Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΙΤΡΟΧΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και να χαίρεστε τα μπουμπούκια σας!!!!

Όσες έχετε εμπειρία απο τρίτροχα καρότσια θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο.

Με τον άντρα μου μας ενδιαφέρει να πάρουμε τρίτροχο αλλά είμαστε πολύ μπερδεμένοι στο πιο να επιλέξουμε.

Αν ξέρετε και που θα μπορούσα να δω κανένα, στο ίντερνετ ίσως.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Προσωπικά δεν θα σου πρότεινα τρίτροχο καρότσι εκτος και αν έχεις πολύ χώρο στο αμάξι για να το χωράει. Είναι πιο βαριά και πιο ογκόδη και κλειστά και ανοιχτά. Και εγω κοιτούσα το τρίτροχο της chicco και το έβλεπα στο internet και μου άρεσε αλλά όταν πήγα στο λητώ να δω όλα τα καρότσια απο κοντά απογοητεύτηκα....Ηταν μεγάλο και πολύ ογκόδες οταν κλείνει!!Τώρα μπες στο ebaby.gr και στο bimbomarket.it να τα δεις. Επίσης το site του λητώ τα έχει όλα τα μοντέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanina έγραψε:

Καλημέρα!!

Προσωπικά δεν θα σου πρότεινα τρίτροχο καρότσι εκτος και αν έχεις πολύ χώρο στο αμάξι για να το χωράει. Είναι πιο βαριά και πιο ογκόδη και κλειστά και ανοιχτά. Και εγω κοιτούσα το τρίτροχο της chicco και το έβλεπα στο internet και μου άρεσε αλλά όταν πήγα στο λητώ να δω όλα τα καρότσια απο κοντά απογοητεύτηκα....Ηταν μεγάλο και πολύ ογκόδες οταν κλείνει!!Τώρα μπες στο ebaby.gr και στο bimbomarket.it να τα δεις. Επίσης το site του λητώ τα έχει όλα τα μοντέλα.

Καλημέρα, δεν τα θεωρείς και πολύ πρακτικά δηλαδή, ε?

Μεγάλο αυτοκίνητο έχουμε και σίγουρα χωράει, θα δω και τα σαιτ που μου είπες.

Έσω ακούσει ότι είναι πολύ καλά στην οδήγηση και πολύ ανθεκτικά, κρατάνε και για επόμενα μωράκια.

Θα το κοιτάξω, σε ευχαριστώ!!!

Κάποια κοπέλα που να έχει ήδη και να ξέρει απο προσωπική εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanina έγραψε:

Καλημέρα!!

Προσωπικά δεν θα σου πρότεινα τρίτροχο καρότσι εκτος και αν έχεις πολύ χώρο στο αμάξι για να το χωράει. Είναι πιο βαριά και πιο ογκόδη και κλειστά και ανοιχτά. Και εγω κοιτούσα το τρίτροχο της chicco και το έβλεπα στο internet και μου άρεσε αλλά όταν πήγα στο λητώ να δω όλα τα καρότσια απο κοντά απογοητεύτηκα....Ηταν μεγάλο και πολύ ογκόδες οταν κλείνει!!Τώρα μπες στο ebaby.gr και στο bimbomarket.it να τα δεις. Επίσης το site του λητώ τα έχει όλα τα μοντέλα.

Πως γράφεται το sait του λητώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pantos tha sas protina prin agorasete apo to internet na pate na ta dite apo konta .

o aderfos mou pire tritroxo xoris na to doune apo konta kai to petaniosan ....ektos oti otan diplonei einai megalo einai kaipolu baru ....menoun ston deutero xoris asanser!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω σκεφτομουνα για 3τριχο καροτσι μεχρι που το δοκιμασα στο καταστημα.... και μιλαω για διαφορετικες μαρκες....

παιρνουν πολυ πολυ περισσοτερο χωρο,........ παραααααααααα πολυ! σκεψου πχ να πας σουπερμαρκετ.... αραγε θα χωρανε τα ψωνια?

τα 4τροχα εχουν γενικα περισσοτερη ασφαλεια-σταθεροτητα......

σκεψου το,.... και δοκιμασε το!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας.

Περιμένω την εμπειρία κάποιας κοπέλας που χρησιμοποιεί ήδη κάποιο τρίτροχο καρότσι. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξαρταται τι χρηση θα του κανεις. ειναι πιο στιβαρο και ευκολο στην οδηγηση αλλα ειναι πολυ ογκοδες και πιο βαρυ. Πηγαινε να τα δεις απο κοντα και μετα παρε απο το internet που ειναι πιο οικονομικα. Και εγω απο το bibmbomarket.it πηρα το καροτσι της μπεμπας μας αλλα πηγα πρωτα στο λητώ και τα έκανα όλα τεστ. Τα άνοιξα τα έκλεισα τα πήγα βόλτα...

το site του λητω ειναι http://www.letoshop.gr/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκι μου!Η κουμπάρα μου ε΄χει 3τροχο της quinny,είναι παρα πολύ βολικό κ σταθερό,αντέχει τις βόλτες,τα κατσάβραχα,τα κράσπεδα!! Αλλά!!Είναι πολύ ογκώδες οπως ηδη ανέφεραν τα κορίτσια κ πιο βαρυα,το λιγότερο είναι αυτό.Είναι πολύ ογκώδη.Κατά τη γνώμη μου εξαρτάται τι χρήση το θες!Αν οι μετακινήσεις σας,οι περισσότερες,είναι μεσα στη πόλη με τα πόδια τότε μην το σκέφτεσαι,αν όμως χρησιμοποιήται το αυτοκίνητο για κάθε μετακίνηση δεν βολεύει,καταρχήν πρέπει να τσεκάρεις αν χωράει στο πορτ μπαγαζ,επειτα΄αν χωραει μετά τίποτε αλλό στο πορτ μπαγαζ!!Σου τα λεω γιατί κ εμείς στην αρχή 3τροχο κοιτούσαμε αλλά το δοκιμάσαμε κ ηταν τσιμα τσίμα μέσα!Δες τα κ ζύγισέτα!! Ανάλογα τη χρήση που τα θές!!Κ να είμαστε κ ρεαλιστές(το βλέπω απο κοντά γιατί της κουμπάρας μου η μικρή είναι τώρα 10 μηνών)το καλόκαίράκι θα χρειαστεί να πάρεις ενα πιο μικρό κ ελαφρύτερο(τα καλοκαιρινά ή ομπρέλλας)για θάλασσα,βόλτες κτλ!!Κ αυτό μάλλον θα είναι που θα βολευτούμε όλες περισσότερο!!3 τροχα βγάζει κ το mothercare,κοίτα κ τα σίτε που σου είπαν οι κοπέλες,κ εμε'ίς το chicco απο ebaby το πήραμε!Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thimidia έγραψε:

Καλησπέρα,κοριτσάκι μου!Η κουμπάρα μου ε΄χει 3τροχο της quinny,είναι παρα πολύ βολικό κ σταθερό,αντέχει τις βόλτες,τα κατσάβραχα,τα κράσπεδα!! Αλλά!!Είναι πολύ ογκώδες οπως ηδη ανέφεραν τα κορίτσια κ πιο βαρυα,το λιγότερο είναι αυτό.Είναι πολύ ογκώδη.Κατά τη γνώμη μου εξαρτάται τι χρήση το θες!Αν οι μετακινήσεις σας,οι περισσότερες,είναι μεσα στη πόλη με τα πόδια τότε μην το σκέφτεσαι,αν όμως χρησιμοποιήται το αυτοκίνητο για κάθε μετακίνηση δεν βολεύει,καταρχήν πρέπει να τσεκάρεις αν χωράει στο πορτ μπαγαζ,επειτα΄αν χωραει μετά τίποτε αλλό στο πορτ μπαγαζ!!Σου τα λεω γιατί κ εμείς στην αρχή 3τροχο κοιτούσαμε αλλά το δοκιμάσαμε κ ηταν τσιμα τσίμα μέσα!Δες τα κ ζύγισέτα!! Ανάλογα τη χρήση που τα θές!!Κ να είμαστε κ ρεαλιστές(το βλέπω απο κοντά γιατί της κουμπάρας μου η μικρή είναι τώρα 10 μηνών)το καλόκαίράκι θα χρειαστεί να πάρεις ενα πιο μικρό κ ελαφρύτερο(τα καλοκαιρινά ή ομπρέλλας)για θάλασσα,βόλτες κτλ!!Κ αυτό μάλλον θα είναι που θα βολευτούμε όλες περισσότερο!!3 τροχα βγάζει κ το mothercare,κοίτα κ τα σίτε που σου είπαν οι κοπέλες,κ εμε'ίς το chicco απο ebaby το πήραμε!Καλή επιτυχία!!

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!!

thimidia πολύ όμορφες φωτό έχεις με το μωράκι σου, να το χαίρεσαι!!!!

Θα πρέπει να το σκεφτούμε όπως λες, η αλήθεια είναι ευτυχώς έχουμε τεράστιο πορτ μπαγκαζ και συνήθως θα μετακινούμε με τον άντρα μου και θα το κουμαντάρει εκείνος γιατί εγώ δεν οδηγώ.

Καμία δεν έχει πάρει τρίτροχο να μου πεί την εμπειρία της? Τα βλέπω που κυκλοφορούν αρκετά, στην Κέρκυρα τουλάχιστον που μένω εγώ.

Καλά μπανάκια με τα μωράκια σας όσες πάτε θάλασσα!!!!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχά πάρει ''πέταξα'' 450Ε κ δεν χώρουσε στο ασανσέρ , δεν πέρνουσε ανάμεσα απο τα παρκαρισμένα , απο τα τραπέζια που πηγαίναμε για φαγητό , δεν εκλείνε έυκολα κα8όλου κ αναγκάστηκα κ εδωσα άλλα 350 κ πηρα το silver cross που ειναι πανάλαφρο κ βρήκα την υγειά μου !!!

ούτε να ακούω για 3τροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως που είχα τρίτροχο καρότσι δε με βόλεψε καθόλου τόσο στην οδήγησή του όσο και στην αποθήκευσή του (δε χωρούσε στο πορπ-παγκάζ και γενικώς ήταν βαρύ). Βέβαια το δικό μου ήτανε διπλό (έχω δίδυμα) οπότε δε ξέρω κατά πόσο είναι βολικά τα μονά τρίτροχα.

Πάντως ό,τι πάρεις να το δεις από κοντά και οπωσδήποτε να το δοκιμάσεις στο πορπ-παγκάζ του αυτοκινήτου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη με της bebe confort που εχω.

ειναι πολυ ευκολο στην οδηγηση περναμε ολα τα χαζοπεζοδρομια και τις λακουβες

εκει που τα αλλα κολλανε και πρεπει να τα σηκωνεις.

δεν το αλλαζω με κανενα 4τροχο και ας πιανει πιο πολυ χωρο στο πορτ μπαγκαζ και ειναι τσιμα τσιμα και ας ειναι βαρυ στο βαλε βγαλε..

για εμας που παμε βολτες με τα ποδια ειναι το ιδανικο.

δεν ειναι αληθεια πως ειναι λιγοτερο σταθερα και ασφαλη αλλα πιστευω το αντιθετο..

μονο που εχω αμορτισερ για τους κραδασμους, και μεγαλη ροδα φουσκωτη αρκει..

αφου δεν εχετε θεμα χωρου σκεφτειτε το..

και αυτο που λετε για το ελαφρυ καλοκαιρινο...ρε κοριτσια για ποιολογο?

θα πατε παραλια με το καροτσι? στην αμμουδια?

αν ναι τοτε θεωρω πως οι μεγαλες ροδες ειναι πιο σιγουρες απο οτι οι μικρες..

εχω δει μπασουνια καλοκαιρινα(οχι γενικα 4τροχα τα λεγομενα καλοκαιρινα) και εχουνε πολλα μειον κατ'εμε...πρωτον το μωρο ειναι ενα με το δρομο..

δευτερον ειναι πολυ καμπουαριστο το μωρο και πιο χωμενο απο οτι στο κανονικο..

στο δικο μας παντως ουτε ιδρωνει ο μικρος ουτε δυσανασεχτει εδω και 2 καλοκαιρια..

αυτο ειναι http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... CC0Q9QEwBg

θα το βρεις σε allouette και σε lapin και σε στο ιντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...