Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια παρακαλωωω..


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια είμαι καινούργια! Αν και 2 εβδομάδες τώρα διαβάζω το φόρουμ και έχει βοηθήσει πολύ σήμερα έκανα έγγραφη και χρειάζομαι τη βοήθεια σας.. Δεν έχω κανέναν άλλον να ρωτήσω και να το μοιραστώ γιατί δεν θελουμε να πούμε τίποτα μέχρι τουλάχιστον να δούμε το φασολακι και να ακούσουμε καρδούλα και αυτό θα είναι σε 2 εβδομάδες γιατί τότε επιστρέφει ο γιατρός μου από διακοπές και εγώ μέχρι τότε θα σκασωωωωω . Γι αυτό μια βοήθεια κοριτσιαααα. ΤΕΡ 10/7, πιθανή σύλληψη 30-31/7, πρώτη χοριακη 13/8 με τιμή 283 και δεύτερη σήμερα 19/8 με τιμή 2326. Καθόλου πονακια η καφε, τουαλεττα 2 φορές την ημέρα αν παίζει κάποιο ρόλο, περισσότερο δηλαδή και από πριν και ενώ ξυπναω με μια μικρή κοιλιτσα μέχρι το τέλος της ημέρας έχω μια κοιλιά να! Και τα ερωτήματα μου είναι: λέτε είναι καλή η αύξηση της χοριακης; Υπάρχει ενδεχόμενο δίδυμων με αυτή την τιμή, γιατί υπάρχει ιστορικό;; Ποτέ θα μπορώ να δω το σπορακι; Σε ποια εβδομάδα είμαι; Αχ αν έχει μείνει καμία στον υπολογιστή της απαντηστε μου γιατί νιώθω Μονή και ασχετηηηη ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρα μου καταρχην ΗΡΕΜΗΣΕ!!

Η χοριακή σου είναι μια χαρά. Δεν ξέρω για δίδυμα αλλά οι τιμές είναι πολύ καλές!!!!

Μην αγχώνεσαι έτσι κάνεις κακό στο μωράκι σου!!!!!!!

Όσο για τα συμπτωματα, δεν σημαίνει ότι επειδή δεν έχεις αίμα είναι κακό. Ακριβώς το αντίθετο μάλιστα. Εγώ ούτε αναγούλες είχα ούτε αίμα ουτε πόνους ούτε τιποτα και τώρα έχω έναν αγόραρο 2 χρονών.

Η κοιλιά πρίζεται μερικές φορές κατα τη διάρκεια της μέρας κι αυτό φυσιολογικό.

Όλα καλά θα πάνε και όταν με το καλό έρθει ο γιατρούλης σου θα δεις το σποράκι σου.

Και προπαντως ΗΡΕΜΗΣΕ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα οι γιατροι υπολογιζουν την εβδομαδα μετρωντας μια εβδομαδα μετα την περιοδο..νομιζω ομως οτι διανυεις την τριτη εβδομαδα αφου ξερεις οτι εγινε η συλληψη τελος του μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ φλωριανα, εντάξει δεν αγχωνομαι πααααρα πολύ απλά έχω αγωνία να το δω και να το ακούσω και μετά μια χαρά και έπεσα πάνω στις διακοπές :dry: και η αναμονή είναι αυτή που μου την δίνει. Και περισσότερο επειδή θέλω να το συζητησω με κάποιον αλλά κρατιεμαι με νύχια και με δόντια γιατί λαεω και αν κάτι δεν παει καλά-φυσικά σκέφτομαι ότι όλα θα πανε καλά αλλά αν..; ( τότε δεν θα θέλω να έχω πει τίποτα) και κάνω υπομονή :side: Οπότε λες είναι καλη η τιμή; Στην Πέμπτη εβδομάδα συνήθως τι τιμές παίζουν; Συγγνώμη αν σε κουραζω.. 5η δεν είμαι εγώ; Ποτέ μπορώ να το δω και να ακούσω την καρδιά του; Ευχαριστώ και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να είσαι στη 5η ναι. Δεν θυμάμαι πόσο είναι η χοριακή τότε αλλά οι τιμές σου είναι πολύ καλές.

Την καρδιά μπορεί να την ακούσεις και στην 8η εβδομάδα.

Και μην σκέφτεσαι αρνητικά. Μια χαρά θα τα πας... Σόνι και ντε κάτι να τρέχει δηλαδή;;

Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές, η εγκυμοσύνη είναι ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα.

Κάτσε αγκαλιά με τον αντρούλη σου και ονειρευτείτε την νέα σας ζωή.

Όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ο γιατρος θα υπολογισει οτι εμεινες εγγυος στις 18...εσυ λες ομως οτι εμεινες αργοτερα ,οποτε λογικα θα του φαινεται μικροτερο το σπορι απο τι ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒασικΑ δεν ξέρω πως το υπολόγισε αλλά ο γιατρός μου είπε από το τηλέφωνο στις 13/8 που του διάβασα τη χοριακη ότι είμαι περίπου 2 εβδομάδων- υπεθεσα ότι δεν υπολογιζε από την περίοδο αλλά κανονικά για να το καταλάβω. Δια φορετικα αν δεν είχε πει έτσι δεν αποκλείω ότι θα μπορούσε να είναι και γύρω στις 22/7 η σύλληψη που πάλι είχα επαφή. Ουφ! Γιατί δεν τα μετράνε κανονικά να τελειώνουμε;! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Δελφίνι!!!

Λοιπόν βάσει της πιθανής ημερομηνίας σύλληψης το μωρό σου (ή τα μωρά σου!!) είναι στην 3η εβδομάδα ανάπτυξης και εσύ είσαι στην 5η εβδομάδα (δηλαδή 3 που έχουν περάσει από την σύλληψη και 2 από την τελευταία περίοδο=5). Η καρδιά ακούγεται κατά την 6η-7η εβδομάδα ίσως και αργότερα. Πρώτα κάνεις υπέρηχο για να δεις το ενδομήτριο, το οποίο συνήθως φαίνεται με χωριακή απο 2000 και πάνω και 1-2 εβδομάδες μετά ακούς και την καρδούλα.

δες το παρακάτω για τις τιμές:

* DPO, 14. HCG level, 48 mIU/ml. Range: 17-119 mIU/ml.

* DPO, 15. HCG level, 59 mIU/ml. Range: 17-147 mIU/ml.

* DPO, 16. HCG level, 95 mIU/ml. Range: 33-223 mIU/ml.

* DPO, 17. HCG level, 132 mIU/ml. Range: 17-429 mIU/ml.

* DPO, 18. HCG level, 292 mIU/ml. Range: 70-758 mIU/ml.

* DPO, 19. HCG level, 303 mIU/ml. Range: 111-514 mIU/ml.

* DPO, 20. HCG level, 522 mIU/ml. Range: 135-1690 mIU/ml.

* DPO, 21. HCG level, 1061 mIU/ml. Range: 324-4130 mIU/ml.

* DPO, 22. HCG level, 1287 mIU/ml. Range: 185-3279 mIU/ml.

* DPO, 23. HCG level, 2034 mIU/ml. Range: 506-4660 mIU/ml.

* DPO, 24. HCG level, 2637 mIU/ml. Range: 540-10,000 mIU/ml.

όπου DPO είναι οι ημέρες μετά την σύλληψη για 1 μωρό. Θα ψάξω να βρω και για δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είσαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών. Έτσι μετράνε οι γιατροί την εγκυμοσύνη και όχι πότε έγινε η σύλληψη. Την καρδούλα του μπορείς να την ακούσεις γύρω στην 7η-8η εβδομάδα. Το ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο να ηρεμήσεις αλλά είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις. Όσον αφορά τις χοριακές δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ, αν και νομίζω ότι οι τιμές σου είναι μια χαρά.

Χαλάρωσε και όλα καλά θα πάνε!! Να είσαι αισιόδοξη!! Αααα και να προσέχεις λίγο παραπάνω τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etsi einai opos ta leei h eugeniafrapa, h egkumoshnh metriete apo thn proth mera ths telefteas sou periodou kai sinfona me to xarti pou exw apo thn dikh mou xoriaki eisai sthn 5h evdomada twra..........3h evdomada>50-250.....4h evdomada>250-700........5h evdomada>700-5700.....6h evdomada>6200-31600.......7h evdomada>25700-12000.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακη σου ειναι άψογη! τέλεια άνοδο έχεις. Διανύεις την 6η βδομαδα εγκυμοσύνης (θεωρώντας 1η μερα την 1η ημερα περιοδου σου- και εγω έτσι ξερω οτι μετραει η εγκυμοσύνη- εκτος κ αν κανεις εξωσωματικη που μετραει αλλιως)

αλλάζεις εβδομαδα καθε Σαββατο λογικα.

μια χαρα τα πας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒασικΑ δεν ξέρω πως το υπολόγισε αλλά ο γιατρός μου είπε από το τηλέφωνο στις 13/8 που του διάβασα τη χοριακη ότι είμαι περίπου 2 εβδομάδων- υπεθεσα ότι δεν υπολογιζε από την περίοδο αλλά κανονικά για να το καταλάβω. Δια φορετικα αν δεν είχε πει έτσι δεν αποκλείω ότι θα μπορούσε να είναι και γύρω στις 22/7 η σύλληψη που πάλι είχα επαφή. Ουφ! Γιατί δεν τα μετράνε κανονικά να τελειώνουμε;! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω για τα ενθαρρυντικα σασ λογια! νιώθω πολύ καλύτερα τώρα. Να πάρω το θάρρος να ρωτήσω και κάτι τελευταίο;; Στην 7η εβδομάδα λοιπόν περίπου ακούς και την καρδιά. Ατυπα, ποτέ περίπου ξεπερνας τον κίνδυνο αποβολής κτλ; Δεν το σκέφτομαι καν σαν ενδεχόμενο και πάντα σκέφτομαι θετικά αλλά έτσι από περιέργεια.. Υπάρχουν ποσοστά επιβίωσης ανάλογα με την εβδομάδα που διανυεις η ανάλογα με την τιμή της χοριακης; Κορίτσια ευχαριστώ πολυ πραγματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα και σε περίπτωση εξωμητριου - οξω αποεδω- υπάρχουν κάποια συμπτώματα που σε υποψιαζουν; Ευχαριστώ και πάλι και μετά από τις 2 αυτές ερωτήσεις μόνο θετικές ερωτήσεις πλέον το υπόσχομαι.. Απλά από περιεργεια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to proto trimino prepi na prosexis auto ine gnosto

alla pote den prepi na kathisixazese stin egimosini pote den kseris,polles to xanoyn k stin23 vdomada k konta stis 30

alla i arxi ine krisimi na piasti kala gia na min exis provlimata meta.

gia to eksomitrio apo oti exo akoysi exis ponoys poloys k to vlepis apo tin arxi sinithos mexri 10-12 to poli evdomades alios ola ok

makria apo emas ola ayta ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delfini έγραψε:

Ατυπα, ποτέ περίπου ξεπερνας τον κίνδυνο αποβολής κτλ; Δεν το σκέφτομαι καν σαν ενδεχόμενο και πάντα σκέφτομαι θετικά αλλά έτσι από περιέργεια.. Υπάρχουν ποσοστά επιβίωσης ανάλογα με την εβδομάδα που διανυεις η ανάλογα με την τιμή της χοριακης; Κορίτσια ευχαριστώ πολυ πραγματικα!

το 1ο βασικο χρονικό διαστημα ειναι το 1ο τρίμηνο- μεχρι την 12η-13η βδομάδα, τότε που γινεται ο ελεγχος του εμβρύου(οτι ειναι πληρως υγιες)

αλλα ουσιαστικά το δυσκολο διαστημα ειναι μεχρι 16η-18η βδομαδα.

Οσο περνα ο καιρος μειωνεις και τις πιθανοτητες για οτιδήποτε- φτουφτου-μακρυα-απομας!!!

με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delfini έγραψε:

Ααα και σε περίπτωση εξωμητριου - οξω αποεδω- υπάρχουν κάποια συμπτώματα που σε υποψιαζουν; Ευχαριστώ και πάλι και μετά από τις 2 αυτές ερωτήσεις μόνο θετικές ερωτήσεις πλέον το υπόσχομαι.. Απλά από περιεργεια :P

στο εξωμητριο το 1ο δειγμα ειναι η τρελη ανοδος της χοριακης.

μετα οι πονοι.

Χαλαρωσε, όλα καλά θα πάνε:)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εξωμήτριο είναι το πρώτο πράγμα που βλέπει ο γιατρός - πριν ακόμα ακούσεις την καρδούλα. Το πιο καλό είναι να τα δεις και τα δύο μαζί στην 7η εβδομάδα. Προσοχή θέλει πάρα πολύ μέχρι την 12η εβδομάδα - όχι κούραση, να μην σηκώνεις βάρος, όχι πολλές μετακινήσεις - οι δρόμοι στην Ελλάδα δεν είναι για εγκύους. Από εκεί και πέρα θα θέλει συνέχεια προσοχή αλλά θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα - θα στα πει και ο γιατρός σου. Ήρεμη πάνω από όλα να είσαι!! Όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...