Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • γέλασα τόοοοοοσο πολύ με τις επαφές φίλη μου!!! χαχαχαχα Εμείς δεν έχουμε κάνει από τη σύλληψη 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣  λέω να ρωτήσω κι εγώ τη δικιά μου, αλλά φαντάζομαι θα μου πει οκ γιατί εγώ, μέχρι στιγμής τλχ, δεν είχα ούτε αιμορραγίες ούτε καφέ, ούτε τίποτα... Αλλά να σας πω και την αλήθεια, παρόλο που βλέπω πονηρά όνειρα τλχ 2 φορές τη βδομάδα από την 5η εβδ κιόλας, νιώθω τόσο κουρασμένη για να κάνω κάτι στην "πραγματική" ζωή  🤣🤣🤣🤣🤣  Επίσης, εμένα η δική μου απορία είναι εάν ο γυναικείος οργασμός έχει καμιά επίπτωση στο μωρό γιατί όσο να ναι προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα. Σου είπε κάτι επί τούτου ο γιατρός σου; 🤔
    • Καλησπερα κορίτσι μου! Σήμερα είμαι 8η μέρα μετά την σπερματεγχυνση! Σκέφτομαι να ξεκινήσω τεστ την Δευτέρα που θα είμαι 11η μέρα από την σπερματεγχυνση! Και στις δυο εγκυμοσυνες 11η μέρα βγήκε θετικο! Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Εύχομαι σε όλες μας να δούμε το θετικο μας τεστακι και να πανε όλα καλά μέχρι το τελος🙏❤️ @Antonia2στγχαρητηρια κορίτσι μου🥳🥳🥳 εύχομαι μια τελειομηνη και ανέμελη εγκυμοσυνη🙏🥰 
    • Kate μου βρήκα νωρίτερα τυχαία ψάχνοντας πόσες μέρες εγκυμοσύνης μένουν για να ξέρω τι ποσότητα βιταμινών να πάρω τώρα που μου τελειώνουν.. αντίστροφο countdown μέχρι την Πητ και σκέφτηκα εσένα!!! Έχει να επιλέξεις είτε από τη τελευταία έμμηνο ρύση είτε από τη μέρα που σου έδωσαν Πητ..  https://www.babymed.com/tools/pregnancy-countdown-calculator Σου εμφανίζει μέχρι και τα δευτερόλεπτα!!! 🤣🤣🤣🤣    
    • Άντε βρε κοριτσάκι μου!!! Μπήκες 14η!!!! Φτου φτου φτου το παιδάκι υγιές και ζωηρό να είναι!!!!  Ναι βρε! Μην αγχώνεσαι για το τράχηλο, πάνω από 3 είναι safe απλά να το παρακολουθείτε..! Και κανονικά η σωστή μέτρηση του τραχήλου γίνεται κολπικά.. ο γιατρός μου πριν 3 εβδομάδες το έβγαλε 3,5 κολπικά και στην αυχενική από τη κοιλιά 3,2.. δεν ανησυχησαμε στιγμή..! Απλά παρακολούθηση κάθε φορά που έχεις υπέρηχο.. Για μπάνιο στη θάλασσα από τη πρώτη στιγμή μου είπε μόνος του ότι μπορώ να πάω απλά να αλλάζω μαγιό, να μην αφήνω να στεγνώνει πάνω μου, να μην κάθομαι στην άμμο και να μην πηγαίνω μεταξύ 11:30 και 5:30.. άσχετα που δεν έχω πάει καθόλου ακόμα και λόγο των αιμορραγιών και του φόβου μου κυρίως.. βόλτα με αφήνει να πηγαίνω όχι όμως πολύ περπάτημα και όχι μέσα στον ήλιο.. Εμένα με έπιασε άλλη απορία να γελάσετε... Επαφές;;; Πότε θεωρείται ασφαλές να ξεκινήσουμε;; Εσύ Λίλη μου που είσαι και εσύ από εξωσωματική τα ξέρεις και καλύτερα.. 4-5 μήνες τώρα, πριν ακόμα την ετ, δεν είχαμε.. μη τυχόν κολλήσουμε τίποτα, μη το ένα μη το άλλο.. και χάσουμε τη προσπάθεια.. τώρα και με τις ορμόνες έχει βαρεσει μπιέλα..!!! Από την άλλη με το αιμάτωμα είμαι και χεσμεσμενη.. δεν άντεξα το ρώτησα χθες, μου είπε εφόσον δεν έχω αίμα μπορούμε να έχουμε αλλά ήπια πράγματα, όχι ακροβατικά και με προφυλακτικό γιατί πρώτον τα σπερματικά υγρά έχουν μια ουσία που μπορεί να μικραίνουν το τράχηλο και να προκαλέσουν συσπάσεις και πρόωρο τοκετό και δεύτερον για τυχόν μικρόβια να προσέχουμε.. όχι ότι θα κάνω κάτι άμεσα γιατί φοβάμαι ακόμα αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι έχω το οκ από το γιατρό αν προκύψει.. Άλλη τρελή με τέτοιες απορίες ή μόνο εγώ;;;; 😂😂😂😂😂
    • Ολες οι γυναίκες που έχω στον περίγυρο μου καμία δν είχε έντονα συμπτώματα κ μια χαρά πήγαν οι εγκυμοσύνες! Θαρρώ είναι στον οργανισμό κ στην κύηση κάθε φορά.  η μαμά μου έκανε 5 κορίτσια  με φυσιολογικούς τοκετούς  σε 6.5 χρόνια κ σε καμία δν είχε συμπτώματα (η πιο μεγάλη είναι 30 η πιο μικρή 24)  Εγώ είμαι η δεύτερη στα 29 πλέον.    αρα δν είναι ανησυχητικό που δν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα είναι υπέροχο γιατί μπορείς να απολαύσεις αυτήν την εγκυμοσύνη στο έπακρο. ❤️ αυτό να σκέφτεσαι για να μην αγχώνεσαι! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...