να μην κανεις κατι μεχρι να βεβαιωθεις.περιμενε λιγες μερες κ ξανακανε υπερηχο.εχω ακουσει τοσα για μωρα που δεν φαινονταν κ τελευταια στιγμη πριν την αποξηση ειδαν σημεια ζωης.ηρεμησε κ θα δεις ολα καλα θα πανε.θα σκεφτεσαι οτι ειναι απλα νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα σου ελεγα να μη αγχωνεσαι..

κ γω στο γιατρο πηγα 4 βδομαδων κ 6 ημερων κ με ειπε να μη ανυσηχησω αν δε φαννει τιποτα..ειναι νωρις..

αλλα ειδαμε..

μη σκας..θα φανει..ειναι νωρις..

ασε που μπορει να εγινε πιο αργα η συλληψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για την αμεσοτητα και για τη νελπιδα....ειναι πολυ σημαντικη θετικη σκεψη πιστευω και μου δινεται κουραγιο!!!! Να ειστε καλα και να χαιρεσται τα παιδακια σας/!!!!!!!! Και συντομα μανουλες οσεσ δεν ειστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου sofia.cr

Είναι πολύ νωρίς για να δεις το έμβρυο (εγώ πήγα στις 5μιση εβδομάδες και δεν το είδα και είδα μόνον τον σάκο και κάτι πααρα πολύ μικρό μέσα).

Για τον σάκο δεν ξέρω πότε δημιουργείται ακριβώς αλλά αφού σου είπε ο γιατρός ότι είδε τον σάκο τότε είσαι μια χαρά μην ανησυχείς!!!

Κακώς σε άγχωσε ο 1ος γιατρός ... έπρεπε να σου πει ότι είναι πολύ νωρίς. Εγώ παρότι έμαθα στους 4 μήνες ότι είμαι έγκυος δεν πήγα αμέσως στον γιατρό ακριβώς γιατί δεν θα βλέπαμε κάτι.

Μια χαρούλα θα πάνε όλα, κάνε απλώς μια δεύτερη χωριακή για να δεις την άνοδό της και σε 1-2 εβδομάδες θα δεις και τα υπόλοιπα!!!

Από ότι έχω διβάσει και ενημερωθεί από γιατρούς στα πρώτα στάδια εγκυμοσύνης κριτήριο ότι όλα πάνε καλά είναι η αύξηση της χωριακής .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις 4 εβδομάδες έμαθα όχι στους 4 μήνες!!! χαχα αν ήταν στους 4 μήνες καλά θα ήταν :laugh: :laugh: θα είχα γλυτώσει και το 1ο τρίμηνο!!!!

καλή επιτυχία (αν και είναι σίγουρη πιστεύω) και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανχωνεσε και γω 4 εβδομαδων μονο το ενδομητριο ειδα!!μου χε πει οτι δεν θα δουμε τιποτα παρα μονο αν υπαρχει εξωμητριο κυηση!!!!

κανε υπομονη θα το δεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ νωρις 4 εβδομαδες . μετα τον 7 εδβομαδα μπορει να δει και ν ακουσει καρδουλα ο γιατρος εμενα εβδομαδων ακουσαμε . οποτε μην ανησυχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια από τα ίδια κι εγώ. Όταν ήμουν 4εβδομάδων πήγα στον γιατρό και φυσικά δεν φαινόταν τίποτα.

Μου έκανε όμως κολπικό υπέρηχο και εκεί είδε ένα μικρό σποράκι... :P

Γι αυτό μην αγχώνεσαι και μην υποθέτεις τίποτα, είναι πολύ νωρίς.

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ νωρίς ακόμα κοπέλα μου, μη στεναχωριέσαι. Και εγω στην 7-8 ακουσα καρδούλα, είχα παει 5.5 εβδομάδων και μολις που είδαμε το σάκο!

Ολα καλα θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου ειναι νωρις!!!!!!!!

Ουτε το σωμα σου δεν το εχει καταλαβει ακομα (που λεει ο λογος) :)

Την επομενη φορα θα τα δεις ολα (και μεταφορικα κ κυριολεκτικα ;) ).

Μην ανησυχεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι νωρίς..νωρίς και λίγο......νωρίς!χα0χα0χ0α0χα0 :laugh:

Μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου όλα θα πάνε καταπληκτικά!το μόνο σίγουρο είναι ότι καρδούλα θα ακούσεις στις 7 εβδομάδες ή μήπως....καρδούλες???

1910 χοριακή???στις 4 εβδομάδες?μάλλον διδυμάκια να περιμένεις! ;)

περιμένουμε νέα σου,φιλικά menoula21 :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι νωρις κοριτσακι μου οπως ειπαν και τα κοριτσια μην αγχωνεσαι αδικα .και εμεις στην 5 εβδομαδα ειδαμε μονο το σακο (μια σταλιτσα )και στην εβδομη ακουσαμε καρδουλα .μια χαρα ειναι η χωριακη σου κανε λιγο υπομονη και σε κανα 2 -3 εβδομαδες θα δεις και το σπορακι σου .ολα καλα να πανε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου, μου είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο!Και φυσικά ο νους μου είχε πάει στο χειρότερο...Επλαθα τα πιο δυσοίωνα σενάρια.Αποτέλεσμα:πέρασα τρεις μέρες με κλάματα μέχρι να ξανακάνω κολπικό υπέρηχο και να δούμε το μωράκι μας και να ακούσουμε και την καρδούλα του!Γι' αυτό μην αγχώνεσαι,σκέψου θετικά και άσε το χρόνο να δείξει!Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 years later...

Καλησπέρα σας τελευταίο περίοδο 20/10 εχω καθυστερηση πήγαμε γιατρό ειδαμε μόνο σάκο αν κ μ ειπε έπρεπε να εβλεπε κατι εκτος κ η γονιμοποιηση εγινε αργότερα. Χωριακη 2382 κια θα παω πλαι σε μια βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντζη είπε:

Καλησπέρα σας τελευταίο περίοδο 20/10 εχω καθυστερηση πήγαμε γιατρό ειδαμε μόνο σάκο αν κ μ ειπε έπρεπε να εβλεπε κατι εκτος κ η γονιμοποιηση εγινε αργότερα. Χωριακη 2382 κια θα παω πλαι σε μια βδομαδα

Καλησπέρα! Εύχομαι να εξελιχθούν όλα καλά!!! Και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! 

Και με μας έτσι είχε γίνει παντως. Είχαμε παει την πρώτη φορά και είδαμε μόνο σάκο και σε δέκα μέρες ξανά πήγαμε και είδαμε εμβρυακι! Τώρα είμαι 22+4 εβδομάδων! 😍😍😍 Χοριακη δεν θυμάμαι πόσο είχα. Εύχομαι και με εσάς να υπάρξει η ίδια εξέλιξη και να έχεις μια εγκυμοσύνη σαν την δική μου που δεν έχω καταλάβει τίποτα μέχρι στιγμής, δόξα τω θεώ!!!  ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα! Εύχομαι να εξελιχθούν όλα καλά!!! Και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! 

Και με μας έτσι είχε γίνει παντως. Είχαμε παει την πρώτη φορά και είδαμε μόνο σάκο και σε δέκα μέρες ξανά πήγαμε και είδαμε εμβρυακι! Τώρα είμαι 22+4 εβδομάδων! 😍😍😍 Χοριακη δεν θυμάμαι πόσο είχα. Εύχομαι και με εσάς να υπάρξει η ίδια εξέλιξη και να έχεις μια εγκυμοσύνη σαν την δική μου που δεν έχω καταλάβει τίποτα μέχρι στιγμής, δόξα τω θεώ!!!  ❤️❤️❤️

Μακάρι περιμένω την Τετάρτη να δούμε.. Εχω αγωνία... Με το καλό το μωρακι σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • κι εμένα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλά το αμνιακό υγρό και τα κιλά του μωρού, στον μέσο όρο μας είπε! εγώ έχω το contour ascensia.. για να δούμε τ θα δείξει.. εσύ ποιο έχεις? οπότε υπολογίζεις με αφαίρεση πόσο έχεις θεωρώντας ότι δείχνει 16 μονάδες πάνω?
    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...