Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υφασματινες Πανες!!!!!!


Recommended Posts

Δοκιμασαμε τις υφασματινες πανες και ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ!!!!!! Πανευκολες, πανεμορφες, οικολογικες και οικονομικες!! Κανεις αλλος με την ιδια ψυχωση??? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σου χαίρομαι πολύ που είσαι ευχαριστημένη γιατί τις σκέφτομαι να τις πάρω και γω όταν με το καλό γεννήσω. Ποίες έχεις πάρει και απο που? Μόνο στο internet τις βρίσκουμε? Στεγνώνουν εύκολα μετά το πλήσιμο? Θα με βοηθούσες πολύ αν μου απαντούσες, σε ευχαριστώ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις πηραμε τις Bumgenius 3.0. Δεν τις πουλανε εδω δυστυχως κι ετσι τις παραγγειλαμε απο Αγγλια. το μονο μαγαζι που φερνει υφασματινες ειναι το Λητω αλλα η συγκεκριμενη μαρκα (popolini)δεν θεωρειται ιδιαιτερα καλη (ασε που ειναι μουντες... boooo!!!). Τωρα περιμενω να μου στειλουν και 2 fuzzi bunz!! γιουπιιι! Ειναι υπεροχες, υπαρχουν σε ολα τα χρωματα, ειναι πανευκολες στο πλυσιμο (ενα πλυντηριο καθε 2 μερες και καθαρισες)και μεσα σε ενα βραδυ εχουν στεγνωσει ;).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιδια παλι δεν της βολευτηκα..

μεχρι να παει 6 μηνων το παιδι ηταν σα βαρκες...μιλαμε λες και ειχαμε καταπιειε καρπουζι..μρτα τους 6 μηνες το ξανα δοκιμασα αλλα ειχα ηδη συνηθισει τις αλλες..

ασε που ακουσα οτι το καλοκαιρι δε πολυπαλευονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω.. η κορη μου ειναι 3 μηνων και τι χρησιμοποιουμε εδω κι ενα μηνα. η εφαρμογη τους ειναι πολυ καλη (εννοειται οτι ειναι λιγο πιο φουσκωτες απο τις μιας χρησης αλλα προσωπικα το βρισκω απολυτα χαριτωμενο) :) οσο για το καλοκαιρι την παλευουμε μια χαρα, και το παιδι δεν σκαει μες στο πλαστικο, ασε που στεγνωνουν και γρηγοροτερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τις προμηθεύτικα αλλά ο μπεμπούλης μου δεν ήρθε ακόμη για να σας πω πως του φαίνονται :blush: τις πήρα από το Περι θηλασμού στη Θεσσαλονίκη έχει αρκετούτσικι ποικιλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι κι εγώ φαν των υφασμάτινων πανών...εγώ έχω τις gro baby και μερικές της popolini για τη νυχτα καθώς είναι πολύ πιο απορροφητικές απο τις άλλες. Μου αρέσουν πάααααρα πολύ και δεν μπορώ με τίποτα να γυρίσω πίσω στα πάμπερς...ευτυχως!!:) Και θα πω και κάτι που έχω παρατηρησει...η συμβατική πάνα μιας χρήσεως όταν βραχεί απο τσίσα ή απο κακά μυρίζει απίστευτα άσχημα...ουδέποτε δυσανασχέτισα με τις υφασμάτινες..όποτε έχω χρησιμοποιήσει πάμπερς αηδιάζω...και δεν είναι υπερβολή...νομίζω πως οι μαμάδες που έχουν υφασμάτινες μπορουν να το επιβεβαιώσουν..όσο για το ότι είναι πιο ογκώδης ίσα ίσα που είναι πολύ καλύτερο για τα ισχια καθώς τα δυναμώνει και πολύ περισσότερο για τα παιδιά που έχουν πρόβλημα σε αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΕΣ ΠΑΝΕΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΣ ΑΚΑΘΑΡΣΙΕΣ ΠΩΣ ΤΙΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ?ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ Κ ΕΜΕΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hrisalifourfouro έγραψε:

Εμεις πηραμε τις Bumgenius 3.0. Δεν τις πουλανε εδω δυστυχως κι ετσι τις παραγγειλαμε απο Αγγλια. το μονο μαγαζι που φερνει υφασματινες ειναι το Λητω αλλα η συγκεκριμενη μαρκα (popolini)δεν θεωρειται ιδιαιτερα καλη (ασε που ειναι μουντες... boooo!!!). Τωρα περιμενω να μου στειλουν και 2 fuzzi bunz!! γιουπιιι! Ειναι υπεροχες, υπαρχουν σε ολα τα χρωματα, ειναι πανευκολες στο πλυσιμο (ενα πλυντηριο καθε 2 μερες και καθαρισες)και μεσα σε ενα βραδυ εχουν στεγνωσει ;).

Γειά σου hrisalifourfouro πως παρήγγειλες τις πάνες, μέσω internet? Πως μπορώ και γω να τις παραγγείλω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

ειμαι κι εγώ φαν των υφασμάτινων πανών...εγώ έχω τις gro baby και μερικές της popolini για τη νυχτα καθώς είναι πολύ πιο απορροφητικές απο τις άλλες. Μου αρέσουν πάααααρα πολύ και δεν μπορώ με τίποτα να γυρίσω πίσω στα πάμπερς...ευτυχως!!:) Και θα πω και κάτι που έχω παρατηρησει...η συμβατική πάνα μιας χρήσεως όταν βραχεί απο τσίσα ή απο κακά μυρίζει απίστευτα άσχημα...ουδέποτε δυσανασχέτισα με τις υφασμάτινες..όποτε έχω χρησιμοποιήσει πάμπερς αηδιάζω...και δεν είναι υπερβολή...νομίζω πως οι μαμάδες που έχουν υφασμάτινες μπορουν να το επιβεβαιώσουν..όσο για το ότι είναι πιο ογκώδης ίσα ίσα που είναι πολύ καλύτερο για τα ισχια καθώς τα δυναμώνει και πολύ περισσότερο για τα παιδιά που έχουν πρόβλημα σε αυτά.

Γειά σου tirogaridaki, από ότι έχω καταλάβει έχεις πολύ εμπειρία από υφασμάτινες πάνες. Από το internet μπορούμε να τις βρούμε μόνο? Πως θα μπορούσα να παραγγείλω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νανα. Το σίγουρο είναι πως στο ίντερνετ θα βρεις ποικιλία...αλλά εγώ είχα βρει και στα πλάνετ ζ (δεν ξέρω αν έχουν κι αλλου στην Ελλάδα τέτοιο κατάστημα ή μονο στη Ρόδο υπάρχει)τις ποπολίνι. Και μάλιστα όταν είχε 50% εκπτωση σε όλα τα βρεφικά είδη τις αγόρασα σχετικά φθηνα δηλαδή 8 ευρώ απο 16. Πήρα όσες είχε. Απο τότε βεβαια δεν πρέπει να ξαναέφερε..προσωπικά χρησιμοποιώ τις ποπολίνι για τη νυχτα που είναι πιο μεγάλες και πιο απορροφητικές και τις γκρο μπειμπι την ημέρα. Δες εδώ ...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=627 εχω πάρει 6 βρακάκια όλα σε ένα όπως φαίνονται εκεί (το σετ για αγοράκια) και 20 πάνες που μπαίνουν στα βρακάκια απο δω...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=629 είναι οι ίδιες πάνες απλώς μπαίνουν μέσα στα βρακάκια που έχεις πάρει. Δεν αγοράζεις δηλαδή άλλα βρακάκια..σου φτάνουν τα 6...αν θες βέβαια αγοράζεις περισσότερα.. και λιγότερες αποσπώμενες πάνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως οι περισσότερες μαμάδες απογοητευονται νομίζοντας ότι δεν είναι απορροφητικές γενικά οι υφασμάτινες πάνες...κάτι τέτοιο δεν ισχύει καθώς η απορροφητικότητα αυξάνεται με το πλύσιμο. Μετά απο 5-6 πλυσίματα η πάνα απορροφά τέλεια χωρίς διαρροες. Άυτό δε σημαίνει βεβαια ότι δεν αλλάζουμε το μωρό κάθε 2-3 ώρες..όσο πιο συχνά τόσο το καλύτερο απο κάθε άποψη..όπως θα έκανες και με τα πάμπερς...η συνεχής επαφή του δέρματος με τα ουρα είτε είναι πάμπερς είτε υφασμάτινη ευνοεί τους ερεθισμους και τις κοκκινιλες του δέρματος..προσωπικά δεν έχω βάλει σχεδόν ποτέ κρέμα συγκάματος στα παιδιά μου εκτός απο περιπτώσεις που τους άφησα αρκετές ώρεςς με την πάνα και ήταν αναμενόμενο...αν και να σου πω την αλήθεια κάθε πρωι βγάζουμε την βραδινή η οποια έχει μείνει στο δέρμα του τουλάχιστον 8 -9 ώρες και πάλι δεν παρουσιάζει ερεθισμους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω και γω τις grow baby και η αληθεια ειναι οτι με βολεψανε παραπολυ ασε που για εξω βαζεις τα ειδικα επιθεματα απο χαρτι και εισαι οκ...η και τη νυχτα...εχω και τις bumgenius αλλα δε τρελαθηκα κιολας...βεβαια εδω και 1 μηνα φοραμε ξανα παμπερσ διοτι τον κρατα η μανα μου και δε τη βολευουν οι πλενομενες αλλαζ οταν ξαναπαμε σπιτι μας θα τοτ τις ξαναβαλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Γεια σου Νανα. Το σίγουρο είναι πως στο ίντερνετ θα βρεις ποικιλία...αλλά εγώ είχα βρει και στα πλάνετ ζ (δεν ξέρω αν έχουν κι αλλου στην Ελλάδα τέτοιο κατάστημα ή μονο στη Ρόδο υπάρχει)τις ποπολίνι. Και μάλιστα όταν είχε 50% εκπτωση σε όλα τα βρεφικά είδη τις αγόρασα σχετικά φθηνα δηλαδή 8 ευρώ απο 16. Πήρα όσες είχε. Απο τότε βεβαια δεν πρέπει να ξαναέφερε..προσωπικά χρησιμοποιώ τις ποπολίνι για τη νυχτα που είναι πιο μεγάλες και πιο απορροφητικές και τις γκρο μπειμπι την ημέρα. Δες εδώ ...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=627 εχω πάρει 6 βρακάκια όλα σε ένα όπως φαίνονται εκεί (το σετ για αγοράκια) και 20 πάνες που μπαίνουν στα βρακάκια απο δω...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=629 είναι οι ίδιες πάνες απλώς μπαίνουν μέσα στα βρακάκια που έχεις πάρει. Δεν αγοράζεις δηλαδή άλλα βρακάκια..σου φτάνουν τα 6...αν θες βέβαια αγοράζεις περισσότερα.. και λιγότερες αποσπώμενες πάνες.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, tirogaridaki!!!! Με βοήθησες πάρα πολύ, εγώ στην Κέρκυρα μένω και θα ψάξω μήπως υπάρχουν σε μαγαζί, αλλιώς απο το internet.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

Στην Ελλάδα μπορειτε να τις βρειτε εδω :

www.monogiapaidakia.com

www.ecobaby.g

στα λητω

www.mybabycenter.gr/

Υπάρχουν πολλά ειδη άλλα λιγο και άλλα πιο πολύ φουσκωτα !!

Εμεις φοράμε υφασμάτινες πάνες εδω και 2.5 χρόνια ότι θελετε στη διάθεση σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...