Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ!!!!!!!!!


muriam

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ.ΑΠΟ 30 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΝΩ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΝ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΣΤΙΣ 17ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΩΝ ΟΩΘΗΚΩΝ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ :( ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΤΙΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ 30/7 35,8 31/7 35,8 1/8 36,3 2/8 35,7 3/8 36,3 4/8 36,6 5/8 36,3 6/8 35,8 7/8 36,1 8/8 36,0 9/8 36,2 10/8 35,8 11/8 36,2 12/8 35,5.Κ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΕΣ Η ΓΟΝΙΜΕΣ?ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΙΝ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ 4/8 36,6 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ Η ΠΟΙΟ ΓΟΝΙΜΗ? :ohmy: ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ Κ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ.ΑΠΟ 30 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΝΩ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΝ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΣΤΙΣ 17ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΩΝ ΟΩΘΗΚΩΝ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ :( ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΤΙΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ 30/7 35,8 31/7 35,8 1/8 36,3 2/8 35,7 3/8 36,3 4/8 36,6 5/8 36,3 6/8 35,8 7/8 36,1 8/8 36,0 9/8 36,2 10/8 35,8 11/8 36,2 12/8 35,5.Κ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΕΣ Η ΓΟΝΙΜΕΣ?ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΙΝ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ 4/8 36,6 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ Η ΠΟΙΟ ΓΟΝΙΜΗ? :ohmy: ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ Κ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Muriam νομιζω πως διαλεξες τον πιο δυσκολο τροπο να βρεις τις γονιμες ημερες σου.Με την θερμοκρασια πρεπει να την παρακολουθεις καποιους μηνες μεχρι να μαθεις πανω κατω πως να την βρεις.Γιατι δεν παιρνεις τεστακια ωορηξιας που το δειχνουν αμεσως ή να πας στο γιατρο σου περιπου κατα την 11η με 12η ημερα να σου κανει εναν υπερηχο και να σου πει ποτε θα σπασει το αυγουλακι σου και να ερθεις σε επαφη?

Εγω κανω και τους δυο τροπους.Εχω παραγγείλει απο το internet τεστακια ωορηξιας σε οικονομικη τιμη και παραλληλα παω και στον γιατρο και μου λεει τις ημερες.Ετσι επιασα την τελευταια φορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANASTASIA32.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΑΣΗ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ?ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΣΑΙΤ ΠΑΡΗΓΗΛΕΣ ΤΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ?ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ?ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ Κ 15 ΗΜΕΡΕΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου... Εφόσον λές ότι περιμένεις περίοδο στις 17 το πιο πιθανό είναι να είχες ωορρηξία στις 3-4/08 (η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία) όσο για την θερμοκρασία τώρα... λίγο πριν έχουμε ωορρηξία πέφτει και μόλις γίνει η ωορρηξία ανεβαίνει πάλι... εγώ π.χ. είχα ωορρηξία προχθές 11/08 και η θερμοκρασία μου ήταν 35,4 και έκανα το τεστ και βγήκε θετικό... την άλλη μέρα είχα 36,5 και σήμερα έχω 36,8... τη θερμοκρασία την μετράμε πριν σηκωθούμε απο το κρεβάτι το πρωί και πάντα απο το στόμα... τώρα αν κοιτάξουμε τις δικές σου μετρήσεις 2/8 και 3/8 πρέπει να είχες αλλά και στις 12/08 έχεις την πιο χαμηλή θερμοκρασία... εδώ παίζει ρόλο και η διάρκεια του κύκλου σου... υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσει πολύ??? αντί για τις 17/08 να σου έρθει 26/08 ας πούμε?? (γιατί λες ότι έχεις πάντα καθυστέρηση) αν ναι τότε μπορεί να είχες ωορρηξία στις 12/08...

Μπορείς μαζί με την θερμοκρασία να ελέγχεις και τα υγρά σου (γίνονται πιο διάφανα και ρευστά όταν έχουμε ωορρηξία) και βέβαια να κάνεις και το τέστ.

Για τα τεστ που ρωτάς... απο Ελληνικό site (hometest.gr) κάνουν καμιά εβδομάδα το πολύ να έρθουν... έχουν και καλές τιμές...

απο το amazon.uk που είχα παραγγήλει εγώ έκαναν 10 μέρες να έρθουν αλλά είναι πολύ πιο οικονομικά...

Αν θες ρίξε και μια ματιά εδώ θα δείς ότι και η συχνότητα των επαφών παίζει ρόλο στην ποιότητα του σπέρματος... http://health.in.gr/pregn/Article.asp?A ... 3%FD%ED%E7

Εύχομαι πολύ σύντομα να τα καταφέρεις και να μας πείς τα ευχάριστα!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ.ΕΧΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΗΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Κ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΛΕΣ ΤΑ ΤΕΣΤ?ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ?ΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ?ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ 36,1 ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam, και βέβαια βοηθάνε τα τεστ!! Αφού σου λένε στάνταρ αν έχεις ωορρηξία!! Σου συνιστώ να πάρεις.. γιατί με τον κύκλο σου, που είναι τόσο άστατος όπως λες, δεν μπορείς να υπολογίσεις τις γόνιμες με τίποτα... Όσο για το θερμόμετρο εγώ χρησιμοποιώ ψηφιακό και πάντα μετράω απο το στόμα (έτσι μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει) και ναι το βάζω κάτω απο τη γλώσσα. Και πάντα πριν σηκωθώ απο το κρεβάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΓΩ ΠΡΙΝ ΣΗΚΩΘΩ ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΑΣΧΑΛΗ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΩ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου... Μου τα έστειλαν σε 10 μέρες.

τελικά είχα πληρώσει 13,05€ και όχι 10,30€ όπως θυμόμουν... και είναι μαζί με τα έξοδα αποστολής

Items Ordered Price

1 of: Ovulation/Fertility Test Strips 50 Test Pack [Personal Care]

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

---------

Item(s) Subtotal: GBP 6.72

Postage & Packing: GBP 1.79

-----

Total before VAT: GBP 8.51

VAT: GBP 1.96

-----

Total: GBP 10.47

-----

Total for this Delivery: GBP 10.47

Total for this Delivery: EUR 13,05 **

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως, την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος και χρησιμοποιησα τεστακια ωορρηξιας και καθομουν με τα ποδια πανω και δε σηκωνομουν καθολου ολο το βραδυ και εκανα 7 μηνες να μεινω !!!!

Την 2η και 3η φορα που δεν εκανα τιποτα απο αυτα, απλα μερα παρα μερα επαφη (και καθε μερα καποιες φορες!) και πολλες φορες σηκωνομουν αμεσως να παμε βολτα, εμεινα εγκυος με την 1η προσπαθεια....

Οπότε κοριτσια πρεπει απλα να χαιρομαστε τον ερωτα , χωρις αγχος, ειδικες στασεις, ειδικα τεστ κτλ!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile!ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΝΑ ΞΕΡΩ Κ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ Κ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΟΝΙΜΗ ΠΑΜΕ.ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MYRIAM καλησπερα,

η ωορηξια σου εγινε αναμεσα σε 03-04 αυγουστου , επομενως πολυ σωστα κανονικα πρεπει να αδιαθετησεις σημερα ή αυριο.

τη μερα που εχουμε τη χαμηλοτερη θερμοκρασια σημαινει οτι ετοιμαζεται να γινει η ωορηξια και τη μερα που εχει ανεβει η θερμοκρασια εχει γινει. Το κακο ειναι οτι αν κανεις τη μερα που εχεις την υψηλοτερη θερμοκρασια μπορει να το χεις χασει το αυγο, γι αυτο λεμε παντα σεξ πριν την ωορηξια ωστε να περιμενει καλυτερα το σπερμα από οτι να περιμενει το ωαριο γιατι μπορει να φυγει...

παντα πρωι να γινεται η μετρηση κοιτα μασχαλη στομα δε παιζει ρολο αρκει καθε φορα η μετρηση να γινεται μονο με τον ενα ή τον αλλο τροπο...

αν το κανεις για κανα 3μηνο θα εξασκηθεις και θα το βρεις..εγω στο συνιστω σα μεθοδο γιατι αφου εχεις Π.ΩΘ-ΚΕς θα ταλαιπωριεσαι μεχρι να βρεις τη γονιμη, αν και ο πιο ενδεδειγμενος τροπος ειναι μερα παρα μερα...τοτε δε χανεις τιποτα!!! :woohoo:

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΡΚΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ.ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΘΕΛΩ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΜΠΑΣ Κ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ.Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΝ ΟΩΡΗΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΕΤΣΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dhladh vre koritsia egw pou ti deutera eixa tin upsiloteri 8ermokrasia 37.2 k ir8ame se epafi den eixe ginei akoma i woriksia?tin triti eixa 36.85 alla den kaname tpt k simera pou kaname pali i 8ermokrasia mou itan 36.67,simera egine i woriksia i ti deutera??parepiptontws exw polla ugra diafano-kitrina apo ti Deutera k kuklo 28 imerwn logika i 14 itan simera.ouf mperdeutika!!BOH8EIAAAAAAAA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΚΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΝΩ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ 3ΚΥΚΛΟΥΣ ΑΠΟΤΙ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΜΠΕΣ ΣΕ ΚΑΝΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ.ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ 3ΚΥΚΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΝ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΟΩΡΗΞΙΑ ΕΧΟΥΜΕ 14 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΙΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...