Μετάβαση σε περιεχόμενο

stis gonimes ka8e mera epafi i mera para mera???


Recommended Posts

kalispera se oles!exw tin eksis aporia,me kuklo 28 imerwn,simera eimai sti 12 piga sto giatro gia na dei poso megalwse to "augoulaki" k to vrike 18mm apo 10mm pou itan stin 7 mera k to paxos tou endomitriou 8,3 apo 5.O giatros mou eipe oti einai para polu kala k apo simera k ka8e mera gia autin tin evdomada na erxomaste se epafh me ton antra mou..k apo tin epomeni evdomada mera para mera..omws..exw akousei oti i ka8imerini epafi den einai kali giati xalaei i poiotita tou spermatos..isxuei kati tetoio??ti proteinetai na kanw??mexri twra to pigainame mera para mera na to sunexisw etsi i na akousw to giatro??pantws ton pwtisa an xanei ti "dunami" tou to sperma k mou eipe oti auta einai vlakeies...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα πάντως μου ειχε πει να έχω επαφές το πολύ 2 φορές τη βδομάδα για να μην αδυνατίσει το σπέρμα. Οι απόψεις δυίστανται!! Καλή επιτυχία. :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει μέρα παρά μέρα, γιατί πολύ απλά τα σπερματοζωάρια ζουν για 48 ώρες περίπου. Δεν νομίζω όμως ότι θα υπάρχει πρόβλημα να κάνεις κάθε μέρα. Το θέμα είναι να περνάς καλά και να μην έχεις άγχος όσες φορές και αν έρχεσαι σε επαφή...εύχομαι καλά αποτελέσματα πολύ πολύ σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

αυτό εξαρτάται από την ποιότητα του σπέρματος. Αν το σπέρμα μετά από εξέταση βρέθηκε να είναι βιώσιμο πέραν του 24ώρου τότε μπορείς και να μην έχεις επαφή κάθε μέρα. Αν όμως δεν είναι βιώσιμο για αρκετές ώρες τότε η καθημερινή επαφή επιβάλλεται. Είναι προτιμότερο να υπάρχει σπέρμα με λιγότερα σπερματοζωάρια στον κόλπο παρά σπέρμα ανίκανο να ολοκληρώσει το σκοπό του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ είχα την ίδια απορία! Το έψαξα πολύ στο ιντερνετ και δεν έβγαλα άκρη... Ο γιατρός μου είπε να κάνουμε τις ημέρες της ωορυξίας. Τώρα που κοίταξα τις δύο εκγυμοσύνες μου, η μια έγινε με τρεις φορές (2 φορές συνεχόμενες, κενό μια μέρα και μετά ξανά)μόλις ειδα υγρά. Την δεύτερη φορά γνώριζα πολύ καλά τις ημέρες της ωορυξίας και κάναμε και τις δύο ημέρες. Δυστυχώς η πρώτη εγκυμοσύνη παλινδρόμησε και η δεύτερη ήταν βιοχημική :S:unsure::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου Εύη, πάλι με έστειλες αδιάβαστη!!!!!!

Άλλο ένα θέμα για τον γιατρό αύριο.... Δεν έχω ιδέα εάν το σπέρμα του άντρα μου είναι βιώσιμο πέρα του 24ώρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

esys έγραψε:

καλησπέρα

αυτό εξαρτάται από την ποιότητα του σπέρματος. Αν το σπέρμα μετά από εξέταση βρέθηκε να είναι βιώσιμο πέραν του 24ώρου τότε μπορείς και να μην έχεις επαφή κάθε μέρα. Αν όμως δεν είναι βιώσιμο για αρκετές ώρες τότε η καθημερινή επαφή επιβάλλεται. Είναι προτιμότερο να υπάρχει σπέρμα με λιγότερα σπερματοζωάρια στον κόλπο παρά σπέρμα ανίκανο να ολοκληρώσει το σκοπό του.

wx!auto de to kserw ka8olou.me spermodiagramma fainetai?se poio giatro apeu8unesai? pantws otan eixa meinei egkuos alla telika to exasa itan me mia fora epafi.8a to koitaksw k auto.an ksereis kapoia pragmata parapanw k mporeis steile mou. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 έγραψε:

Και εγώ είχα την ίδια απορία! Το έψαξα πολύ στο ιντερνετ και δεν έβγαλα άκρη... Ο γιατρός μου είπε να κάνουμε τις ημέρες της ωορυξίας. Τώρα που κοίταξα τις δύο εκγυμοσύνες μου, η μια έγινε με τρεις φορές (2 φορές συνεχόμενες, κενό μια μέρα και μετά ξανά)μόλις ειδα υγρά. Την δεύτερη φορά γνώριζα πολύ καλά τις ημέρες της ωορυξίας και κάναμε και τις δύο ημέρες. Δυστυχώς η πρώτη εγκυμοσύνη παλινδρόμησε και η δεύτερη ήταν βιοχημική :S:unsure::S

marikaki sou euxomai i triti na einai i tuxeri!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ, Έλενα :) Καλή επιτυχία και σε σένα :) Μακάρι σύντομα και οι δυό μας να ανακοινώνουμε ευχάριστα νέα :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επειδη ειμαι παθουσα(το σπερμα του αντρα μου ειναι ολιγοασθενοσπερμικο) ο γιατρος μου μου ειπε μερα παρα μερα αλλα αυτο ισχυει και για καθε φυσιολογικο σπερμα..μη σου πω και ανα 2 μερες ειναι ο,τι καλυτερο... :)

για σπερμοδιαγραμμα θα απευθυνθεις στον ουρολογο να σας γραψει σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Για πες εμένα που θηλάζω και ακόμα δεν έχω σωθεί . Έχω δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ μέχρι και μητρικό γάλα 
    • Είμαι για Πέμπτη αλλά από την Κυριακή μέχρι σήμερα κάνω τεστ και βγαίνουν αχνές γραμμές άρα θετικό. Μακάρι η χοριακή να μην τα διαψεύσει.
    • Κορίτσι μου εμένα ο άντρας μου δεν έχει ασφαλιστική ικανότητα οπότε ρώτησα στο κέντρο και μου είπαν ότι αν δεν έχει ο σύζυγός τότε μόνο η δική μου φτάνει!! Δεν ξέρω στην πράξη τι γίνεται αλλά εμένα έτσι μου είπαν από το κέντρο!! Αν ρωτήσεις θα σε κατατοπισουν σίγουρα στο κέντρο!!
    • Κοριτσια μου επισης να σας πω οτι πηρα τηλ σμρ στο νοσοκομειο Ελενα γτ μου προτεινε μια ξαδερφη μου οτι κανουν δωρεαν σεμιναρια θηλασμου και ηθελα να ρωτησω. μου ειπε οτι αξιζει τον κοπο και μας δειχνουν αρκετα χρησιμα πραγματα... εν τελει μου ειπαν να τους καλεσω γυρω στις 32 εβδομαδες αλλα δεδομενου οτι εχω διδυμα μου ειπαν και νωριτερα να παρω δεν υπαρχει προβλημα.. η κοπελα που σας λεω θηλασε και τα 2 παιδια της και θηλαζει ακομα αραια και που... οποια γνωριζει κτ επιπλεον ας δωσει καμια πληροφορια... ❤️
    • Αχ ναι κρισιμος μηνας κι αυτος!! λογω της β επιπεδου... Ευχαριστούμε Λευκή μου για τις ευχες!!! 🥰❤️ να ειμαστε ολοι καλα και με το καλο να ερθουν τα ζουζουνια μας!!! 🙏👶🤰 ωραια που θα κανετε και τα πρωτα ψωνια σας!!! ετσι να μπαινουμε σε mood σιγα σιγα!!! κι εγω αρχισα να χαζευω κανενα παιδικο δωματιο ετσι να παρω καμια ιδεα γτ πρεπει να το βαψουμε πριν ερθουν οι μικρες.. και ιδανικα πριν πεσει πολυ η θερμοκρασια για να στεγνωσει πιο αμεσα... ασε με την τουαλετα ενα δραμα... απορω τι θα γινει τους τελευταιους μηνες.. νομιζω οτι εκει θα τη βγαζω ολη την ωρα γτ πινω και αρκετο νερο μεσα στη μερα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...